Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 22:15   #1381
ja ove godine imam tatino i slavim. Doduse, jos je dosta gorcasto, al mirisem ga i uzivam. Obozavam i starog, valjda ko sve kceri, raskrcio covjek sam samcat sumu za lozit, kad ono sve stare masline, posadili nesto jos novih i sad gustamo. Kad odem tamo nevjerovatno mi je da bora na otoku niej bilo ni za lijek, da je sve bila maslina i loza. A i nevjerovatno koliko jedan covjek s puno truda moze ucinit

pa evo njega i njegovog maslinika



Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:19   #1382
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
ja imam u kuci pola litre ipse, pola litre belica, pola litre kjavaolnea i to nista ne pijem, nikako da stignem. dobila sam litar domaceg iz sela pored skradina, ja tako dobro ulje nikad nisam pila: gusto, zeleno, mirise na voce, kad ga stavim u zelenu salatu, ima ukus letnjeg paradajza. genijalno. 10 eura je litar.
To je vjerovatno "friško ulje",maslina je voće valjda miriše na maslinu,koja je sorta masline,dali je extradjevičansko ili djevičansko?U Skradinu ima jedna uljara neću je reklamirat,tamo sam probao ulje,ali je bilo preskupo.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:03   #1383
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna napiši o kojem se proizvođaču radi naka mu ovo bude antipropaganda.
nije tajna, ali radije cu napisat' ducan, tako cete ga lakse znati izbjeci - ili isprobati. na kraju krajeva, mozda siroti proizvodjac nije nista kriv, a mozda sam ja jos veca neznalica nego sto se cinim... ducan se nalazi na jugoistocnom ulazu u jarunski plac, imaju suhomesnate proizvode, sireve, vina, suhe smokve... smokve su im ok, a imali su do nedavno i odlican kruh ispod peke (da ih bas ne popljujem do kraja).

Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ko' ovo more platit?! ha?
a tko će te da prostiš zajebat ako ne svoj svoga
ja trošim vrhunsko m. ulje od rođaka kojem vjerujem, a sve ostalo je lutrija...
ocito ja. pedeset rvackih novaca dala za pola litre.
ali dobro, stvar je popravljena, upravo mi se vratio dragi iz rima i - tadaaaaaaaa! - iz kovcega izvadio ulje koje se zove and'olio. od talijanskih maslina. prekrasno mi je, bas ugodno mirise na masline i kao da ima neku laganu slatkasto-kiselkastu noticu (to je valjda na tragu onoga kad kazu da je ''vocno''?), a fino je gorkasto, ma divno. to su masline, a ne onaj k**** gore. a i boca je lijepa. ne nadjem ga na internetsima, jos cu vidjet' kako se zove ducan, ako nije bacio racun.
jao opet cu pocet' zderat' kruh koliko volim tocat'.

Quote:
darling kaže: Pogledaj post
ja imam u kuci pola litre ipse, pola litre belica, pola litre kjavaolnea i to nista ne pijem, nikako da stignem. dobila sam litar domaceg iz sela pored skradina, ja tako dobro ulje nikad nisam pila: gusto, zeleno, mirise na voce, kad ga stavim u zelenu salatu, ima ukus letnjeg paradajza. genijalno. 10 eura je litar.
jedno vrijeme sam trosila (bez ikakve etikete, nabavila preko rodjaka) neko ulje od sibenika, vodica, tamo negdje. prekrasno intenzivno, nefiltrirano, prvo takvo s kojim sam se susrela. pokusat cu opet nabaviti. ne znam procijeniti kvalitetu (jbg odrasla sam u slavoniji i maslinovo koristim prilicno kratko), ali polako, sve ce to s vremenom sjesti. zao mi je sto sam morala propustiti onaj festival maslinovog ulja.

zna li netko moze li se igdje u zg-u doci kusati maslinova ulja i dobiti neko malo predavanje i slicno, a da nije neki tecaj koji zahtijeva 'iljade kuna ulaganja? hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:27   #1384
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
To je vjerovatno "friško ulje",maslina je voće valjda miriše na maslinu,koja je sorta masline,dali je extradjevičansko ili djevičansko?U Skradinu ima jedna uljara neću je reklamirat,tamo sam probao ulje,ali je bilo preskupo.
Da li govoriš o ovoj novoj Bibichevoj investiciji ? Koja je to cijena ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 01:03   #1385
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
To je vjerovatno "friško ulje",maslina je voće valjda miriše na maslinu,koja je sorta masline,dali je extradjevičansko ili djevičansko?U Skradinu ima jedna uljara neću je reklamirat,tamo sam probao ulje,ali je bilo preskupo.
ima nekad da ulje ne mirise ni na sta ili da mirise bzvz. a ovo ulje mirise bozanstveno, a takav je i ukus. juce sam ga stavila u kiseli kupus, na salatu, fenomenalno je.
ulje je ekstradevicansko, veoma je gusto, neprozirno, boja je zutozelena, al imam tu jednu litru i trosim ga samo za salatu. cuvam ga samo za sebe, nikom ga ne dam, bas sam sebicna
raspitacu se koje je tacno selo i koja je sorta. to je tazbina mog rodjaka, oni naprave 300 litara, sve prodaju, sebi ostave dvadeset. ove sezone cu dobiti (kupiti) od njih jos 10 litara, obecali su da ce mi dovesti u drugom mesecu.
jedva cekam.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 01:05   #1386
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
n


zna li netko moze li se igdje u zg-u doci kusati maslinova ulja i dobiti neko malo predavanje i slicno, a da nije neki tecaj koji zahtijeva 'iljade kuna ulaganja? hvala!
pusti kurs, znas ti i sama sta ti prija, a sta ne. prosecna ulja ce ti biti obicna, a odlicno ulje prepoznaces i sama. dovoljno je da ga pomirises. ili umocis parce hleba u njega, ili popijes gutljaj. kad je ulje odlicno, odmah znas.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 03:27   #1387
Za Belice jedine znam da imaju olioteku u Zagrebu - jel se tak kaze?

Sigurno imaju i za degustirat ali pripremite se na paprene cijene

http://www.oleabb.hr/kontakt1.html
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:46   #1388
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
ja ove godine imam tatino i slavim. Doduse, jos je dosta gorcasto, al mirisem ga i uzivam. Obozavam i starog, valjda ko sve kceri, raskrcio covjek sam samcat sumu za lozit, kad ono sve stare masline, posadili nesto jos novih i sad gustamo. Kad odem tamo nevjerovatno mi je da bora na otoku niej bilo ni za lijek, da je sve bila maslina i loza. A i nevjerovatno koliko jedan covjek s puno truda moze ucinit

pa evo njega i njegovog maslinika



Slike govore tisuću riječi,"tata"pozdrav,imam samo jedan prijedlog,ulje ne stavljati u pet ambalažu pvc,isključivo inox ili staklo.Što se tiče ulja vide se po slici da je friško,kao što sam već rekao šteta ga je "uništit" u pvc-u.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:51   #1389
Ma joj...
Ja kad nosam maslinovo, obično je spakirano u plastične boce. Čisto zbog težine. Bolje ponijeti više ulja kad već ne vozim. Fino doma preliješ u staklenu ambalažu i gotovo.

Što se tiče gore navedenog dućana s jarunskog placa. Ako mislimo na isti, mogu samo nadodati da im je i vino razvodnjeno. Nekad bilo. Ne idem više tamo. Kruh nisam probala.
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:26   #1390
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li govoriš o ovoj novoj Bibichevoj investiciji ? Koja je to cijena ?
Ne,uljara se nalazi prije ulaza u Skradin lijevo.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:30   #1391
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
pusti kurs, znas ti i sama sta ti prija, a sta ne. prosecna ulja ce ti biti obicna, a odlicno ulje prepoznaces i sama. dovoljno je da ga pomirises. ili umocis parce hleba u njega, ili popijes gutljaj. kad je ulje odlicno, odmah znas.
Da,ali najbitnije nije rečeno,ulje se može isbrobavati na razna načine,ja ga obično volim s malim komadićem kruha,važno je da pecne nakon par sekundi,ne odmah ,to znači da je živo.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:33   #1392
Quote:
OregicaO kaže: Pogledaj post
Ma joj...
Ja kad nosam maslinovo, obično je spakirano u plastične boce. Čisto zbog težine. Bolje ponijeti više ulja kad već ne vozim. Fino doma preliješ u staklenu ambalažu i gotovo.

Što se tiče gore navedenog dućana s jarunskog placa. Ako mislimo na isti, mogu samo nadodati da im je i vino razvodnjeno. Nekad bilo. Ne idem više tamo. Kruh nisam probala.
Greška,možda zgodnije za manipulaciju,ali ulje ulazom u plastiku gubi sve one karakteristike koje ulje mora imat.Pvc je smrt za ulje.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:55   #1393
Ako je ispod 450 kn za pol litre to je kua od ulja....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 19:43   #1394
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Da,ali najbitnije nije rečeno,ulje se može isbrobavati na razna načine,ja ga obično volim s malim komadićem kruha,važno je da pecne nakon par sekundi,ne odmah ,to znači da je živo.
uh, ja sam danas nategla flasu, nisam mogla da odolim, i skliznulo mi niz grlo, a onda je opeklo.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:28   #1395
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
uh, ja sam danas nategla flasu, nisam mogla da odolim, i skliznulo mi niz grlo, a onda je opeklo.
Toliko o čuvanju tvog ulja,pa nije ti to piva...
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:00   #1396
Ja volim pržiti ribu ili meso na maslinovom, ali u salati ga nikako ne podnosim. Jednostavno mi u salati ne paše, ako stavim luk u salatu, kao da ga nema dok stavim maslinovo.
Neki ga i piju na tašte ili stave 2 žlice maslinovog u čašu vode, ja nisam još probala.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:00   #1397
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Slike govore tisuću riječi,"tata"pozdrav,imam samo jedan prijedlog,ulje ne stavljati u pet ambalažu pvc,isključivo inox ili staklo.Što se tiče ulja vide se po slici da je friško,kao što sam već rekao šteta ga je "uništit" u pvc-u.
Tnx, stoji u staklu, ovo je bilo u uljari, ma nakupovali su sve moguce bocice, ovo je sad glavna zabava
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:47   #1398
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ako je ispod 450 kn za pol litre to je kua od ulja....
to samo pokazuje kako nan je stanje u državi!
Lugar Ćiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:31   #1399
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
Ja volim pržiti ribu ili meso na maslinovom, ali u salati ga nikako ne podnosim. Jednostavno mi u salati ne paše, ako stavim luk u salatu, kao da ga nema dok stavim maslinovo.
Neki ga i piju na tašte ili stave 2 žlice maslinovog u čašu vode, ja nisam još probala.
Ako je pravo da vidiš kako miriše,obližnji susjedi ga "čuju",nijedan luk ga ne može "utišat".
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:34   #1400
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
Ja volim pržiti ribu ili meso na maslinovom, ali u salati ga nikako ne podnosim. Jednostavno mi u salati ne paše, ako stavim luk u salatu, kao da ga nema dok stavim maslinovo.
Neki ga i piju na tašte ili stave 2 žlice maslinovog u čašu vode, ja nisam još probala.
Ako je pravo miriše"sto na sat",nemaš brige i luk ubija...
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.