Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 12:43   #41
meni je dermatolog prepisao za vlasište Mycogel pjenušavi gel (koji se koristi za cijelo tijelo ako treba) i ja sam prezadovoljna! dijagnoza je neka vrsta seboreičnog derm. vlasišta tj pretjerano mašćenje kose! i ovaj šampon me je spasio
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:01   #42
Quote:
bedastamica kaže: Pogledaj post
Ja imam problem prvenstveno na vlasištu, unutar ušnih školjki a što se tiče lica situacija nije tako strašna. Nakon dugogodišnje borbe i uporabe svega i svačega, nakon tisuća i tisuća utrošenih kuna, donekle sam došla na više nego podnošljivu situaciju. Evo kako: mlada cura u ljekarni mi je doslovno šapnula koji šampon i losion da si nabavim iz Srbije. Šampon se zove EleMenta, na prirodnoj je bazi a prati ga i odgovarajući losion. Kosa mi je padala, vlasište svrbilo, peklo od rana koje sam izazvala češkanjem, kore koje bi vadila iz kose bile su sve veće. Povuci potegni - nabavila sam šampon i losion za smiješnu cifru i već sam 6 mjeseci cca nova žena.
Što se tiče ušiju, svrbež je bio nepodnošljiv do bola, nekoliko sam puta izazvala takve upale uha da sam, naravno završila na antibioticima. Kako sam veliki pobornik mednih proizvoda a u DM-u sam naišla na Olival mast od propolisa (cca 20 kn ) krenula sam s time. Uši me više ne svrbe. Pa mi je logika rekla da probam i s licem. Kožu operem s Holyplant sapunom za intimnu njegu ( smiješno ali stvaaaarno funkcionira ) i onda namažem mast od propolisa. Ljudi moji, lice mi je kao bebina guza.
Kako si nabavila taj šampon? Može se kupit preko neta????
crna.oliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:26   #43
evo i mene nažalost na ovoj temi...
dakle, počelo je prije godinu dana na kosi, klasika...dobio oronazol, nije pomogao, dobio još neki, nije pomogao, dobio mycogel, perut se proširila na CIJELU kosu.
Poslao sve te "seboreja preparate" u rodni kraj, vratio se na svoj vichy dercos, i perut i sve nestalo u roku 2 pranja!! I sad sam čist već 3-4 mjeseca.

NO, problem... prije jedno mjesec dana sam imao jedno osrednje pijanstvo... sljedeće jutro osip na licu... ok, proći će.. ne prolazi.
Dermatolog - seboreja. Uglavnom, crvene fleke, 3-4 komada, kraj nosa, ispod oka i u kutu usta... Ljuska se, crveni, i uglavnom, izgleda odvratno.
U početku mazao sa kantarionovim uljem. Prikrivalo ljuskice, ali bilo jako masno i čim bih se oznojio, opet bi izronile. Onda dobio oronazol kremu od doktorice - nula učinka. U međuvremenu dobio neki sapun iz srbije, od kozjeg mlijeka, navodno bi trebao pomoći - nije pomogao ni on.
Sad su mi se već počele krastice lagano praviti ispod tih ljuskica, onak, malo me plaši sve to, pogotovo zato što sam na poslu svaki dan 8-10 sati među ljudima, koji me zapitkuju, a i mene ove krastice sve više plaše...
Kad god odem kod dermatologa, dobijem hrpu kremica koje ne pomažu - molim vas za neki provjereni savjet!
(iako je svaki tip kože različit)
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 11:59   #44
dragi moji seborejŠI.
JA NEMAMseboreični dermatitis ,ali imam u obitelji(sestra i muž). mužu se povremeno javlja(kad ga ja iznerviram) ,a sestra se s tim bori više od dvadeset godina. On se baš nije ni trudio oko tog jer mu je vidljivo samo malo između obrva,ali mu je vlasište ajme majko. Sestra je upotrebljavala sve,ali doslovno sve što ste spomenili do sad u forumu,uključujuči i travare-kvazi trvare,djete,prirodnu kozmetiku,skupu,jeftinu,tablete,losione..... Kunem vam se sve.
Prije mjesec dana sam sa suprugom otišla u ljekarnu (malo sam ga iznervirala) i ljekarnik nam je preporučio neki losion. Bila skeptična(gledajuć sestru svih tih godina) ,ali ono ajde probat ćemo i to čudo. Ej ne da radi ,nego je odličan. Nanosi se dva puta na dan, jedna kaplica je dovoljna za cm2,nanosi se u tankom sloju(za dan,dva se povuče ljuskavost i crvenilo). Losion se zove PRUNAKS i proizvođač je Spora Farmakon d.o.o. Split. Vukovarska 10.Košta oko 120 kn.( Ne reklamiram- probajte.)
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 12:00   #45
da probaš od Uriaga neka D.S. linija koja ima gel za pranje lica i kose i emulzija za lice, čula sam pomaže
osobno nisam probala, ali znam ljude koji jesu i kažu da su im pomogli ti preparati...
ja povremeno znam dobiti svrab u području vlasišta uz čelo i iza uha, ali ne toliko da mi trebaju baš specijalni preparati, jedino što me spašava je head and shoulders od mentola šampon pa to nekad svremena na vrijeme upotrijebim...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:44   #46
ljudi molim vas pomozite!!!! vise ne znam sta da radim...imam dermatitis vlasista vec nekoliko godina ali do sada sam ga nekako uspjevala zaljecit...u biti...nalazio se iza usiju i mali dio vlasista iznad cela....medutim....sada mi je cijela glava zahvacena....probala sam sve....crni sampon,oronazol i druge sampone,razne kreme i losione,izlagala sam glavu suncu cak sam isla i u solarij jer to kao pomaze ali nista.....cijelo vlasiste mi je prepuno ljuskica...cak su mi i u usima....zbilja ne znam sta da napravim jer...moram priznat da mi je neugodno..ljudi u mene bleje...ramena mi izgledaju kao da je na njima snijeg...a da ne spominjem da sve to kao skrivam s kosom pa se topim po ovim vrucinama....stvarno sam ocajna....bilo sta cu stavit na glavu samo pomozite.......hvala....
mona11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 13:11   #47
Imam ga...
Isla sam dermatologu i dobila sam Perfenac kremu ili mast - to jako pomaze, ali stvar je sto se on uvijek vraca... zatim sam pila tablete Itrac oralno i od njih se odmah vidi poboljsanje...
zatim sam za vlasiste imala Kelual DS šampon
a za stalnu njegu lica imala sam Kelual emulsiu

tak sam se ljecila tri godine...nakon toga sam opet otisla na kontrolu jer Perfenaca nema na tržištu pa m je zamjena Prunaks losion, sve ostalo je ostalo isto....

No neki sam dan otisla u aromateku na kvatricu (ima je i u gajevoj) i kupila tamo (na savjet zene koja radi tamo) ulje nocurka (za dermatitis) i hidrolat čajeca (za smirenje)...nakon dva dana crvenilo je nestalo..koza nije suha jer je ulje u pitanju...hvala bogu nesto sto nije agresivno i koza je nahranjena...savrseno
__________________
jednom kad se oci zatvore i kad zadnju suzu pustim za tebe....i ne mogu da stanem od tebe da odustanem i jos sto puta da padnem sto put cu da ustanem.... i cvrsto drzim kada svi te puste znat ces da sam ja...ona sto te voli dovijeka..
_k_i_k_a__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:00   #48
Meni je pomogao Oronazol, ali isključivo se smije koristiti jednom u 15 dana
A za standardno pranje kose se koristi neki blagi šampon na biljnoj bazi, bez puno mirisa i ukrasa

Tako radim vec pola godine, ako ne i više. I stanje se dosta popravilo
Glavni problemi su mi sad uši koje se ljuskaju užasno, obrve (još gore) i dijelovi nosa i obraza sa strane
Mažem lice Baleinom hidratantnom laganom kremom, odgovara mi

A obrve i uši prođem Olivalovim vazelinom-kupljen u Kozmu

Čime mažete svoje krizne točke ?
__________________
Play restart
Željezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:19   #49
Seboreični dermatitis se, osim izvana, tretira i iznutra i to korijenom čička (o tome se već puno pisalo) može se kuhati čaj ili koristiti SIPF.

Zatim se priprema infuz od 3 jušne žlice slame zobi (Suban) te se ispire zahvaćeno područje 1 do 2 puta na dan.

Kožu zahvaćenu dermatitisom njeguje se i liječi mješavinom esencijalnih ulja rimske i njemačke kamilicete palmarose a sve to u biljnom ulju makadamije uz dodatak 20% ploda divlje ruže.

Također se može koristiti i šampon (što prirodniji to bolje) u koji se dodaje opet gore navedeni iscrpak slame zobi te biljno ulje plod divlje ruže a može se dodati i 10- tak kapi esencijalnog ulja kamililice rimske.

Uz to se naravno može oralno uzimati i kvalitetan noćurak, te svakako špricati i hidrolatima bez alkohola i konzervansa (Oshadhi, Florihana).

Također za one koje stvarno zanima tema prirodna kozmetika ili njega, pogledajte još recept na istu temu koji je Phyto dao detaljno i kvalitetno na prošloj strani ove teme.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:05   #50
meni se javio seboreični dermamtits na vlasištu prije neke 2 godine, i to taman prije ljeta kad mi je dermatologica rekla da se ne rade nikakvi agresivni tretmani. Probala sam vichyijev i eucerinov šampon - bilo mi je još gore. A nije bio ni bolji oronazol. Pomagao mi je ducray kojih godinu dana, ali sad više ni on ne djeluje...
odustala sam od medincinskih šampona i kupila u bio&bio šampon od čajevca i puno mi je bolje. ima još malo ljuskica al ni približno ne svrbi i ne ljušti se ko prije. probajte to. i da, koliko sam ja shvatila, najveći je problem što vlasište nakon nekog vremena prestaje reagirati na korišteni šampon...znači, redovno mijenjanje šampona...i rekla mi je derma da bi trebalo 1 ili 2 tjedno namastiti kosu kombinacijom maslinovog ulja i jaja
kwama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 13:27   #51
Imam jedno malo offtopic pitanje...ali ne znam pod koju temu da ga mentnem ustvari

Pliz recite mi koja je razlika između psorijaze,seboreje i neurodermititisa ?
Ja imam ponekad crvene fleke na čelu i ljuštenja kože kao i na tjemenu i ponekad obrvama..šta je to?

Najviše su mi do sada pomogli sunce i more..odmah se povuče..

Šta je to ustvari?
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:47   #52
Nemoguće ti je ozbiljno odgovoriti na ovo pitanje preko interneta . Jednostavno Odeš dermatologu, on pogleda i dijagnosticira što ti je .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:02   #53
Meni je oronazol sampon rijesio stvar i to dugorocno! Ipak je u pitanju gljivica i samo preparat koji je antimikotik moze pomoci u tom slucaju. Nakon terapije treba koristit blage sampone (iako ja sad bez problema mogu gotovo sve koristit)

A a kozu sam koristila afloderm kremu iako tu nisam imala nekih vecih problema,samo malo u naboru oko nosa.
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:43   #54
Exclamation

Ovdje smo na "prirodnim pripravcima" pa bi bilo dobro da se na iste savjeti i odnose.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:36   #55
merlina, gdje mogu nabaviti cicak? hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:07   #56
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
merlina, gdje mogu nabaviti cicak? hvala!
Ja sam baš jučer kupila čaj od korijena čička...inače imam perioralni dermatitis koji mi se pogoršao u zadnje vrijeme, a vidjela sam da su pisali o tom čičku pa ću probat s tim.

kupila sam ga u bio&bio, avenue mall, zagreb
mala tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:16   #57
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
merlina, gdje mogu nabaviti cicak? hvala!
Ima ga u Cedrusu sigurno kao i SIPF-a, a trebalo bi ga biti od Subana i po gotovo svim biljnih i običnim bolje opskrbljenim apotekama.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 10:40   #58
Dermatitis pomoć

dermatitis se može zaliječiti ili potpuno izliječiti prirodnim kremama , jedna od njih se zove Bioeliksir Dermio i košta oko 50€ , imate na internetu bioleiksir.ba
također postoje i neke francuske kreme , proguglajte
Selmanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:31   #59
Ima li netko kakvu dobru recepturu za tretiranje seboreje biljnim i eteričnim uljima u trudnoći?

Mislila sam si prije pranja kose u vlasište utrljati biljna ulja crnog kima i macerat kamilice i nevena i dodati palmarosu. Nevjerojatno, ali njemačka i rimska kamilica mi izazivaju strašnu reakciju na područjima zahvaćenima dermatitisom, pa bih njih izostavila.
rastagal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 21:18   #60
ja sam par puta koristila oranozol sampon,nisam sigurna koliko ga ima u bocici,sad ga prodajem jer mi vise netreba
kleopatra321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.