Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Tko je odgovoran za sukob između Hrvata i Muslimana?
Hrvati 18 30.51%
Muslimani 31 52.54%
Srbi 8 13.56%
netko četvrti... 2 3.39%
Glasovatelji: 59. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2005., 14:27   #61
Quote:
D_F kaže:
Opet si poceo da buncas ? A argumenti su opet na nivou

Kakve sad veze ima Foca? Pa nisu svi kao ti iz Hercegovine to jeste da se samo brinu o svom kraju a ostali nek se snadu!
Foca(ili bilo koje mjesto u RBIH)je samo jedan dio RBIH. Za mene ona nije ni vise ni manje vazna od recimo Trebinja ili Livna. Sve je to RBIH i samim time sve imaju isti znacaj i vaznost. Jedno bez drugog su jedna veliak nula.

U sustini vazna je RBiH a ne ne neko selo ili grad.

U vezi same teme se vise nema sta dodati. Iz gore pridonesenih dokumenata se jasno vide namjere tadasnjih predstavnika hrvatskog naroda... i to, da ponovim, prije i same nezavisnoti RBIH. Te ideje,ta politika, projekti i namjere su bile stvorene da proizvedu sukob.
Ti samo potvrdjujes pravilo o kojem se ovdje govori, da su najveci neprijatelji Hrvatima u Srednjoj Bosni i Hercegovini bili upravo oni sto su ih Srbi otjerali sa njihovih ognjista a Hrvati ih dobronamjerno primili kao nevine zrtve srbijanske agresije.

Gacani i Nevesinjci u Mostaru, Focaci u Konjicu, Krajisnici u Lasvansoj dolini, Zvornicani u Varesu, i onda vi pricate o nozu u ledja.

Ko vas ne zna, skupo bi vas platio.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 14:52   #62
Quote:
lagalogos kaže:
Nemoj ti nista pricati. Nema veceg primitivizma od islama.
Na ratistu na Gradačcu smo zaplijenili muslimanske knjizice, gdje bukvalno pise, da je Muslimanu dozvoljeno da ubije svakog, osim svoje djece, jer oni nastavljaju njegovu lozu. Pa onda pise, da treba tjerati muslimanke da se rano udaju, da radjaju sto vise djece jer kasnije, kad postanu zrelije, mozda nece htjeti radjati puno djece...i ima tu puno savjeta o sto vecem razmnozavanju muslimana u BiH. ...a da ti ne pricam sta pise o hriscanima u toj muslimanskoj knjizici.

Gori ste od Arapa.
Ima li kakav recept u toj knjizici kako peci dzamijske golubove?
Zambak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 14:57   #63
Tko?Kada?Gdje,i kako je započeo hrvatsko-muslimanski sukob?

Pravi odgovor na ovo pitanje na forumu se ne može dobiti. Bilo kakva rasprava odmah pređe u svađu tako da je nemoguće izvući bilo kakav zaključak i dobiti odgovor na pitanje tko?kada?gdje? ....

Što se anketnog pitanja tiče po meni je stvar tu vrlo jasna - da nije bilo velikosrpske agresije na Hrvatsku i BiH ne bi bilo ni onoga nesretnog rata između Bošnjaka i Hrvata u BiH i točka.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:12   #64
Quote:
lagalogos kaže:
Nemoj ti nista pricati. Nema veceg primitivizma od islama.
Na ratistu na Gradačcu smo zaplijenili muslimanske knjizice, gdje bukvalno pise, da je Muslimanu dozvoljeno da ubije svakog, osim svoje djece, jer oni nastavljaju njegovu lozu. Pa onda pise, da treba tjerati muslimanke da se rano udaju, da radjaju sto vise djece jer kasnije, kad postanu zrelije, mozda nece htjeti radjati puno djece...i ima tu puno savjeta o sto vecem razmnozavanju muslimana u BiH. ...a da ti ne pricam sta pise o hriscanima u toj muslimanskoj knjizici.

Gori ste od Arapa.

Jes to vidio sa svog prozora u Prijedoru, dok si gledao hrvatske borbene avione kako prolijecu tako nisko da ti je pilot mahnuo?!?

Quote:
Ima li kakav recept u toj knjizici kako peci dzamijske golubove?
Ima! Prvo ga treba preklati na Darivi sabljom dugom 80cm.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:54   #65
Quote:
nordea kaže:
Jes to vidio sa svog prozora u Prijedoru, dok si gledao hrvatske borbene avione kako prolijecu tako nisko da ti je pilot mahnuo?!?



Ima! Prvo ga treba preklati na Darivi sabljom dugom 80cm.
Imao sam tu knjizicu kod kuce. Donio sam je sa Gradačca. Tu su upustva Muslimanima kako da se ponasaju. Kao da ju je pisao Bin Laden, ili Homeini.
lagalogos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:01   #66
Tko je odgovoran za sukob između Hrvata i Muslimana?

Odgovorni su Srbi, naravno.

Trebalo je da zbrišu preko Drine.
plastonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:04   #67
Suma sumarum, krivi su i jedni i drugi, sto nisu imali dovoljno pameti i zrelosti da se posvete pravom neprijatelju.

A gdje je poceo, u Novom Travniku, jos `92 godine, koliko ja znam.

I uopce nije bitno gdje kada i kako, bitno je upravo zasto. Na zalost istina je i da se Bobanova klika okurazila dobijenim obecanjima od Karadjica, kao sto su se i muslimani okurazili brojcanom nadmoci nad Hrvatima. Potukli se oko mrvica, zapravo.

Upravo na primjeru rata izmedju muslimana i hrvata vidi se pravi razlog "postojanja" lorda Owena i ostalih lordova koji nosise darove.

Danajci, jebo im ja mater.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:12   #68
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Upravo na primjeru rata izmedju muslimana i hrvata vidi se pravi razlog "postojanja" lorda Owena i ostalih lordova koji nosise darove.

Danajci, jebo im ja mater.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:24   #69
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Suma sumarum, krivi su i jedni i drugi, sto nisu imali dovoljno pameti i zrelosti da se posvete pravom neprijatelju.

A gdje je poceo, u Novom Travniku, jos `92 godine, koliko ja znam.

I uopce nije bitno gdje kada i kako, bitno je upravo zasto. Na zalost istina je i da se Bobanova klika okurazila dobijenim obecanjima od Karadjica, kao sto su se i muslimani okurazili brojcanom nadmoci nad Hrvatima. Potukli se oko mrvica, zapravo.

Upravo na primjeru rata izmedju muslimana i hrvata vidi se pravi razlog "postojanja" lorda Owena i ostalih lordova koji nosise darove.

Danajci, jebo im ja mater.
Ajd nek jednom i ti pametan post napišeš na politici
Dakle, krivi su i jedni i drugi, čak bismo mogli reći da je krivica podjednaka. Ali ono u čemu se nas dvojica nikad nećemo složit je to da bismo mi trebali raspravljat o našoj "polovici" krivnje a ti ćeš uvijek daleko radije raspravljati o muslimanskoj krivnji i svaku našu grešku opravdavat nekom drugom muslimanskom, naravno bit će i Bošnjaka sa sličnim razmišljanjem ali drugom stranom i nikad na zelenu granu...
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:35   #70
Ja ne opravdavam Bobana i HDZ, niti sam ikada, citaj malo pazljivije.
Upravo oni (muslimani sa foruma, cast izuzecima) opravdavaju svoje zlocine, govore o do zuba naoruzanim ustasama od 8 godina starosti, o naoruzanim i koljacki raspolozenim hrvatskim babama i djedovima, o agresiji Hrvata iz opkoljenog Viteza (to je ista tvrdnja kao i tvrdnja Srba da su muslimani iz opkoljene Srebrenice izvrsili agresiju na Bratunac i Skelane)
Upravo oni opravdavaju svoje zlocine tvrdeci da se nisu ni dogodili, lazu i petljaju, a sve obicno iz dalekih i predalekih zemalja i kontinenata.

Oprosti ali jedni Ahmici su se ponovili desetak puta, u hrvatskim selima, ali o tome se ne smije ni govoriti. Vi u Zagrebu recimo nemate pojma o tom ratu, kao ni doticni "poznavatelji situacije" koji Srednje Bosne ocima nisu ni vidjeli.

Sve sto znate su nebuloze kojekakvih novinarcica i spijuna-novinara-humanitarnih djelatnika iz raznoraznih ambasada, prvenstveno iz Engleske ambasade.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:43   #71
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Suma sumarum, krivi su i jedni i drugi, sto nisu imali dovoljno pameti i zrelosti da se posvete pravom neprijatelju.

A gdje je poceo, u Novom Travniku, jos `92 godine, koliko ja znam.

I uopce nije bitno gdje kada i kako, bitno je upravo zasto. Na zalost istina je i da se Bobanova klika okurazila dobijenim obecanjima od Karadjica, kao sto su se i muslimani okurazili brojcanom nadmoci nad Hrvatima. Potukli se oko mrvica, zapravo.

Upravo na primjeru rata izmedju muslimana i hrvata vidi se pravi razlog "postojanja" lorda Owena i ostalih lordova koji nosise darove.

Danajci, jebo im ja mater.

to je tako bilo ako ćemo se lagat.


Nije lord Owen kriv što su muslimani svoj životni prostor koji su ima Srbi uzeli htjeli nadoknadit kod Hrvata...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:50   #72
Quote:
banderas kaže:
Ajd nek jednom i ti pametan post napišeš na politici
Dakle, krivi su i jedni i drugi, čak bismo mogli reći da je krivica podjednaka. Ali ono u čemu se nas dvojica nikad nećemo složit je to da bismo mi trebali raspravljat o našoj "polovici" krivnje a ti ćeš uvijek daleko radije raspravljati o muslimanskoj krivnji i svaku našu grešku opravdavat nekom drugom muslimanskom, naravno bit će i Bošnjaka sa sličnim razmišljanjem ali drugom stranom i nikad na zelenu granu...

je..evo se sve muslimani ubiše da pričaju o svom dijelu krivice...to smo na ovom Forumu vidjeli..

Ovdje se samo Hrvati ubijaju da dokažu kako su oni krivi za rat i sa Srbima i sa muslimanima..


ovdje od hrpe muslimana jedino je posmatrač priznao da je ABIH radila zločine...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 09:33   #73
Quote:
Sting kaže:
i zrtvovao je katolike iz Bosne gdje god je stigao i gdje mu je trebalo i sta tu nije jasno?
Ti si izgleda isto musliman.
Jedan Hrvat iz BiH nebi NIKADA rekao KATOLIK iz Bosne!!
To samo vi tako nazivate ljude dolje.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 11:11   #74
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Ja ne opravdavam Bobana i HDZ, niti sam ikada, citaj malo pazljivije.
Upravo oni (muslimani sa foruma, cast izuzecima) opravdavaju svoje zlocine, govore o do zuba naoruzanim ustasama od 8 godina starosti, o naoruzanim i koljacki raspolozenim hrvatskim babama i djedovima, o agresiji Hrvata iz opkoljenog Viteza (to je ista tvrdnja kao i tvrdnja Srba da su muslimani iz opkoljene Srebrenice izvrsili agresiju na Bratunac i Skelane)
Upravo oni opravdavaju svoje zlocine tvrdeci da se nisu ni dogodili, lazu i petljaju, a sve obicno iz dalekih i predalekih zemalja i kontinenata.

Oprosti ali jedni Ahmici su se ponovili desetak puta, u hrvatskim selima, ali o tome se ne smije ni govoriti. Vi u Zagrebu recimo nemate pojma o tom ratu, kao ni doticni "poznavatelji situacije" koji Srednje Bosne ocima nisu ni vidjeli.

Sve sto znate su nebuloze kojekakvih novinarcica i spijuna-novinara-humanitarnih djelatnika iz raznoraznih ambasada, prvenstveno iz Engleske ambasade.
I opet ti o Muslimanima i šta oni govore...
Ama, boli me neka stvar za Muslimane i njihove priče, to nije naš problem i glupo je apsolutno u svakom tvom postu se pozivati na njih. A jadni Kordić i Lozančić su bili valjda primjer vojničina, oni su se samo branili i sve to po ženevskoj konferenciji. Aha, ako ćemo se lagat Pogotovo su se u Žepču Hrvati branili, obrambenim akcijama je malčice proširen teritorij, malo su tu i Srbi pomogli, ali nećemo sad cjepidlačit
Tko to mi iz Zagreba koji nisu vidjeli srednje Bosne, drugom tu priču prodaj, a tebi malo više objektivnosti ne bi falilo...
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 12:14   #75
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
to je tako bilo ako ćemo se lagat.


Nije lord Owen kriv što su muslimani svoj životni prostor koji su ima Srbi uzeli htjeli nadoknadit kod Hrvata...
Sjecas se onih mapa Owenovih.

Banderas, Hrvati u Zepcu su imali sljedeci izbor, staviti glavu pod noz mudjahedinima iz Zeljeznog polja ili pristati ne suradnju sa Srbima. Od dva zla, Hrvati su izabrali manje.
Kao i u Varesu, ako bi se hrana i ostali materijal prebacivali preko Visokog i Breze, do Varesa bi dolazili samo ostaci, muslimani su vecinu jednostavno krali i pljackali. Prelazak hrane i materijala preko srpske teritorije je bio potpuno bezbjedan, Srbi bi uzimali samo jedan manji procenat.
Pa ti sad skontaj zasto se suradjivalo sa Srbima na pojedinim teritorijama.

Ja u tvojim postovima vidim samo misljenje novinara Ferala, oprosti ali nemas pojma o sukobima u Srednjoj Bosni.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:15   #76
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Sjecas se onih mapa Owenovih.

Banderas, Hrvati u Zepcu su imali sljedeci izbor, staviti glavu pod noz mudjahedinima iz Zeljeznog polja ili pristati ne suradnju sa Srbima. Od dva zla, Hrvati su izabrali manje.
Kao i u Varesu, ako bi se hrana i ostali materijal prebacivali preko Visokog i Breze, do Varesa bi dolazili samo ostaci, muslimani su vecinu jednostavno krali i pljackali. Prelazak hrane i materijala preko srpske teritorije je bio potpuno bezbjedan, Srbi bi uzimali samo jedan manji procenat.
Pa ti sad skontaj zasto se suradjivalo sa Srbima na pojedinim teritorijama.

Ja u tvojim postovima vidim samo misljenje novinara Ferala, oprosti ali nemas pojma o sukobima u Srednjoj Bosni.
Ma naravno, gdje bih ja išta znao o srednjoj Bosni i sukobima tamo, ja sam zaluđen Feralom
Tako ti kažeš, u Žepču Hrvati morali prihvatiti suradnju sa Srbima inače bi ih Muslimani poklali. A Muslimani u tim napadima u Žepču izgubili podosta teritorija od Hrvata koji jadni nisu imali izbora nego zajedno sa Srbima se branit od agresivnih Muslimana
E da, zaboravih još jednog mirotvorca i velikog "branitelja", osim Lozančića i Kordića, Rajić, on je najbolji
Vanja, u vrijeme kad su Muslimani i Hrvati ratovali jedni protiv drugih, Srbi i Hrvati na najvećem području BiH nisu ratovali, Srbi i Muslimani jesu ratovali, početak rata s Muslimanima se kao sasvim slučajno poklopio s prestankom rata sa Srbima. Pametnom dosta. Tom ratu je prethodila sotonizacija HOSa jer je u svojim redovima imao preko 40% Muslimana, tada su bili sasvim normalni naslovi u najtiražnijim dnevnim novinama "HOS postao MOS", "HOS stvara muslimansku džamahiriju"... Nije ni to bilo dosta nego kad se Abdić priklonio Srbima onda je i o njemu bilo sve najbolje, "Zapadna Bosna" je jedini slobodni dio Bosne, itd. itd....
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:45   #77
Quote:
banderas kaže:
Ma naravno, gdje bih ja išta znao o srednjoj Bosni i sukobima tamo, ja sam zaluđen Feralom
Tako ti kažeš, u Žepču Hrvati morali prihvatiti suradnju sa Srbima inače bi ih Muslimani poklali. A Muslimani u tim napadima u Žepču izgubili podosta teritorija od Hrvata koji jadni nisu imali izbora nego zajedno sa Srbima se branit od agresivnih Muslimana .
Ostaje cinjenica da je veliki dio Hrvata iz S. Bosne izbjegao.A to nebi radili iz zabave.
I nebi isli preko srpskih teritorija iz zabave.Usput malo obrati paznju sta ti Crni Bombarder govori,naravno ako si u stanju.

I ta tvoja suplja o Zepcu ne mijenja tu cinjenicu!
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:51   #78
Quote:
banderas kaže:
Ma naravno, gdje bih ja išta znao o srednjoj Bosni i sukobima tamo, ja sam zaluđen Feralom
Tako ti kažeš, u Žepču Hrvati morali prihvatiti suradnju sa Srbima inače bi ih Muslimani poklali. A Muslimani u tim napadima u Žepču izgubili podosta teritorija od Hrvata koji jadni nisu imali izbora nego zajedno sa Srbima se branit od agresivnih Muslimana
E da, zaboravih još jednog mirotvorca i velikog "branitelja", osim Lozančića i Kordića, Rajić, on je najbolji
Vanja, u vrijeme kad su Muslimani i Hrvati ratovali jedni protiv drugih, Srbi i Hrvati na najvećem području BiH nisu ratovali, Srbi i Muslimani jesu ratovali, početak rata s Muslimanima se kao sasvim slučajno poklopio s prestankom rata sa Srbima. Pametnom dosta. Tom ratu je prethodila sotonizacija HOSa jer je u svojim redovima imao preko 40% Muslimana, tada su bili sasvim normalni naslovi u najtiražnijim dnevnim novinama "HOS postao MOS", "HOS stvara muslimansku džamahiriju"... Nije ni to bilo dosta nego kad se Abdić priklonio Srbima onda je i o njemu bilo sve najbolje, "Zapadna Bosna" je jedini slobodni dio Bosne, itd. itd....
Ajde ne lupaj, banderas, svi Hrvati Srednje Bosne su budale, jel?

Nemoj, ne razumijes neke stvari.

HOS je bio PROUSTASKI orjentiran, mozes li to shvatiti? znas li zasto su muslimani bili u HOS-u? pitaj Zulfikara Alispagu, HOSovca, koji je kasnije sa uzivanjem ubijao Hrvate. Eto za kakvu je BiH bio Zuka Alispago, dokazao je kada je izasao iz HOS-a i stavio noz pod vrat prvom Hrvatu u Konjicu.

Nemoj banderas, lupas bezveze.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:56   #79
Quote:
Blixa kaže:
Ostaje cinjenica da je veliki dio Hrvata iz S. Bosne izbjegao.A to nebi radili iz zabave.
I nebi isli preko srpskih teritorija iz zabave.Usput malo obrati paznju sta ti Crni Bombarder govori,naravno ako si u stanju.

I ta tvoja suplja o Zepcu ne mijenja tu cinjenicu!
Ma Hrvati Srednje Bosne su zaludjeni zombiji, oni su napustali rodne domove da bi naselili tudje, slijepo vjerujuci Tudjmanu kakve nebuloze ovi ljudi prodaju, pa to je nevjerovatno.

Banderas prvi nebi jedan prozor sa svog doma dao nikome bez borbe, ali Hrvati Srednje Bosne su budale koje daju i cijelu kucu i cijela sela i gradove eto jer im je tako Tudjman rekao.

Stvarno debilne teze.

A Tudjman, u isto vrijeme dok Hrvate nagovara da se dobrovoljno isele iz svojih domova, dodje u Novu Bilu i pokloni novu bolnicu namjenjenu stanovnistvu Lasvanske doline. Vjerovatno je Franjo mislio da napravi tu bolnicu za muslimane, da im ostane nakon sto nagovori Hrvate da se isele iz svojih domova
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:59   #80
Quote:
Sting kaže:
Tudjman nije krio da zeli dijeliti Bosnu sto je cak i crtao Ashdownu na salveti i zrtvovao je katolike iz Bosne gdje god je stigao i gdje mu je trebalo i sta tu nije jasno?
Cak je i Ashdown odustao o te blesave price o salveti. Dosadni ste.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.