Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 17:36   #61
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Pitam te; sto je najteže poslije poraza u bitci... Mislio sam da nije lako gledati u lice neprijatelju i pucati u njeg. Ubiti ga. I to je tesko. Muska bitka prsa u prsa. Nije kao zensko muski susret prsa u prsa. Pitam jesi li Hrvatica zbog naseg iskurtva rata. Tvoj jezik otkriva da imas priliku razgovarati sa učesnikom rata a i vjernikom. Bilo koje strane. Ako si Hrvatica to me zalosti jer koji tako to propituju, domovinu zele suditi. Znam osobno zenu koju je pred obitelji silovalo 20ak neprijatelja jer je lijepa, a muz vjerovao u nadNarodnost zbog ideologije.pozdrav
Opet ti o indoktrinaciji nacionalizma. No to nije važno, nisi shvatio što želim reći. Uplićeš domovinski rat a to je tema za politiku. Žene žrtve rata su silovane jer su pripadnice naroda jedne od neprijateljskih strana. Takva silovanja su kaznenim zakonom klasificirana kao ratni zločin, jer u ratu žene nisu silovane jer su žene nego iz razloga jer su pripadnice zaraćenih strana.

Ovdje sam postavila pitanje kako je moguće moliti se bogu netom prije činjenja smrtnog grijeha koji kaže "ne ubij". I jedna i druga zaraćena strana se mole istom bogu. Koliko ja znam bog nije na strani onih koji ubijaju.

No, nebitno, ne želim polemizirati o domovinskom ratu, budući nisam zadojena opravdanošću cilja koji rezultira ubijanjem nekoga. Posebice molitvom kako bi se protivnika pobijedilo.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 17:41   #62
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Pročitaj si od Normana Vincenta Pealea - The power of positive thinking.
Tamo ti je dobro objašnjeno kako i zašto se ljudi mole i koji su pozitivni učinci molitve. Prave molitve, ne recitiranja pjesmica.
Čuj, ispirati mozak možemo koječime. Neka svatko ispire mozak prema vlastitom izboru. Ja sam ovdje pitala kako je moguće moliti boga prije odlaska u rat. Nitko nije odgovorio na pitanje o licemjerju takvog čina molitve.

I sad ti meni preporučaš da pročitam knjigu kako bih shvatila pozitivne učinke molitve. Presmješno. Znači, sutra se prijavim kao vojnik u Irak, izmolim se bogu da potamanim što više vojnika protiv kojih ratujem. Jel to pozitivan učinak molitve o kojem pričaš?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 17:51   #63
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Malo promotri Konstantinov slučaj i koju je viziju imao i nakon čega je on kršćanstvo uveo na velika vrata u Rimsko carstvo.

U ime križa pobjedjuj ,to ne odgovara slici boga ljubavi ...

Eeee
Dok je blagosljivljao mirotvorce, pozivao na ljubav I praštanje neprijateljima I prijestupnicima, ˝blagi˝ Isus je istovremeno I paradoksalno izjavio sljedeće;


´Nemojte misliti da sam došao da na Zemlju donesem mir; nisam došao da donesem mir, nego mač. Došao sam da čovjeka okrenem protiv njegova oca, kćeri protiv njene majke, snahu protiv svekrve; neprijatelj će čovjeku biti onaj u njegovom vlastitom domu.´ (Matej 10:34)
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:00   #64
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Dok je blagosljivljao mirotvorce, pozivao na ljubav I praštanje neprijateljima I prijestupnicima, ˝blagi˝ Isus je istovremeno I paradoksalno izjavio sljedeće;


´Nemojte misliti da sam došao da na Zemlju donesem mir; nisam došao da donesem mir, nego mač. Došao sam da čovjeka okrenem protiv njegova oca, kćeri protiv njene majke, snahu protiv svekrve; neprijatelj će čovjeku biti onaj u njegovom vlastitom domu.´ (Matej 10:34)
Kad si vec tako nadobudna sa citanjem Biblije valjalo bi da pročitaš cijelo poglavlje jer sve mi se čini da ne tumačiš to na ispravan nacin.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:03   #65
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Kad si vec tako nadobudna sa citanjem Biblije valjalo bi da pročitaš cijelo poglavlje jer sve mi se čini da ne tumačiš to na ispravan nacin.
Nema potrebe, ne zanimam se za nasilje umotano u celofanski papir sa ružičastom vrpcom.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:44   #66
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
´Nemojte misliti da sam došao da na Zemlju donesem mir; nisam došao da donesem mir, nego mač. Došao sam da čovjeka okrenem protiv njegova oca, kćeri protiv njene majke, snahu protiv svekrve; neprijatelj će čovjeku biti onaj u njegovom vlastitom domu.´ (Matej 10:34)
onda znaš i da je rekao ko ima uši neka čuje?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:00   #67
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
onda znaš i da je rekao ko ima uši neka čuje?
Istina. Samo malo je problematično čuti kad se istina zataškava i skriva iza skuta onih koji bi istinu trebali prokazivati. No, oduvijek je tako kod kriminalnih organizacija. Ništa nova.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:04   #68
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Nema potrebe, ne zanimam se za nasilje umotano u celofanski papir sa ružičastom vrpcom.
Onda ne citiraj i ne umeci ono sto ne poznas u krive postavke jer te to pretvara u obicnog klevetnika i lazova.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:11   #69
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Onda ne citiraj i ne umeci ono sto ne poznas u krive postavke jer te to pretvara u obicnog klevetnika i lazova.
Vjerujem da ćeš ti to staviti u ispravne postavke. Budući je ovo privatan forum a ne zločinačka organizacija nastala na milijunima nedužno ubijenih, imam potpuno pravo citirati i iznositi svoje mišljenje. Ukoliko ti se ne sviđa način na koji promišljam slobodna si stisnuti ignore ili prijaviti moj post. U suprotnome, odi mlatiti gloginje o nečiju drugu nogu.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:21   #70
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ćeš ti to staviti u ispravne postavke. Budući je ovo privatan forum a ne zločinačka organizacija nastala na milijunima nedužno ubijenih, imam potpuno pravo citirati i iznositi svoje mišljenje. Ukoliko ti se ne sviđa način na koji promišljam slobodna si stisnuti ignore ili prijaviti moj post. U suprotnome, odi mlatiti gloginje o nečiju drugu nogu.
Naravno da ću stavit ispravno jer čitavu svoju temu i postavku temeljiš na laži a mislim da je to zbilja zločin. I naravno to sto ti govoris nije promisljanje nego laganje..valjda je u pocetku bilo nesvjesno jer nisi znala- sad znas i ustrajes stoga je to sad samo svjesno laganje.

Ja sam Crkva također kao i svaki katolik stoga nazivat nas zločinačkom organizacijom moze bit samo produkt antiteističkih udruga koje ne poznaju ni priznaju istinu vec im je u cilju samo kleveta i laz i to je uvreda i za mene i za sve ostale.

Ne znam takodjer da li je u skladu sa forumom i forumskim pravilima svjensno širit lazne informacije bez obzira dal je privatni forum ili forum zločinačke organizacije? ja mislim da nije
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:37   #71
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Naravno da ću stavit ispravno jer čitavu svoju temu i postavku temeljiš na laži a mislim da je to zbilja zločin. I naravno to sto ti govoris nije promisljanje nego laganje..valjda je u pocetku bilo nesvjesno jer nisi znala- sad znas i ustrajes stoga je to sad samo svjesno laganje.

Ja sam Crkva također kao i svaki katolik stoga nazivat nas zločinačkom organizacijom moze bit samo produkt antiteističkih udruga koje ne poznaju ni priznaju istinu vec im je u cilju samo kleveta i laz i to je uvreda i za mene i za sve ostale.

Ne znam takodjer da li je u skladu sa forumom i forumskim pravilima svjensno širit lazne informacije bez obzira dal je privatni forum ili forum zločinačke organizacije? ja mislim da nije
Onda ti demantiraj sve do jednu laž koju sam ja navela. Nemam problema s tim da netko demantira moje krive navode. Ne nonsensom naravno.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 25.03.2012. at 19:42.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:15   #72
što i kako mole ljudi to je njihova privatna stvar, isto vrijedi i za vojnike... najosnovnija kršćanska molitva "oče naš" sadrži dvije stvari... prva je "neka bude volja tvoja", što znači da vjernik prihvaća Božju volju... druga je opasna jer je u biti potencijalno proklinjanje sebe jer kaže nek mi bude onako kako ja činim drugima...

jedna je stvar bit vojnik, sudjelovat u bitkama i pucat, a sasvim druga stvar je ubijat... vojni stručnjaci i zapovjednici čupaju kose jer je manje od 10% ljudi u bitkama spremno ubit i ubija, čine sve da obukom, ideologijom i opremom povećaju taj postotak...

odnos kršćanstva i ratovanja je vrlo kompleksan, ne bi trebalo olako i bez podloge govorit o tome...

par crtica iz američkog građanskog rata koje imaju veze s kršćanstvom (a ja slučajno naišao na njih jer sam dosta čitao o tom ratu): južnjaci dugo vremena nisu željeli postavljati podvodne mine jer su smatrali da je takvo oružje bezbožno i neviteško... žena južnjačkog generala dorseya pendera je mužu prije bitke kod gettysburga poručila da ne može više moliti za njega jer je postao agresor (bitka se odigrala na sjeveru)... ženina poruka ga je teško pogodila, poginuo je u toj bitci... žena je njegovu pogibiju protumačila kao kaznu za njegove grijehe... riječ je bila svetinja... i jedna i druga strana bi znali pustiti zarobljenika kući ako bi obećao da se više neće boriti... održali bi obećanje... ili bi ih pustili da odu kući na jedno vrijeme uz obećanje da se vrate u zarobljeništvo... održali bi riječ...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:28   #73
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Onda ti demantiraj sve do jednu laž koju sam ja navela. Nemam problema s tim da netko demantira moje krive navode. Ne nonsensom naravno.
Jesam. uputila sam te da procitas cijelo poglavlje što si odbila...na što imaš pravo al onda moraš vjerovati na riječ da tvoja interpretacija citata nema veze s vezom te da buducim ponavljanjem govoriš- laž.

Lijepo te pozdravljam Disticha
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:59   #74
Molim da se držite teme i ne upuštate u obračune na razini off-a i osobnosti, ne prenositi tematiku jedne teme na drugu...
Mod
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:59   #75
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Jesam. uputila sam te da procitas cijelo poglavlje što si odbila...na što imaš pravo al onda moraš vjerovati na riječ da tvoja interpretacija citata nema veze s vezom te da buducim ponavljanjem govoriš- laž.

Lijepo te pozdravljam Disticha
Ako laže koza, ne laže rog. Također, lijepi pozdrav Agica. Super ste mi vi na religiji, baš lijepo i kulturno pozdravljate. Baš dražesno
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:39   #76
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Nema potrebe, ne zanimam se za nasilje umotano u celofanski papir sa ružičastom vrpcom.
Nasilje bilo koje vrste, pa još blagoslovljeno ...da, teška tema

Uopće, što se rata tiče, smatram da je u tako teškim trenucima, kada ljudi odlaze u bitku ubiti ili biti ubijeni, njima potrebna neka vrst utjehe, tipa "u redu je, blagoslovljen si" i zato sve te ceremonije molitvi i blagoslova vojnika...na stranu sad što je to apsurdno, skroz.

Povezano s uvodnim pitanjem, čini mi se da upravo oni vjernici kojima je poreban autoritet da im da blagoslov, ili protumači kako se to treba ispravno vjerovati, i zasnivaju tu vjeru na strahu (neznam kako ću, a u strahu da "ne pogriješim) onako ću kako mi netko drugi kaže)...ili im je samo tako lakše....da ne moraju previše misliti...tko će znat ...može to biti i treći motiv (osim ljubavi i straha), jednostavnost, predvidivost, prividan osjećaj sigurnosti.
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:03   #77
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Istina. Samo malo je problematično čuti kad se istina zataškava i skriva iza skuta onih koji bi istinu trebali prokazivati. No, oduvijek je tako kod kriminalnih organizacija. Ništa nova.
onda uzmi sama, čitaj i razmišljaj. vađenje stvari iz konteksta tako da idu u prilog tvom pogledu na svijet nije baš produktivno.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:27   #78
Ljubav ili strah ?

Tko kaže da je Bog protiv ubijanja ?

Bog je protiv zla , a ne protiv ubijanja. Kad zlo nastupa agresivno , moš bit siguran da Bog ubija. A ovima koji drugim ljudima siluju žene pred očima , poslije ubijanja se sprema još puna gora stvarnost - oganj pakleni , koji će trajati uvijek i uvijek i uvijek...


Kako su mi ovi paklo-zabrinutaši počeli ić nakurac , s njihovim kukanjem protiv paklenog postojanja...


A kad zločetnici dođu u hrvatsko selo Stari Grabovac , Isus na kipu diže dva prsta (svjedočile naše ratne legende) , jasno pokazujući hrvatskim vojnicima na čijoj je strani...

Na hrvatskoj , naravno... i Djevica Marija iz Međugorja također (osobno upropastila planove mnogih običnih ljudi - ovaj put Srba , i njihovih političkih pomagača u inozemstvu koji su planirali likvidirat katoličku Hrvatsku - silovat prije streljanja). Da nije bilo Oluje , mislite da bi se srbeki izvukli ? Pa izvukli bi se jedino ak se Gospa u Međugorju ne ukazuje (0% šanse). Došo bi potres ili superkuga , pa pobio srbeka kolko treba , a mi hop , nazad u Vukovar...

(u selu Stari Grabovac naši su totalno izmasakrirali četnike - do 200 mrtvih četnika u 14 dana , što je vojno gledajući izvanredan učinak)...

Hvala ti Isuse...



A ima nekih ljudi , koji bi da im četnici , s logorima za silovanje i masovnim likvidacijama , dođu stvarat veliku srbiju , razmišljali ovako: "A jel grijeh ak ubijem ? A možda je grijeh , pa je bolje ne ubit ? A što ak se četnik moli Bogu , jel on može upropastit moju molitvu ? A što se dešava kad molitva poništi molitvu ? Jel postoji mogućnost da me Bog kazni , ako sam se molio da ubijanjem spriječim silovanje svoje obitelji ? "




P.S.

Nek se ovi paklo-zabrinutaši pripreme na iskušenje pakla ognjenog , jer nema boljeg načina dokazivanja ispravnosti nečije kazne , od toga da vas Bog pusti da provedete jedan dan (ili desetljeće) u paklu. Npr. ja sam , kao student prava , morao ići u obilaske zatvora , čija je funkcija približiti studentu gdje šalješ osuđenog , kako bi se to odrazilo na našu možebitnu buduću ocjenu nečije zaslužene kazne...

Pa onda komentirajte jel previše i jel prejako , i jel preoštro... a ne da serete napamet , misleći da ste Boga uhvatili za muda (glupe li ideje da je to uopće moguće , a pola foruma se drži baš tako... lol... jebeki za kompjutorom srde se na Boga , jer stvari u životu nisu po njihovom , a pola njih su isti qurac ko Dragan Paravinja , samo preglupi da shvate zašto)...

Al , oni će Bogu objasnit kako stvari stoje...


Poznavajući mog divnog i domišljatog Isusa , bit će skrojeno po mjeri svakom smradu pojedinačno...


P.S. od P.S.-a (koji poručujem sam sebi)...

I ta priča sa simboličnim prikazima pakla isto mi je počela ić nakurac. Nije sve simbolika...

Npr. vojska silovatelja misli u svojim đubretarskim glavama "pa svi smo takvi , pa neće valjda Bog baciti u pakao većinu muškaraca iz našeg kraja ? Pa neće valjda Bog , ako i postoji , vječno kažnjavati to što ćemo mi sad silovat ove dvije sestre zajedno , jednu naočigled druge ? Pa to ne bi bilo humano od Boga"...


Teeeeški kiks......


Bacit će ih sve do jednog... a pakao je vječan...


Ostatak vječnosti provest će u nekoj sobi punoj krvi , pomješanoj sa loncima punim kuhane sperme - koje jednom dnevno moraju pit - fina papica... a ostatak dana provode tako što sami sebi postavljaju pitanje - "Pa dobro , kaj fakat ima Boga ? A kak to da smo mi mislili da ga nema ? Ha prijatelju , kak to ? Kaj si ti isto ko ja mislio da ga nema , ha , kak to ? A kak to da ga ima , ha ? Pa na forumu hr je pisalo da je šansa 0,0001 da ga ima , ha , kak to ? Pa ateizam je najbrže rastući svjetonazor na zapadu , i napredni zapadni svijet je skužio da Boga nema , a kak sad na kraju ispada da smo mi u paklu ? Pa kaj ne bi trebalo bit da je to premorbidno , da smo mi zauvijek u ovoj sobi , koja vječno zaudara po našoj spermi ?"

"Luda" Sveta Faustina vidjela je da će grešnici cijelu vječnost biti kažnjavani s onim osjetilom s kojim su radili zlo...

Pa , ako je netko sagriješio sa osjetilom pimpeka... ha moj Bože , ni prvi ni zadnji čije će spolovilo jednom dnevno bit iskorišteno kao mamac za mišolovku (koje mišić dolazi grickat)...


Što ja , kao ljudsko biće , imam reći na to ? Pravo pitanje pakla je da li se mi sa time možemo pomirit - da li se možemo pomiriti sa time da je netko iskreno smeće ? Možemo li se pomiriti sa time da postoji netko tko bi vječno birao raditi zlo ? A ako postoji zašto bi kazna ikada prestala ? Kao da činjenica da si jučer patio mijenja činjenicu da si smeće ? Pa da mi vječno živimo na zemlji i da ne možemo umrijeti , kako bismo postupali s onima koji uvijek iznova rade zlo ? Pa valjda bi ih uvijek iznova kažnjavali , trpali u zatvor , što drugo. Tako Bog ima zatvor , koji ne može zlotvoru biti po mjeri više nego što je - nit dlaku više , nit dlaku manje. Naravno da se postavlja pitane sveopće komocije - kako uživat u raju ako znaš da netko negdje vrišti u agoniji ? Pa makar bio zlotvor. Pa za odgovor na to pitanje samo treba imati povjerenje u Boga. Naravno da Bog nije sadistički manijak , koji će nas zapravo sve mrcvariti nečijim mukama u paklu. To pakleno postojanje neće biti takvog visokog intenziteta mučnosti i tormenture , da bi se mi zbog toga morali osjećati loše. Ali , ako podijelimo vremenski pakleno postojanje na dane , onda će se , npr. jednom dnevno , smeće uvijek iznova dobro sjetiti i zapamtiti zašto se tu nalazi - recimo to tako...

I jel to onda sve skupa ljubav ili strah ?


Ljubav naravno...

Pitam se tko su ti koji se pakla boje ?

Kako kaže Zlatko Sudac "Vragovi se boje"...


Možete na forumu primjetiti da od pakla uglavnom zaziru raznorazni podržavatelji pobačaja , bluda i raznih drugih zločinačkih razmišljanja (ili razmišljanja slabića i papaka)...

Dakle ljudi koji biraju zlo , pa im je u srcu veći strah (podsvjesno i za vlastitu guzicu)...

Da im je ljubav u srcu , ne bi se bojali ničeg , a ponajmanje bi se bojali Boga monstruma ili njegovih vječnih destinacija za one koji kiksaju , jer bi vjerovali u ljubav (Boga) toliko jako da bi njihovo povjerenje u Boga (ljubav) bilo toliko veliko , da ne bi strahovali od njegovih tobože pretjeranih presuda...

Zato preporučam molitvu krunice Božanskog Milosrđa , da vi , koji ste daleko od Boga , upoznate Božju narav , pa ćete srcem konačno razumjeti pakao...

Zadnje uređivanje Keva : 26.03.2012. at 00:37.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:32   #79
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
onda uzmi sama, čitaj i razmišljaj. vađenje stvari iz konteksta tako da idu u prilog tvom pogledu na svijet nije baš produktivno.
Naravno, samo kažem, malčice mi smetaju pedofili, silovatelji, inkvizitori, lažni proroci i tako te male sitnice. Ne vadim ništa iz konteksta budući je čitavi tekst svetosti poprilična obmana, dogma. Laža - trikotaža.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:39   #80
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Ne vadim ništa iz konteksta budući je čitavi tekst svetosti poprilična obmana, dogma. Laža - trikotaža.
to je tvoje mišljenje i meni je u redu. ja to ne mogu reći, jer kako bih to mogao znati? ono što mi se čini, je da u svim religijama ima istine. ali čovjek vjeru mora praktikovati.

postovaću i ovde jedan citat, mitropolita antonija bluma, pošto ga na drugoj temi niko nije ni pogledao

"Ne možemo da nadrastemo ograničenost današnjeg dana ako se bojimo da dovedemo u pitanje njegov sadržaj. U duhovnom smislu, jedan od pisaca iz IV veka, sveti Grigorije Nisijski, je govorio da smo, ako stvorimo potpunu, celovitu sliku svega što smo saznali o Bogu iz Svetog Pisma, iz Božanskog Otkrivenja, iz iskustva svetaca, i uobrazimo da nam ova slika daje predstavu o Bogu - stvorili idola, i više nismo u stanju da poznamo istinskog Živog Boga, koji je sav dinamika i život."
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.