Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Psujete li Boga, Majku Božju, svece?
Da 23 37.10%
Ne 39 62.90%
Glasovatelji: 62. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2007., 21:16   #1
Psujete li Boga, Majku Božju,svece?

Bijah prije koji dan na nogometu i imao sam što čuti.Od nas 10 ( 2 ekipe po 5)
samo dvojica nisu nijednom "počastila" Boga, Majku Božju ili nekog sveca?
Znao sam da je u našem društvu nažalost sasvim normalno psovati svete osobe ali nisam se nadao da je baš ovoliko učestalo. E da ja sam jedan od te dvojice "zaostalih". Imamo li mi Hrvati uopće pravo zvati se jednim od najkatoličkijih naroda u Europi?
Vrlo sam razočaran ovom statistikom ali nemam pravo nikom zabraniti da psuje. Kako educirati te osobe da to ne čine?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:21   #2
Bez obzira na opredjeljenje ne psujem, smatram to izrazom velikog primitivizma i nekulture

usp. mislim da sam slučajno pritisnuo da na anketi
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:21   #3
NIkako. To je stvar odgoja. I pameti. Samo glupi i nekulturni prostače. I to se uči unutar obitelji. Valjda smo svi imali fazu kad smo prostačili radi "ekipe", ali kad prođe pubertet, prođe i faza, osim u onih kojima se roditelji nasmiješe i potiču da kao mala djeca prostače.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:34   #4
Ja da, svako malo. Vjeruj mi, kad si ljut, sve je lako...
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:50   #5
Samo vjernik može psovati takve stvari.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:56   #6
Jadno a oni su kao katolici
thoughtless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:58   #7
Jednom u životu opsovah Boga, i jednom Isusa.Sasvim nepotrebno,u trenutku srdžbe,jednostavno-valjda mi je došlo kako su to moji prijatelji radili.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:53   #8
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Bez obzira na opredjeljenje ne psujem, smatram to izrazom velikog primitivizma i nekulture

usp. mislim da sam slučajno pritisnuo da na anketi
A ako nije tajna koje je tvoje opredjeljenje. Kršćanima bi ipak trebale takve stvari bit svete nekršćane bi donekle i razumio.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 07:44   #9
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Samo vjernik može psovati takve stvari.
Misliš? Imala sam priliku slušati jednog ateistu koji je jednoj redovnici psovao sve po popisu: Boga Oca, Sina i njegovu krv (nešto sa zrnom žita, u biti najgoreja psovka koja postoji pa je se nije libio izreći), Majku Božju, svece, popadiju i crkvu. Zanimljiv ateist, vrlo je vješto u psovke kombinirao sve što katolici vjeruju.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 08:24   #10
Quote:
Misliš? Imala sam priliku slušati jednog ateistu koji je jednoj redovnici psovao sve po popisu: Boga Oca, Sina i njegovu krv (nešto sa zrnom žita, u biti najgoreja psovka koja postoji pa je se nije libio izreći), Majku Božju, svece, popadiju i crkvu. Zanimljiv ateist, vrlo je vješto u psovke kombinirao sve što katolici vjeruju.
Ti uvijek imaš neke pogodne primjere.
Taj čovjek onda nije ateista ili je retardiran.
To je kao da psuje Nevidljivog Ružičastog Jednoroga ili Djeda Mraza.

A ja sam većinu psovki čuo iz zapadne Hercegovine gdje je 99,99% katolika.
Znaš tamo gdje "jebu čava di Isus viša gaće".
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:05   #11
mislim da je sve stvar odgoja jer sve izlazi iz kuce
kod mene je cudno upotrijebit i "svakodnevne male" psovke tako da se na psovanje Boga ja zgrozavam! meni je to bas jadno!
pa ako netko i ne vjeruje ili ne voli mislim da bi bar trebao postovat i minimalno cijenit
vedraica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:13   #12
S obzirom da zaista rijetko čujem takve ekstreme lošeg odgoja i čiste zdrave gluposti, moram priznati da me time čovjek može izbaciti iz takta na gotovo nezamisliv način. Nikada neću razumjeti psovače Boga. Ako ne vjeruju u Njega, zašto se trude psovati ga?! Ako vjeruju u njega, kako se USUDE?! Ne, ne kužim...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:56   #13
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Samo vjernik može psovati takve stvari.
da???

moj prijatelj nije vjernik pa redovito skida svece s neba.....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:52   #14
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
da???

moj prijatelj nije vjernik pa redovito skida svece s neba.....
Da, kao i mnogo mojih poznanika koji okrešu sve što je sveto i nesvato....a oni su teški, preteški ateisti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:04   #15
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Bijah prije koji dan na nogometu i imao sam što čuti.Od nas 10 ( 2 ekipe po 5)
samo dvojica nisu nijednom "počastila" Boga, Majku Božju ili nekog sveca?
Znao sam da je u našem društvu nažalost sasvim normalno psovati svete osobe ali nisam se nadao da je baš ovoliko učestalo. E da ja sam jedan od te dvojice "zaostalih". Imamo li mi Hrvati uopće pravo zvati se jednim od najkatoličkijih naroda u Europi?
Vrlo sam razočaran ovom statistikom ali nemam pravo nikom zabraniti da psuje. Kako educirati te osobe da to ne čine?
Ne možeš im zabraniti, ali imaš pravo reći da ti smeta, pa i udaljiti se ako ti ne pašu kao društvo. Zašto ne? Možda si mlad pa ti je to teško napraviti, ali vjeruj mi, ako si pametan, znat ćeš s vremenom izabrati sebi društvo. Na to IMAŠ pravo. Do tada, možeš nakon svake psovke u sebi reći 'blagoslovljen budi Bog/Isus...'
A to vezano za Hrvate-katolike, nisi jedini koji je razočaran. Ovo je jedan od najpsovačkijih a ne najkatoličkijih naroda. Drugo da ne spominjemo...
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:43   #16
Ne psujem boga, svece i majku božju.

Mislim da je to zato jer ne vjerujem u te likove pa mi takva psovka nema nikakvu težinu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:44   #17
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
S obzirom da zaista rijetko čujem takve ekstreme lošeg odgoja i čiste zdrave gluposti, moram priznati da me time čovjek može izbaciti iz takta na gotovo nezamisliv način. Nikada neću razumjeti psovače Boga. Ako ne vjeruju u Njega, zašto se trude psovati ga?! Ako vjeruju u njega, kako se USUDE?! Ne, ne kužim...
Pa neznam... osim negativnih strana psovanja, primjetio sam da psovka može biti dobar način za izbacivanje bijesa, pogotovo kod ljudi koji malo ili uopće ne psuju.

Što je bijes veći to psovka sve više obuhvaća visoko rangirane u hijerarhiji npr. miš, pas, mater, pasmater, sveci, Isus etc....

Evo, naprimjer, da sam ja Bog uopće se ne bi uvrijedio ma koliko god da me psovali...
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:58   #18
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Pa neznam... osim negativnih strana psovanja, primjetio sam da psovka može biti dobar način za izbacivanje bijesa, pogotovo kod ljudi koji malo ili uopće ne psuju.

Što je bijes veći to psovka sve više obuhvaća visoko rangirane u hijerarhiji npr. miš, pas, mater, pasmater, sveci, Isus etc....
Točno tako, zato ih i ja psujem...
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:24   #19
psujem ko koćijaš, pogotovo kad se nanerviram... onda sve svece s neba skidam, pojebem ih i vratim ih na mjesto
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:20   #20
Sorry, ali tko je Majka Bozja?

Pozdrav
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.