Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 19:24   #41
Quote:
oni kojima je poznata bi je donjeli.
Dakle predlažeš misionarenje vanzemaljcima.
Te lude ideje je već imala KC.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:25   #42
Quote:
Ali ponavljam, ako postoji još inteligencije u svemiru, možda je inteligentnija od naše, pa se nije ulovila u takvu zamku i nije joj potrebno spasenje na 'naš' način...
Nije potrebno ni nama.
Hvala, ostavi svoje spasenje kod kuće.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:26   #43
Poznam jednog Isusa, čuo sam da i u španjolskom govornom području postoji ime Jesus. Tako da sigurno ima više od jednog Isusa
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:42   #44
Ba si glup, pa ime Isus je popularno među židovima,i mi ga ne korisitimo njemu iz posštovanja.
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:24   #45
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Jel' to ti mene zajebaješ?
Anđeli i Sotona su vanzemaljci?
Daj, ne zajebaji se.

Govorimo o materijalnim bićima, ne izmišljenim.
Onda si stvarno lik koji se blamiras na sve strane. Mislim, izvini, ali pogledaj se. Sto uopste pricas o ovoj temi, jos gore, sto se pozivas na Bibliju?? Pa ja sam znao da ces ovako nekako reagirati, no to samo govori o tebi. Sem toga, tamo postoje aluzije ne samo o andjelima i demonima, vec i o drugim zivim bicima. Mislim da ima jos textova, ali me mrzi da pretrazujem.

Pozrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:32   #46
@ eventualan: zasto smo bas mi toliko posebni(citaj umisljeni) da mislimo da se samo nama bog objavio? i pazi mi smo ti koji cemo sirit to nekim vanzemaljcima. zasto? zasto svojatas boga?

@svi izmasirani forumasi od kojih su susjedi ili neki nedavni dogadjaji ucinili velike vjernike: ja jesam krscanin. krsten sam, pricescen, krizman. to ne znaci da nemam dileme i sumnje. ne napadam druge vjere zato sto ih ne poznam. "napadanje" krscanstva se ne desava zato sto je to u modi nego zato sta mentalitet mijenja. postavljaju se pitanja na koja Crkva nema odgovore.
mozda je religija produkt nase umisljenosti.
al jos vaznije, ako postoji bog, postoji sudbina. to znaci da nase odluke nisu nase.

@samo malo sebe: reci mi jedan nacin na koji je covjek htio biti poput boga osim onog kad smo se penjali na nebo.

@opasny: "mi ga ne koristimo njemu iz postovanja" - nije istina. bi li koristio to ime da ne vjerujes u boga? ne. mi ga ne koristimo zato sto nije prirodno tu di zivimo. ili da ti dijete ne bude predmet zajebancije u skoli.

@3xtreme: umri za cara. ne vjerujem da si ono napiso. nazadno na razini moje prababe.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:58   #47
Quote:
Onda si stvarno lik koji se blamiras na sve strane.
Nisam ja rekao da je Sotona vanzemaljac, nego ti.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 21:18   #48
Quote:
baic17 kaže: Pogledaj post
Ova prica mi smrdi na nazadno razmisljanje. kao sto je bila ona ideja da je zemlja srediste svemira.

Ja jesam krscanin al kolko isusa zapravo ima? Jer, u slucaju da nismo sami u svemiru, bog kao stvoritelj svega bla bla mozda bi trebo imat jos jednog sina koji bi "maloj zelenoj" vrsti objavio radosnu vijest o kraljevstvu nebeskom i umro za njih. jer "nas" bog nemoze bit samo nas jer on je taj koji stvara SVE, ne?
Hehe, kolega, kad smo već kod spominjanja n-te kopije Isusa, vidi ovo:

Jednom je prilikom profesor filozofije i teologije u Singapuru, Roland Puccetti zaključio da jedna jedina organska osoba (a Isus je to i bio) svakako može biti samo jedna organska osoba, ma koliko bestjelesnih osoba ona istodobno predstavljala....."Bestjelesne osobe mogu u svako doba biti svugdje. Ali tjelesne osobe mogu u isto vrijeme biti samo na jednom mjestu u svemiru."

Njegovo je pitanje:"Kako bi bilo moguće da Sin Božji postane u svemiru mnogo puta čovjek a da istovremeno bude samo jedna organska osoba."
Zaključak je naravno da je to nemoguće, ali "Uzme li se kao osnova spomenuti broj mogućih društava (10 na 18 mjesta) izvanzemaljskih prirodnih osoba u poznatim galaksijama (koje iznose otprilike desetinu svih galaksija) i pretpostavi li se da životni vijek Isusa predstavlja prosječno trajanje inkarnacije Sina Božjega, onda bi trebalo 34 puta 10 na 18 godina da Sin Božji na svim tim planetima, redom, provede vrijeme od rođenja do uskrsnuća.
Pretpostavljeno trajanje života onih zvijezda čiji planetski sustavi možda ispunjavaju uvjete za razvitak razumnih živih bića, iznosi u našoj galaksiji samo (1-5) puta 10 na 10-tu godina; uzme li se taj broj kao prosjek i za preostali poznati intergalaktički univerzum, trebalo bi da se od danas do gašenja života na svim tim zvijezdama dogodi istodobno između 680000 000 i 3 400 000 000 inkarnacija ! Oduzmu li se ranije inkarnacije, taj se broj malo smanjuje, ali ne bitno.

I vidi sad ovo:

Ako Bog nije prihvatio samo izgled pripadnika pojedine tjelesne vrste (razumne) nego je preko svog sina "prihvatio njihovo biće" , čime je u toj vrsti prenio svoju osobnost, iz tog bi trebalo zaključiti da se istodobno nalazi u univerzumu mnogo organskih osoba koje su u kršćanskom smislu božanske osobe. Kakav bi Krist bio u tom slučaju - možda plave kože, četiri noge, dvije glave ili ko zna kakvi. Bi li mi tada mogli reći: "Da to je Krist" osim ako ne bi pod tim mislili to je Sin Božji, onakav kakav se vama ukazao. Hereza, jel da ?
Zdravi i veseli bili.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:07   #49
Znate sta? I ovdje to vidim a i cesto to susrecem, tu potrebu za "nametanjem" svojih uvjerenja drugim ljudima (ko zna iz kojeg razloga?!). Ovdje vidim krscane koji tvrde da je Isus Sin Bozji - Bog sam i da zbog toga svi u to trebaju vjerovati inace nece biti spaseni... Također oni kao da zele da se ta vjera "siri" cijelim svijetom, tako da toboznja "neznabozacka" plemena upoznaju "spasenje"... i svak ko dise da to zna i prakticira. Mozda zele da se to siri svijetom zato sto ne moze da se slobodno siri njihovim srcima? To je poruka koju Krist ima za njih... koja je njima upucena, a ne svim ljudima na svijetu... zar ne?

Ni muslimani nisu drugaciji, vidio sam da i oni zele da se njihova vjera siri, siri i siri...


Zidovi kao da jedini imaju dostojanstva, jer sam cuo da kod njih trebas 3 godine polagat testove da te prime, a i onda ko zna (neka, svaka im cast).


Svo to sirenje mi lici na neki sveopci pokret uniformiranja, covjecanstvo se uniformira u jednu veliku bezlicnu civilizaciju i religiju koja sama sebi sjece granu na kojoj sjedi. Ljudi, ne treba meni "spasenje", miran sam u duhu... - meni treba cista voda, cist zrak, nezagađena zemlja, mir na ovom svijetu a ne na onom...


Mislio sam da je taj Krist bio veliki mistik, nomad, bez krova nad glavom, prakticki indijanac onoga vremena, koji je trazio vizije na iskonske nacine - sjetimo se njegova odlaska u pustinju...


Ovi totalitaristicki umovi ovdje se usuđuju zvati njegovim sljedbenicima i tvrditi da je Zemlja stvorena da sluzi covjeku... a sta je s vukovima, medvjedima, kitovima, skakavcima... ? Sta je s njima? Da vas Krst cuje razbio bi vam usta ko sto je nekad razbijao konopcem posuđe trgovaca u kuci Njegova OCA.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:15   #50
Quote:
baic17 kaže: Pogledaj post
@ eventualan: zasto smo bas mi toliko posebni(citaj umisljeni) da mislimo da se samo nama bog objavio? i pazi mi smo ti koji cemo sirit to nekim vanzemaljcima. zasto? zasto svojatas boga?
molim te ne predbacuj mi ovako nešto, nastojim širiti Božju riječ, nipošto je svojatati. ali kao što rekoh, negdje se moralo dogoditi. i vjerojatno ima neku važnost koju sad ne vidimo da se Krist rodio kao Isus iz nazareta. vrijeme će pokazati. ne mislim da se samo nama Bog objavio, nego da se utjelovio u Kristu samo na lokalnoj planetarnoj razini.
zašto nije bio Krist za svaki kontinent? ili barem jedan za amerike, a jedan za euroaziju i afriku? atlantik i pacifik su nekad bile pristojne prepreke. recimo kao sada velike udaljenosti među planetima.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:20   #51
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
nastojim širiti Božju riječ
Zasto?



Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
nipošto je svojatati.
Naravno da je svojatas. Postoji Biblija pa ko hoce nek je cita. Zasto misionarit?


Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
zašto nije bio Krist za svaki kontinent? ili barem jedan za amerike, a jedan za euroaziju i afriku? atlantik i pacifik su nekad bile pristojne prepreke. recimo kao sada velike udaljenosti među planetima.

Sto je krscanstvo dobrog donijelo na ta podrucja, u Ameriku: sjevernu i juznu? u Afriku? Mislim da su se indijanci sasvim dobro snalazili prije nego ih je zahvatilo nase religijsko i profitersko ludilo koje bi ti sad isao siriti cak i u beskonacni Svemir.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:56   #52
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Zasto?

Naravno da je svojatas. Postoji Biblija pa ko hoce nek je cita. Zasto misionarit?

Sto je krscanstvo dobrog donijelo na ta podrucja, u Ameriku: sjevernu i juznu? u Afriku? Mislim da su se indijanci sasvim dobro snalazili prije nego ih je zahvatilo nase religijsko i profitersko ludilo koje bi ti sad isao siriti cak i u beskonacni Svemir.
jer čujem da postoje oni koji nisu upoznati s njom.

ne, ne svojatam. iz čeg si to molim te isčitao? a biblija postoji no na žalost ne svugdje. a misionariti jer po cijelom svijetu postoje ljudi kojim treba pomoć. posao kršćana je pružiti pomoć.

spasilo ih je. da ih papa borgia nije proglasio ljudima papinskim dekretom, konkvistadori bi ih porobili i istrjebili. super su se snalazili izuzmeno li ljudske žrtve i ritualna ubijanja. a što ja imam širiti Božju riječ u svemir koji je On stvorio? pa gdje god da krenem, On me dočeka. to je sjajna stvar oko moje vjere.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 23:08   #53
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle predlažeš misionarenje vanzemaljcima.
Te lude ideje je već imala KC.
Ali hipotetski, ako otkrijemo nove svijetove, bi li trebali njima prenjeti vjeru?
Dobrovoljno dakako...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 07:53   #54
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
jer čujem da postoje oni koji nisu upoznati s njom.
Zasto bi trebali biti upoznati?


Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
ne, ne svojatam. iz čeg si to molim te isčitao? a biblija postoji no na žalost ne svugdje. a misionariti jer po cijelom svijetu postoje ljudi kojim treba pomoć. posao kršćana je pružiti pomoć.

Cim propovjedas izvan sebe odmah je to svojatanje. Tvoje je da prakiciras svoju vjeru unutar svoga doma, a kad izađes van nitko ne mora znati ko si ni sto si (zapravo bilo bi pozeljno da ne znamo).

Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
spasilo ih je. da ih papa borgia nije proglasio ljudima papinskim dekretom, konkvistadori bi ih porobili i istrjebili.

Molim, pa ista ta Crkva im je silom nametala svoju vjeru, u sluzbi tih istih konkvistadora. Dakle, prvo ih desetkuj, i istrijebi pa ih onda proglasi ljudima kako bi ih toboze spasio. Divno - krasno. No necu ja o tome govoriti: evo ti sto o tome misle direktno indijanci:

Quote:
Govor koji slijedi Red Jacket je održao pred misionarom Cramom koji je kao izaslanik Boston Evangelical Missionary Society-a došao u zemlju Seneca indijanaca da bi ih naveo na kršćanstvo. Pritom je misionar Cram rekao između ostalog slijedeće:

“Braćo, nisam došao k vama zbog vaše zemlje ili vašeg novca nego da vam prosvijetlim srca te da vas naučim kako da štujete Velikog Duha po njegovoj želji i volji i da vam propovijedam evanđelje njegovog sina Isusa Krista. Samo je jedna religija i samo je jedan put služenja Bogu i ako ne slijedite pravi put nećete moći biti sretni. Nikad niste štovali Velikog Duha onako kako on to želi. Prije bi bilo da ste sav svoj život živjeli u velikoj zabludi i dubokom mraku. Moja namjera je pokušati ispraviti te greške i otvoriti vam oči da biste mogli jasno vidjeti.”
Quote:
Nakon objašnjenja misionara Crama te nakon međusobnog savjetovanja indijanaca, Red Jacket je održao govor - najdublji koji je ostao zapisan. Pritom on preuzima mnoga formuliranja svog sugovornika te dolazi do drugačijih zaključaka, naime da još nije došlo vrijeme za kristijanizaciju Seneca indijanaca. Red Jacketu uspijeva veličanstvena karakterizacija indijanskih religija i kršćanske religije. No, pogledajte sami !

Quote:

Prijatelju i brate ! Volja je Velikog Duha bila da se sastanemo ovog dana. On vodi sve stvari i on nam je dao ovaj dobri dan za naš razgovor. Skinuo je svoju odoru sa sunca te se pobrinuo da to svijetlo tijelo upravi svoje zrake na nas. Naše se oči otvaraju da bi mogli bolje vidjeti. Naše uši nisu začepljene tako da smo uspjeli jasno čuti riječi koje si nam govorio. Za sve te milosti zahvaljujemo Velikom Duhu – i samo njemu.

Brate ! Vatra ovog sastanka zapaljena je od tebe. Bila je to tvoja molba koja nas je dovela jedne drugima. Pažljivo smo slušali što si govorio. Zamolio si nas da otvoreno rečemo što mislimo. To nam čini veliku radost jer i mi mislimo da bi trebali pred tobom biti uspravni i otvoreno reći što nam je na duši. Svi smo čuli tvoje riječi i svi govorimo k tebi kao jedan čovjek. Jednog smo mišljenja.

Brate ! Kažeš da želiš odgovor na tvoje riječi prije no što napustiš ovo mjesto. Bilo bi pravo kad bi dobio odgovor. Jer…udaljen si daleko od kuće a ne želimo te zadržavati. Ali najprije želimo nakratko pogledati unatrag te ti reći što su nam pričali naši očevi i što smo čuli od bijelih ljudi.

Brate, slušaj što ti govorimo. Bilo je jednom vrijeme kad su naši preci posjedovali ovaj američki otok. Njihova područja prostirala su se od izlaska sunca do njegovog zalaska. Veliki Duh je stvorio zemlju u korist indijancima. Stvorio je bizona, jelena i druge životinje kao hranu. Stvorio je medvjeda i dabra a njihova krzna služila su nam kao odjeća. Proširio ih je po čitavoj zemlji te nam je pokazao kako da ih lovimo. Učinio je da zemlja prinosi kukuruz kao hranu. Sve to je on učinio za svoju crvenu djecu jer ih je volio. Kad bi katkad došlo do svađa radi lovnih teritorija bile su smirene bez mnogo krvoprolića.

Ali došao je jedan crni dan. Vaši preci preplovili su velike vode i preizemljili se na ovom otoku. Njihov broj je bio malen. Našli su ovdje prijatelje a ne neprijatelje. Rekli su nam da su pobjegli iz vlastite zemlje zbog straha od zlih ljudi te da su došli ovdje da bi mogli živjeti usporedo svoje religije. Zamolili su nas za nešto zemlje. Imali smo samilost s njima. Ispunili smo im želju te su se nastanili među nama. Dali smo im kukuruz i meso. Zauzvrat su nam dali dar alkohola.

Bijeli ljudi su pronašli našu zemlju. Ta vijest doprla je natrag u njihovu domovinu i sve više njih stizalo je ovamo k nama. Ali nismo ih se bojali. U njima smo vidjeli prijatelje. Zvali su nas braćom. Vjerovali smo im i dali im još više zemlje.

Na kraju je njihov broj snažno porastao. Tražili su još više zemlje. Htjeli su svu našu zemlju. Oči su nam se otvorile te su nam srca postala nemirna. Došlo je do ratova. Indijanci su podmićivani da bi se borili protiv indijanaca i mnoga naša braća su ubijena. Bijelci su donijeli jaka alkoholna pića. Bila su jaka i pobila su tisuće ljudi.

Brate ! Naša zemlja je jednom bila velika a vaša mala. Sada ste vi veliki narod a mi jedva imamo mjesta za raširiti naše prekrivače. Imate našu zemlju a opet niste zadovoljni. Želite nam nabaciti svoju religiju.

Brate ! Slušaj dalje. Kažeš da si poslan da nas podučiš kako štovati Velikog Duha po njegovoj volji. I kažeš da ćemo zauvijek biti nesretni ako ne preuzmemo religiju koju nam vi bijelci donosite. Kažeš da ste vi u pravu a da smo mi izgubljeni.

Odakle ćemo znati da je to istina ? Kako vidimo, vaša je religija zapisana u knjizi. Kad bi ta knjiga bila zamišljena za nas kao za vas, zašto nam ju Veliki Duh nije dao ? I ne samo nama: zašto nije našim očevima i precima dao znanje o toj knjizi zajedno s pomagalima za točno razumijevanje ? Mi znamo samo ono što nam ti kažeš o tome.

Kako ćemo znati kad možemo vjerovati bijelcima koji su nas tako često prevarili ?

Brate ! Kažeš da postoji samo jedan put štovanja i služenja Velikog Duha. Ako postoji samo jedna religija, zašto ste sami vi bijelci tako nesložni o tome ? Zašto niste svi složni jer svi znate čitati tu knjigu ?

Brate ! Mi ne razumijemo te stvari. Kažu nam da je vaša religija data vašim precima te da ona prelazi s oca na sina. I mi imamo religiju koja je data našim precima i koja je prenešena na nas, njihovu djecu. Mi živimo po njoj i po noj slavimo Velikog Duha. Ona nas uči biti zahvalnima za sve darove i milosti, uči nas voljeti jedni druge…Nikad se ne svađamo oko religije.

Brate ! Veliki Duh je stvorio sve nas. Ali je svoju bijelu i svoju crvenu djecu stvorio različitu. Dao nam je drugu boju kože i druge običaje. Vama je dao umjetnost znanosti za koju nije otvorio naše oči. Znamo da su te stvari ispravne. Ako nas je napravio različitima zašto ne smijemo zaključiti da nam je dao i drugu religiju, sukladno s našim razumijevanjem ? Veliki Duh čini sve ispravno. On zna što je najbolje za njegovu djecu. Mi smo zadovoljni.

Brate ! Ne želimo uništiti tvoju religiju ali ni preuzeti ju od tebe. Sve što želimo je živjeti po našoj religiji.

Brate ! Kažeš da nisi došao radi naše zemlje i našeg novca nego da nam prosvijetliš srca. Sad ću ti ja reći da sam prisustvovao tvom govoru te da sam vidio kako skupljaš novac od ljudi. Ne znam zašto je taj novac namijenjen, a pretpostavljam da je za vašeg svećenika. Kad se pridružimo tvom načinu razmišljanja možda budeš želio novac i od nas.

Brate ! Kažu nam da si bio kod bijelaca ovog kraja te da si im držao govor. Ti ljudi su naši susjedi. Poznajemo ih . Sačekat ćemo malo i vidjeti koji utjecaj ima tvoj govor na njih. Ako vidimo da im čini dobro te da ih čini iskrenima i manje nagnutima varanju indijanaca onda ćemo razmisliti o tome što si nam rekao.

Brate ! Čuo si naš odgovor na tvoje riječi. To je sve što ti možemo reći u ovom trenutku. Kad se razdvojimo primit ćemo tvoju ruku i izreći nadu da će te Veliki Duh čuvati na tvom putu te da ćeš se netaknut vratiti svojim prijateljima.

Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
super su se snalazili izuzmeno li ljudske žrtve i ritualna ubijanja.

Vidis, a kad su bjelci dosli tamo u sjevernu ameriku indijanci su ih zamotali u tople krpe i naucili ih kako prezivjeti, odtud ti potjece "dan zahvalnosti".

Inace, ritualna ubijanja i zrtvovanje ljudi je samo bio obicaj u nekim indijanskim plemenima, i to treba postovati ma kako nam se cudnovato cinilo. Njihovi obicaji, oni imaju pravo na to: ili nemaju? Imaju, imaju: ili se bojis svega sto ne razumijes?

Sto se tice toga, krscani i europljani su vrsili genocid nad narodima: a i bizonima, dok ovi nikad nisu cinili takve ludosti koje nazivamo istrebljenja. Da, savrseno su se dobro snalazili. Mozda ne znas ali u njih je 90% vremena vladao mir, a samo 10% vremena rat (sa malobrojnim ljudskim zrtvama). Njima je stanje mira bilo prirodno, a to se promijenilo sa dolaskom onih koji su na sve nacine zeljeli asimilirati njima nepoznato - ukljucujuci religijom, pokrstavanjem i sl.



Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
a što ja imam širiti Božju riječ u svemir koji je On stvorio?
Nemoj je siriti ni Zemljom ni Svemirom, sam Bog ce se za to pobrinuti ako mu je to cilj. Nemojte se smatrati instrumentom u Bozjim rukama - to je jako opasna ideja.




Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
pa gdje god da krenem, On me dočeka. to je sjajna stvar oko moje vjere.
To je grozna stvar, to je ubijanje raznolikosti, to je monokultura, i ona postaje nakaradna i dosadna. Postat cete kao GMO kukuruz, hibrid - neobicno velikog rasta rasiren gdje god covjek okom upre, i vrlo opasan, i po sebe, i po druge i po Zemlju.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:54   #55
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
čisto sumnjam da se za njega ne bi čulo, ali isto tako vjerujem da mjesto Kristovog rođenja Bog nije odabrao slučajno, nego taktički da bi se za njega znalo na cijelom svijetu.
Bog ima taktiku?

Možda i strategiju?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:57   #56
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Od vlastite bahatosti. U konačnici, jedan je grijeh čovjeka: htjeti biti kao Bog. To ne možemo, ali svejedno smo izmislili stotine načina kojima ipak pokušavamo to postići i usprkos neuspjehu ustrajemo i štetimo sami sebi i drugima. Ali ponavljam, ako postoji još inteligencije u svemiru, možda je inteligentnija od naše, pa se nije ulovila u takvu zamku i nije joj potrebno spasenje na 'naš' način...
Pa ti i jesi Bog, samo ti vlastita religija ne dozvoljava da osvjestiš svoju prirodu. Nije li Isus rekao;
"činiti ćete veće stvari od mene..." a on je bogom postao 300 let nakon smrti..
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:10   #57
[QUOTE=Kries;8448506]


Quote:
Svo to sirenje mi lici na neki sveopci pokret uniformiranja, covjecanstvo se uniformira u jednu veliku bezlicnu civilizaciju i religiju koja sama sebi sjece granu na kojoj sjedi. Ljudi, ne treba meni "spasenje", miran sam u duhu... - meni treba cista voda, cist zrak, nezagađena zemlja, mir na ovom svijetu a ne na onom...
Da, dobro si primjetio, stvari funkcioniraju kad ideja raste i širi se kako pipci hobotnice..kad hobotnica miruje onda stagnira. A što je to sve nego ideje o Bogu koje nastaju na određenom području zemljine kugle i koja odgovaraju određenom mentalitetu.


Quote:
Ovi totalitaristicki umovi ovdje se usuđuju zvati njegovim sljedbenicima i tvrditi da je Zemlja stvorena da sluzi covjeku... a sta je s vukovima, medvjedima, kitovima, skakavcima... ? Sta je s njima? Da vas Krst cuje razbio bi vam usta ko sto je nekad razbijao konopcem posuđe trgovaca u kuci Njegova OCA.
Posljedica je to egocentričnosti i antropocentričnosti...životinje nemaju dušu i slobodno se s njima može raspolagati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:15   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Da, dobro si primjetio, stvari funkcioniraju kad ideja raste i širi se kako pipci hobotnice..kad hobotnica miruje onda stagnira. A što je to sve nego ideje o Bogu koje nastaju na određenom području zemljine kugle i koja odgovaraju određenom mentalitetu.
Onda ja mislim da trebaju ostati na tom podrucju zemljine kugle gdje odgovaraju tom mentalitetu. Sto se god neograniceno siri nije dobro. Oni narodi koji istinski iz srca vjeruju u svoja bozanstva nemaju potrebe siriti to na ostale.

Kao sto rece:

Quote:
So live your life that the fear of death can never enter your heart.
Trouble no one about their religion;
respect others in their view, and demand that they respect yours.
Love your life, perfect your life, beautify all things in your life.
Citiran:

Chief Tecumseh (Crouching Tiger) Shawnee Nation 1768-1813


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Posljedica je to egocentričnosti i antropocentričnosti...životinje nemaju dušu i slobodno se s njima može raspolagati.

Bogme za mene zivotinje imaju dusu koliko i covjek. Ne znam odkud ljudima ideja da nemaju?
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:31   #59
[QUOTE=Kries;8454058]
Quote:
Onda ja mislim da trebaju ostati na tom podrucju zemljine kugle gdje odgovaraju tom mentalitetu. Sto se god neograniceno siri nije dobro. Oni narodi koji istinski iz srca vjeruju u svoja bozanstva nemaju potrebe siriti to na ostale.
Najčešće i ostaju a kad se šire, šire se nasiljem i silom.


Bogme za mene zivotinje imaju dusu koliko i covjek. Ne znam odkud ljudima ideja da nemaju?

Objašnjenje ti je veoma jednostavno; onda bi Krist umro i za svaku svinju, mrava ili slona...kao i za tebe čovjeka a ujedno bi onda bilo nepotrebno njegovo uskrsnuće s kojim je kakti pobjedio smrt i za pajceka i za tebe...naime s time bi se potvrdilo i pravilo vrijednosti karme u našim životima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:50   #60
Životinje imaju dušu, ali nemaju duh, nemaju intelekt koji ima čovijek.

Životinje su vođene nagonom. One su prekrasna bića, ali ih ne možemo uspoređivati s čovjekom, jer su drugačija bića od nas.

One imaju jednu skroz drugu ulogu na ovom svijetu od nas.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.