Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 11:27   #81
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
čovječe!!! nakon tjedan dana totalne kome i panike dođem u bolnicu- kad ono odgodili mi operaciju...
Onog trenutka nisam znao da li sam više sretan ili ljut. sretan što mogu odmah izaći iz bolnice i otići na kavu i najesti se nakon pauze, a ljut jer ću sve to morati prolaziti još jednom...
tada sam bio sretan što mogu ići, sada bih bio sretniji da je to iza mene...
koma čovječe...
aaaaaaaa ideeeeššššš....šteta mogao si se već riješiti...

Evo Sanjica operirana, sjedim već za kompom. Hvala Bogu i to prošlo...
Kamencaca puna šaka onih od 5 mm i 2 poput kuhanog žumanjka, strašno...
sad me jedino bole te rane, jedva se dižem iz kreveta, al ipak su mi probušili trbušne mišiće pa je to normalno. Ne smijem se ni nakašljati, a o kihanju ni ne sanjam, puko bi mi trbuh popola mislim.
Sama operacija i pripreme su ok, al poslije je užas. Bol bol bol...al sve se to da izdržati. pa eto ako vas još šta zanima pitajte me...dok su mi svježi dojmovi pozzzz
sanjacunce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:24   #82
Quote:
sanjacunce1 kaže: Pogledaj post
aaaaaaaa ideeeeššššš....šteta mogao si se već riješiti...

Evo Sanjica operirana, sjedim već za kompom. Hvala Bogu i to prošlo...
Kamencaca puna šaka onih od 5 mm i 2 poput kuhanog žumanjka, strašno...
sad me jedino bole te rane, jedva se dižem iz kreveta, al ipak su mi probušili trbušne mišiće pa je to normalno. Ne smijem se ni nakašljati, a o kihanju ni ne sanjam, puko bi mi trbuh popola mislim.
Sama operacija i pripreme su ok, al poslije je užas. Bol bol bol...al sve se to da izdržati. pa eto ako vas još šta zanima pitajte me...dok su mi svježi dojmovi pozzzz
ma super, baš mi je drago zbog tebe da si gotova sa tim...
bolovi će proći, svakim danom sve manje.
ja se nadam da ću to uspjeti riješiti iz druge... termin mi je 17.4., brrrr
frka me je, ali sam odlučan završiti sa tim...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:18   #83
ja se nadam da ću to uspjeti riješiti iz druge... termin mi je 17.4., brrrr
frka me je, ali sam odlučan završiti sa tim...[/QUOTE]

Pažljivo sam čitao vaše prijašnje postove. U njima govorite da niste imali bolove, te da Vam je jednom i operacija otkazana za drugi termin .
Interesira me koje imate simptome, i zašto uopće idete na operaciju žući, ako nema bolova? Poznato je naime, da više od 10 % ljudi imaju žučne kamance od kojih ih 75 % nikad ne operira i nema problema.
Pitam, jer kod mene liječnici sumnjaju na žuć, ali još uvijek nisu došli do prave dijagnoze ( želudac ili žuć ? ) Moje se tegobe manifestiraju kao podnošljivo žarenje-pečenje ispod desnog rebrenog luka...
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:07   #84
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanjce... jel ikome od vas operiranih, kod pupka bila izbočina nekakva? Jer ja sad točno kod pupka imam izbočinu i ne znam kaj bi si mislila jer se dr pravio da on ništa ne vidi i da je to dobro kad sam mu skrenula pažnju na to?
Ja sam operirana 13.02.2008. i sada je već sve O.K.
Imam jednu rupicu ispod prsa sa 2 šava i dvije manje sa 1 šavom. Na pupku je najveća (četvrta) jer kroz nju izvlače žučnjak. Mene je operirao moj prijatelj i nakon 5 dana iza operacije me nazvao i pitao da li imam izbočinu kod pupka jer se tu zna skupiti sukrvica koja je nastala prilokom izvlačenja žučnjaka. Ja je nisam imala, a ti se svakako javi svom kirurgu.

Meni su kamen otkrili na ultrazvuku 1997.g. i tada je bio 2 cm ali me nije boljelo pa nisam ništa poduzimala.
Na novu godinu sam imala napad i otišla na ultrazvuk i sada su mi rekli da je 3 cm i da ne bih više trebala čekati.
Stvarno kamen je bio 3 cm i dobila sam ga u vrećici. Mene nije boljelo grlo nakon operacije i nisam povraćala. Drugi dan sam išla kući iz bolnice.
Malo su me boljeli mišići na mjestu gdje su rupice, ali samo kad se napinješ, a dok miruješ ništa ne boli.
Nakon 2 tjedna sam počela raditi i sve je O.K.
Još malo pazim na jelo (nisam jela šunku za Uskrs), ali sam jučer jela odojka i 2 struka mladog luka i ništa mi nije bilo!

Ako mi nešto zasmeta zašerafi me po crijevima i dobijem proljev i to je sve.
Banane sam jela odmah i pila kavu.
Još ne jedem masnu hranu, žumanjke, grah, gulaš i slično.

Neki dan sam pojela malo domaćeg špeka i ništa mi nije bilo.
Evo svima koji se spremaju na operaciju želim da im sve dobro prođe kao meni!
Sretno!
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:14   #85
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanjce... jel ikome od vas operiranih, kod pupka bila izbočina nekakva? Jer ja sad točno kod pupka imam izbočinu i ne znam kaj bi si mislila jer se dr pravio da on ništa ne vidi i da je to dobro kad sam mu skrenula pažnju na to?
Ja sam operirana 13.02.2008. i sada je već sve O.K.
Imam jednu rupicu ispod prsa sa 2 šava i dvije manje sa 1 šavom. Na pupku je najveća (četvrta) jer kroz nju izvlače žučnjak. Mene je operirao moj prijatelj i nakon 5 dana iza operacije me nazvao i pitao da li imam izbočinu kod pupka jer se tu zna skupiti sukrvica koja je nastala prilokom izvlačenja žučnjaka. Ja je nisam imala, a ti se svakako javi svom kirurgu.

Meni su kamen otkrili na ultrazvuku 1997.g. i tada je bio 2 cm ali me nije boljelo pa nisam ništa poduzimala.
Na novu godinu sam imala napad i otišla na ultrazvuk i sada su mi rekli da je 3 cm i da ne bih više trebala čekati.
Nakon operacije kirurg mi je rekao da je dobro što nisam više čekala jer tako veliki kamen počeo se gnijezditi u jetru i sada bi zaredale upale i mogao mi je oštetiti jetru i gušteraču i morala bih ići na klasičnu operaciju koja je puno teža.
Stvarno kamen je bio 3 cm i dobila sam ga u vrećici. Mene nije boljelo grlo nakon operacije i nisam povraćala. Drugi dan sam išla kući iz bolnice.
Malo su me boljeli mišići na mjestu gdje su rupice, ali samo kad se napinješ, a dok miruješ ništa ne boli.
Nakon 2 tjedna sam počela raditi i sve je O.K.
Još malo pazim na jelo (nisam jela šunku za Uskrs), ali sam jučer jela odojka i 2 struka mladog luka i ništa mi nije bilo!

Ako mi nešto zasmeta zašerafi me po crijevima i dobijem proljev i to je sve.
Banane sam jela odmah i pila kavu.
Još ne jedem masnu hranu, žumanjke, grah, gulaš i slično.

Neki dan sam pojela malo domaćeg špeka i ništa mi nije bilo.
Evo svima koji se spremaju na operaciju želim da im sve dobro prođe kao meni!
Sretno!
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:55   #86
Quote:
@n@n@s kaže: Pogledaj post
Ja sam operirana 13.02.2008. i sada je već sve O.K.
Imam jednu rupicu ispod prsa sa 2 šava i dvije manje sa 1 šavom. Na pupku je najveća (četvrta) jer kroz nju izvlače žučnjak. Mene je operirao moj prijatelj i nakon 5 dana iza operacije me nazvao i pitao da li imam izbočinu kod pupka jer se tu zna skupiti sukrvica koja je nastala prilokom izvlačenja žučnjaka. Ja je nisam imala, a ti se svakako javi svom kirurgu.

Meni su kamen otkrili na ultrazvuku 1997.g. i tada je bio 2 cm ali me nije boljelo pa nisam ništa poduzimala.
Na novu godinu sam imala napad i otišla na ultrazvuk i sada su mi rekli da je 3 cm i da ne bih više trebala čekati.
Nakon operacije kirurg mi je rekao da je dobro što nisam više čekala jer tako veliki kamen počeo se gnijezditi u jetru i sada bi zaredale upale i mogao mi je oštetiti jetru i gušteraču i morala bih ići na klasičnu operaciju koja je puno teža.
Stvarno kamen je bio 3 cm i dobila sam ga u vrećici. Mene nije boljelo grlo nakon operacije i nisam povraćala. Drugi dan sam išla kući iz bolnice.
Malo su me boljeli mišići na mjestu gdje su rupice, ali samo kad se napinješ, a dok miruješ ništa ne boli.
Nakon 2 tjedna sam počela raditi i sve je O.K.
Još malo pazim na jelo (nisam jela šunku za Uskrs), ali sam jučer jela odojka i 2 struka mladog luka i ništa mi nije bilo!

Ako mi nešto zasmeta zašerafi me po crijevima i dobijem proljev i to je sve.
Banane sam jela odmah i pila kavu.
Još ne jedem masnu hranu, žumanjke, grah, gulaš i slično.

Neki dan sam pojela malo domaćeg špeka i ništa mi nije bilo.
Evo svima koji se spremaju na operaciju želim da im sve dobro prođe kao meni!
Sretno!
BRAAAAAVO
to je ono što mi treba... pozitiva
ionako mi je teško ponovo skupiti snagu nakon odgode...
zahvaljujem na ovom postu, imam još tjedan dana do termina, nakon toga će sve biti super
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:53   #87
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
BRAAAAAVO
to je ono što mi treba... pozitiva
ionako mi je teško ponovo skupiti snagu nakon odgode...
zahvaljujem na ovom postu, imam još tjedan dana do termina, nakon toga će sve biti super
7.8. - na trećoj strani postavio sam Vam konkretno pitanje, koje vjerujem da niste zamjetili. Lijepo bi molio ako želite da mi odgovorite na njega.
- vezano za Vašu operaciju.
Zahvaljujem!
Din
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:16   #88
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
7.8. - na trećoj strani postavio sam Vam konkretno pitanje, koje vjerujem da niste zamjetili. Lijepo bi molio ako želite da mi odgovorite na njega.
- vezano za Vašu operaciju.
Zahvaljujem!
Din
Smjernice American College of Physicians navode da ako osoba nema nikakve simptome, ne treba žuriti s liječenjem. Stručnjaci sugeriraju pristup čekaj-i-vidi za takve bolesnike, koji su nazvali pristup čekanjem. Izuzeci od ovog pristupa su osobe s velikim rizikom od raka žučnjaka, podgrupe s velikim rizikom od komplikacija žučnih kamenaca, oni kod kojih su kamenci veći od tri centimetra i osobe koje imaju polipe na žučnjaku. Postoje neki manji rizici kod pristupa čekanjem. Žučni kamenci skoro nikada ne nestanu spontano. U određenom trenutku, tada, kamenci mogu izazvati bolove, komplikacije, ili oboje, i zahtijevaju liječenje. Mali rizik od razvoja raka žučnjaka može potaknuti mlađe osobe koje nemaju simptome da se odluče odstraniti žučnjak.
citat sa stranice http://forum.djesi.ba/forum/showthread.php?t=4504
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:25   #89
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
BRAAAAAVO
to je ono što mi treba... pozitiva
ionako mi je teško ponovo skupiti snagu nakon odgode...
zahvaljujem na ovom postu, imam još tjedan dana do termina, nakon toga će sve biti super
Želim ti puno sreće i javi nam se čim dođeš iz bolnice, a usput pročitaj i ovo:
http://www.plivazdravlje.hr/?section...=16239&nocpp=0
Sretno!
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:12   #90
I ja bi se uključila u diskusiju o temi kamenaca na žuči.

Kod mene su uočeni slučajno na utz, ima ih više prosječne veličine 6 mm i nikada nisam osjetila bol ili ništa slično, kolesterol mi je na gornjoj granici 5,2. Doktorica mi je rekla da sama odlučim kada na operaciju a da mogu to pokušati otopiti tabletama Rowacol i da pripazim na prehranu ali da će terapija trajati od 6 mj do godine dana...naravno da ću ih piti koliko god treba i paziti što jedem samo da nestanu.
Ima li netko iskustava s tim?
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:59   #91
Imam 1 kamenčić, negdje 2,5x1,5cm (prije 2 godine ustanovljeno!), nikad nisam imala napad, iako priznajem da mi neka hrana smeta (zna me bolit u "žličici"), ali pijem neke kapi za žuč i općenito izbjegavam hranu koja mi smeta ... UZV nalaz je pokazao da je žučnjak inače normalan, tako da mi je dr. rekao da dok nemam napada, upala... nema potrebe vaditi taj kamenčić... čitala sam da postoje preporuke da se kamen vadi kad je veći od 3cm, pa me zanima da li trebam provjeravati njegov rast i vaditi ga ako je narastao, bez obzira na to što mi ne radi probleme?! Inače nemam povećani ni kolesterol, neman ni šećer, nemam prekomjernu težinu... ( a sve su to faktori koji idu u prilog tome da se kamen vadi...)
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:44   #92
Quote:
@n@n@s kaže: Pogledaj post
Ja sam operirana 13.02.2008. i sada je već sve O.K.
Imam jednu rupicu ispod prsa sa 2 šava i dvije manje sa 1 šavom. Na pupku je najveća (četvrta) jer kroz nju izvlače žučnjak. Mene je operirao moj prijatelj i nakon 5 dana iza operacije me nazvao i pitao da li imam izbočinu kod pupka jer se tu zna skupiti sukrvica koja je nastala prilokom izvlačenja žučnjaka. Ja je nisam imala, a ti se svakako javi svom kirurgu.
Thanks, priupitat ću ga!
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:16   #93
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
7.8. - na trećoj strani postavio sam Vam konkretno pitanje, koje vjerujem da niste zamjetili. Lijepo bi molio ako želite da mi odgovorite na njega.
- vezano za Vašu operaciju.
Zahvaljujem!
Din
sorry, nisam shvatio da je pitanje bilo upućeno meni
u svakom slučaju je slijedilo nekoliko jasnih i vrlo konkretnih odgovora, pa se nadam da je sve jasno...
meni su ga našli na sistematskom (kamen), odmah mi je preporučeno vađenje bez iklakvih priča o faktorima rizika. čak mi je liječnica rekla da će me ostali liječnici i kirurg odgovarati od operacije (što je i bilo tako), ali i moja obiteljska liječnica a i još dvoje njenih kolega se je složilo da to treba van.
nakon toga sam bio vrlo neodlučan i nesklon operaciji - obzirom da idem na rezanje zbog nečeg što mi nikada nije radilo probleme, a i pitanje da li će...
tada sam pronašao ovaj forum, i nakon kratkog praćenja više nisam imao dileme - kamen ide van!!!
ni danas mi nije lako prihvatiti (klasična sam muška kukavica za doktore) da će me za koji dan rezati, ali smatram da činim pravu stvar i stisnut ću zube...
eto, nadam se da ti je sad sve malo jasnije
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:11   #94
Question

Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
sorry, nisam shvatio da je pitanje bilo upućeno meni
u svakom slučaju je slijedilo nekoliko jasnih i vrlo konkretnih odgovora, pa se nadam da je sve jasno...
meni su ga našli na sistematskom (kamen), odmah mi je preporučeno vađenje bez iklakvih priča o faktorima rizika. čak mi je liječnica rekla da će me ostali liječnici i kirurg odgovarati od operacije (što je i bilo tako), ali i moja obiteljska liječnica a i još dvoje njenih kolega se je složilo da to treba van.
nakon toga sam bio vrlo neodlučan i nesklon operaciji - obzirom da idem na rezanje zbog nečeg što mi nikada nije radilo probleme, a i pitanje da li će...
tada sam pronašao ovaj forum, i nakon kratkog praćenja više nisam imao dileme - kamen ide van!!!
ni danas mi nije lako prihvatiti (klasična sam muška kukavica za doktore) da će me za koji dan rezati, ali smatram da činim pravu stvar i stisnut ću zube...
eto, nadam se da ti je sad sve malo jasnije
Zahvaljujem ti na odgovoru, nikad nije kasno...Nije mi je dino jasno i interesira me koje ti je veličine kamen, ili kamenje( Roling Stounssi - jel jedan ili cijeli orkestar )
Zanima me jer su sitni ili veliki
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:58   #95
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem ti na odgovoru, nikad nije kasno...Nije mi je dino jasno i interesira me koje ti je veličine kamen, ili kamenje( Roling Stounssi - jel jedan ili cijeli orkestar )
Zanima me jer su sitni ili veliki
jedan je, cca 2 cm promjera, lijep i okrugli...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 02:30   #96
Thumbs up

Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
jedan je, cca 2 cm promjera, lijep i okrugli...
Moram ti priznati da me ipak začuđuje tvoja odluka za operaciju.
1. nemaš problema i bolova i napada
2.nemaš mučnina, povračanja, smetjni nakon jela

3.Najvažnije od svega: to što imaš kamenac ne znači da češ ikada imati problema sa njim.

Moj je bratić liječnik, koji ima par kamenja u žučnjaku i to većih . On kaže da se nikada ne operira nešto što ne stvara neke posljedice. Danas više od 10 % ljudi na svijetu ima žučne kamence, a da to ni ne znaju. 75 % ljudi od toga cijeli životni vijek provede bez ikakvih smetnji i tegoba.

Svaka je operacija riskantna pa i ova naoko bezazleena laparoskopskom metodom.

Njegov je moto, za operaciju uvijek ima vremena. Kameni nisu opasni po život, točno se zna anamneza i početak problema od bolova, mučnine, povraćanja, i sve dok čovjek ne "požuti - što je vidljivo u zjenicama očiju i boje kože" nema nikakovih opasnosti. A ako ikad dođe do tih problema onda se uvijek ima vremena za operaciju.
Do sada nisam čuo da je itko operirao kamence a da prije nije imao nekih od tih tegoba...
U svakom slućaju sretno!
Ne zamjeri na dobronamjernom osvrtu
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 08:39   #97
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Moram ti priznati da me ipak začuđuje tvoja odluka za operaciju.
1. nemaš problema i bolova i napada
2.nemaš mučnina, povračanja, smetjni nakon jela

3.Najvažnije od svega: to što imaš kamenac ne znači da češ ikada imati problema sa njim.

Moj je bratić liječnik, koji ima par kamenja u žučnjaku i to većih . On kaže da se nikada ne operira nešto što ne stvara neke posljedice. Danas više od 10 % ljudi na svijetu ima žučne kamence, a da to ni ne znaju. 75 % ljudi od toga cijeli životni vijek provede bez ikakvih smetnji i tegoba.

Svaka je operacija riskantna pa i ova naoko bezazleena laparoskopskom metodom.

Njegov je moto, za operaciju uvijek ima vremena. Kameni nisu opasni po život, točno se zna anamneza i početak problema od bolova, mučnine, povraćanja, i sve dok čovjek ne "požuti - što je vidljivo u zjenicama očiju i boje kože" nema nikakovih opasnosti. A ako ikad dođe do tih problema onda se uvijek ima vremena za operaciju.
Do sada nisam čuo da je itko operirao kamence a da prije nije imao nekih od tih tegoba...
U svakom slućaju sretno!
Ne zamjeri na dobronamjernom osvrtu
Nemam što zamjerati, forum i je mjesto za razmjenu mišljenja.
gledaj, činjenica je da na nekim životnim raskršćima treba donijeti odluku kojim putem krenuti... te odluke su obično nepovratne i kada ih doneseš trebaš slijediti put koji si izabrao...
ja sam krenuo svojim putem, i grabim naprijed
ma sam mudar i filozofski raspoložen u subotnja kišna istarska jutra
ne zamjeri ti sad meni
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 10:48   #98
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Moram ti priznati da me ipak začuđuje tvoja odluka za operaciju.
1. nemaš problema i bolova i napada
2.nemaš mučnina, povračanja, smetjni nakon jela

3.Najvažnije od svega: to što imaš kamenac ne znači da češ ikada imati problema sa njim.

Moj je bratić liječnik, koji ima par kamenja u žučnjaku i to većih . On kaže da se nikada ne operira nešto što ne stvara neke posljedice. Danas više od 10 % ljudi na svijetu ima žučne kamence, a da to ni ne znaju. 75 % ljudi od toga cijeli životni vijek provede bez ikakvih smetnji i tegoba.

Svaka je operacija riskantna pa i ova naoko bezazleena laparoskopskom metodom.

Njegov je moto, za operaciju uvijek ima vremena. Kameni nisu opasni po život, točno se zna anamneza i početak problema od bolova, mučnine, povraćanja, i sve dok čovjek ne "požuti - što je vidljivo u zjenicama očiju i boje kože" nema nikakovih opasnosti. A ako ikad dođe do tih problema onda se uvijek ima vremena za operaciju.
Do sada nisam čuo da je itko operirao kamence a da prije nije imao nekih od tih tegoba...
U svakom slućaju sretno!
Ne zamjeri na dobronamjernom osvrtu
Slažem se, kad sam otkrila svoj kamenčić puno sam toga pročitala na netu i generalni zaključak je bio isti. Dok žučni kamenci ne stvaraju probleme ne treba ih dirati. Isto tako važno je i kakav je izgled žučnjaka. Ako je normalan n(a to se vidi UZV) i ako kamen ne izaziva napade, ne treba žuriti s operacijom. Isto tako, često puta 1 veći kamen ne radi probleme, navodno su opasniji mali sitni kamenčići jer se oni miču, a to izaziva bolove i upale...
BTW, baka jednog mog rođaka je s žučnim kamenom živjela do 95.godine. Nije ga operirala.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:59   #99
Mene očekuje operacija žuči čim mi se smiri upala. Imala sam strašne napade.
Naime, dogovorila sam operaciju u jednoj privatnoj poliklinici u kojoj se nakon operacije drugi dan ide doma. Da li je netko imao slična iskustva? (Mislim -da tako brzo ide doma, jer vidim da se uglavnom ostaje po 3-4 dana u bolnici).

Hvala
@n@05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:11   #100
Ja sam operirao zuc prije par godina,bilo je dosta kamencica,bio sam par dana u bolnici,tako da neznam kako je sad situacija s ostajanjem u bolnici...
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.