Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 01:30   #1
Kako napraviti malu raketu?

kako napraviti raketu? ne treba da ide visoko samo da leti... i da nije komplicirana za napraviti... mozete dati i linkove ali da su na hrvatskom...
hvala svima...
fps_games is offline  
Old 17.06.2007., 14:01   #2
Misliš na nešto tipa one rakete za vatromete (samo jednostavnije i bez onog eksplozivnog punjenja gore)?
jelac_27 is offline  
Old 17.06.2007., 14:13   #3
da te male...
jednostavne...
fps_games is offline  
Old 17.06.2007., 18:32   #4
evo ovdje ti je sve temeljito opisano na ovom forumu: http://explosive.darkbb.com/index.htm
imaš od najjednostavnijih do onih sa eksplozivnim punjenjem.
i očeš li imati sve potrebne kemikalije (tam su ti napisane koje trebaš)?
oprezno...
jelac_27 is offline  
Old 17.06.2007., 18:39   #5
Quote:
jelac_27 kaže: Pogledaj post
evo ovdje ti je sve temeljito opisano na ovom forumu: http://explosive.darkbb.com/index.htm
imaš od najjednostavnijih do onih sa eksplozivnim punjenjem.
i očeš li imati sve potrebne kemikalije (tam su ti napisane koje trebaš)?
oprezno...
Jako zanimljivforum...ima da se pozabavim čim prodju praznici....
M3NT4L is offline  
Old 17.06.2007., 18:53   #6
ok, neka ovaj thread bude posvećen izradi same rakete i nabave raketne smjese, a što se tiče nabave sastavnih kemikalija, možete samo informacije radi, skočiti ovdje, gdje smo (bezuspješno) pokušavali doći do raketne smjese. tu bacite oko, ali bez piskaranja, jer je tema threada - magnezij.

neka ovaj novootvoreni thread bude posvećen samo raketama i njihovom pogonu, da se ljudi znaju snaći.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.06.2007., 00:16   #7
Sta kazes na one "rakete" na zrak i vodu od plasticnih boca? Vrlo jeftino i daleko sigurnije od kemikalina a dobro leti. Pogledaj samo ovo
http://www.youtube.com/watch?v=LUDZhFw8L0w
timon_ is offline  
Old 18.06.2007., 22:12   #8
ne treba ti barut za te pogone,mada je on dosta dobar...tu imaju stvarno milijoni smjesa,predlažem da probate prvo onu smjesu šečer + salitra (kao za dimnu)....
jelac_27 is offline  
Old 18.06.2007., 22:27   #9
ma odustajem od raketa... bar za sada...
sutra idem raditi napalm...
imate jos kakvih linkova za kemijske forume??
fps_games is offline  
Old 18.06.2007., 22:52   #10
endimion@ kupi par paketa piranha i polako skini fitilj... nije nesto dug ali dovoljno da pobjegnes...

btw mogli bi koristiti napalm umjesto benzina u filmovima... baci zippa i ode...

jos cu malo aluminija smrviti unutra da dođe visa temp...

M3NT4L@ snimaj...
fps_games is offline  
Old 18.06.2007., 22:53   #11
imam ja čisti NH4NO3 al ne možeš ga zapaliti plamenom nikako....a i navlači vlagu odvratno brzo....stvarno ne znam što ću s njim....MIslim da je najblja shema šećer i kno3 a moš dodat i sumpora da se manje dimi....
jelac_27 is offline  
Old 18.06.2007., 23:12   #12
Quote:
jelac_27 kaže: Pogledaj post
imam ja čisti NH4NO3 al ne možeš ga zapaliti plamenom nikako....a i navlači vlagu odvratno brzo....stvarno ne znam što ću s njim....MIslim da je najblja shema šećer i kno3 a moš dodat i sumpora da se manje dimi....
čisti amonijev nitrat?znaš da je NH4NO3 stvar koja može detonirati bez nekog velikog poticaja ako se malo onečisti? gdje si ga nabavio? ()
svakako pazi s tim.

da, najbolje je za početak s KNO3 i saharozom, jer se to da lagano rastaliti i modelirati.

evo jedna dobra stranica.
http://www.space-rockets.com/psan-i.html
kaže da se amonijev nitrat najbolje koristi kao pogon kad ga se stabilizira cinkovim oksidom. to bar nije teško nabaviti (ljekarne).



@fps_games: mislio sam na jeftini izvor fitilja

@M3NT4L: to je malo predebelo...
(btw, smanji veličinu potpisa na size=1, ovaj ti nije u skladu s pravilima)
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 20.06.2007. at 19:01. Reason: lapsus
Endimion17 is offline  
Old 20.06.2007., 09:01   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
čisti amonijev nitrat?znaš da je NH4NO3 stvar koja može detonirati bez nekog velikog poticaja ako se malo onečisti? gdje si ga nabavio? ()
svakako pazi s tim.

da, najbolje je za početak s KNO3 i saharozom, jer se to da lagano rastaliti i modelirati.

evo jedna dobra stranica.
http://www.space-rockets.com/psan-i.html
kaže da se amonijev nitrat najbolje koristi kao pogon kad ga se stabilizira zinkovim oksidom. to bar nije teško nabaviti (ljekarne).

nabavio sam ga iz KAN gnojiva,a otkud ti to da može roknut, ja sam čuo da je to neosjetljivo i da se eksplozivi na njegovoj bazi moraju detonirati npr. sa dinamitom,trinitrotoulenom i takvim jačim stvarima....
e al mislim da bi ga bilo moguće dobit sa amonijakom i HNO3 al nisam još probavao....
P.S. to vjerojatno nije 100% NH4NO3 ali sigurno ima visoki udio, izugleda ti kao bijeli kristali,tvrdi relativno. mogu slikat ako hočeš...
jelac_27 is offline  
Old 18.06.2007., 23:15   #14
ahaaaa.... uzmes špag i umocis ga u benzin....

ali tko sam ja da tebe ucim...
fps_games is offline  
Old 19.06.2007., 00:37   #15
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
ahaaaa.... uzmes špag i umocis ga u benzin....

ali tko sam ja da tebe ucim...
nema autoriteta.
probao sam s benzinom, to funkcionira samo kad je toplo, a i recept je za gubitak kontrole. ne hvala

napalm je inače ljigav. imaš svakakvih smjesa, možeš napraviti i ljigotine koje se dadu mijesiti, a možeš i napraviti ljigavu gušću tekućinu.
iako se ne može svrstati u striktni napalm, moja preporuka za početak - nitro razrjeđivač i stiropor, pa otapaš dokle god ide.
dobiješ stvarno jednu opasnu masu koju treba čuvati u zatvorenoj posudi jer se suši. kad se zapali, daje strašne i gadne pare. kancerogeno


sumpor slobodno stavi (ipak, možda bude samo smetao), napalm je sam po sebi puno otrovniji od sumpora. pod aluminij misliš na prašak? odakle ti?
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 19.06.2007. at 16:19. Reason: lapsus. umjesto sumpor, mislio sam na stiropor.
Endimion17 is offline  
Old 18.06.2007., 23:22   #16
btw ima kakve veze dali dodam u napalm sumpor ili ne??
procitao sam da je on katalizator... dali bi za ca posluzio u napalmu??
i da... napalm na kraju je tekuc ili je kao neka "zelatina"??
fps_games is offline  
Old 18.06.2007., 23:43   #17
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
btw ima kakve veze dali dodam u napalm sumpor ili ne??
procitao sam da je on katalizator... dali bi za ca posluzio u napalmu??
i da... napalm na kraju je tekuc ili je kao neka "zelatina"??
Jel te zanim mozda gdje gosp. Sanader zivi
__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Old 20.06.2007., 09:04   #18
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
btw ima kakve veze dali dodam u napalm sumpor ili ne??
procitao sam da je on katalizator... dali bi za ca posluzio u napalmu??
i da... napalm na kraju je tekuc ili je kao neka "zelatina"??
sumpor dodaješ u smjesu za raketu,u onu smjesu šećr i KNO3...
a napalm možeš regulirat kako će ti ispast, ti radiš napalm B (onaj sa stiroporom i benzinom)? samo dodaš više, odnosno manje stiropora....
jelac_27 is offline  
Old 20.06.2007., 13:55   #19
Quote:
jelac_27 kaže:
nabavio sam ga iz KAN gnojiva,a otkud ti to da može roknut, ja sam čuo da je to neosjetljivo i da se eksplozivi na njegovoj bazi moraju detonirati npr. sa dinamitom,trinitrotoulenom i takvim jačim stvarima....
e al mislim da bi ga bilo moguće dobit sa amonijakom i HNO3 al nisam još probavao....
P.S. to vjerojatno nije 100% NH4NO3 ali sigurno ima visoki udio, izugleda ti kao bijeli kristali,tvrdi relativno. mogu slikat ako hočeš...
nije nimalo neosjetljivo. spoj u većim količinama skupljenim na jednom mjestu, onečišćen organskim spojevima može spontano detonirati.
aj ti to razdijeli u manje, plastične posude...

slikaj malu sliku pa stavi. kako si ga točno izvlačio iz KAN-a? otapanje, filtracija, isparavanje, ili hlađenje koncentrirane otopine da dobiješ pravilnije kristale?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.06.2007., 14:36   #20
Napraviš zasićenu otopinu KAN-a, filtriraš tak dugo dok ne postane bistra, zatim sipaš u čim širu posudu i staviš u frižider da se kristalizira amonijev nitrat. Zatim pokupiš kristale i posušiš ih (a to je možda još i najkompliciraniji dio procedure pošto je amonijev nitrat higroskopan).
Izokron is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.