Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 23:47   #4921
mmm kus-kus u polpeti s tikvicom odlicna ideja
pekla u ulju ili pecnicni?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 29.06.2012., 00:07   #4922
hvala
ostalo kuskusa od jučer,radila ga s radićem..i rekoh šta bi...i naravno..pogačice..Svaki dan u principu radim te neke polpetice,pa si nosim na plažu
pekla sam u pečnici,,ja nikad niš ne pečem na ulju u tavi..I kuskus je neki lažni..kukuruzni(gluten free)..
odoh sad u nesvjest,u protivnom ću se dići jesti
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Old 29.06.2012., 00:08   #4923
kad peces pogacice/polpetice u pecnici jel ih okreces?
ja sam zakljucila da se one od tikvica (brasno,jaje) mogu pec bez beda u pecnici umjesto ulju samo neznam dal ih imalo namazat uljem, dal ih okretat i dal podignut "policu" u pecnici na vislje
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 29.06.2012., 00:22   #4924
ne okrećem,pečem na središnjoj na pek papiru..na ventilaciji..180,dok ne dobiju boju..nimalo ulja ne stavim..ulje stavljam samo na pohana prsa..jednu žlicu umutim maslinovog skupa s jajetom za paniranje..A sve ovo drugo ne...Mada..mi smo naučeni na ovakav način,možda tebi..drugima.. ne bi tako pasalo..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Old 29.06.2012., 07:51   #4925
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
lego svaka ti cast, zasto ja ne znam takve pazljive

choco, uzivam, napokon nije savrseno , raspukle se, razlicitih velicina, ma mislim stvarno, kako mos takve slike stavljat , al bi od gusta sad taj tvoj tanjur macnula da unistim dokaze tog "neuspjeha"

cilla mrak izgleda
.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Old 29.06.2012., 09:40   #4926
Quote:
marty_19 kaže: Pogledaj post
...
p.s.2 ifigenija, može recept za quiche?? sutra bi njega radila =)
Može, evo! Ja za sve quicheve radim isto tijesto, samo mijenjam nadjev, prema stanju u frižideru!

Quiche sa tikvicama i sirom
Tijesto:

150 g pšeničnog glatkog brašna
100 g kukuruznog brašna
½ žličice soli
½ praška za pecivo
100 g maslaca
2 žlice svježeg sira
1 jaje

Pomiješaj brašna, sol i prašak za pecivo. Maslac na listiće utrljaj u brašno dok ne dobiješ smjesu grubih mrvica. Zatim dodaj sir i razmućeno jaje i sve zamijesi u prhko tijesto. Zamotaj u foliju i nek odstoji u frižideru min pola sata (bolje i duže).
Nakon što razvaljaš tijesto, samo ga malo ispeci na 10tak min na 180.

Nadjev:

3 srednje velike tikvice, nije potrebno guliti koru
150 g sira (gauda, edamer, a najbolje ako imaš pecorino), krupno naribati
2 jaja
1,5 dl vrhnja
2 žlice naribanog parmezana
žlica nasjeckanog svježeg bosiljka (suhog manje)
malo svježeg mažurana
sol i papar

Tikvice naribaj,lagano posoli i ostavi da odstoje. Zatim ih dooobro ocijedi i dodaj u zdjelu sa umućenim jajima, vrhnjem, parmezanom,začinima i 2/3 sira.
Lagano promiješaj i stavi na polupečeno tijesto. Po vrhu rasporedi preostali sir, i ako želiš, malo pancete. Peci na 180 oko 35-40 min.
ifigenija is offline  
Old 29.06.2012., 12:42   #4927
talo, super su kiflice

golube...tikvice! s kus kusom još nisam pohala, al sviđa mi se ideja! i knedle lajkam!

Quote:
marty_19 kaže: Pogledaj post
da, da... ali ja uvijek, baš uvijek nešto u receptu napravim po svom...
ma i sama sam takva!
ovo je jamiejev recept...bio...dok ja nisam nadodala svega još unutra!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Old 29.06.2012., 18:53   #4928
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
tikvice
kad sam vidjela koliko tikvičastih jela išla palit komp samo da se i ja pohvalim svojim, iako je to više pohvala tatinom vrtu nego mom kuhanju
cvjetovi prženi u tempuri sa jogurtom (s vlascem i đumbirom)
salata od tikvica i mahuna s pinjolima
a kako imam još koju tikvicu u frižideru, bit će još tikvičastih jela ovih dana
cilla se raspištoljila!
Ovo prvo mora bit jako dobro.
Fotke su ti super!
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 29.06.2012., 18:54   #4929
Quote:
PLAVI GOLUB kaže: Pogledaj post
tiiiikvice...marmelade..kifle.
cilla i
vi svi niste nomalni!
ja sam složiJo: njoki(knedle) od batata i pirovog brašna..s pekmezom od jagoda bez šećera.. Recepta nema, osim odokativno..Skuhati na pari batat, zgnječiti,pomješati s nekoliko brašna i napuniti njoke,staviti kuhati u vruću vodu,okrenut na mrvicama i prelit agavinim sirupom
i TIKVICE u polpeti s cous cous-om,jaja,malo ribanog sira..i to je to
mah svima gurmanima
I ova ista stvar
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 29.06.2012., 18:54   #4930
Auu koliko receptića bez mesa. Kradem sve redom ideje.

Nedavno sam radila kiš od povrća, po spicom receptu.. i sve mi je bilo fino osim onog prhkog tijesta. Super je ispalo, ali ja ne volim takvu vrstu tijesta.. a kako sam to prvi put radila.. uopće nisam bila svjesna da radim prhko tijesto.
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Old 29.06.2012., 18:57   #4931
Talo, ifigenija, cilla & pernata

Kod mene isto ovih dana tikvice na 55 načina. Istovremeno sam valjda 10kg naribala i zamrznula.


@-anna-

Probaj s lisnatim. Kupi ono gotovo u Lidlu i razvaljaj. Brže je gotovo, a vjerojatno će ti više odgovarati pošto ne voliš prhko.
Gipsyqueen is offline  
Old 29.06.2012., 19:03   #4932
Listano volim i njega inače i koristim, uz ono klasično za pizzu. A za ovo po sastojcima i teksturi uopće nisam mogla skužiti kakvo će na kraju ispasti. Nemam ja još toliko iskustva kao vi ovdje.

Nego, sad ću biti off. Ali kakvo je to iz Lidla.. ja obično uzmem ono Ledino, pa ni ne znam kakva su ostala.
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Old 29.06.2012., 19:34   #4933
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post

Kod mene isto ovih dana tikvice na 55 načina. Istovremeno sam valjda 10kg naribala i zamrznula.

.
Sto se to moze?


Mogla sam pokupit tati sve tikvice s vrta i smrznut ih, a ne samo ovoliko malo koliko sam uzela

Sad mi dode da vristim
cilla is offline  
Old 29.06.2012., 20:32   #4934
Quote:
-anna- kaže: Pogledaj post

Nego, sad ću biti off. Ali kakvo je to iz Lidla.. ja obično uzmem ono Ledino, pa ni ne znam kakva su ostala.
U Lidlu imaš 2 vrste lisnatog - svježe koje je razvaljano, zamotano u valjak i stoji u običnom frižideru, najčešće kraj lazanja i kora za savijače i smrznuto, u žuto-smeđem omotu i stoji u zamrzivaču.
Oba su dobra.

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Sto se to moze?


Mogla sam pokupit tati sve tikvice s vrta i smrznut ih, a ne samo ovoliko malo koliko sam uzela

Sad mi dode da vristim
Yes. Ja uvijek smrznem naribane tikvice da imam, a razne druge tikve pečem i smrznem u kockicama pa imam za juhe, pite, piree, glatkiće.
Gipsyqueen is offline  
Old 29.06.2012., 21:37   #4935
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
U Lidlu imaš 2 vrste lisnatog - svježe koje je razvaljano, zamotano u valjak i stoji u običnom frižideru, najčešće kraj lazanja i kora za savijače i smrznuto, u žuto-smeđem omotu i stoji u zamrzivaču.
Oba su dobra.
Što imaju razvaljano već? A ja neki dan baš gledam J.O.-a i mislim si vidi oni imaju i razvaljano lisnato, a mi šipak. Hvala ti do neba na ovoj info.
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Old 29.06.2012., 22:15   #4936
Za imendan sam dobio gril tavu, pa je red da ju odma i krstim


Lepeza od tikvice i pršuta sa sezamom









za slikovit opis recepta i ostale slike pogledajte ovdje:
http://spicove-delicije.blogspot.com...i-prsutom.html
spic is offline  
Old 29.06.2012., 22:24   #4937
jako mi se sviđa ova lepeza
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 29.06.2012., 22:25   #4938
spic.. evo mene kod tebe. divno izgledaju te tikvice.

Sretan imendan.
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Old 29.06.2012., 23:14   #4939
Quote:
-anna- kaže: Pogledaj post
Što imaju razvaljano već? A ja neki dan baš gledam J.O.-a i mislim si vidi oni imaju i razvaljano lisnato, a mi šipak. Hvala ti do neba na ovoj info.
Nema na čemu. Imaju, već duže vrijeme i odlično je. Meni je Lidl općenito otkriće iako mi se u početku nije baš sviđao zbog interijera i rasporeda u trgovini.

Quote:
l3go kaže: Pogledaj post
jako mi se sviđa ova lepeza
I meni. Odlična ideja!
I također želim sretan imendan.
Gipsyqueen is offline  
Old 30.06.2012., 03:27   #4940
Ručak



Uploaded with ImageShack.us
Aria95 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.