Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 15:02   #41
mislim da se ovdje vrlo skrenulo s početne teme...

naime, ja idem od onoga što je rečeno u bibliji i kuranu, ali i ostalim zapisima iz starog doba.
u bibliji piše da su ljudi tada bili dugovječni i divovi, te nigdje ne postoje kontradiktrornosti unutar tih samih knjiga. čak i Noa radi arku enormnih proporcija za to vrijeme... mislim, činjenica je da se sve te knjige super poruradaju oko godina i dimenzija
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:02   #42
Quote:
izgleda da je i ova stijena okrenuta prema mekki u obliku klanjaca

Dijete što je tebi?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:04   #43
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
mislim da se ovdje vrlo skrenulo s početne teme...

naime, ja idem od onoga što je rečeno u bibliji i kuranu, ali i ostalim zapisima iz starog doba.
u bibliji piše da su ljudi tada bili dugovječni i divovi, te nigdje ne postoje kontradiktrornosti unutar tih samih knjiga. čak i Noa radi arku enormnih proporcija za to vrijeme... mislim, činjenica je da se sve te knjige super poruradaju oko godina i dimenzija
Ja sam mislio da je arka bila ogromna da bi stale sve životinjske vrste na zemlji x2
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:05   #44
Quote:
Ja sam mislio da je arka bila ogromna da bi stale sve životinjske vrste na zemlji x2
Po veličini, ne bi stalo ni 1% vrsta.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:08   #45
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Po veličini, ne bi stalo ni 1% vrsta.
I to je pokazatelj da je Biblija uvjerljiva i oko divova...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:23   #46
ni pisac knjige postanka ne kojoj se spominje dob i visina ne može ništa znati o tim ljudima jer nije bio tamo. Biblija je nastala negdje između (oko) 1000.g.pr.Kr. pa do prvog stoljeća (kršćanski spisi). U vrijeme pisanja Postanka židovski je narod smatrao da je poseban blagoslob biti star, to su doživjeli samo rijetki pojedinci (Abraham je bio jako star) i dugovječnost se smatrala posebnim Božjim blagoslovom. Za prve ljude smatralo se da su jako blagoslovljeni, jer su prvi, od Boga izabrani da uspostave čovječanstvo, narod Božji... i naravno da su onda (da bi naznačili taj Božji blagoslov) pisali o dugovječnosti i visini tih ljudi. Visina bi trebala označavati značaj osobe za ljude. Što viši to značajniji (jednako kao što i mala djeca crtaju ono što im je važno većim od ostalog).
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:23   #47
Quote:
Jango Fett kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je nešto u ovom stilu:



U vrijeme Photoshopa i napredne industrije falsificiranja, na nama je da povjerujemo svakoj slici, pogtovo ako ona nije službeno potvrđena
Ako se počnem svaditi sa ovim muslićima, još će mi bombu pod auto podmetnuti. No, u svakom slučaju ovaj klanjač je primjer kako ljudska glupost može daleko ići. Ta to je obična stijena. Nimalo ne liči na nekakvog tipusa okrenutoj prema Meki.

A sad o kostima. Ima jedna zakonitost koju ljudi zaboravljaju. SKALIRANJE nije tako jednostavno.
Čvrstoća kostiju proporcionalna je POVRŠINI POPREČNOG PRESJEKA ( i drugim stvarima kao Youngov modul). E sad. Masa tijela je proporcionalna VOLUMENU.
Površina raste sa KVADRATOM, a masa sa KUBOM.
Kub raste brže od kvadrata.
Duplo veći čovjek neće srazmjerno imati dovoljno debele kosti da mu se ne slome. Zato su veći ljudi krhkiji.
Ovaj ogromni lik kojega iskopavaju nema srazmjerno deblje kosti, koje bi morale biti drugačije posložene, ili neproporcionalno šire. Pretpostavimo da je materijal isti, tj. Youngov modul. Onda preostaje samo zaključiti:
FAKE! FAKE! FAKE!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:24   #48
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Po veličini, ne bi stalo ni 1% vrsta.
a kako ti znaš koliko je Noina arka bila velika?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:25   #49
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Što imate reći na temu da je prema Kuranu Adam bio visok 60 cubits-a (oliti 90 stopa, oliti 27.5 metara) te da je doživio 1000 godina
Isto tako, i prema bibliji je Noa doživio 950 godina... nadalje, Kuran spominje i druge dugovječne proroke, te je zanimljivo primjetiti kako se više-manje skraćuje životni vijek proroka:
Idrees 356, Hud 265, Saaleh 586, Ayub 146, Suleman 150, Yaqoob 139, Mosa 125, Ishaaq 120, Haroon 119, Ismaail 137, Yuusuf 110, Yahya 95 i Mohammad 63

Dakle, da li su dugovječni divovi hodali zemljom?
trebalo bih mi dugo vremena da ti nabrojim sve zašto ljudi imaju toliko godina u bibliji ali evo ovaj glavni: to nije samo i u bibliji nego i u izvanbiblijskim tekstovima npr neki kralj je imao 28000 godina time se željelo reći da je kraljevstvo tj institucija kr. vječna a kada se u bibliji spominju tolike godina time se željelo reći da ti ljudi koji su "toliko živjeli" tj da riječ koju su oni govorili da je vječna i da je od Boga i da je Bog vječan.
normalno da nisu toliko živjeli to je metafora o tome bih se dalo pisati ali evo smo jedan fragmenat da ti bude malo jasnije.-
slavendele is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:25   #50
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
mislim da se ovdje vrlo skrenulo s početne teme...

naime, ja idem od onoga što je rečeno u bibliji i kuranu, ali i ostalim zapisima iz starog doba.
u bibliji piše da su ljudi tada bili dugovječni i divovi, te nigdje ne postoje kontradiktrornosti unutar tih samih knjiga. čak i Noa radi arku enormnih proporcija za to vrijeme... mislim, činjenica je da se sve te knjige super poruradaju oko godina i dimenzija

Divovi su živjeli jako davno. Istrebljeni su. Nemaju veze sa Noinom Arkom. Tada suo njima mogle postojati samo legende. Baš kao i o Atlantidi.
A da su ljudi bili dugovječni: jesu. Ali ne prosječni ljudi nego samo ljudi koji su obitavali na Sinaju. Zašto? Zato što se tamo vadi ORME, ključ za besmrtnost.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:50   #51
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ako se počnem svaditi sa ovim muslićima, još će mi bombu pod auto podmetnuti. No, u svakom slučaju ovaj klanjač je primjer kako ljudska glupost može daleko ići. Ta to je obična stijena. Nimalo ne liči na nekakvog tipusa okrenutoj prema Meki.

A sad o kostima. Ima jedna zakonitost koju ljudi zaboravljaju. SKALIRANJE nije tako jednostavno.
Čvrstoća kostiju proporcionalna je POVRŠINI POPREČNOG PRESJEKA ( i drugim stvarima kao Youngov modul). E sad. Masa tijela je proporcionalna VOLUMENU.
Površina raste sa KVADRATOM, a masa sa KUBOM.
Kub raste brže od kvadrata.
Duplo veći čovjek neće srazmjerno imati dovoljno debele kosti da mu se ne slome. Zato su veći ljudi krhkiji.
Ovaj ogromni lik kojega iskopavaju nema srazmjerno deblje kosti, koje bi morale biti drugačije posložene, ili neproporcionalno šire. Pretpostavimo da je materijal isti, tj. Youngov modul. Onda preostaje samo zaključiti:
FAKE! FAKE! FAKE!
Ne bih komentirao ono sa bombom, niti klanjacha, niti ovaj skelet.

Cvrstoca kostiju nema veze sa povrsinom poprecnog presjeka, bar ne presudno. Postoje ljudi iste visine koji imaju razlicite tvrdoce kostiju, valjda si na nogometu to osjetio, neki imaju tvrde i podnose udarce, a neki ne. Osim toga nase su kosti dovoljno debele da mogu podnijeti oscilacije mase i do najmanje 100%, cesti su primjeri da ljudi se udebljaju, a kosti im i pored toga ne pucaju. Ovdje je presudna elesticnost kostiju, kao i citavog skeleta u cjelini. Veci ljudi nisu krhkiji, eventualno bi mogli biti nestabilniji.

Sve u svemu, ne znam kako sa ove slike mozes pouzdano donijeti zakljucak kakav si donio. Tim prije sto je ovaj skelet (ma koliko bio cudan) vise vjerovatan od kljuca za besmrtnost koji spominjes.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:55   #52
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Što imate reći na temu da je prema Kuranu Adam bio visok 60 cubits-a (oliti 90 stopa, oliti 27.5 metara) te da je doživio 1000 godina
Isto tako, i prema bibliji je Noa doživio 950 godina... nadalje, Kuran spominje i druge dugovječne proroke, te je zanimljivo primjetiti kako se više-manje skraćuje životni vijek proroka:
Idrees 356, Hud 265, Saaleh 586, Ayub 146, Suleman 150, Yaqoob 139, Mosa 125, Ishaaq 120, Haroon 119, Ismaail 137, Yuusuf 110, Yahya 95 i Mohammad 63

Dakle, da li su dugovječni divovi hodali zemljom?
mogu pričati samo što se biblije tiče.. daklem, bio biblije do jedanaestog poglavlja prikladno se naziva "biblijski mitovi", budući da opisuje stvari koje se prema katoličkom shvaćanju nisu nikada dogodile. to ukljućuje adama, evu, nou i ostalu raju, a prva povjesna osoba u bibliji je abraham.
inače, čuo sam da su ljudi prije dvije tisuće godina živjeli u prosjeku do tridesete. znači da Isus i nije umro mlad...
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 18:57   #53
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
a kako ti znaš koliko je Noina arka bila velika?
Pa piše u Bibliji.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:26   #54
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa piše u Bibliji.
znači da ti u to vjeruješ
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:31   #55
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Veliki kosturi samo dokazuju da je oduvijek bilo genetskih intervencija, ali
da je sve samo ostalo na tome i da se ta visina nije održala do današnjih dana.
Ehehehe, pozdrav. A što misliš pod: da je oduvijek bilo genetskih intervencija...
Genetika u vrijeme Adama i Eve ?? I tko li je to mogao činiti ? Jeli Enlil i Anunnaki ? Dvanaesti planet ??
A po Bibliji: zemljom su hodali divovi "Nefili"... ili po nekom doslovnijem prijevodu - "Oni koji su se spustili sa zvijezda (nebesa)..."

A i "posrnuli anđeli" i Lucifer, možda to i nisu bili ?

Zdravi i veseli bili.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:35   #56
Quote:
inverter kaže: Pogledaj post
Ehehehe, pozdrav. A što misliš pod: da je oduvijek bilo genetskih intervencija...
Genetika u vrijeme Adama i Eve ?? I tko li je to mogao činiti ? Jeli Enlil i Anunnaki ? Dvanaesti planet ??
A po Bibliji: zemljom su hodali divovi "Nefili"... ili po nekom doslovnijem prijevodu - "Oni koji su se spustili sa zvijezda (nebesa)..."

A i "posrnuli anđeli" i Lucifer, možda to i nisu bili ?

Zdravi i veseli bili.

Nemruth Dagi nije naznačio da je bilo genetskih intervencija od strane čovjeka. Naime priroda stalno genetski intervenira.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:37   #57
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
mogu pričati samo što se biblije tiče.. daklem, bio biblije do jedanaestog poglavlja prikladno se naziva "biblijski mitovi", budući da opisuje stvari koje se prema katoličkom shvaćanju nisu nikada dogodile. to ukljućuje adama, evu, nou i ostalu raju, a prva povjesna osoba u bibliji je abraham.
inače, čuo sam da su ljudi prije dvije tisuće godina živjeli u prosjeku do tridesete. znači da Isus i nije umro mlad...
Ovo baš i nisam shvatio. Molim pojašnjenje.
Zdravi i veseli bili.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:40   #58
Quote:
Jango Fett kaže: Pogledaj post
Nemruth Dagi nije naznačio da je bilo genetskih intervencija od strane čovjeka. Naime priroda stalno genetski intervenira.
A da ti ipak prepustiš Nemruth Dagi da objasni. Ja sam shvatio onako kako je napisano. Doduše mojih par rečenica se ne uklapa u religiju (vjerovanje) nego u nešto drugo, ali bih volio čuti i ND.
Zdravi i veseli bili.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:50   #59
Quote:
inverter kaže: Pogledaj post
A da ti ipak prepustiš Nemruth Dagi da objasni. Ja sam shvatio onako kako je napisano. Doduše mojih par rečenica se ne uklapa u religiju (vjerovanje) nego u nešto drugo, ali bih volio čuti i ND.
Zdravi i veseli bili.

Forum je mjesto ambivalentnosti. Smije se izjave komentirati a smiju se komentirati i komentari. Ovo nije rasprava u četiri oka.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:18   #60
Starost i visina ljudi u Bibliji je napisana simbolicki, zato jer se smatralo da su ljudi sve vise gresni sto su duze na zemlji. Tako ih Bog tj oni sami sebe ni ne znajuci kazanjava smanjenjem dobi i visine.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.