Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 11:44   #41
Quote:
Krist je u svima nama
Govori u svoje ime, može?
U meni nije nikakav krist.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:55   #42
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Govori u svoje ime, može?
U meni nije nikakav krist.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:56   #43
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Ajde reci...prije nego ti kazes ja cu ti reci u ime i za boga koji se naziva novac.
Nije to iskljucivo radi novca nego i radi opasnih ideologija koje tvrde da su iskljucivo one put, istina i zivot.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:59   #44
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post

Krist je u svima nama, u svima nama je prastanje i ljubav u ime Boga, a ne vadenje srca i paljenje djevica.
Vađenje srca i paljenje djevica su sigurno prakticirali oni koji su spasili pilgrimse od sigurne smrti?

Znas li povijest?

Inace: kad bi tako zrtvovali ljude kad im se prohtje ubrzo ih nebi ni bilio, vi hocete to prikazati kao nekakvu rostiljadu.

Sigurno da su postojala i postoje plemena koja su jela svoje neprijatelje u religijske svrhe i slicno.

Pa, nije to nikakva novost... katolici su izmislili nesto mnogo gore od toga, npr. inkviziciju.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:53   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zaista pišeš po onome što se babcu htilo to mu se i snilo.

Koja je razlika pobiti 20000 ljudi na vrhu hrama i dozivati boga kiše Čaka ili poslati 20000 djecu u unaprijed izgubljeni križarski rat...za obranu groba onog koji uopće nije u njemu???


...a sve ostalo su nijanse.....
Tko je poslao djecu u krizarski rat??? Dali poznajes povijesne, ekonomske i socijalne okvire toga vremena? Ili sve sudis iz ovog vremena i ove civilizacije.

Vi malo mjesate stvari, spominjete inkviziciju i vadenje srca, usitinu to su bliske stvari.

No spominjati jednu vjeru gdje je prastanje i vjeru u Boga koji je dao svoj zivot za sve nas, i jednu religiju gdje misle da ako ce izvaditi 200 srca iz djevica da ce pasti kisa i to da je vladajuci elita se prestavljala da su bogovi koja siluje i ubija ove ispod sebe je totalno besmisleno.

U svojoj velikoj mrznji prema krscanstvu ne vidite prst pred nosom.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:03   #46
Quote:
No spominjati jednu vjeru gdje je prastanje i vjeru u Boga koji je dao svoj zivot za sve nas
Govori u svoje ime, može?
Nikakav bog nije dao život za mene.

Quote:
Vi malo mjesate stvari, spominjete inkviziciju i vadenje srca, usitinu to su bliske stvari.
Inkvizicija je još gora.
Jesi kad vidio sve spravice koje su bolesni svećenici smislili i čime su mučili ljube, nerijetko žene - vještice naravno?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:13   #47
.

U svojoj velikoj mrznji prema krscanstvu ne vidite prst pred nosom.[/QUOTE]

sto je za tebe krscanstvo?
chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:14   #48
..

[QUOTE=igod;8624350]Govori u svoje ime, može?
Nikakav bog nije dao život za mene.



Je, samo drugo je sto ga ti ne zelis pihvatit...
chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:15   #49
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Govori u svoje ime, može?
Nikakav bog nije dao život za mene.
Ne decko krscani vjeruju da je dao za sve ljude na ovom svijetu, to je novi Savez, kako je dao za mene tako i za tebe, nisam ja nista bolji od tebe. Ti ne vjerujes u njega, meni je zao zbog toga, ali tako ce ti se i suditi i po djelima i po vjeri. U to ja vjerujem, ti ne trebas vjerovati u Boga ti vjeruj u ljude.


Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Inkvizicija je još gora.
Jesi kad vidio sve spravice koje su bolesni svećenici smislili i čime su mučili ljube, nerijetko žene - vještice naravno?
Najpoznatija inkvizicija je Spanjolska inkvizicija, osim te jos su vece inkvizicije radene na jugu Francuske tvoji omiljeni Katari.

Postojale su druge inkvizicije koje nisu bile katolicke nego protestantske i da one su pobile mozda i vise ljudi neko katolicke.

Inkvizicija je ponajvise bila potrebna da se Spanjolska ocisti od Islama.

Sprave su bile zamisljene kako bi "gresnik" priznao zlocin to je jedna tuzna epizoda u povijesti, ali nikada nije inkvizicija pobila toliko ljudi kao poganski rituali u J. Americi.

Definitivni apsolutni rekorder je drug ateist Staljin, sto cemo gledati ateizam samo kroz Staljina?

Svrha J. Americkih religija je bilo zrtvovanje ljudi pogotovo su bili opsjednuti krvlju, nije mi jasno kako vi "intelektualci" mozete braniti to i kako je to bolje od krscanstva koje je iznjedrilo zapadnu civilizaciju i postavilo temelje demokracije, slobode i ateizma kojeg toliko volis.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:29   #50
jel ti znas tko je provodio inkviziciju? jezuiti!! i ubijali su sve heretike( oni koji su se suprotstavljali ucenju katolicke crkve)
chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:10   #51
Papa je dominikancima predao duznost vodjenja Inkvizicije, a ne isusovcima.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:22   #52
[QUOTE=Klukas;8624129]
Quote:
Tko je poslao djecu u krizarski rat???
Valjda UNICEF sa sjedištem u Vatikanu.
Nevinost dječjih duša dobar je temelj za oslobođenje praznog groba.


Quote:
Dali poznajes povijesne, ekonomske i socijalne okvire toga vremena? Ili sve sudis iz ovog vremena i ove civilizacije.
Ne možeš suditi niti prosuđivati renesansu iz gledišta čovjeka renesanse.
Jedino ako imaš vremenski stroj.
Odmak od zeitgeista je nužan.


Quote:
Vi malo mjesate stvari, spominjete inkviziciju i vadenje srca, usitinu to su bliske stvari.
Govori se o žrtvama.

Quote:
No spominjati jednu vjeru gdje je prastanje i vjeru u Boga koji je dao svoj zivot za sve nas, i jednu religiju gdje misle da ako ce izvaditi 200 srca iz djevica da ce pasti kisa i to da je vladajuci elita se prestavljala da su bogovi koja siluje i ubija ove ispod sebe je totalno besmisleno.
Brkaš babe i žabe jer je vjera daleko odmakla od početnog koraka svijesti Krista-ljubav i pravednost za sve a ne samo za neke i odselila se u posve druga tamna područja širenja moći pokrštavanjem i politikom, smicalicama i utjecajem na svijest svakog čovjeka koji nema drugi izbor...jer je sve ostalo hereza.
Usto Boga se ne može biti, a ionako je svoje božanstvo stekao aklamacijom zatvorenih biskupa u Niceji 300 let poslije smrti.



Quote:
U svojoj velikoj mrznji prema krscanstvu ne vidite prst pred nosom.
Nonsens, ljudi mogu imati stavove bez da koriste vlastite emocije, nećeš vjerovati ali to je tako.
Mržnja je kontraproduktivna i bolje je mrziti poriluk i ondak ga ne jesti ga...nego povraćati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:33   #53
Talking

[QUOTE=Nemruth Dagi;8625921]
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Nonsens, ljudi mogu imati stavove bez da koriste vlastite emocije, nećeš vjerovati ali to je tako.
Mržnja je kontraproduktivna i bolje je mrziti poriluk i ondak ga ne jesti ga...nego povraćati.
moze ja to radim, ali vidim da mnogi na forumu to ne rade
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:41   #54
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Svrha J. Americkih religija je bilo zrtvovanje ljudi pogotovo su bili opsjednuti krvlju, nije mi jasno kako vi "intelektualci" mozete braniti to i kako je to bolje od krscanstva koje je iznjedrilo zapadnu civilizaciju i postavilo temelje demokracije, slobode i ateizma kojeg toliko volis.
MI ne znamo točno svrhu ubijanja-nema pismenog traga jer su crkvenjaci sve temeljito zapaliti kad su radili roštilje, ali se smatra da je krv žrtva ta koja umiljava boga da pošalje kišu....znači nisu klali jer im se klalo već je to ritualno obnavljanje milosti spram boga da pošalje kišu...a dok su u oni klali ljudi u Europi su imali mise na kojima nisu klali jer je bila dovoljna krv jednog ? Boga.. jer također imamo isti slučaj odobrovoljenja boga ali ne kiše zbog žrtve jednog čovjeka.
Izvuci sam zaključak.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 16:00   #55
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
MI ne znamo točno svrhu ubijanja-nema pismenog traga jer su crkvenjaci sve temeljito zapaliti kad su radili roštilje, ali se smatra da je krv žrtva ta koja umiljava boga da pošalje kišu....znači nisu klali jer im se klalo već je to ritualno obnavljanje milosti spram boga da pošalje kišu...a dok su u oni klali ljudi u Europi su imali mise na kojima nisu klali jer je bila dovoljna krv jednog ? Boga.. jer također imamo isti slučaj odobrovoljenja boga ali ne kiše zbog žrtve jednog čovjeka.
Izvuci sam zaključak.
Ljudi koji su ubijali u ime Krista su radili kardinalnu pogresku i radili upravo suprotno sto nas je Isus naucio, temelj krscanstva je oprost kao sto sam napisao i zivjeti po Isusovim zapovijedima

Indijanci koji su vadili srca su radili u temelju svoje religije koja obozava krv i cupanje srca, oni su uistinu na taj nacin provodili svoju vjeru u djelo


Ljubite jedan drugoga; kao sto sam ja ljubio vas, ljubite i vi jedan drugoga.
NASPUROT
Izvadi mu srce da sutra pada kisa.

Uistinu su bas slicne religije.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 16:46   #56
ma koliko god bilo strasno ono so su krscani radili indijancima, činjenica je da su njihove religije bile zaista još okrunije i besčutnije i gore. i treba uvijek razlikovati latinsku ameriku od sjeverne. u latinskoj americi indijanci nisu istrebljeni. dapeče, ili oni, ili mestici, dakle jješavina njih i bjelaca su večina u svim zemljama španjolskog govornog područja!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 16:47   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
MI ne znamo točno svrhu ubijanja-nema pismenog traga jer su crkvenjaci sve temeljito zapaliti kad su radili roštilje, ali se smatra da je krv žrtva ta koja umiljava boga da pošalje kišu....znači nisu klali jer im se klalo već je to ritualno obnavljanje milosti spram boga da pošalje kišu...a dok su u oni klali ljudi u Europi su imali mise na kojima nisu klali jer je bila dovoljna krv jednog ? Boga.. jer također imamo isti slučaj odobrovoljenja boga ali ne kiše zbog žrtve jednog čovjeka.
Izvuci sam zaključak.
E sad si stvarno nadmašila sebe
Sad je ok ubijanje radi kiše, jer se ne radi o omraženim ti kršćanima
Ako je to istina, naravno jer opet su zli crkvenjaci i ljudi u crnom (by Marti Misterija) zapalili dokaze...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:13   #58
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ma koliko god bilo strasno ono so su krscani radili indijancima, činjenica je da su njihove religije bile zaista još okrunije i besčutnije i gore.
Ne bih rekao da su bile okrutnije i gore.

Drugo, mi ni ne znamo mnogo o tome.

Trece, u njih je postojalo mnogo mnogo plemena, a samo jedan manji broj njih je to prakticirao, dok su ostali bili bas uzoriti.


Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
i treba uvijek razlikovati latinsku ameriku od sjeverne.
Da.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
u latinskoj americi indijanci nisu istrebljeni.
Zapravo, u nijednoj od amerika nisu istrebljeni. Kao dokaz, potrudio sam se i nasao ti ovo: http://www.youtube.com/watch?v=t1xviHqIazc. Vjerujem da je snimljeno nedavno u ovoj gornjoj americi sa dopustenjem brace domorodaca.


Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
dapeče, ili oni, ili mestici, dakle jješavina njih i bjelaca su večina u svim zemljama španjolskog govornog područja!
Narod je ziv dok mu kultura zivi kroz specifican nacin zivota toga naroda.
__________________
geza kaze: Dakle, ja ne uspoređujem Boga i čovjeka prema nekakvim fantazijama ili umišljajima, već prema činjenicama koje su danas atributi Čovjeka. Danas je Čovjek gigant Zemlje i svemira, danas je Čovjek kreativno biće kao i Bog, danas Čovjek raspolaže s moćima kao i Bog i konačno danas Čovjek već sve VIDI i sve ZNA kao i Bog. To su naprosto činjenice, kao što je činjenica da na licu čovjek ima nos. Sluzbeno je: geza je totalno poludio.
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 07:20   #59
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Svrha J. Americkih religija je bilo zrtvovanje ljudi pogotovo su bili opsjednuti krvlju, nije mi jasno kako vi "intelektualci" mozete braniti to i kako je to bolje od krscanstva koje je iznjedrilo zapadnu civilizaciju i postavilo temelje demokracije, slobode i ateizma kojeg toliko volis.
Da, da, kršćanstvo je samo to iznjedrilo. Vjerojatno skupa s filozofijom, znanstvenom metodom, atomizmom, idejom demokracije, republikom... Je l' možda i samo prosvjetiteljstvo proizvod kršćanstva? Jesi li ti uopće čuo da je nekoć postojalo nešto što se naziva grčko-rimskom civilizacijom? Neeeeeeee. Prije kršćanstva i Isusa svijet nije niti postojao.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 07:29   #60
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Dali poznajes povijesne, ekonomske i socijalne okvire toga vremena? Ili sve sudis iz ovog vremena i ove civilizacije.

Vi malo mjesate stvari, spominjete inkviziciju i vadenje srca, usitinu to su bliske stvari.
Da se samo nadovežem i na ovo kada već spominješ povijesni kontekst. 'Ajde razmisli malo u kakvom geografskom području su nastale te civilizacije i kakvu su klimu imale pa nakon toga usporedi tu istu priču s recimo Egiptom pa se zapitaj:"Kako to, je..., da ovima nisu trebale krvne žrtve, vojske robova, a tamo neki Indijanci svako malo ritualno pokokaju čopor ljudi?"
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.