Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2003., 17:46   #21
Quote:
povremeno sakrijem neke igracke na tavan, tako da zaborave na njih (ponekad i ne primjete da ih nema) kada ih ponovo donesem u stan oci im sjaje kao da su dobili nove
jedna frendica se kune u ovu metodu.

eska pa kad vole tvoje posudje kupi sebi lonac - dvije muhe jednim udarcem
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 00:37   #22
moj udav je do 5 godina slago puzzle i onda mu je to postalo dosadno i preso je na lego, i sad ih voli ali ne onako kao na pocetku,
bio je totalno lud za tim, uzme knjizicu i slaze po upustvima, a moj muz nad njim puse li puse i ne vjeruje
autici, vlakici helikopteri, avioni i sva ta motorizacija najdosadnije stvari na svijetu za njega
dobio je za proslu novu godinu od tate neki veliki auto na baterije (jadan cojvek jos se trudi) mali pogledo provo i ostavio,
voli i one razne lutke supermena, spajdermena, i ne znam cega jos
ja se trudim da mu kupujem stvari gdje treba razmisljati, ali sve vise i vise vidim da kompjuter i playstation postaju vrlo vazni djelovi njegovog zivota
pa onda sad kupujem igrice za kompjuter gdje nesto uci, kao francuski ili matematiku, a mrzim one glupe zatupljujuce igre kao trke, tuce i sl.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:00   #23
ida didacta

nesto sam nacula o njihovim igrackama pa me zanima gdje oni imaju ducan i kako ste zadovoljni s time? navodno je dosta skupo ali i jako dobro
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:13   #24
U Galjufovoj 5/II - to je tamo kod Gotovčeve ulice. To je zapravo oprema za vrtiće i užasno je skupo, ja nisam nikada ništa tamo kupila, ali imam katalog (Wesco) i stalno ga razgledavam i planiram što ću kupiti Mislim da oni u tom 'dućanu' i nemaju baš puno stvari nego se stvari mogu naručiti. Meni igračke same po sebi i nisu neko čudo (osim ako u dućanu mena nečega čega nema u katalogu) nego su mi super strunjače, kocke - uglavnom te stvari za motoriku. Igračke su isto dobre, ali mislim da se uvijek može pronaći ekvivalent po puno nižoj cijeni.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:20   #25
onda cu zamolit moderatora da promijeni ime topica u ne znam, kvalitetne igracke.


meni je to fakat problem. recimo, stavila sam ban na pistolje, nozeve i slicne "igracke" i ne dam da mu se to poklanja. on slikovnice bas ne voli previse, tak da mi trebaju nekakve dovoljno kreativne motoricke igracke. gdje ih kupujete? kako ste im uredile kutke za igru? majko mila, kad se sjetim onih mirnih dana kad ga je bilo dovoljno podojit i nosat, sad imam pol kuce zalijepljeno s plastelinom, sve lonce vani, mobitele, novcanike, sve rasuto po kuci...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:32   #26
Ma ne kažem ja da igračke tamo nisu dobre, jesu, samo je stvarno jako jako skupo - ja nisam niti bila u dućanu, bio mi je muž i donio mi katalog, ali recimo kaže da nekakva mala lopta košta 150 kuna - takve su cijene. A oni, npr., imaju stvarno super zvečke (za male bebe) a ja sam našla slične Tomy zvečke itd. Ali, generalno, stvarno baš i nema nekih dobrih edukativnih igračaka kod nas za kupiti Možeš pogledati npr. na Amazonu igračke za dob tvog sina, ne znam koliko je on sada star, (npr. Lamaze ili Baby Einstein) pa tražiti nešto slično (Amazon nažalost ne dostavlja igračke u Hrvatsku)
Meni uvijek prvo padaju na pamet razne kocke za slaganje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:33   #27
Talking Kvalitetne igracke za decke...

... su pistolj (oni na vodu su najbolji ), gusarski mač, autici, lego kocke i najvaznije od svega LOPTA. Sve ostalo je za pisulje

Plavva, kak mozes sinu jedinom uskratit zadovoljstvo imanja pistolja ? Ostat ce mu traume za cijeli zivot
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:34   #28
Quote:
verica kaže:
Ma ne kažem ja da igračke tamo nisu dobre, jesu, samo je stvarno jako jako skupo - ja nisam niti bila u dućanu, bio mi je muž i donio mi katalog, ali recimo kaže da nekakva mala lopta košta 150 kuna - takve su cijene. A oni, npr., imaju stvarno super zvečke (za male bebe) a ja sam našla slične Tomy zvečke itd. Ali, generalno, stvarno baš i nema nekih dobrih edukativnih igračaka kod nas za kupiti Možeš pogledati npr. na Amazonu igračke za dob tvog sina, ne znam koliko je on sada star, (npr. Lamaze ili Baby Einstein) pa tražiti nešto slično (Amazon nažalost ne dostavlja igračke u Hrvatsku)
Meni uvijek prvo padaju na pamet razne kocke za slaganje.
ma imam ja ideja, al GDJE, GDJE. turbo limach je manje vise drek, a ostali? htjela bih mu normalne igracke kupovati
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:35   #29
Quote:
verica kaže:
Ma ne kažem ja da igračke tamo nisu dobre, jesu, samo je stvarno jako jako skupo - ja nisam niti bila u dućanu, bio mi je muž i donio mi katalog, ali recimo kaže da nekakva mala lopta košta 150 kuna - takve su cijene. A oni, npr., imaju stvarno super zvečke (za male bebe) a ja sam našla slične Tomy zvečke itd. Ali, generalno, stvarno baš i nema nekih dobrih edukativnih igračaka kod nas za kupiti Možeš pogledati npr. na Amazonu igračke za dob tvog sina, ne znam koliko je on sada star, (npr. Lamaze ili Baby Einstein) pa tražiti nešto slično (Amazon nažalost ne dostavlja igračke u Hrvatsku)
Meni uvijek prvo padaju na pamet razne kocke za slaganje.
Fine zvečke? A kakve su zvečke koje nisu fine? Uostalom, kakva je razlika između zaista finih zvečki i bezveznih uzimajući u obzir činjenicu a je jedina njihova funkcija za zveče (i da su šarene po mogućnosti)?
Što vi od djece radite jebote......
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:35   #30
Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
Juraj kaže:
... su pistolj (oni na vodu su najbolji ), gusarski mač, autici, lego kocke i najvaznije od svega LOPTA. Sve ostalo je za pisulje

Plavva, kak mozes sinu jedinom uskratit zadovoljstvo imanja pistolja ? Ostat ce mu traume za cijeli zivot
jedno je pistolj na vodu, nekaj sasvim deseto su one realisticne puske, pistolji, bombe itd. kaj ce mu to? osim toga, oruzje je drito protiv sveg u sto ja vjerujem, a i moram mu ostavit nekaj da pizdi u pubertetu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:36   #31
Quote:
prometej kaže:
Fine zvečke? A kakve su zvečke koje nisu fine? Uostalom, kakva je razlika između zaista finih zvečki i bezveznih uzimajući u obzir činjenicu a je jedina njihova funkcija za zveče (i da su šarene po mogućnosti)?
Što vi od djece radite jebote......
ma gle, sad za male klince stvarno mozes nabavit hrpu guba stvari. ja sam mu doduse zvecke radila od rize, graha i ambalaze, al zakaj ne.

no dobro, nije mi prije bio bed, al sad ne znam kaj da radim. za legice je premali jos...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:39   #32
Quote:
prometej kaže:
Fine zvečke? A kakve su zvečke koje nisu fine? Uostalom, kakva je razlika između zaista finih zvečki i bezveznih uzimajući u obzir činjenicu a je jedina njihova funkcija za zveče (i da su šarene po mogućnosti)?
Što vi od djece radite jebote......
Zvečke koje imaju različite vrste površina na sebi - hrapave, reljefne itd., što potiče osjet dodira, koje imaju kuglice koje se pojavljuju i nestaju, što stimulira vid, koje se mogu okretati u različitim pravcima i dijete ih može hvatati na različite načine, što ga potiče da otvara šakice i uči hvatati predmete. Srećom, većina roditelja ne mora na ovakav način razmišljati o igračkama, ali ima i onih koji moraju.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:45   #33
sta fali pistoljima i kaubojskom sesiru, to su mi bile najomiljenije igracke i ona imitacija policijske znacke
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:45   #34
Quote:
chani kaže:
sta fali pistoljima i kaubojskom sesiru, to su mi bile najomiljenije igracke i ona imitacija policijske znacke
ko sto rekoh, mora zbog neceg pizdit na mene u pubertetu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:46   #35
Quote:
plavva kaže:

no dobro, nije mi prije bio bed, al sad ne znam kaj da radim. za legice je premali jos...
Koliko je sad tvoj mali plavva? Meni se nešto sve ispomiješalo, ali ima preko godinu dana, je li tako?

Ima u Turbo Limaću tih Tomy igračaka koje nisu loše, uglavnom dijete mora nešto napraviti, da igračka nešto napravi, a u toj dobi to ih prilično veseli. Pa one kante u koje se ubacuju predmeti u različitim oblicima (okrugli u okruglu rubu, trokutasti u trokutastu i to). Pa imaš Lego baby explore. Za to nije premali. Pa onda one žice po kojima su sprovedene velike drvene kuglice, pa ih onda klince voze po tim žicama - toga uvijek ima u Ikei za kupiti. I tak. Nađe se toga.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:50   #36
vecina ljudi skoci na mene kad kazem da npr. moj mali od 20 mjeseci ne gleda crtice jer mu ne dam. ili da ne dam pistolje i takve agresivne igracke. ili da mu pod cijenu svadjanja svaki dan necu dat pokemone. i da, recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.
e sad, mozda sam ja preambiciozan i pretemeljit roditelj, ali zelim odgojiti dijete da bude kreativno, zaigrano, samostalno. a kad ima manje od 2 godine to mogu jedino dobrim izborom igracaka

Zadnje uređivanje putnica : 12.10.2007. at 17:37.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:50   #37
Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
plavva kaže:
jedno je pistolj na vodu, nekaj sasvim deseto su one realisticne puske, pistolji, bombe itd. kaj ce mu to? osim toga, oruzje je drito protiv sveg u sto ja vjerujem, a i moram mu ostavit nekaj da pizdi u pubertetu.
Mozes ti imati sto god hoces protiv pistolja ali decki se susrecu s tim kao normalnom igrackom. Naravno ne pistolji koji ispaljuju plasticne kuglice, ali ovi na vodu ili oni koji zuje i piste su sasvim ok Klinjo ti ima ionako 10x vise igracki nego kaj mu treba ko i svi ostali. A realno treba samo par komada: nekakvog plisanog/krpenog cucka/macka/medu, 2-3 lopte, lego (ili slicne) kocke (a ima ih i za njegov uzrast), ljuljacka, sobni tobogan , par autica i to bi bilo to. Uz to mu treba sto vise vremena na livadi s loptom, penjanja po drvecu, igranje lovice, plivanja i ostalih aktivnosti na otvorenom. Za "pametne i odgojne" igracke ima vremena.
Nitko me nece uvjeriti u preveliku korist za dijete raznih didaktickih igracaka i izmisljanja tople vode, korisnija je lopta i livada.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:52   #38
Quote:
bigblue2010 kaže:
Koliko je sad tvoj mali plavva? Meni se nešto sve ispomiješalo, ali ima preko godinu dana, je li tako?

Ima u Turbo Limaću tih Tomy igračaka koje nisu loše, uglavnom dijete mora nešto napraviti, da igračka nešto napravi, a u toj dobi to ih prilično veseli. Pa one kante u koje se ubacuju predmeti u različitim oblicima (okrugli u okruglu rubu, trokutasti u trokutastu i to). Pa imaš Lego baby explore. Za to nije premali. Pa onda one žice po kojima su sprovedene velike drvene kuglice, pa ih onda klince voze po tim žicama - toga uvijek ima u Ikei za kupiti. I tak. Nađe se toga.
gle, obisla sam turbo limach koji mi je u kvartu i tamo nisam nasla nista. najbolja igracka koju sam mu kupila je radni stol s alatom, koji ima hrpu stvarcica koje zahtijevaju da se on bavi njima: sarafi, zabija "cavle", hobla, busi... ziva uzivancija.

mali inace ima 20 mjeseci.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:53   #39
Re: Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
Juraj kaže:
Mozes ti imati sto god hoces protiv pistolja ali decki se susrecu s tim kao normalnom igrackom. Naravno ne pistolji koji ispaljuju plasticne kuglice, ali ovi na vodu ili oni koji zuje i piste su sasvim ok Klinjo ti ima ionako 10x vise igracki nego kaj mu treba ko i svi ostali. A realno treba samo par komada: nekakvog plisanog/krpenog cucka/macka/medu, 2-3 lopte, lego (ili slicne) kocke (a ima ih i za njegov uzrast), ljuljacka, sobni tobogan , par autica i to bi bilo to. Uz to mu treba sto vise vremena na livadi s loptom, penjanja po drvecu, igranje lovice, plivanja i ostalih aktivnosti na otvorenom. Za "pametne i odgojne" igracke ima vremena.
Nitko me nece uvjeriti u preveliku korist za dijete raznih didaktickih igracaka i izmisljanja tople vode, korisnija je lopta i livada.
slazem se. i kad je lijepo, vani smo, s kanticom, lopaticom i loptom

al ajde ti zabavi dijete od 20 mjeseci kad vani pljusti kisa

pistolj dobit nece, pa da do boga digne dreku.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:57   #40
nabavi pesa, evo moja upravo gnjavi pesa do boli, vec jadan bjezi kod mene ispod stola
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.