Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 01:59   #61
http://cgi.ebay.co.uk/BNIB-ADIDAS-TR...item641dff62f4

Jesu ove dobre?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 08:25   #62
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
A možemo samo nagađat jesu li original ili nisu...

Obe su mi zapele za oko u Alpine:

http://www.alpina.si/en/izdelki/spor...cking/?v=yukon

Cijena im je bila 860 kuna, a s popustom od 20% 700. Izgledaju puno močnije uživo, nego na slici. Klikom na one manje slikice iznad se može pogledat različite varijante ovog modela.

A evo i čuvenih narančastih Tetonki:

http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...ering/?v=teton

Imaju još dva slična modela koje možete vidit klikom na na slike iznad...al stvarno su goleme. Kad ih vidiš imaš osječaj da kamen puca di staneš. Mislim da u rangu cijene od 1200 kuna (s popustom 960 kn) ne postoji ni približno bolje od ovoga. Ovo je za sve vremenske uvjete i terene...bar tako ljudi kažu
Cvitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 17:20   #63
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
Original su, prije koju godinu sam naisao u mercatoru u klc na original takve, normalne vojne boje, unutra je pisalo made in malezia ili slicno. Bile su vrlo lagane i vrlo mekane, mekana prava koza, kostale 750 kunica. . . -nisam tad imao para da ih uzmem i prosla baba s kolacima
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 18:04   #64
http://images.google.hr/imgres?imgur...DNGW_Qb916moBg
Ne mogu naci zelene .. . .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:34   #65
Nakon šta sam se potpuno razočara u Slogine 'adidaske' kupija sam za 400 kuna u Alpine ove:

http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...king/?v=trango

Tražija sam nešto šta mogu i na sportske hlače nosit za po marjanu. I moram priznat da sam više nego zadovoljan. Noga se ne znoji, tople su, drže nogu, imaju 'vibram đon' (važno).

Moja preporuka svima koji žele kupit legendarne 'adidaske', bilo original ili ne:

NEMOJTE !!!

Evo i objašnjenja:

1. Ne griju...to je sama koža bez postave, dakle opet morate radit svakakve ekperimente s čarapama s upitnim rezultatom. Znojenje je veće nego u moderne gojze.

- s druge strane moderne jeftine gojze su nevjerovatno tople, a noga se ne znoji

2. Ukoliko zaboravite klizaljke kada idete na klizalište, adidaske će vam odlično poslužit....za klizanje naravno. Možda su jedino dobre za kaljužu jer me čepovi na đonu pdsječaju na kopačke.

- šalu na stranu ako na đonu ne piše 'vibram' ne želim ni pogledat svoje buduće gojze

3. Pretvrde su i žuljaju...i siguran sam iako nisam original probao, da su sve jednake jer se sve izrađuju po istom modelu. Oko zgloba pretvrdo drže nogu i izazivaju bolove.

4. Ako vam ovo nisu dovoljni razlozi (jer se točka 1 možda može riješit dobrim čarapama, kod točke dva možda nikad nećete ni hodat po klizavom terenu, a kod točke 3 možete uzet dva broja veće i obuć 3-4 para čarapa) evo jednog razloga koji je po meni najpresudniji:

Đon kod pete im je preuzak...mislim za nekih dobrih 25% uži od modernih gojzi. Iako sam mislija da je do mene, kupovinom alpininih gojzi shvatio sam da klasične adidaske nisu napravljene za nikakvo planinarenje i neravan teren.

Zbog uskog đona izvrnuo sam nogu više puta...čitaj - JAKO OPASNO PO TRAJNE OZLJEDE !

Iskreno se nadam da će ovo pomoć šta više ljudi da ne pogriješe kao ja, jer kad sve zbrojim uopće ne kužim koja je namjena adidaskama, jer su u svakom, ali baš svakom segmentu podbacile.
Cvitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:22   #66
Cipele koje sam nosio oko 7-8 godina! Adidas ali ne znam kako se model zvao, dao točno 1000kn (tog se sjećam ) ! Nažalost popustile prije tri god ali još ih nosim ljeti!

http://img94.imageshack.us/img94/6813/adidaslu.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/1997/adidas2e.jpg

Vidi se da đon oštećen ni potrošen........ Da sam znao prodao bi bubreg i kupio dva para.....

Inače bavim se ribolovom ( cijele godine), često sam vani u raznim uvjetima zbog posla i dosta sam na nogama u prirodi opčenito!
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:30   #67
Zadnje tri god koristim Jelenove "komandos" ! Kupio na sniženju 500kn (više ih ne proizvode koliko znam) !

+ Ne propuštaju vodu (kako i piše), nije hladno zimi (dok se krečeš naravno), udobne za nosit, vezice original.....

- Đon se haba relativno brzo i popucala koža na pregibu prsti ( to sam gotovo sigurno kriv ja, jer baš i ne održavam uvijek po pravilima)

Zaključak, za nekakve allround potrebe iduča cipela je Jelen sigurno!

http://img171.imageshack.us/img171/6092/jelene.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/8628/jelen1.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/1425/jelen2.jpg
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 19:58   #68
Pozdrav iz CG, vidim raspravka o gojzericama, imali kod vas Planikinih modela ? Mislim ukoliko ima da zasluzuje paznju model Triglav, kod nas su 148 eura.
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:31   #69
ove...

planika-model triglav

u mom gradu više nema planikine trgovine.
prije nego što sam kupila ove alpinine poderala sam dva ista modela planikinih.
bile su mi ok.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:10   #70
Bas te kao na slici, samo sam kupio tamno zelene. Kako sam od skoro poceo da se bavim planinarenjem drustvo iz kluba mi je preporucilo njih, a ja sam mislio kupiti neke njemacke Medl ili Midl tako nekako se zovu. Racunajuci na njihovo iskustvo sam ih poslusao, vise sam nego zadovoljan za sada. Kod nas ima par prodavnica, ali je "Intersport" najbolje snadbjevena sto se tice planinarske opreme, ali zato nam planina ne fali. Posjetite sajt www.komovi.org.me nadam se da ce vam se dopasti.
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:56   #71
meindl

treba slušati starije.
stranicu ću proučiti kasnije.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:27   #72
Jesi li gledala sajt, nadam se da je proradio, a da se svima dopada u to i ne sumnjam ? Napravili smo plan tura za 2010 god. na ljeto nam dolaze gosti iz Srbije i Makedonije, naravno i vi se osjecajte pozvanima. Mislim da je okupljanje je na Hajlu, ako ima zainteresovanih provjericu kojeg je vikenda i napisacu naravno. A mi planiramo ovog ljeta posjetiti Plitvicka jezera, ne citavo drustvo vec samo neki clanovi, ako budemo trebali neku informaciju bicu slobodan da pitam.
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:45   #73
Quote:
BRDJANSKI kaže: Pogledaj post
Bas te kao na slici, samo sam kupio tamno zelene. Kako sam od skoro poceo da se bavim planinarenjem drustvo iz kluba mi je preporucilo njih, a ja sam mislio kupiti neke njemacke Medl ili Midl tako nekako se zovu. Racunajuci na njihovo iskustvo sam ih poslusao, vise sam nego zadovoljan za sada. Kod nas ima par prodavnica, ali je "Intersport" najbolje snadbjevena sto se tice planinarske opreme, ali zato nam planina ne fali. Posjetite sajt www.komovi.org.me nadam se da ce vam se dopasti.
i kakve su, jesi ih isprobao ti klubski kolego?
ashanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 21:11   #74
Ha ha utisci su obecavajuci.
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:06   #75
POZDRAV SVIMA!
SLUČAJNO SAM OTVORIO OVAJ FORUM.. AKO MOGU POMOĆI KOME..
JA SAM NAŠAO NA NJUŠKALU GOJZE ZA 400 KN, TAKVE SAM IMAO PRIJE 7 GOD, MOGU REĆI SAMO DA SU IDENTIČNE I U OVA 4 MJESECA KOLIKO SU KOD MENE SAM SUPER ZADOVOLJAN, A NOSIM IH SVAKI DAN 8-9 SATI NA POSLU..
TAMNOPUTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:33   #76
samo ih i dalje nosi i uživaj
laci71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:17   #77
Quote:
blebeto kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanimalo bi me jel netko kupio legendarne Adidas gojzerice od čovjeka koji ih prodaje na njuškalu i inim oglasnim stranicama, pa ako ima kakav komentar na kvalitetu i izdržljivost, jel su stvarno oriđiđi i tak to, bio bih zavalan...

tekst oglasa obično ide ovak:

"Gojzerice ADIDAS nove, sve veličine 38-47, crne i smeđe, 399 kn, SVE SU NOVE, KOŽA, GUMENI ĐON, BOJE CRNA I SMEĐA..."

Hvala!
Ako su to one iste koje je u ratu nosila specijalna policija, onda je moj prijedlog da to ne kupuješ ni za živu glavu, jer to ništa ne valja. To nije cipela za planinu.
Nego daj 1000-1500 kuna pa uzmi Salomon, Meindl ili La sportivu, i garantiram ti da češ u konačnici proći i bolje i jeftinije...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:27   #78
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Ako su to one iste koje je u ratu nosila specijalna policija, onda je moj prijedlog da to ne kupuješ ni za živu glavu, jer to ništa ne valja. To nije cipela za planinu.
Nego daj 1000-1500 kuna pa uzmi Salomon, Meindl ili La sportivu, i garantiram ti da češ u konačnici proći i bolje i jeftinije...
Čovjek je pitao za iskustva sa prodavačem gojzerica s njuškala, a ne za planinarske savjete1

I pojasni mi kaj ti je u glavi bilo dok ti reko da će proći jeftinije ak kupi salomonke il tak neš za 1500kn?
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:30   #79
Post

I JOŠ DAL ITKO IMA ISKUSTVA S TIM GOJZERICAMA NALIK ADIDASU ALI IZ BOROVA?

DANAS SAM IH ISPROBAO U BOROVU, CRNE I ČINE MI SE JAKO KVALITETNO, KOŠTAJU 519KN!

Recenzije molim!

I poslije njih sam samo popipao one Zeleno -Smeđe, i na opip je ona vanjska koža psjetno mekanija, a od crnih je fakat kruta, onak tvrda (ali ženska kaže da je prava koža), neznam jel je slučajnost?

Možda je bolje ove mekše uzet? zanima me dal ima kakva razlika

Zadnje uređivanje ScuderiaBull : 09.02.2010. at 11:54.
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:49   #80
isto tako probao u borovu gojze...tvrde u 3pm..kao da sam klompe obuo..pitam tetu jel imate original, kaze ima i donese mi iste samo sa adidas logom...lol
odem u peko i tamo probam slogine, mekanije su od ovih iz borova ali i skuplje 150kn (670kn)..
ali daleko je to od originala kakav imam na poslu (mekane, lagane..)
u adidasu mi kaze lik da je zadnje gojze dobio prije 3-4 god. i da su radene i indoneziji po licenci (takve ja imam, uzeo u 'kvacku' u vk za ~700kn prije 3 god)
neki dan lunjam po netu i negdje sam procitao da ce adidas povodom xx? god. od necega? opet kreniti (ili vec jesu) sa original gojzama
mislim da imam i sliku..evo (druga s lijeva)
bus bus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.