Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 00:49   #1
Question Ukrali su mi patuljka

Bio mi je to najdraži patuljak. Živio je ispod grma lovora i imao crvenu kapicu. Jutros sam skužio da ga nema

Što se događa ako policiji kažem da je vrijednost veća od 2000 kuna, iako je realno manja. Meni on vrijedi više od 7000 kuna. Hoće li ga tražiti?

Fali mi
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:10   #2
Quote:
Jazavac-K kaže: Pogledaj post
Bio mi je to najdraži patuljak. Živio je ispod grma lovora i imao crvenu kapicu. Jutros sam skužio da ga nema

Što se događa ako policiji kažem da je vrijednost veća od 2000 kuna, iako je realno manja. Meni on vrijedi više od 7000 kuna. Hoće li ga tražiti?

Fali mi
hahahahahaaa
javi sto su panduri rekli
ne, jos bolje, snimi pa uplodaj ...pliz
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:59   #3
Možda su ga se dočepali oni iz fronte za oslobođenje vrtnih patuljaka?! Daj policiji hint, oni su prvi sumnjivci!
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:08   #4
Rekao bih da su dvije smislene mogucnosti od kojih jedna vjerojatno objasnjava sto se dogodilo.

Prvo, moguce da je patuljka oslobodila Fronta za oslobodjenje vrtnih patuljaka ili netko od simpatizera Fronte.

Da objasnim, tzv. vlasnistvo ljudi nad vrtnim patuljcima je zadnji veliki oblik ropstva i na sramotu covjecanstva, jos uvijek malotko u tome vidi problem. U ne tako davnoj povijesti je i ljudsko roblje bilo tretirano na isti nacin (kao imovina). Imam cak i poznanika brazilskog porjekla cija je prabaka bila ropkinja. Nakon konacnog rasciscavanja s masovnim porobljavanjem ljudi (koje je najpoznatiju katarzu imalo u americkom gradjanskom ratu), uslijedili su drugi oblici aktivizma koji su zapoceli s rjesavanjem preostalih oblika nehumane eksplatacije i obezvrijedjivanja. Primjerice, pokret za radnicka prava (razvoj sindikata) je sprijecio drugi oblik ropstva koji bi inace bio vrlo slican klasicnome. Zatim treba spomenuti borbu za ravnopravnost zena koja jos nije zavrena, ali eto, u zapadnom svijetu od 1970-ih zene mogu glasati cak i u tvrdokrnoj Svicarskoj. Najnovija i aktualna borba je borba za ravnopravnost homoseksualaca i ona je, po svemu sudeci, jos daleko od zavrsene. Ali vide se pozitivni pomaci. I ono sto ostaje su vrtni patuljci. Za te jadnike se jos uvijek gotovo nitko ne zalaze i potrebno je tek razviti svijest o tom problemu. Fronta se trudi, ali eto, samo sa povremenim malim uspjesima. Dakle, u prvoj mogucnosti, tvog patuljka je oslobodila Fronta.

Druga mogucnost je da je tvog roba ukrao neki drugi robovlasnik. U tom slucaju, ni njemu nije nimalo stalo do prirodnog prava patuljka na slobodu i tretira ga kao puku imovinu koju se onda moze i otudjiti.

Od policije ne bih puno ocekivao. Cak i ako budes imao motiva ic prijavit ukradenig ili oslobodjenog roba, tesko da ce se dati u potragu za objektom/subjektom nize vrijednosti.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)

Zadnje uređivanje Dorian.Gray : 26.10.2014. at 11:03.
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:26   #5
nisu ga ukrali , išao je kresnut Snjeguljicu , vratit će se kad obavi ...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 14:04   #6
Želim naglasiti da ja podržavam Frontu za oslobođenje vrtnih patuljaka, ali malo sam u sukobu interesa jer i sama posjedujem vrtnog patuljka. Međutim, moj patuljak se nalazi u neograđenom dijelu vrta (doduše, ima nešto zidića koji mu otežavaju potencijalni bijeg, ali nije nemoguće zaobići taj problem) i tehnički može se osloboditi bilo kad.

Već sam par puta pomislila da sam ga zauvijek izgubila, bilo od strane Fronte, bilo od drugih strana, jer bi nestao na neko vrijeme i to su mi bili vrlo teški trenuci jer nisam znala gdje je i što mu se zbiva. Na sreću, vratio mi se svaki put do sada, ali bi nekad bio u drugom dijelu vrta, jednom čak i u nesvijesti, a skoro svaki put ima nove ožiljke i rane.

Možda je i tvoj patuljak, poput mog, nestao na određeno i vratit će se. Ali znam da nije lako jer svaki put kad moj nestane pitam se je li ovaj put zauvijek.

Prvo želim svu sreću tvom patuljku, a onda i tebi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 14:59   #7
Nica, tvoj patuljak ocito pati od stocholmskog efekta pa se, kao ni kucni robovi, ne usudi pomisliti da bi mu na slobodi bilo bolje nego u uvjetima tvog zlatnog kaveza. Mozda je cak malo zaljubljen u tebe.
Ali to te ne cini manje robovlasnicom.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:04   #8
A što da mu radim, platim psihijatra? Volim misliti da je pustolov koji ode na avanturu i onda se vrati doma.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:34   #9
Patuljak je bio tu od kad znam za sebe, vjerujem i prije nego smo kuću sagradili. On je bio dobar duh mog dvorišta. Često sam znao sjest u vrt i razgovarati s njim, a pošto i sam volim lutati i istraživati nove krajeve, možda je i on odlučio krenuti u pustlovinu života.

Ne vjerujem da ga je oslobodila Fronta, on nije bio rob, imao je odriješene ruke i mogao je sam otići. Ako je sa njima onda bi trebala doći razglednica njegove avanture ako se ne varam?

Sumnjam na susjedovog mačka Betmena. Moj prvi mačak je nestao nakon što se počeo družiti sa dotičnim. A Betmen je cijelo ovo ljeto odmarao u hladu lovora kraj patuljka. Ko zna s čim mu je sve napunio glavu

Patuljak se zove Lovorko i ima malu bačvicu ako ga slučajno vidite
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!

Zadnje uređivanje Jazavac-K : 26.10.2014. at 15:41.
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:12   #10
Da, da, da, to su te price... Jazavac, tvoj patuljak nije bio rob, ali vec u naslovu naglasavas sa je ukraden, a ne otet. A ti Nica zrtvu krivis za psihicki poremecaj izazvan zatocenistvom. Jao-jao.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:48   #11
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
A ti Nica zrtvu krivis za psihicki poremecaj izazvan zatocenistvom. Jao-jao.
Moj patuljak NIKAD nije bio zarobljen. Jedino je prvih mjesec dana proveo u mojoj sobi, ali to je bilo razdoblje upoznavanja.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:50   #12
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Da, da, da, to su te price... Jazavac, tvoj patuljak nije bio rob, ali vec u naslovu naglasavas sa je ukraden, a ne otet. A ti Nica zrtvu krivis za psihicki poremecaj izazvan zatocenistvom. Jao-jao.
Formulacija ukraden stoji ovdje zbog zakona RH. Policiji moram prijaviti krađu, jer moraš priznati da na otmicu patuljka neće reagirati, a moguće je da ih potraga navede na forum. A meni je bitno da patuljka pronađu, nebitno kako to formulirali.

Ti ovdje insinuiraš robovlasništvo nad patuljcima jer tebe ne vole i nikad nisi mogao živjeti sa patuljkom.

Išao sam malo prošetati i na livadi iza kuće pronašao sam Lovorkovu bačvicu, razbijenu. Sumnjam na najgore



Zovem policiju, sada je svaka sekunda presudna.
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:50   #13
Quote:
Jazavac-K kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ga je oslobodila Fronta, on nije bio rob, imao je odriješene ruke i mogao je sam otići. Ako je sa njima onda bi trebala doći razglednica njegove avanture ako se ne varam?
Da, Fronta bi ti trebala javiti da je kod njih.

Quote:
Jazavac-K kaže: Pogledaj post
Sumnjam na susjedovog mačka Betmena. Moj prvi mačak je nestao nakon što se počeo družiti sa dotičnim. A Betmen je cijelo ovo ljeto odmarao u hladu lovora kraj patuljka. Ko zna s čim mu je sve napunio glavu


Ovo je totalni zaokret u priči. Sigurno Betmen ima neke veze s tim, ili barem zna što se desilo. Možeš li ga malo slijediti?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:51   #14
Quote:
Jazavac-K kaže: Pogledaj post
Išao sam malo prošetati i na livadi iza kuće pronašao sam Lovorkovu bačvicu, razbijenu. Sumnjam na najgore



Zovem policiju, sada je svaka sekunda presudna.


Držim fige i nadam se da je Lovorko dobro.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:02   #15
Nazvao sam policiju i prijavio nestanak patuljka. Slučaj je pruzeo inspektor Smokvić i rekao mi da će pregledati snimku nadzorne kamere koja postoji kod obližnje trgovine, možda se nešto vidi.
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:09   #16
vjerojatno metalika nije tvoj drugar...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:59   #17
Nije dobro

Policija je pregledala snimku i pronašla počinitelje. Lovorka su okrutno zavezali i onesposobili. Policija sumnja da su ciljano prošli ispred kamere da ih se snimi. Moguće je da će tražiti otkupninu.





Koliko uspijevam saznati počinitelji su otprije poznati policiji kao pripadnici krim miljea, međutim dugo nisu bili aktivni. Sjedište im je nepoznato. Sad ne preostaje drugo nego čekanje, a to me ubija
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 19:34   #18
Bože ovo je strašno... kamo ide ovaj svijet Otvori račun da prikupimo novac za otkupninu. Možeš tražiti i od Fronte za oslobođenje neku donaciju, da ga uistinu oslobode! A mislim da si već trebao letke napraviti i polijepiti, uz veliku nagradu za bilo kakvu informaciju. Svaka sekunda je bitna, ne gubi vrijeme! Držim fige da Lovorko izdrži ove patnje i teške sate
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 19:43   #19
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
Bože ovo je strašno... kamo ide ovaj svijet Otvori račun da prikupimo novac za otkupninu. Možeš tražiti i od Fronte za oslobođenje neku donaciju, da ga uistinu oslobode! A mislim da si već trebao letke napraviti i polijepiti, uz veliku nagradu za bilo kakvu informaciju. Svaka sekunda je bitna, ne gubi vrijeme! Držim fige da Lovorko izdrži ove patnje i teške sate
Hvala ti, svi smo na rubu živaca već. Policija navodno ima neke tragove, međutim ne govore mi ništa. Kažu da je prvih 48 sati ključno.

Slijedi već druga noć kako ne znamo di je Lovorko. Jel mu hladno, možda ga tuku.. uf
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:09   #20
držite se!
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.