Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 16:50   #1421
jel taj alkohol toliko štetan?

naime, valjda je potreban da bi se neki sastojci upili, šta ja znam.. ima ga čak u baby kremi na zadnjem mjestu
?

još me jedan sastojak muči, opsjednuta sam panthenolom jer je za obnovu, pa ne kupujem baš kad ga nema
griješim?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:26   #1422
moze pomoc
PETROLATUM, LANOLIN CERA, ALCOHOL DENAT, AQUA, PROPOLIS CERA, SYMPHYTUM OFFI CINALE
ovo gore su sastojci gavezin masti s kojom sam mazala podljev ispod oka. i podljev se povukao u roku keks, al je sad to podrucje nateceno, crveno, iritirano, svrbi me jako... na sta sam mogla reagirati (da to izbjegavam u sirokom luku )? mozda na ovaj alcohol (lupetam bez veze, ne kuzim se u te sastojke)
tnx
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:41   #1423
moze biti zbog alkohola, ali i zbog ovog zadnjeg sastojka - proizvodi koji ga imaju se smiju koristi kratko. uglavnom, izbjegavaj to ubuduce jer moze iritirati kozu
qwertz987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:54   #1424
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
jel taj alkohol toliko štetan?

naime, valjda je potreban da bi se neki sastojci upili, šta ja znam.. ima ga čak u baby kremi na zadnjem mjestu
?

još me jedan sastojak muči, opsjednuta sam panthenolom jer je za obnovu, pa ne kupujem baš kad ga nema
griješim?
panthenol ti pomaze kozi u zadrzavanju vlage. koristan je, pa je valjda pozeljno da ga ima, al sigurno neki proizvodi mogu i bez njega

ethanol, denatured alcohol, ethyl alcohol, methanol, benzyl alcohol, isopropyl alcohol i sd alcohol - ove treba izbjegavati ako su na vrhu popisa satojaka, mogu isusiti i iritirati kozu. ako ih ima u manjim kolicinama, nisu toliko opasni
qwertz987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 16:06   #1425
moze li mi netko prokomentirati ove sastojke? da li proizvod jako komedogen?
unaprijed hvala

aqua, cydomethicone, glycerin, dimethicone, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride,
ethylhexyl methoxycinnamate, lauroyl lysine, methyl methacrylate crosspolymer, nylon-12, talc,
tocopheryl acetate, lecithin, sodium polystyrene sulfonate, dimethicone crosspolymer,
disteardimonium hectorite, butylene glycol, dimethiconol, sodium styrene/acrylates copolymer,
propylene carbonate, sodium sulfate, potassium sorbate, BHT, diazolidinyl urea, parfum,
+/-CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI77499, CI 77007
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:57   #1426
nekidan sam dobila losion za tijelo i naravno odmah se namazala s njim. kasnije sam procitala sastojke - sadrzi izmedu ostaloga: methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolinone, BHT...
sad, cula sam da su ova prva 2 dozvoljena samo u proizvodima koji se ispiru, a ovo se ne ispire... da to koristim ili ne?
qwertz987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:36   #1427
da li bih mogla zamoliti neku od forumki koje su dobro upoznate u materiju na ovoj temi da mi preporuce..daju listu neku..prozivoda koji su ok!
mislim i na gelove za tusiranje i mleka za telo!
sta kazete na alverde prozivode?sebamed?
puno, puno vam hvalaa!!
pcelicabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:39   #1428
da li bih mogla zamoliti neku od forumki koje su dobro upoznate u materiju na ovoj temi da mi preporuce..daju listu neku..prozivoda koji su ok!
mislim i na gelove za tusiranje i mleka za telo!
sta kazete na alverde prozivode?sebamed?
zaista sam laik!
puno, puno vam hvalaa!!
pcelicabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:22   #1429
Može li mi netko reći da li u ovom proizvodu postoji neka tvar koja potiče zagrijavanje. Naime, radi se o Nikel regenerativnoj help kremi za pete i stopala. Kupila sam je upravo iz tog razloga, ali kad sam namazala počela su mi se stopala naglo zagrijavat pa me zanima dal postoji neki takav sastojak u toj kremi.
Evo:aqua, urea, helianthus annus seed oil, glycerin, dicaprylyl carbonate, pentaerythrityl distearate, Butyrospremum parkii butter, sodium polyacrylate, sodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, polysorbate, citrus aurantium dulcis oil.
Hvala.
Paklena Narandža is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:31   #1430
Quote:
Paklena Narandža kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći da li u ovom proizvodu postoji neka tvar koja potiče zagrijavanje. Naime, radi se o Nikel regenerativnoj help kremi za pete i stopala. Kupila sam je upravo iz tog razloga, ali kad sam namazala počela su mi se stopala naglo zagrijavat pa me zanima dal postoji neki takav sastojak u toj kremi.
Evo:aqua, urea, helianthus annus seed oil, glycerin, dicaprylyl carbonate, pentaerythrityl distearate, Butyrospremum parkii butter, sodium polyacrylate, sodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, polysorbate, citrus aurantium dulcis oil.
Hvala.
Ne postoji.
Očito se radi o alergijskoj reakciji.Može biti u pitanju bilo što-od konzervansa,poliakrilata,sintetskih emolijenata,ulja (iznimno rijetko) pa do eteričnog ulja naranče koje zna iritirati,ali je u toliko maloj koncentraciji da se prije radi o alergiji na nj.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 23:01   #1431
moze, pliz, analiza sastojaka :moli:

payot dnevna hidratantna krema sa zastitom:

aktivni sastojci:
ethylexyl, methoxycinnamate (octinoxate), ethylexyl salycylate (octisalate), methoxydibenzolmethane, titanium dioxide

ostali sastojci:
aqua, glycerin, cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, pentylene glycol, diisopropyl adipate, polysorbate 60, dimethicone, mannitol, mel (honey extract), tocopheryl acetate, sodium lactate, sodium pca, urea, panthenol, imperata cylindrica (root) extract, borago officinalis seed oil, bisabolol, castanea sativa extract, ceramide 3, dipotassium glycyrrhizate, tocopheryl linoleate, stearyl glycyrrhetinate, sodium hyaluronate, triticum vulgare (wheat) germ extract, tocopherol, glycine, fructose, inositol, niacinamide, avena sativa (oat) kernel extract, glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer, acrylates copolymer, octyldodecanol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, propylene glycol, squalane, carbomer, tromethamine, polyhydroxystearic acid, alumina, polyperfluoromethylisopropyl ether, aluminium stearate, peg-8, ascorbyl palmitate, butylene glycol, sodium benzoate, lactic acid, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, disodium edta, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben

sorry na ovom
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 16:04   #1432
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ne postoji.
Očito se radi o alergijskoj reakciji.Može biti u pitanju bilo što-od konzervansa,poliakrilata,sintetskih emolijenata,ulja (iznimno rijetko) pa do eteričnog ulja naranče koje zna iritirati,ali je u toliko maloj koncentraciji da se prije radi o alergiji na nj.
Hvala Phyto
Paklena Narandža is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 22:36   #1433
Jel moože netko prokomentirat ovu krermu?
Avene aqua, Paraffinum liquidum, glycerin, PPG-15 stearyl ether, cyclomethicone, cetearyl alcohol, Carthamus tinctorius, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, butyrospermum parkii, cetearyl glucoside, benzoic acid, betasitosterol, BHT, C13-14 isoparaffin, chlorphenesin, disodium EDTA, fragance, glycine soja, laureth-7, phenoxyethanol, poloxamer 188, polyacrylamide, sodium chondroitin sulfate, sodium hydroxide, Aqua, xanthan gum.

Dnevna krema za lice.
Hvala
Paklena Narandža is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 15:40   #1434
malo sam zatečena svim tim sastojcima na latinskom i kojim god jezicima... postoji li jednostavan način da se nešto kupi, a da se ne čitaju sva ta sitna slova?? meni je to zamorno i zato najčešće kupim nešto od ulole, koja koristi prirodna ulja, maslace, eterična ulja, pčelinji vosak ecc. može li netko jednostavno preporučiti kremu, ulje, sjenila, ruž i ostalo samo navodeći marku?
Pan_Zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 15:54   #1435
Sastav mora biti prema medjunarodnoj nomenklaturi, dakle, biljke na latinskom, kemikalije na engleskom. Moze se, naravno, napisati i na nekom drugom jeziku, kao Alverde, ali INCI mora biti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 10:40   #1436
Možete li mi molim vas ovo prokomentirat:
gel za umivanje Hygieia Zincia
jeli pogodan za osjetljivu kožu?
Aqua, Coco-Betain, lauryl polyglucose, lactic acid, lysine, polyacrylate-1, crosspolymer, ceteareth-20, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, polyquaternium 10, glycerin, zink oxide, cetyl palmitate, cetearyl isononanoate, olive oil peg-10 esters, ceteareth-12,parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben.
Pliz, pliz, pliz.
Paklena Narandža is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 16:02   #1437
sastav kreme l'erbolario

riječ je o kremi "za ubrzano tamnjenje" s faktorom 15

Acqua, ethylhexyl isononanoate, octocrylene, diethylhexyl butamido triazone, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, simmondsia chinensis oil, olea europaea oil unsaponifiables, hydrolized jojoba esters, hydrolized vegetables protein, potassium cetyl phosphate, acetyl tyrosine, adenosine triphosphate, butylene glycol, dimethicone, aminomethyl propanol, acrylates/C10 30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, disodium edta, profumo, alpha isomethyl ionone, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, cinnamyl alcohol, citronellol, eugenol, hexyl cinnamal, linalool, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate.

Neke od sastojaka poznajem ali sve skupa nedovoljno pa sam se sjetila ovog topica
Dragi znalci kakvim vam se ovo čini?
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 16:05   #1438
Ops, zaboravila sam pitati: može li ovo i na lice?

Hvala!
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 19:50   #1439
sephora mineral powder foundation

Active Ingredients
Active Ingredient: Titanium Dioxide.
Ingredients
R30:
Mica, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate , Silica , Phenoxyethanol , Sodium Dehydroacetate , (+/-) : Ci 77491 (Iron Oxides), Ci 77492 (Iron Oxides), Ci 77499 (Iron Oxides).

e sad, ovaj ethylhexyl palmitate me zanima... koliko je ovaj puder komedogen?
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 00:03   #1440
Sastav SINDETA Balea MED, KRUTI, pH neutral:

disodium lauryl sulfosuccinate, paraffin, Triticum vulgare, glyceryl stearate, sodium cocoyl isethionate, hydrogenated palm oil, talc, lactic acid, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, cetearyl alcohol, hydrolyzed wheat protein, sucrose cocoate, parfum, peg-75 lanolin, peg-7 glyceryl cocoate, CI 77891.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.