Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2004., 17:54   #1
Prirodna kozmetika - recepture

Imate li domace recepte za njegu?

Recimo meni je za kosu dobar pakung od zumanjka i 2 zlice cickovog i 1 zlice ricinusovog ulja sa malo propolisa.Preporuku mi je dala frizerka,jedino je zaboravila napomenuti da cu smrditi kao kuhano jaje ako je ne isperem nakon 15 minuta.

Sto mislite o efikasnosti home made sredstava za njegu?
Ja sam redovito radila piling od smedjeg secera i maslinovog ulja dok nisam procitala na forumu da granule za piling trebaju biti okrugle inace stvaraju vise stete nego koristi.SAd sam zbunjena

KOji proizvodi se mogu zamijeniti domacima a koje moramo i dalje kupovati?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 19:10   #2
ja sm jednom citala da sve manekenke koriste trule banane tako da ih stave u frizider i onda onako trule i hladne u grudnjak..
Navodno jako dobro za lifting grudi.
__________________
It's funny how when someone doesn't understand its you thats crazy
Kosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 21:38   #3
Ja maslinovo ulje (i malo meda ) jednom nedjeljno stavim sat-dva na kosu.
Cula sam da je pivo dobro za kosu,za sjaj.

Jednom sam u kupku stavila pola salice meda i mlijeka,koza mi je bila jako mekana.

A za lice sam cula da neke cure stavljaju yogurt a to nisam nikad probala.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 23:04   #4
dok sam se kanirala stavljala sam uz kanu i jaje i maslinovo ulje, drzala bi tako preko noci - to da boja ispadne tamnija- kosa ujutro savrsena

Vrecice od kamilice caja ili ploske krastavaca na oke - pogotovo akos te plakale.

Pozutjele nokte ( pusacke) istrljati kriskom limuna, isto utrljati maslinovog ulja.

Protiv padanja kose - upravo opranu kosu namociti i posudu punu vode u kojoj su se kuhale koprive i ne ispirati nakon toga. Treba ponavljati barem 2-3 tjedna da bi dosli prvi rezultati.

Domace je valjda i istrljati usne cetkicom za zube, onako na suho - budu prekrasno napete i meke.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 03:11   #5
a piva kao ucvrscivac?moja stara je to uvjek koristila za viklere,i uvjek je dobila super frcke a ne onak suhe kao od laka ili gela.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 03:48   #6
Quote:
Winona kaže:

Pozutjele nokte ( pusacke) istrljati kriskom limuna, isto utrljati maslinovog ulja.
aaaaa..
meni to ne pomaže ..probala već par puta..a prsti su mi sve žući i žući.. ..moram probati nešto drugo..

a da samo vi dajte te domaće kozmetike super topic
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 04:15   #7
Zuja, s tim zutim pusackim prstima je moja prijateljica imala problema. I onda je otkrila da je to zbog toga sto je drzala cigaretu tako da je dim isao po prstima. I kad je promijenila hvat vise joj nisu zutili. Moras u stvari drzati cigaretu ko pickica , onako s ispruzenim prstima i cigaretu prema gore.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 04:17   #8
A sto se tice domaceg pilinga od secera, ja samo znam da je piling za tijelo od Estee Lauder - mislim da se zove Home Spa radjen na bazi secera, a oni imaju stvarno vrhunsku kozmetiku i ne vjerujem da bi imali nesto sto ostecuje kozu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 09:44   #9
Quote:
žujaa! kaže:
aaaaa..
meni to ne pomaže ..probala već par puta..a prsti su mi sve žući i žući.. ..moram probati nešto drugo..

a da samo vi dajte te domaće kozmetike super topic
Moj tata to skida razrijedjenim Domestosom ili trlja Arfom.

Vjeruj da pomazhe - on pushi 4 kutije dnevno, pa ako njemu skida
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 21:43   #10
Quote:
bigblue2010 kaže:
A sto se tice domaceg pilinga od secera, ja samo znam da je piling za tijelo od Estee Lauder - mislim da se zove Home Spa radjen na bazi secera, a oni imaju stvarno vrhunsku kozmetiku i ne vjerujem da bi imali nesto sto ostecuje kozu.
Thx,onda se mogu mirne duse nastaviti trljati
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 23:45   #11
Quote:
bigblue2010 kaže:
Zuja, s tim zutim pusackim prstima je moja prijateljica imala problema. I onda je otkrila da je to zbog toga sto je drzala cigaretu tako da je dim isao po prstima. I kad je promijenila hvat vise joj nisu zutili. Moras u stvari drzati cigaretu ko pickica , onako s ispruzenim prstima i cigaretu prema gore.
O.k. postajem pičkica ALI pičkica bez žutih prstiju..
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 23:48   #12
Quote:
magic kaže:
Moj tata to skida razrijedjenim Domestosom ili trlja Arfom.

Vjeruj da pomazhe - on pushi 4 kutije dnevno, pa ako njemu skida

Ja sam svašta pokušavala trljati ali nikad nikakvog učinka..
Ali probati ću to..tenkju
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 00:29   #13
Jogurt + med = odlicna maska za lice. Jogurt osvjezava i radi blagi peeling, med je hidratantan i djeluje protiv bakterija.

maslinovo + jaje, mozda jos i sok od limuna = maska za kosu, drzati ne duze od petnaest minuta jer se jaje stvrdne, pa ga je tesko isprati. Vrecica na kosu, jaje ce se manje susiti.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:04   #14
glasam za peeling na bazi šećera (nasapunjaš lice i fino se laganini istrljaš šećerom) i masku od jogurta i meda (ja stavim po žličicu jednog i drugog)

ako imate upale, jako je dobra kadulja - skuha se čajić i čisti se kao tonikom. Oprez: nije dobro da stoji, tako da je dobro uvijek kuhati svježu (ja stavim jedan listić u šalicu za kavu, upotrijebim pa bacim)

za problematičnu kožu izvrsna je maska od kivija - neki preporučaju slaganje ploškica kivija na facu, ali ja istrljam ličeko jednom ploškicom, ostatak pojedem
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:24   #15
Za ispiranje problematichne kozhe savrshen je chaj od kadulje i stolisnika Naravno, svaki put svjezhe pripremljen.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:28   #16
Quote:
Shtefitza kaže:


maslinovo + jaje, mozda jos i sok od limuna = maska za kosu, drzati ne duze od petnaest minuta jer se jaje stvrdne, pa ga je tesko isprati. Vrecica na kosu, jaje ce se manje susiti.
I paziti da se umijesha samo zhumanjak...jer tragova bjelanjka cete se teshko rijeshiti s glave.

Dodajte malo ruma koji je dokazano najbolji za perifernu cirkulaciju vlasishta a i neutralizirat ce miris, limun ako je vlasishte masno.

Vrecica je odlichna ideja a i skracuje potrebno vrijeme drzhanja jer stvori svojevrsnu 'parnu kupelj' pa masku nije potrebno drzhati dulje od pola sata.

Vodite rachuna da je taj pakung zapravo najvrijedniji upravo za korijen kose, pa ga dobro utrljajte u vlasishte.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:29   #17
Protiv peruti - piling vlasishta sitnom morskom solju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:36   #18
Hranjiva maska za masnu ali dehidriranu kozhu

Istisnuti polovicu limuna.

U koru staviti zhumanjak jajeta i pstiti da stoji 2-3 sata.

Nakon toga umijeshati unutra desetak kapi iscijedjenog limuna.

Nanijeti laganim kruzhnim pokretima na lice, vrat i dekolte.

Isprati nakon 15 minuta mlakom vodom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:37   #19
Za sjaj kose

1 veliku zhlicu meda dobro otopiti u 250 ml vode. Isprati tekucinom chistu opranu kosu, bez naknadnog ispiranja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 12:01   #20
Sjetila sam se jos i da hvale bjelanjak kao masku za lice,probala sam i stvarno zategne kozu,zatvori pore i koza ima lijepi sjaj.
Jedino je mali problem sto pocne curiti.Ja stavim gazu preko i legnem se tih 10-tak minuta sa rucnikom oko lica.

Ajme magic, stvarno jesi neko cudo,od brodeta do kozmetike,u sve se razumijes.A sigurno su ti i plahte popeglane
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.