Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 11:58   #1
Angry Zabrana proslave Oluje

Quote:
Glavni haaški tužitelj Serge Brammertz u intervjuu za internetski portal H-Alter rekao je da je na odgovornima na državnoj razini da odluče treba li se i dalje obilježavati Dan pobjede ako Haaški sud potvrdi prvostupanjsku presudu generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

- Jedino se iskreno nadam da će svi dijelovi društva napokon stvarno sagledati što se dogodilo u operaciji 'Oluja'. Smatram da je neupitno da je tijekom te operacije počinje određeni broj zločina i nadam se da će ljudi u Hrvatskoj to imati na umu, dodao je Brammertz.
http://www.24sata.hr/politika/bramme...i-oluja-256898

Eto došli smo do toga da ne smijemo ni slaviti svoje praznike. Pa do kad će se ovako vrijeđati i omalovažavati Hrvatski narod. Bojim se da će se to stvarno desiti, dobili smo sad vlast koja je totalno anacionalna. Oni će sigurno to rado ukinuti, jer se furaju na neki lažni pacifizam. A ne znaju da je prvo pravilo pacifizma je ta, da prvo volimo sebe pa kasnije druge. Jer ako sebe ne znamo cijeniti nećemo ni druge moći. Do sada što sam vidijo kod Kukuriku koalicije da nemaju previše ljubavi prema Hrvatskom narodu. Jer kad je Milanović došao u Bosnu za njega je bilo neugodno spomenuti da je predstavnik Hrvatskog naroda. To je samo moje mišljenje prema onome što sam do sad vidijo kod rada Kukuriku koalicije. Nadam se da nisam u pravu.

Ako budu ukinuli proslavu obilježavanja dan pobjede i proglasili Olujom zločinačko pothvatom to ne znači da smo svi jednako krivi za rat, ne nego to znači da su Hrvati iskjučivi jedini krivci za rat. Zato što Srbija nije osuđena za vojnu agresiju i za zločine u Srebrenici, Vukovaru i ostalim gradovima. Isto tako mogu da slave svoje pobjede i stvaranje entiteta Republike Srpske, dok je to Hrvatskoj zabranjeno. Tako će kasnije u budućnosti opet izgledati da su Hrvati za sve krivi, jer nismo se znali boriti i zaštiti svoj ugled. Dosta nam je više tog vrijeđanja za Jasenovac. Tu jesmo počinili zločin i toga nas je danas sramota. Ali kod domovinskog rata smo imali dobru namjeru, da stvorimo svoju državu, da obranimo svoj teritorij i da zaštitimo svoj narod. Ne smijemo više dopustiti da nam upropaste ugled. Mi Hrvati smo ipak na kraju dobar i miroljubljiv narod, ali kad nas netko dira i napada moramo se od toga braniti. Moramo malo pokazati zube da nas neprijatelji puste na miru. Mi ne slavimo Oluju zbog "progona" Srba, nego zbog toga što smo tada stali na svoje noge i pokazali koju snagu i volju Hrvatski narod ima da zaštiti ono što je naše.

Tako da ne smijemo dopustiti da ukinu proslavu Oluje.
patak360 is offline  
Old 09.03.2012., 12:43   #2
To se nikada neće dogodit. Pa čak je i Vesna Pusić, za koju se ovdje često govori da je protu-hrvatska i za koju netko čitajuć ovaj forum može dobit dojam da je vođa svjetske masonske urote protiv hrvatske , rekla da nema razloga da se ne slavi Oluja.

Dal se percepcija domovinskog rata u Hrvatskoj promjenila nakon prvostupanjske presude Gotovini? Nije. I sve će ostat isto ovako i kad se presuda potvrdi (za što sam nažalost 90% siguran da će se dogodit).

Problem je jedino kako će stranci gledat na domovinski rat i to što se sve više govori o odustajanju od tužbe protiv Srbije.

Quote:
patak360 kaže: Pogledaj post
Mi Hrvati smo ipak na kraju dobar i miroljubljiv narod, ali kad nas netko dira i napada moramo se od toga braniti. Moramo malo pokazati zube da nas neprijatelji puste na miru. Mi ne slavimo Oluju zbog "progona" Srba, nego zbog toga što smo tada stali na svoje noge i pokazali koju snagu i volju Hrvatski narod ima da zaštiti ono što je naše.

Tako da ne smijemo dopustiti da ukinu proslavu Oluje.
Slažem se u potpunosti.
thatfeel is offline  
Old 09.03.2012., 13:29   #3
Quote:
patak360 kaže: Pogledaj post
http://www.24sata.hr/politika/bramme...i-oluja-256898

Eto došli smo do toga da ne smijemo ni slaviti svoje praznike. Pa do kad će se ovako vrijeđati i omalovažavati Hrvatski narod. Bojim se da će se to stvarno desiti, dobili smo sad vlast koja je totalno anacionalna. Oni će sigurno to rado ukinuti, jer se furaju na neki lažni pacifizam. A ne znaju da je prvo pravilo pacifizma je ta, da prvo volimo sebe pa kasnije druge. Jer ako sebe ne znamo cijeniti nećemo ni druge moći. Do sada što sam vidijo kod Kukuriku koalicije da nemaju previše ljubavi prema Hrvatskom narodu. Jer kad je Milanović došao u Bosnu za njega je bilo neugodno spomenuti da je predstavnik Hrvatskog naroda. To je samo moje mišljenje prema onome što sam do sad vidijo kod rada Kukuriku koalicije. Nadam se da nisam u pravu.

Ako budu ukinuli proslavu obilježavanja dan pobjede i proglasili Olujom zločinačko pothvatom to ne znači da smo svi jednako krivi za rat, ne nego to znači da su Hrvati iskjučivi jedini krivci za rat. Zato što Srbija nije osuđena za vojnu agresiju i za zločine u Srebrenici, Vukovaru i ostalim gradovima. Isto tako mogu da slave svoje pobjede i stvaranje entiteta Republike Srpske, dok je to Hrvatskoj zabranjeno. Tako će kasnije u budućnosti opet izgledati da su Hrvati za sve krivi, jer nismo se znali boriti i zaštiti svoj ugled. Dosta nam je više tog vrijeđanja za Jasenovac. Tu jesmo počinili zločin i toga nas je danas sramota. Ali kod domovinskog rata smo imali dobru namjeru, da stvorimo svoju državu, da obranimo svoj teritorij i da zaštitimo svoj narod. Ne smijemo više dopustiti da nam upropaste ugled. Mi Hrvati smo ipak na kraju dobar i miroljubljiv narod, ali kad nas netko dira i napada moramo se od toga braniti. Moramo malo pokazati zube da nas neprijatelji puste na miru. Mi ne slavimo Oluju zbog "progona" Srba, nego zbog toga što smo tada stali na svoje noge i pokazali koju snagu i volju Hrvatski narod ima da zaštiti ono što je naše.

Tako da ne smijemo dopustiti da ukinu proslavu Oluje.
Hrvatska nije jaka onoliko koliko su jaki oni koji na nju vrše agresiju (uključujući i Haašku politiku), nego onoliko koliko su jaki oni koji je brane.

Ja znam tko mi je u proteklom periodu bio Brammertz, a tko Gotovina!
Zabune nema!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 09.03.2012., 13:43   #4
Nažalost, sami smo izabrali da nam tuđinci budu gospodari, nismo ni dostojni više slaviti Oluju.

Oluja je bila briljantan ratna pobjeda, a danas smo gubitinici i prodane sluge koje nemaju moralno pravo slaviti Pobjedu. danas možemo slaviti jedino kojekakva potpisivanja u briselu i hagu...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 09.03.2012., 13:56   #5
Ovakve izjave samo govore u kakvu smo se poziciju doveli svojom popustljivom i zapravo izdajničkom politikom. Da smo razno raznim Brammertzima još prije 10, 15 godina rekli što ih spada ne bi danas ti isti imali obraza zbog "određenog broja zločina" dovoditi u pitanje legitimitet jedne oslobodilačke akcije.

Nitko ne kaže da pojedinačnih zločina nije bilo i naravno da treba sankcionirati počinitelje, ali neka mi netko kaže u kojoj to ratnoj operaciji sličnih razmjera nema takvih zločina? Koliko nam je opjevani antifašistički pokret ostavio desetaka tisuća leševa civila nakon "oslobađanja" pa to izgleda nije nikakav problem, već nekakva ustaška zmija ili slična glupost.
Opteron is offline  
Old 09.03.2012., 13:59   #6
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nažalost, sami smo izabrali da nam tuđinci budu gospodari, nismo ni dostojni više slaviti Oluju.

Oluja je bila briljantan ratna pobjeda, a danas smo gubitinici i prodane sluge koje nemaju moralno pravo slaviti Pobjedu. danas možemo slaviti jedino kojekakva potpisivanja u briselu i hagu...
Krivo si se izrazio - mi IMAMO moralno pravo slaviti Pobjedu!
Mogu nam zabraniti argumentima sile, ali ne silom argumenata.
Nije ni Europa "luda" - tko mrzi Hrvatsku, mrzi i Europu.
Gotovina je dao za Europu i njen mir više nego "Pudlice" koje laju na njega!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 09.03.2012., 14:07   #7
Protiv sam bilo kakvih zabrana da Mi u Hrvatskoj se sjetimo na obranu vlastite zemlje od agresora. No, došlo je vrijeme da se te "proslave" slave svakih pet godina, jer koštaju, a veoma me sjećaju na tzv. socijalizam gdje se slavilo svaki čas, ali su samo male grupe jele janjetinu u ime tih slavlja.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Old 09.03.2012., 14:08   #8
A kaj ste očekivali da čovjek koji provodi politiku kriminalizacije naše obrane od agresije ima neki drugačiji stav od ovoga? Onda vam se čudim.

Koga briga kaj taj jebivjetar priča.
Grunf is offline  
Old 09.03.2012., 14:10   #9
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Protiv sam bilo kakvih zabrana da Mi u Hrvatskoj se sjetimo na obranu vlastite zemlje od agresora. No, došlo je vrijeme da se te "proslave" slave svakih pet godina, jer koštaju, a veoma me sjećaju na tzv. socijalizam gdje se slavilo svaki čas, ali su samo male grupe jele janjetinu u ime tih slavlja.
Ma slavit ćemo ih polugodišnje od sad pa nadalje. Ako treba bit će i mjesečne proslave. Sve dok neprijatelji ne shvate da im je uzaludan posao.
Grunf is offline  
Old 09.03.2012., 14:15   #10
Nitko, pa ni taj Brametz nema prava govoriti o tome što ćemo slaviti Mi u Hrvatskoj. Pogotovo velikosrbi, agresori. To je negacija Hrvatske kao države. Pa ako Oni negiraju državu Hrvatsku, onda i Mi moramo negirati njih.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Old 09.03.2012., 14:30   #11
Čovjeku je to posao.
Naš posao je da mu kažemo nek laganini odjebe.
Ili neka francuzima zabrani pjevati Marseljezu zato što je nedvojbeno francuska revolucija bila krvava.

Ajd da smo "Oluju" nazvali DDD day, još bi i razumio ali ovako
Rufio is offline  
Old 09.03.2012., 14:31   #12
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post

Problem je jedino kako će stranci gledat na domovinski rat i to što se sve više govori o odustajanju od tužbe protiv Srbije.


Da to je veliki problem moramo se boriti za svoj ugled u svijetu. Ne smijem dopustiti da drugi pišu našu povijest. Zato se moramo boriti za svoju istinu, a ne previše popuštati. Za mir je potrebno da obadvije zaračene strane popustite. Ali ako previše budemo popuštali, kasnije će drugi moći gaziti po nama.

Zato ovagodišnje obilježavanje Dana pobjede, će biti veliki test za ovu novu vladu. Da li će Zoran Milanović znati u svom govoru zaštiti ugled i interese Hrvatske. To je dobro što se on prisjeća Srpskih žrtava i trebamo voditi tu odgovornu politiku pomirenja. Ali mora isto tako kazati istinu da je Oluja bila pravedna i oslobodilačka vojna akcija.

Zadnje uređivanje patak360 : 09.03.2012. at 14:40.
patak360 is offline  
Old 09.03.2012., 14:32   #13
čuj, on je rekao..a naši mediji to polako doziraju.
sve se priprema da će tako i biti, nažalost.
OttoRino is offline  
Old 09.03.2012., 14:57   #14
Pa takve stvari su se mogle lako predvidjeti. Ovo nije samo laprdanje jednog birokrate, ne priča on to tek tako. KAd uđemo u EU, možemo očekivati zahtjev ili naredbu da se prestane sa slavljenjem OLUJE jer to nije u skladu sa duhom EU, a pogotovo sad kada je i Srbija dobila status kandidata.
I ne samo to, može se lako dogoditi da budu tražili da prestanemo i sa Sinjskom Alkom recimo, jer to vrijeđa osjećaje muslimanskih a posebno turskih građana u EU, a ono što nije politički korektno nema prolaza.
I ko je taj u Hrvatsjkoj ko ima muda da se javno i jasno suprotsavi birokratama iz EU.
Ako to nekome izgleda nemoguće neka uzme u obzir da su tvorci EU iz svih dokumenata izbacili činjenicu da se europska kultura i civilizacija baziraju na kršćanskim zasadima i temeljima. Sve što imalo podjseća na kršćanstvo izbačeno je iz svih dokumenata EU.

I slažem s sa onim što reče A. Prkačin u jednoj TV emisiji - EU je sotonska tvorevina.
Ringo10 is offline  
Old 09.03.2012., 15:04   #15
O nama ovisi hoćemo li zabraniti.
No srećom,još se niti jedna vlast neće to usuditi.

A bahatost ovog kolonijalnog suda nije ništa novo,ali tužitelj koji misli da ima ovlasti određivati nekoj državi blagdane može se žaliti upravi vodovoda
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 09.03.2012., 15:14   #16
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Pa takve stvari su se mogle lako predvidjeti. Ovo nije samo laprdanje jednog birokrate, ne priča on to tek tako. KAd uđemo u EU, možemo očekivati zahtjev ili naredbu da se prestane sa slavljenjem OLUJE jer to nije u skladu sa duhom EU, a pogotovo sad kada je i Srbija dobila status kandidata.
I ne samo to, može se lako dogoditi da budu tražili da prestanemo i sa Sinjskom Alkom recimo, jer to vrijeđa osjećaje muslimanskih a posebno turskih građana u EU, a ono što nije politički korektno nema prolaza.
I ko je taj u Hrvatsjkoj ko ima muda da se javno i jasno suprotsavi birokratama iz EU.
Ako to nekome izgleda nemoguće neka uzme u obzir da su tvorci EU iz svih dokumenata izbacili činjenicu da se europska kultura i civilizacija baziraju na kršćanskim zasadima i temeljima. Sve što imalo podjseća na kršćanstvo izbačeno je iz svih dokumenata EU.

I slažem s sa onim što reče A. Prkačin u jednoj TV emisiji - EU je sotonska tvorevina.
i još tome sada kada srbija dobije krila.
oni su vješti političari, a imaju dilomaciju staru 100 godina.
oni će nas stjerati u mišju rupu.
mi nemamo političku tradiciju.
mi se samo znamo dobro obraniti kada je rat.
a za sve ostalo smo "jadnički"
OttoRino is offline  
Old 09.03.2012., 15:18   #17
Quote:
OttoRino kaže: Pogledaj post
i još tome sada kada srbija dobije krila.
oni su vješti političari, a imaju dilomaciju staru 100 godina.
oni će nas stjerati u mišju rupu.
mi nemamo političku tradiciju.
mi se samo znamo dobro obraniti kada je rat.
a za sve ostalo smo "jadnički"
Već danas je srpski lobi jači čak i u samoj Hrvatskoja, kamoli da imamo ijedan na svijetu.

Ovo sa ukidanjem bi mogao biti konačni test za Hrvatski narod i njegove predstavnike,žele li živjeti kao ponosan narod,ili kao kmetovi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 09.03.2012., 15:34   #18
Najveća zla u svijetu počinila je Europa - od istrebljenja Indijanaca do Srebrenice, Vukovara i lakrdije u Haagu! Može si ta zločinačka tvorevina dodjeljivati i Nobelove nagrade za "mir", ali ostaje ono što o njoj govore njena djela.
Mi bismo morali učiniti više da se svojim djelima izdignemo i istrgnemo iz njenih lanaca.
To nam daje snagu da (i) sami odlučujemo!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 09.03.2012., 15:51   #19
Nemamo mi potrebe za lobiranjem po Europi za proslavljanjem velikog Dana pobjede.
Stavljanje izjave ovoga đavoljeg odvjetnika u javnost, može biti u svrhu reakcije javnosti na možebitno ukidanje 5.kolovoza kao neradnog dana u RH.
Time bi naše političko vodstvo dalo jasnu poruku o svom odnosu prema Domovinskom ratu.
No - iako među njima ima podosta takvih - moje je mišljenje da to neće smjeti uraditi.
A što se obilježavanja i proslave tiče tko to ima muda zabraniti?!
šib.trava is offline  
Old 09.03.2012., 16:24   #20
Mislim da je vrijeme da se Herr Brameratza i ekipu iz Haaga pozove kao počasne goste na proslavu Oluje,da ih uvjerimo kako je to lijep dan i kako se Hrvati znaju dobro zabaviti prisjećajući se svojih pobjeda...

Pa nakon malo janjetine i kojeg čokančića, možda i promijeni priču...
McAucliffe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.