Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 22:38   #1
Skuter do 50 KS

Planiram kupiti skuter do 50 KS. Zanima me treba li za njegovu vožnju kakva dozvola?
kiČma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:25   #2
ne treba vozacka

kupi slobodno
al slabo ti je to 50ks na skuteru bar 100
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:26   #3
Kolega da nije možda 50 kubika?
Treba ti dozvola za bilo koji skuter ili motor.
__________________
in slow motion
extasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:44   #4
decki ogromna je razlika izmedu 50ks i 50ccm,valjda je mislio ccm
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 00:51   #5
Quote:
kiČma kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti skuter do 50 KS. Zanima me treba li za njegovu vožnju kakva dozvola?
Predpostavljam da si mislio 50 ccm.
Ako imaš B. kat. imaš i za mopede, odnosno sve kaj ima do 50 ccm, a ako nemaš B trebaš ići položiti M kategoriju za koju moraš imati 16 g. da bi mogao polagati.

Usput frend prodaje odlićan skuter star 2. godine i registriran godinu dana za 4500 kn, cijena bi se dala i malo korigirati, a postoji mogučnost da pod dio računa ide i laptop.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 01:28   #6
valjd covjek zna sta hoce, oce 50ks
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:49   #7
da, pardon, mislila sam na 50 ccm. Treba mi hitno skuter za krace relacije,a nemam vremena polagati..hmmm cini se nista od toga jer i za M kategoriju moram odslusati odredjen br. sati.
hvala decki na objasnjenju
kiČma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:59   #8
za apsolutno SVAKI skuter u HR treba vozacka. jedino netreba za one od 25 ccm skutere no oni su vrlo rijetki u HR i jedva idu s mjesta jer su ograniceni na 25 kmh i 1 ks. (u njemackoj ih smijes vozit s 14 god i takoder netreba vozacka)

vozacka netreba za bicikle na struju ,romobile na struju ili s motorom ispod 50 ccm..neznam dal treba i za elektro-skutere.
vortlexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 15:45   #9
Quote:
kiČma kaže: Pogledaj post
da, pardon, mislila sam na 50 ccm. Treba mi hitno skuter za krace relacije,a nemam vremena polagati..hmmm cini se nista od toga jer i za M kategoriju moram odslusati odredjen br. sati.
hvala decki na objasnjenju
ako imas B nemas problema
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:04   #10
od kud ti to da smiješ voziti skutere od 25 ccm bez vozačke?

koliko ja znam, za svako vozilo koje smije na cestu, moraš imati važeću vozačku dozvolu...
a motorno vozilo da bi smjelo na cestu, mora imat svjetla i žmigavce (barem), tako da ovi romobili ne dolaze u obzir za vožnju cestom...
možda biciklistička staza...

čak se nešto sjećam da je bilo i da bi za bicikl trebao odslušati i položiti "znakove", inače nebi smio na cestu...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:30   #11
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
od kud ti to da smiješ voziti skutere od 25 ccm bez vozačke?

koliko ja znam, za svako vozilo koje smije na cestu, moraš imati važeću vozačku dozvolu...
a motorno vozilo da bi smjelo na cestu, mora imat svjetla i žmigavce (barem), tako da ovi romobili ne dolaze u obzir za vožnju cestom...
možda biciklistička staza...

čak se nešto sjećam da je bilo i da bi za bicikl trebao odslušati i položiti "znakove", inače nebi smio na cestu...
Za bicikl netreba vozačka dozvola, a smetaju nam na cesti...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.