Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 13:01   #2241
Preporuca li netko iz vlastitog iskustva možda kakvu dobru, profesionalnu i ozbiljnu agencihu u Splitu?
Tražimo stan, susrećemo se sa svačim...
Za sad daleko najgore iskustvo imamo s agencijom ALFA STAN 2 ..tolika koma, da kroz pregovore o stanu koji je tek U IZGRADNJI, oni DIŽU cijenu!!! I uvjetuju gotovinsku kaparu od 40% ukupne cijene stana, kako bi ga bas nama prodali, jer je navala navodno velika...strašno nešto...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Agnees is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:54   #2242
Quote:
Agnees kaže: Pogledaj post
Preporuca li netko iz vlastitog iskustva možda kakvu dobru, profesionalnu i ozbiljnu agencihu u Splitu?
Tražimo stan, susrećemo se sa svačim...
Za sad daleko najgore iskustvo imamo s agencijom ALFA STAN 2 ..tolika koma, da kroz pregovore o stanu koji je tek U IZGRADNJI, oni DIŽU cijenu!!! I uvjetuju gotovinsku kaparu od 40% ukupne cijene stana, kako bi ga bas nama prodali, jer je navala navodno velika...strašno nešto...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Probaj s Kastel nekretninama....nama su bili super....
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 14:07   #2243
Postoji li agencija koja se bavi otkupom napuštenih nekretnina u području Like(prostor ratnih djelovanja,napuštene kuće u vlasništvu krajinskih izbjeglica...)i Korduna?
__________________
33.PARA/padobranska pukovnija, 44.komando
Tora Bora 3 mj., Helmand 5 mj.,Obala Bjelokosti 3 mj., Dahomey, 5 mj., Gap Darien 6 mj., Malaja 1 mj.
Black-Eyed Hexe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:35   #2244
Quote:
Black-Eyed Hexe kaže: Pogledaj post
Postoji li agencija koja se bavi otkupom napuštenih nekretnina u području Like(prostor ratnih djelovanja,napuštene kuće u vlasništvu krajinskih izbjeglica...)i Korduna?
Ne.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 11:19   #2245
Jel ima tko iskustva sa agencijom Euro interijeri?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 17:37   #2246
@tirkizno, post ti je prebačen na temu Novogradnja (ZG).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:15   #2247
Ima netko iskustva s Red line agencijom iz Zagreba?
Dosta su mladi, 2013. osnovani. Upisani su na Trgovačkom sudu ali ih nema u HGK.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 22:02   #2248
Quote:
Wolowitz kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s Red line agencijom iz Zagreba?
Dosta su mladi, 2013. osnovani. Upisani su na Trgovačkom sudu ali ih nema u HGK.
Imam ja. Vlasnik je u početku bio spor kad je trebalo nabavljati dokumente o stanu meni na uvid, ali kasnije su se stvari ipak ubrzale kad je vidio sa sam ozbiljan kupac, ipak se trudi prodati stanove. Surađuje s jednim odvjetnikom tako da se pravne stvari brzo rješavaju. Proviziju je uzimao od prodavatelja pa ne znam kako je u tom pogledu. Nisam uspio skužiti ima li poduzeće više djelatnika, moguće da je one-man-show.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 14:55   #2249
Quote:
Wolowitz kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s Red line agencijom iz Zagreba?
Dosta su mladi, 2013. osnovani. Upisani su na Trgovačkom sudu ali ih nema u HGK.
To što su upisani u registar poslovnih subjekata ništa ne znači. Ako ih nema u hgk registru posrednika znači da rade ilegalno , a takvih se treba paziti.

Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Imam ja...
Surađuje s jednim odvjetnikom tako da se pravne stvari brzo rješavaju....
moguće da je one-man-show.
To ti je on rekao da ima odvjetnika ili ? Koji odvjetnik i koje "pravne stvari " ?

Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
ili ti on da tabularnu izjavu da ga se odrice u tvoje ime.
Tabularnom izjavom ( clausula intabulandi ) se nitko ne može odreči ničega.
Tabularna je sasvim nešto drugo.


Oduševljavaju me ovakvi " pravni " savjeti ljudi koji su kupili ili prodali jednu ili dvije nekretnina pa misle da sve znaju o toj tematici.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.08.2016. at 22:24. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 17:08   #2250
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Tabularnom izjavom ( clausula intabulandi ) se nitko ne može odreči ničega.
Tabularna je sasvim nešto drugo.


Oduševljavaju me ovakvi " pravni " savjeti ljudi koji su kupili ili prodali jednu ili dvije nekretnina pa misle da sve znaju o toj tematici.
Mene pak odusevljavaju konstruktivni komentari vrlih strucnjaka. A tvoje objasnjenje tabularne izjave je?? Jer ja sam se tabularnom zapravo odrekla prava vlasnistva nad nekretninom dopustivsi kupcu upis vlasnistva nad njom pa zapravo to i nije bas " sasvim nesto drugo". Ali ja pokorno ipak cekam tvoje objasnjnje tabularne kako se ljudi po forumu ne bi dali zbuniti laickim "pravnim savjetima". Doduse, ja bih se kod kupnje jedne sitnice kao sto je nekretnina ipak radije posavjetovala s odvjetnikom, a ne sa strucnjacima na forumu pa kakvi god oni bili.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:01   #2251
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
MJer ja sam se tabularnom zapravo odrekla prava vlasnistva nad nekretninom dopustivsi kupcu upis vlasnistva nad njom pa zapravo to i nije bas " sasvim nesto drugo".
Tabularna je dopuštanje upisa prava vlasništva, odnosno znači samo ono što je napisano i ništa drugo.
Jedino čega se odričeš je pravo na potraživanje dogovorene cijene jer ti je isplaćena.
Prijenos vlasništva bez plaćanja se obavlja darovnim ugovorom.
Provjeri razliku s nekim odvjetnikom koji se razumije u imovinsko pravo.

I to je to.

Zadnje uređivanje mrhappy : 15.08.2016. at 22:12.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:23   #2252
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Tabularna je dopuštanje upisa prava vlasništva, odnosno znači samo ono što je napisano i ništa drugo.
Jedino čega se odričeš je pravo na potraživanje dogovorene cijene jer ti je isplaćena.
Prijenos vlasništva bez plaćanja se obavlja darovnim ugovorom.
Provjeri razliku s nekim odvjetnikom koji se razumije u imovinsko pravo.

I to je to.
Hvala na objasnjenju. Svi kojima ce trebati ( meni, nadam se, vise nece) svakako trebaju sve detalje provjeriti s odvjetnikom. Pa i ovakve. Poenta topika je ipak da agencije to cesto ne rade, a ljudi im placaju i vjeruju.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 15:24   #2253
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
To što su upisani u registar poslovnih subjekata ništa ne znači. Ako ih nema u hgk registru posrednika znači da rade ilegalno , a takvih se treba paziti.
Ispravak: agencija i vlasnik navedeni su u HGK, prvi put sam krivo vidio valjda.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:37   #2254
Quote:
miramo kaže: Pogledaj post
Oglas je prijavljen Njuškalu, a poslan je e-mail i agenciji. Ali što to vrijedi ako netko nema stida ni obraza?
Od prijave njuskalu nikakve koristi - toliko sam oglasa prijavila zbog laznog oglasavanja lokacije nekretnine, a oni nikad nisu poslali ni mail da se o tome izjasne.

Bila sam u postupku trazenja stana na jarunu i vrbanima....mnoge agencije i privatnici su oglasavali nekretninu na jarunu - kada sam nazvala i trazila tocnu adresu, svaki put bi se ispistavilo da nije jarun vec uglavnom staglisce i gajevo, rijetko gredice...pod vrbane su cesto prodavali precko...

Bzvz potroseno vrijeme i novac, da sam nakon 23. takvog oglasa sve prijavila, jer mi je bilo dosta...njuskalo bas briga....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:02   #2255
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Od prijave njuskalu nikakve koristi - toliko sam oglasa prijavila zbog laznog oglasavanja lokacije nekretnine, a oni nikad nisu poslali ni mail da se o tome izjasne.

Bila sam u postupku trazenja stana na jarunu i vrbanima....mnoge agencije i privatnici su oglasavali nekretninu na jarunu - kada sam nazvala i trazila tocnu adresu, svaki put bi se ispistavilo da nije jarun vec uglavnom staglisce i gajevo, rijetko gredice...pod vrbane su cesto prodavali precko...

Bzvz potroseno vrijeme i novac, da sam nakon 23. takvog oglasa sve prijavila, jer mi je bilo dosta...njuskalo bas briga....
Živjela sam na Jarunu(na Jarunu, ne okolnim kvartovima koji imaju svoje ime) pa znam kako je, planiram se kroz određeno vrijeme opet tamo preseliti i surfam trenutno oglase informativno.
Od njih desetak možda su dva baš Jarun sve ostalo su Staglišće, Vrbani i okolni kvartovi a reklama je kao Jarun, blizina jezera.
A cijene kao da su stvarno 50 metara od jezera u novim zgradama!
Tako je odavno, kad sam kupovala stan na Jarunu još prije desetak godina je bila ista shema, jedva sam našla da netko nije izmišljao kvart.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:17   #2256
baš gledam jednu raspravu na fejsu gdje jedna naša redateljica ili što već prodaje stan i tvrdi da je na vrbanima....neka druga ženska pita o kojoj je točno zgradi riječ, jer se njoj čini da je prečko....prodavateljica da točnu adresu zgrade iz koje je jasno vidljivo da je prečko...ova koju stan zanima linka podatke sa službene stranice grada zagreba na kojoj se nalazi karta i popis ulica koje spadaju pod prečko....a vlasnica stana kaže - da završimo diskusiju - stan je u vrbanima možeš tako oglašavati i da je na mjesecu

i nikome ništa što je lažno oglašavanje....i to ne samo adresa, već se stan od 65 m2 u zgradi s 200 stanova oglašava kao penthouse samo zato jer je na 7. zadnjem katu....a taj isti kat dijeli s još stanova....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:58   #2257
Jel mi može neko reći kao prodavatelju stana što znači ovo 2% + PDV, ovaj PDV mi je čudan. Znači ako bi se stan prodao za 93 000 eura koliko proviziju bi agencija uzela?

Piše 2% + pdv od dogovorene cijene.
madmax17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:26   #2258
Quote:
madmax17 kaže: Pogledaj post
Jel mi može neko reći kao prodavatelju stana što znači ovo 2% + PDV, ovaj PDV mi je čudan. Znači ako bi se stan prodao za 93 000 eura koliko proviziju bi agencija uzela?

Piše 2% + pdv od dogovorene cijene.
2.5%
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 20:45   #2259
Ili 2% ako se dogovoriš za gotovinu, odnosno ako agencija nije u sustavu PDV-a
jutarnja kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 09:11   #2260
Ili 0% + PDV (sta je isto 0%) ako skuzis koji je stan/kuca/zgrada i lipo pokucas susidima ko prodaje stan pa se direkt sa prodavacem sve dogovoris.
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.