Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 09:10   #1
Tito - Toti(je)?!?

Poznato je kako mala djeca upijaju poput spužve. Pa tako i Princeza – maj prešs. Naročito dobro usvajaju raznorazne nepodoštine, ružne riječi itd.
Želeći iskoristiti takvu situaciju, odlučio sam joj pripomoći u širenju vidika glede "najvažnije sporedne stvari u životu" – nogometa. Pa mi se učinilo da je talijanski nogometaš Toti sasvim prihvatljiva riječ za učenje. Uostalom, ako Princeza odluči biti manekenka ili mažoretkinja, takvo znanje sigurno neće biti naodmet.
Ali nepredviđene stvari dešavaju se kad ih najmanje očekujete. Djeca često, prilikom usvajanja novih riječi prave inverziju. Pa umjesto, primjerice, otorinolaringolog znaju reći otorinolarilogog. Barem Princeza tako.
Ja sam zanemario tu spoznaju pa se dogodilo da je Princeza – maj prešs umjesto Toti nakon nekoliko ponavljanja počela govorit Ti – to, ti – to…tito!?!
Kad sam shvatio što se dogodilo pokušao sam ignorirati problem ali avaj. Ona je počela tu riječ govoriti stalno i u svakoj prilici. I to sa smješkom. Upitam li je hoće li jesti, hoće li ići spavati ona odgovara ti-to..tito.
Sve bi to bilo podnošljivo kada bi ostajalo u okvirima stana. Međutim, jučer u liftu, susjed koji Princezu obožava zbog njenog veselog temperamenta se pokušao poigrati i pita je: "Tko je najveselija beba u zgradi?" a ona će. "Tito, TITOOO…" Nelagoda, crvenilo…pokušaj opravdanja s moje strane "pa dijete je to…" nije urodila plodom. Vidio sam bijes na susjedovom licu. Egzaltiranost.
Jutros, krećući na posao, vidim na oglasnoj tabli: "Zamoljavamo susjeda sa 6 kata (nije navedeno prezime) da svoje ideološko smeće ne istresa pred našim vratima". I još su najavljeni mirni prosvjedi za večeras.
Što da ja sad radim?
Rado bih je naučio da izgovara Franjo al' budući da ima problema sa "r" a mislim i sa "nj" strah me da se tako iskarikiran izgovor ne protumači kao provokacija.
Što vi radite kad vam dijete urliče Tito?
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:19   #2
dodam....partija...narod ...armija....
uz obavezan refren "po sumama i go--o---oooorama..nase zemlje ..bla bla)"

kasnije se vadi na amneziju....racana i ekipu..
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:21   #3
btw. pokusaj slijedeci puta sa makaleleom....
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:25   #4
Quote:
Zana666 kaže:
btw. pokusaj slijedeci puta sa makaleleom....
Vidiš, vidiš to je pametan savjet. Predmnijevam da bi princeza ime tog vehementnog nogometaša izgovarala "leleee" pa kad bi taj izraz pridadala onom, ranije naučenom, tito... možda bih se time mogao izvuči?
Hvala gospoja, hvala .-)
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 10:57   #5
Re: Tito - Toti(je)?!?

Quote:
Herostrat kaže:
Jutros, krećući na posao, vidim na oglasnoj tabli: "Zamoljavamo susjeda sa 6 kata (nije navedeno prezime) da svoje ideološko smeće ne istresa pred našim vratima". I još su najavljeni mirni prosvjedi za večeras.
Što da ja sad radim?
Rastjeraj ih šmrkovima.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:07   #6
Za pochetak shmrkljima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:08   #7
Re: Tito - Toti(je)?!?

Quote:
Herostrat kaže:
Jutros, krećući na posao, vidim na oglasnoj tabli: "Zamoljavamo susjeda sa 6 kata (nije navedeno prezime) da svoje ideološko smeće ne istresa pred našim vratima". I još su najavljeni mirni prosvjedi za večeras.
Što da ja sad radim?
jel ti to za ozbiljno il se zezaš?!
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:10   #8
Re: Re: Tito - Toti(je)?!?

Quote:
emili kaže:
jel ti to za ozbiljno il se zezaš?!
Ne zelis zaista da ti odgovorim..jel' da da ne zelis? .-))
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:44   #9
Re: Re: Re: Tito - Toti(je)?!?

Quote:
Herostrat kaže:
Ne zelis zaista da ti odgovorim..jel' da da ne zelis? .-))
želim, al budi milostiv

eto, bar si upoznao kakav ti je susjed zaista, šta se uopće uzrujavati oko toga, on je ubiti prezentirao sebe, a ne djete vas
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:39   #10
Pa mozda bi se mogli i izvuci da je mala htijele reci ( tako kazu da je i Tito dobio ime ,u inostranstvu nasi ljudi).

TI -napravi TO...=TITO!



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 21:27   #11
A gdje nestade prijestolonasljednica?
Kako to Ti-to odjednom?
Da, ideja sa borbenim pjesmama nije uopce losa, jos nadodaj i koreografiju i dozivljaj ce biti nezaboravan...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:14   #12
Kako su završile demonstracije? Jel bilo nereda? Jesi li morao primjeniti silu?
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:17   #13
Quote:
starosjedilac kaže:
Kako su završile demonstracije? Jel bilo nereda? Jesi li morao primjeniti silu?
Netom što sam odlučio suprostaviti se brojno nadmoćnom neprijatelju, slomili su mi retrovizor na autu.
Noćas nisam spavao.
Cijelu noć učili smo riječ "Hrvatska". Bezuspješno.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:21   #14
Quote:
Herostrat kaže:
Netom što sam odlučio suprostaviti se brojno nadmoćnom neprijatelju, slomili su mi retrovizor na autu.
Noćas nisam spavao.
Cijelu noć učili smo riječ "Hrvatska". Bezuspješno.
A što su radili drugi susjedi? Nije valjda da su sve to mirno promatrali? Zar se baš nitko nije suprotstavio?
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:24   #15
Quote:
starosjedilac kaže:
A što su radili drugi susjedi? Nije valjda da su sve to mirno promatrali? Zar se baš nitko nije suprotstavio?
Kako nije? Pa svi su se suprostavili. Meni
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:25   #16
Herostrate, ja bi se na tvom mjestu malo pritajila, dok zaborave, a onda 4. svibnja udarila knjigu žalosti ispred portuna i minutu šutnje nakon sirena rano popodne.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:26   #17
Mogu ti osigurati privremeni smještaj kod mene ako stvar bude eskalirala.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:28   #18
Quote:
Cats kaže:
Herostrate, ja bi se na tvom mjestu malo pritajila, dok zaborave, a onda 4. svibnja udarila knjigu žalosti ispred portuna i minutu šutnje nakon sirena rano popodne.
Ajme, ti bi htjela da ga kamenuju?
To bi bio strašan gubitak za forum.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:29   #19
Quote:
starosjedilac kaže:
Ajme, ti bi htjela da ga kamenuju?
To bi bio strašan gubitak za forum.
Ne bi mu ništa učinili ako bi u pozadini svirala Fala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:30   #20
Hvala, hvala drugovi i drugarice. Vaša podrška u ovom odsutnom trenutku puno mi znači.
Sve ću vas spomenuti u svojim molitvama.

Cats, nisam ti ja hrabar insan. Ne želim dodatno podgrijavati, ionako vrelu, atmosferu. Da ne kažem ozračje.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.