Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2003., 23:21   #1
devijacija septuma

je li tko od vas to operirao?

meni je nos konstatno začepljen, iako nemam nikakvog sekreta.. samo ne mogu normalno disati kroz njega...

doktor kaže da imam alergijski rinitis i totalno skršen septum (udarila licem u stup u sedmom osnovne, do tada sam bila jako pametna) i kaže da neće biti sreće dok to ne operiram... drugi nije bio za operaciju, nego mi prepisao neke terapiju koja je nakratko ublažila problem. Ali sad je opet došla jesen i moj nos se aktivirao, pa moram kod doktora... budu li me nagovarali na operaciju interesira me kakva ste vi imali iskustva.. gdje ste operirali, ako niste u bolnici koliko je koštalo, je li boljelo, koliko ste se dugo oporavljali i je li vam nos otečen nakon toga?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 13.10.2003., 23:32   #2
Moj frend je to operirao, u Zg na Shalati. Isto je imao i devijaciju septuma i alergijski rinitis i nije mu nista bolje poslije operacije.
lahor is offline  
Old 14.10.2003., 08:40   #3
Hm, ja znam za par poznatih (Ronnie Wood-Rolling Stones, Francis Rossi iz Status Quo) koji su operirali septum jer ga zapravo vise nisu ni imali (too much cocaine): ugradili im bili plasticni (ili skin graft) novi septum! Ali sada se barem mogu pojaviti u javnosti bez da ih netko blijedo gleda...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 14.10.2003., 18:26   #4
Ja sam operirao '96 na ORLu u Merkuru.

Imao sam fizički uže nosne kanale pa mi je disanje bilo otežano, a tek kad bi došla neka prehlada totalno sam bio u banani.

Poslije operacije mi je puno bolje, jednostavno, lakše se diše, razmeš me

Operacija se radi pod općom anestezijom, poslije ostaneš još par dana u bolnici, no sve gledaš kad ćeš prije doma jer je razina higijene tamo , a bolnička hrana . Jedino su sestre

Ne znam jel' se štogod promijenilo ovih godina.

Kad se probudiš iz kome malo boli, no prolazi. Dišeš na usta jer ti je nos natamponiran.

Ako imaš sve skršeno unutra, nije mi jasno kakvu terapiju ti mogu prepisati? To se treba mehanički srediti, čekić i dlijeto i problem riješen. Zaista se to rješava tim alatima, ja nisam mogao vjerovat. Dobro da sam bio ukomiran.
Djete Kreten is offline  
Old 16.10.2003., 10:43   #5
Moj decko, brat i frendica su operirali devijaciju septuma kod doktora Ožegovića u Dubravi, sve je super proslo kod svih troje.
Lavica is offline  
Old 16.10.2003., 13:56   #6
Quote:
Lavica kaže:
Moj decko, brat i frendica su operirali devijaciju septuma kod doktora Ožegovića u Dubravi, sve je super proslo kod svih troje.
Jel ti to dobijaš po veleprodajnoj cijeni pa guraš sve svoje bližnje tamo?

Čuo sam od prijatelja da je taj dr. Ožegović vrlo dobar.
Dr. Lukšić je također vrlo vrlo dobar, ali on je specijaliziran za estetske zahvate na licu.
404 is offline  
Old 16.10.2003., 17:12   #7
Quote:
Djete Kreten kaže:

Ako imaš sve skršeno unutra, nije mi jasno kakvu terapiju ti mogu prepisati? To se treba mehanički srediti, čekić i dlijeto i problem riješen. Zaista se to rješava tim alatima, ja nisam mogao vjerovat. Dobro da sam bio ukomiran.
dobila sam tablete protiv alergije i Flixonase.. i uspjela sam u par tjedana postati ovisna o tom spreju, jer sam nakon dugo vremena na neko vrijeme uspjela disati punim nosnicama..

blago ti se.. nadam se da će i meni pomoći operacija..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 16.10.2003., 17:14   #8
Quote:
404 kaže:


Čuo sam od prijatelja da je taj dr. Ožegović vrlo dobar.
Dr. Lukšić je također vrlo vrlo dobar, ali on je specijaliziran za estetske zahvate na licu.
znači, Ožegović i Lukšić.. to su sve neki moji Dalmatinci, evo čim ozdravim idem ih potražiti.. obojica u Dubravi?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 16.10.2003., 17:59   #9
Placebo moja draga, kan' se ćorava posla. Imala sam i ja dijagnozu devijacija septuma sa unutarnje lijeve strane. I budala poslušala i otišla na operaciju.

Operacija umjesto pol sata trajala 3,5 sata jer sam im prokrvarila malkicu previše.. imala one jebene tampone u nosu, čelu, glavi jebeno 10 ( ) dana (zbog tog produženog krvarenja), e ..koji ti se vakum u glavi od te sukrvice i tampona napravi ...takve glavobolje u životu nisam imala, pa onda ono krvoločno čupanje istih vani (da sam znala prije kako to izgleda i danas bi furala te tampone u glavi

i nakon sve te muke- danas imam jednake probleme.

E da, for the record- operirao me valjda (svi tvrde) najbolji ORL specijalist u Zagrebu dr.sci.ovono Ranko Mladina ..

al svejedno .. rezultat - čista nula
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Old 17.10.2003., 08:50   #10
Quote:
placebo kaže:
znači, Ožegović i Lukšić.. to su sve neki moji Dalmatinci, evo čim ozdravim idem ih potražiti.. obojica u Dubravi?
Da. Dr. Lukšić je izvrstan kirurg, uz to je izuzetno prijazan čovjek, doista imam pozitivna iskustva sa njime.
404 is offline  
Old 17.10.2003., 09:30   #11
moja majka je operirala septum, ne znam ime lijecnika, znam jedino da je operacija bila u zajcevoj.
rekla je da je tri poroda zajedno nisu toliko boljela, a i izgledala je nateceno dobrih mjesec dana.
plavva is offline  
Old 17.10.2003., 17:36   #12
Quote:
Sandra October kaže:
Placebo moja draga, kan' se ćorava posla. Imala sam i ja dijagnozu devijacija septuma sa unutarnje lijeve strane. I budala poslušala i otišla na operaciju.

Operacija umjesto pol sata trajala 3,5 sata jer sam im prokrvarila malkicu previše.. imala one jebene tampone u nosu, čelu, glavi jebeno 10 ( ) dana (zbog tog produženog krvarenja), e ..koji ti se vakum u glavi od te sukrvice i tampona napravi ...takve glavobolje u životu nisam imala, pa onda ono krvoločno čupanje istih vani (da sam znala prije kako to izgleda i danas bi furala te tampone u glavi

i nakon sve te muke- danas imam jednake probleme.

E da, for the record- operirao me valjda (svi tvrde) najbolji ORL specijalist u Zagrebu dr.sci.ovono Ranko Mladina ..

al svejedno .. rezultat - čista nula
evo ovako je meni cijelo vrijeme.. taman kad se zareda dvoje s dobrim iskustvima, čujem ovako nešto..

i nije ti baš ništa bolje? i dalje ne možeš disati kroz nos? sad sam opet na početku, nikako se odlučiti..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 17.10.2003., 17:38   #13
Quote:
plavva kaže:
moja majka je operirala septum, ne znam ime lijecnika, znam jedino da je operacija bila u zajcevoj.
rekla je da je tri poroda zajedno nisu toliko boljela, a i izgledala je nateceno dobrih mjesec dana.
a je li sad barem može disati kroz nos?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 19.10.2003., 21:45   #14
Quote:
placebo kaže:
evo ovako je meni cijelo vrijeme.. taman kad se zareda dvoje s dobrim iskustvima, čujem ovako nešto..

i nije ti baš ništa bolje? i dalje ne možeš disati kroz nos? sad sam opet na početku, nikako se odlučiti..
ma pusti mene, ja sam prirodni talent da stvari krenu naopačke oli nisi vidjela posvetu na Murhpy-evoj knjizi ''dedicated to sandra october''?

e da, i ovo što plavva veli, jedno mjesec dana sam izgledala ko da me netko dobro izboksao

gle, meni ništa bolje, a iskreno, ni jedan slučaj iz RL ne znam da je bilo bolje.. šta ja znam, a da ipak slušaš ove pozitivce?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Old 19.10.2003., 21:49   #15
Quote:
placebo kaže:
a je li sad barem može disati kroz nos?

ona kaze da joj je sad super i stvarno je veliko poboljsanje. jedino joj je nos ostao iste metraze
pretpostavljam da koristi od operacije ovise od slucaja do slucaja. isto tako znam ljude koji su operirali septum i usput napravili plasticnu korekciju nosa a da im je oporavak bio ultra brz i lagan. tebi drzim fige da bude bas tak
plavva is offline  
Old 22.10.2003., 00:34   #16
Quote:
placebo kaže:
dobila sam tablete protiv alergije i Flixonase.. i uspjela sam u par tjedana postati ovisna o tom spreju, jer sam nakon dugo vremena na neko vrijeme uspjela disati punim nosnicama..

blago ti se.. nadam se da će i meni pomoći operacija..
Kakav je to sprej, placebo?
 
Old 30.10.2003., 14:36   #17
Ja sam isto operirala devijaciju septuma dok sam bila mlada 16 god. Mislim da mi nije nista pomoglo. A jos uvijek znam sanjati da ne mogu disati i one odvratne tampone u nosu.

Sinusi mi se i dalje svake jeseni upale, stalno imam problema sa disanjem i ne osjecam mirise dok se sve ne upali pa mi daju sumamed.

Najvise mi pomazu oni sprejevi tipa Aqua maris ili slično,
koji navlaze sluznicu, pa mogu normalno nocu spavati u centralnom grijanju.
Bubili is offline  
Old 30.10.2003., 14:46   #18
Ja sam čula od par ljudi koji su bili na operaciji da im nije baš pomoglo. Kažu da se isplati samo ako stvarno ne možeš disati na nos.
Koristi i dalje terapiju, splasnut će ti natečena sluznica nosa pa ćeš lakše disati
A ako to ne pomogne (ali pričekaj bar 6 mjeseci) onda pod nož
christy is offline  
Old 30.10.2003., 14:51   #19
Quote:
Navi kaže:
Kakav je to sprej, placebo?
ajme oprosti.. zaboravila sam na vlastitu muku.. .to ti je sprej, dosad najdjelotvorniji koji sam probala, mislim da se zapravo radi o kortikosteroidima... u svakom slučaju nije ga preporučljivo koristiti duže vrijeme.. kao ni ostale sprejeve, uostalom, osim nekih fizioloških otopina ili morske vode (Aqua Maris i dr.)...

ali nakon što prvi put nakon dugo vremena osjetiš kako je lijepo disati kroz nos, teško se s njega skinuti..

ako imaš alergijski rinitis, obično ti uz Flixonase prepišu još i Claritine oralno..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 30.10.2003., 14:58   #20
Quote:
Bubili kaže:
Ja sam isto operirala devijaciju septuma dok sam bila mlada 16 god. Mislim da mi nije nista pomoglo. A jos uvijek znam sanjati da ne mogu disati i one odvratne tampone u nosu.

Sinusi mi se i dalje svake jeseni upale, stalno imam problema sa disanjem i ne osjecam mirise dok se sve ne upali pa mi daju sumamed.

Najvise mi pomazu oni sprejevi tipa Aqua maris ili slično,
koji navlaze sluznicu, pa mogu normalno nocu spavati u centralnom grijanju.
meni aqua maris pomaže samo kad nije upaljeno...

problem je u tome što sam svjesna da je septum samo dio problema, jer alergijski rinitis je nevezan uz oblik kanala.. ali ubija me sekret kojega ne mogu ispuhati kroz nos, da mi se toga nekako riješiti spasila bih se..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.