Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2007., 22:48   #41
Uf, evo još jednog velikog fana!

U tri dana sam pročitala sve tri knjige, doslovno sam ih progutala koliko nisam mogla stati čitat.

Nikad nisam mislila da ću naći knjigu kojom ću biti više opsjednuta nego s Potterom, ali evo - dogodilo se nemoguće!

Edward je ... sve što bi savršen muškarac trebao biti. Zaljubljena sam.

Meni je još uvijek najbolja Sumrak, nekako mi je najromantičnija, i baš me dirnula.

A Jacoba u početku nisam podnosila, mislila sam da će rastaviti Bellu i Edwarda, ali mi je postao taaaako drag kasnije da nisam mogla vjerovati. Autorica je super napravila likove, tak ti prirastu srcu da je to nevjerojatno!

Preoduševljena sam.
__________________
About three things I was absolutely positive. First, Edward was a vampire. Second, there was a part of him - and I didn't know how potent that part might be - that thirsted for my blood. And third, I was unconditionally and irrevocably in love with him. *Bella, Twilight*
..:Cherie:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 22:59   #42
Quote:
anabella kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ste procitali,ali izabrali su glumicu Kristen Stewart za ulogu Belle u filmu.Cini mi se da ce zapravo glumica biti odlicna,iako sam zamisljala Bellu kao Emiliy Browning,iz Lemony Snicketa,ona mi je bila savrsena.Zao mi je kaj ona nece glumit,ali mislim da ce Kristen biti super.Sad jos moramo cekat da izaberu Edwarda,i Jacoba,ako ce ga stavit u prvi film.
Kristen Stewart? Jer to službeno potvrđeno?

Henry Cavill ziher neće dobit ulogu jer je prestar. I većina kandidata koji bi bili dobri a i autorica ih je predložila najvjerojatnije neće dobit ulogu zbog godina.

Ja sam nekak skeptična prema tom filmu (i inače ne volim baš ekranizacije najdražih mi knjiga npr. Potter), jer znam da ak izaberu Edwarda koji mi ne paše, da će mi to upropastit cijeli doživljaj.

Ja bih osobno da bude Gaspard Ulliel, njeg već otprije volim. Iako ne odgovara baš opisu, al je glavni favorit na internetu. Ima nešto vampirsko u njemu.
__________________
About three things I was absolutely positive. First, Edward was a vampire. Second, there was a part of him - and I didn't know how potent that part might be - that thirsted for my blood. And third, I was unconditionally and irrevocably in love with him. *Bella, Twilight*
..:Cherie:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:06   #43
Quote:
..:Cherie:.. kaže: Pogledaj post
Kristen Stewart? Jer to službeno potvrđeno?

Henry Cavill ziher neće dobit ulogu jer je prestar. I većina kandidata koji bi bili dobri a i autorica ih je predložila najvjerojatnije neće dobit ulogu zbog godina.

Ja sam nekak skeptična prema tom filmu (i inače ne volim baš ekranizacije najdražih mi knjiga npr. Potter), jer znam da ak izaberu Edwarda koji mi ne paše, da će mi to upropastit cijeli doživljaj.

Ja bih osobno da bude Gaspard Ulliel, njeg već otprije volim. Iako ne odgovara baš opisu, al je glavni favorit na internetu. Ima nešto vampirsko u njemu.
Procitala sam tu vijest na stranici Twilighta,mislim da je sluzbeno potvrdeno jer je i sama Stephenie ostavila komentar na izbor.Sto se tice filma,knjiga je uvijek bolja ali mislim da bi film mogao biti dobar,ali uvijek ce biti netko kome se nece svidjeti.A Henry,za mene je on odlican Edward,ali nazalost zbog godina nista od njega,ali on mi je zasad najbolji,a Gaspard mi je ok,ali nisam previse njime odusevljena.Tko zna,mozde negdje nadu savrsenog edwarda,uvijek za nekog lika koji je malo kompliciraniji za pronaci nadu neko savrsenog nepoznatog glumca.
anabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 15:11   #44
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
zaljubila sam se u edwarda
ehe takodjer... a knjiga mi se stvarno svidjela
munequita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 22:41   #45
alo ljudi..
evo gledala sam baš po meyericinom site-u i nekak mi se ne sviđa posebno ova ženska šta su je za bellu uzeli.normalno,znam da ne može biti kakvom sam je npr. ja zamišljala,al ono..mogli su i bolje. pa se onda nadam da će mi edward biti ,jer u suprotnom doživljaj neće biti isti kao u knjigama.....
ovaj tjedan dobivam napokon "pomrčinu" koja je sad i na hrv stigla,čula sam od curki koje su čitale da je najbolji dio dosad can't wait,u opasnoj sam krizi zbog manjka divnih eddievih rečenica i djela
tako,nadam se da su oni koji nisu pročitali bilo koji od postojeća 3 dijela to ispravili i upali u mrežu očaravajuće eternal love
pussek
__________________
Don't worry about your youth or inexperience,they will pass soon enough!
pussycat doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:00   #46
Ja sam se zaljubila i u knjigu i u Eda...
Sumrak sam progutala u jednom dahu.
Samo kaj kod nas u selendri nema druge knjige..
Jedva čekam da dođe..
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:07   #47
Evo da se i ja javim pošto je tema na knjige koje obozavam
Procitala sam sve tri knjige i Pomrčina je izašla na hrvatskom negdje prije u algoritmu. Naj bolji dio mi je prvi jer se najviše radi o Edwardu. Hmm vidim dosta ljudi njega obožava pa tako i ja Snimanje filma počinje u 2 mjesecu iduće godine. A na youtube odite i upišite Edward bella pa cete dobiti kratke filmice. Simpa su.
Tigrica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:03   #48
pročitala sam sva 3 dijela...jedva čekam 4.najviše mi se svidjela Pomrčina(:
ah...edward...savršen je...
evo vam link jednog super bloga za te knjige...tam SVE piše:
eclipsefan.blog.hr

obavezno za fanovE!
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:19   #49
evo ja si kupila sumrak (nije mi se dalo čekat da bude slobodna u knjižnici) i već sam na 200. stranici!
knjiga je stvarno odlična! vuče me da čitam i postala sam veeeeeliki fan! jedva čekam da pročitam ostale!

a o edwardu ne moram ni govoriti!
__________________
U zemlju vila kreneš vozom, a stigneš vlakom...
T<e>a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:48   #50
ja sam pročitala Sumrak i Mladi mjeesec, jedva čekam da Pomračina dođe u knjižnice
Valeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:23   #51
evo gotova sam sa sumrakom!

odlična knjiga!

čak sam po noći sanjala da u knjižnici uzimam mladi mjesec, a to znači da moram požurit u knjižnicu!
__________________
U zemlju vila kreneš vozom, a stigneš vlakom...
T<e>a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 17:43   #52
Twilight(Sumrak) Fanovi

~Hey~

Odlučila sam napraviti ovu temu jer me knjiga Sumrak jednostavno očarala...poslije su izašli nastavci Mladi Mjesec i Pomrčina...koji su također fenomenalni...no tu nema kraja...u isčekivanju su još dva nastavka..a i snima se film...
Ovdje možete komentirati likove,najdraže odlomke itd.
Stoga uživajte !!!
Kissss
Lolita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 23:39   #53
Počeo čitati, došao do sto i neke.

Prvih 20-ak stranica nije loše, zanatski je okej pisano, fali nekih svježih elemenata ali nije loše. Onda se prvi put u školskoj kantini pojave "neljudski lijepi" likovi i knjiga postaje svakom novom stranicom sve bljutavija i patetičnija. Nije da autorica posebno loše piše, nego je to što piše jađušno.

Wanking material za mlade gotičarke.

No, ajde, bar nije tehnički loše pisano... al svejedno je jadno. Možda postane bolje do kraja, dat ću joj šansu.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 08:02   #54
a di ima kupit te knjige? Ja sam sve tri vidila u Konzuma da ima uzet, ali je negdi netko napisa da je doša tek do 200 stranice, a te u Konzuma mi i ne izgledaju kao da imaju više od 100 stranica.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 12:03   #55
Ah,Sumrak....Najbolja knjiga koju sam u životu pročitala...Savršena je...Od onda stalno čitam knjige o vampirima( XD )...
Pročitala sam i ostale nastavke...Mladi mjesec je ok,ali nije me se previše dojmio...Ali mi je zato Pomrčina gotovo jednako dobra kao Sumrak...
Ovo je nešto što se treba pročitati!!
XD
__________________
...Ne želim biti prva koje ćeš se sjetiti...
...Nego zadnja koju ćeš zaboraviti...
=)
Just_a_girl_812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:31   #56
Sumrak je predobra knjiga...Pročitala sam ju manje od dva dana, jer sam ju čitala gotovo bez prekida...Iako se na prvi pogled čini, možd malo djetinjastom, jer sve to s vamipirima....Ali ugodno sam se iznenadila. Ja inače ne volim ljubavne knjige...Ali ova mi je preeedobra ! Valjda jer ima i napetih sitacija sa dozom romantičnosti ! ! A pročitala sam i drugi dio...Mladi mjesec. Knjiga je isto super, ali zbog nedostatka vremena, odvukla sam čitanje na više od mjesec dana...ne znam kako vi, ali ja tada izgubim nekeko, zanimanje...I drugi nastavk je super...Ali prvi mi je malo bolji !
xxx_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:46   #57
Pročitao sam knjigu do kraja.

Mislim da je u rangu Teletubbiesa. Normalnim čitateljima će biti katastrofa jadna, patetična i bljutava, ali ako imate 15 godina i brijete na HIM, onda će vam biti zakon.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 21:50   #58
Znam puno 'normalnih čitatelja' koji misle da je knjiga sasvim u redu.

Btw., 4. dio izlazi 2.8.!
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 22:07   #59
Quote:
Tonks kaže: Pogledaj post
Znam puno 'normalnih čitatelja' koji misle da je knjiga sasvim u redu.
Štajaznam... ako je nekom okej knjiga u kojoj on nju ljubi a ona pada u nesvijest (a ne radi se o komediji)... meni to baš nije normalno.

Općenito, likovi u knjizi su mi ko iz neke parodije - prelijepi, prekrasni, preemocionalni... pazi, još i SVJETLUCAJU!!

Da je komedija, bila bi zakon. Ovako... bljuje mi se od silne slatkoće.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:29   #60
Meni je knjiga osobno stvarno najbolja od svih koje sam do sad pročitala, a stvarno sam ih pročitala puno. Sumrak sam pročitala 7 puta za redom i jedva sam ju nekako vratila u knjižnicu koliko mi je prirasla srcu. Pročitala sam i Pomrčinu, koja mi je kao i Sumrak fenomenalna, pa se ne mogu odlučit koja mi je od njih bolja. Mladi mjesec nikako nisam mogla nać u kjižnici (jer je uvijek posuđen), pa sam baš neki dan skinula e-knjigu, al na engleskom. Malo se mučim s tim svim rječima, bez obzira na to što mi engleski odlično ide. Nekako sam čak postala opsjednuta tim knjigama. Edward mi je definitivno muškarac iz snova, a Bella mi je također super lik. Jacob me iskreno pomalo živcirao na početku, ali u Pomrčini mi je bio fenomenalan. Preporučam svima koji vole ove knjige neka odu na YouTube i pogledaju neke pjesme. Mene su tako dirnule da sam se rasplakala. I za sve koji još nisu za to znali, snima se film po knjizi Sumrak, pa ja jedva čekam da dođe u kina.
Molila bih vas samo ako netko zna gdje mogu naći elektroničku knjigu Mladi mjesec na hrvatkom.....
Svaka čast onom tko je otvorio temu...
karla011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.