Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 08:54   #2461
Treba očistiti ventilator a samo čišćenjem izmjenjivača ne rješavaju se stvari. Makar ga netko čistio 10 puta za redom.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 24.07.2016., 11:32   #2462
Tomios

Kao sto kaze tintilinic, kada je ugasena klima, otvori rukom otvor za ispuh i pogledaj sa lampom kako ti izgleda ventilator.
I ako mozes lagano ga zarotiraj da ga vidis sa svih strana.
tominjo is offline  
Old 24.07.2016., 11:56   #2463
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
moja je nova kupljena počela smrditi već nakon 3-4 korištenja. osjeti se samo kad radi pa kad prebacim na FAN mode, dok hladi se ne osjeti.
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kupio klimu preko vedran-co oni su našli lokalce koji su mi ugradili.
Da nisam insistirao, ne bi bilo ni metar a kamoli 3. Još mi se ne sviđa (uz to što je klima stara preko 2 god) što je polumjer zakrivljenosti cijevi u instalaciji jako mali - puno manji od onog minimalno propisanog u uputama proizvođača.
Ne vjerujem da se vlaga zadzava jer lijepo curi i bušen je zid blago prema dolje. Problem je što prvih nekoliko korištenja nisam palio taj fan mod i mislim da je to i uzrok. Ostala je vlaga na izmjenjivača i tu se nahvalili svašta.

Osjeti se SAMO kad prije gašenja klime stavim na fan mod.

Nevezano pitanje: primijetio sam dosta klima instaliranih na način da su cijevi podignute pa spuštene - kao da su namjerno radili nekakav sifon. Zanima me čemu to?
Pa cekaj jel ta klima kod tebe tek cca 10 dana ili 2 godine
Sifon na odvodu kondenzata se na klimama stavlja kako bi se sprijecilo da smrad iz odvoda ne dolazi do klime, slingom na odvodnoj cijevi ili ugradnjom posebnog sifona za klime.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.07.2016., 12:54   #2464
Evo...ne čini se ništa posebno prljav...



Budem ja probao danas sa ovim oprati...

http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/144/
tomios is offline  
Old 24.07.2016., 14:37   #2465
Probaj, ocito su to slicne tekucine za dezinfekciju samo razlicitih proizvodjaca.
http://www.pliva-sept.hr/asepsol-eko.html
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.07.2016., 15:10   #2466
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Probaj, ocito su to slicne tekucine za dezinfekciju samo razlicitih proizvodjaca.
http://www.pliva-sept.hr/asepsol-eko.html
Bome ovaj što ja imam djeluje i na bakteriju TBC i spore... Aldesol ne. A rekao bih da je uništavanje spora bitno...
Ćemo da vidimo
tomios is offline  
Old 24.07.2016., 15:53   #2467
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pa cekaj jel ta klima kod tebe tek cca 10 dana ili 2 godine
Datum proizvodnje klime je od prije 2.5 godine na dan kad sam kupio i kad mi je ugrađena klima.
Nikomah is offline  
Old 24.07.2016., 16:58   #2468
I sta si odlucio sta ces uraditi, reklamirati ili pokusati sam dezinficirati...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.07.2016., 17:38   #2469
pa mislim da nemam za što reklamirati, jedino sam se pitao dali zvati servis i ranije, prije isteka tih godinu dana kad bi trebao biti redovni servis, jer bi htio da se to očisti prije zimskog korištenja. Mislim da ću pokusati sam rastaviti i ocistiti a ako ne uspijem rastaviti mozda probam neko rjesenje da samo poprskam s tim nekim sredstvom.. A i pitam se šta će oni za godinu dana u tom redovnom servisu napraviti? Čak bi me iznenadilo da rastavljaju i čiste, vjerojatno će samo provjeriti tlak plina i to je to...
Nikomah is offline  
Old 24.07.2016., 17:47   #2470
Nikomah
Ne gledaju tlak plina na godišnjem servisu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 24.07.2016., 18:52   #2471
Na godisnjem servisu koji radis da bi imao garanciju, operu filtere i naspricaju izmjenjivac i i izmjere temperaturu ispuha i to je to.
Ako neka firma radi nesto vise to je za pohvalu
tominjo is offline  
Old 24.07.2016., 19:03   #2472
Firma od koje sam ja uzeo klimu je na prvom servisu rasturila kompletnu unutrasnju jedinicu i sve oprala , sa sve turbinom itd . Pa eto sad nakon nekog kraceg vremena je pocelo da mi se malo oseca iz klime , a klima oprana , odvod curi , sve radi kako treba . Uzeo sam Oust 3/1 , upalio klimu , smanjio izduv na minimum , i ispraskao turbinu celom sirinom , smrad je prestao . Od tad sam nakon gasenja klime krenuo da susim klimu prebacivanjem na klasicno duvanje , i zasad sve OK . Interesantno je to da mi se stara fix klima nije osecala citavih 5g , tek nakon toga je pocela , a onda sam je totalno rasturio i oprao , sam . Fujitsu LU radi servis , em je pod garancijom , em je komikovana za rasturanje , pa ne bi jos da cackam mecku . Mislim da svaki Fujitsu izpred turbine ima neku resetku pa se ne moze prici turbini bez uklanjanja iste , sto znaci rasturanja klime .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 24.07.2016., 19:23   #2473
Koliko naplacuju servis sa rastavljanjem unutarnje odnosno turbine
tominjo is offline  
Old 24.07.2016., 20:19   #2474
dezinfekcija koloidnim srebrom:

Quote:
Spray colloidal silver onto air conditioner filters after cleaning, in order to help disinfect them and kill pathogens carried onto them by the flow of air.
http://www.thesilveredge.com/using-c...he-house.shtml

kak napravit? 3 baterije od 9 v, i srebro (ja koristim posrebrene žice - nije deklarirana koncentracija ali djeluje)
http://www.instructables.com/id/How-...L-SILVER-Easy/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 24.07.2016., 23:37   #2475
Servis kosta 25e .. E sad , oni u 50km od mene , pa onda je gledao da me uklopi kad je u prolazu , ali nije mi zurba pa nije ni problem . Tominjo to mi je radio @tvrdoglavi s drugog foruma , znam da ga znas pa zato i spominjem nick .. Evo dve slike sa mog servisa

https://s32.postimg.org/ti2sdi651/image.jpg

https://s31.postimg.org/8vq2f9cp7/image.jpg


.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.07.2016., 00:03   #2476
To ti nitko nece raditi za 25 eura. Servis je 300tinjak kuna. Na njemu se samo provjeri hlađenje. Izmjeri temperatura i nasprica hladnjak.

Ovo sto si pokazao nije standardni servis i ovdje bi koštao minimalno 100 eura. Osim ako nemas prijatelje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 25.07.2016., 00:26   #2477
Ako ti treba servis momentalno upisi u google "servis klime akcija" za 129 kn dobis:

Servis uključuje

- dolazak na lokaciju (Zagreb)
- čišćenje filtera unutarnje jedinice
- odmašćivanje isparivača unutarnje jedinice
- čišćenje ventilatora unutarnje jedinice - čišćenje odvoda kondenzata
- čišćenje maske unutarnje jedinice
- dezinfekciju unutarnje jedinice
- kontrolu količine rashladnog medija
- kontrolu elektromehaničkih sklopova
- općenitu kontrolu ispravnosti

Nazalos moras se javiti u roku jos 30 min.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.07.2016., 01:24   #2478
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
To ti nitko nece raditi za 25 eura. Servis je 300tinjak kuna. Na njemu se samo provjeri hlađenje. Izmjeri temperatura i nasprica hladnjak.

Ovo sto si pokazao nije standardni servis i ovdje bi koštao minimalno 100 eura. Osim ako nemas prijatelje

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Al si ga nadrobio. Pola sata posla za 100€?
Ovakav servis se nadje za manje od 150 kn sto je, realno, opet puno jer nema s dolaskom i odlaskom ni sat vremena posla.
Kojih 100€?? Za malo vise se vec nadje ugradnja gdje ima puno vise posla i materijala.
genius_one is offline  
Old 25.07.2016., 08:48   #2479
Pa ja nisam iz Hrvatske , kod nas je montaza invertera do 3m oko 70e , ajde da kazem 1/3 od toga kosta servis , znaci da bi po toj logici kod vas trebalo da kosta slicno tj 1/3 montaze . Ja se jesam u neku ruku zdruzio s vlasnikom firme , pre samo kupovine smo razmenili more mailova , i kupio me je svojim stavovima i angazovanju da mi pomogne oko odabira klime , ma oko svega , nasli smo neki zajednicki jezik , bem li ga .. Mani je radio ovaj servis za 16e , iako je rekao da servise radi za 25e , ali kazem ti , zajedno smo na drugom forumu , docekao sam ih ljudski tj sa ruckom i sve kako dolikuje kad nekog znas i kad je OK prema tebi . Cenu je rekao kad su sve zavrsili i eto , spustio je , i da , jedino sto nije prao to je spoljna jer stvarno i nije bilo potrebe , na terasi mi je i ja je preko godine koliko toliko odrzavam cistom . Naravno da nece zapaliti 50km do mene za 25e , ali kad je u prolazu gleda da i to odradi , sto je po meni takodje korektno .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.07.2016., 10:08   #2480
Problem s klimatizacijskim cijevima

U zgradi u kojoj stanujem šestu godinu rađena je klimatizacija na način da svaki stan u svakoj sobi ima klima uređaj sa zajedničkom vanjskom jedinicom na balkonu. Tako i ja u dvosobnom stanu imam tri klima uređaja: podni u dnevnom boravku, te po jednu gornju jedinicu u sobama. Radi se o Mitsubishi inverteru.

E sad, ja nisam sto posto sigurna da je problem u klimatizaciji i znam da će ovo zvučati malo čudno. Naime, odnedavno primjećujem da kada pada kiša iz ove klime u jednoj spavaćoj sobi dopire nekakvo lupanje, kao da netko konstantno buba teniskom lopticom od zid. Jutros primijetim da lupa i u dnevnom iz donje jedinice, ali ne tako intenzivno kao iz ove u spavaćoj sobi. Kiša stala, stalo i lupanje. Inače bi posumnjala da je nešto do oluka zgrade, no u sobi zvuk dopire točno iz klime koja je smještena u kutu na unutarnjem zidu, koji dijeli dvije moje sobe. Oluk ne bi trebao tu biti smješten, bar koliko se ja skromno kužim.

Pitam se je li nastao neki problem u klimatizacijskim cijevima ili je pak nešto drugo u zgradi
Da li da zovem servisera za klime ili domara zgrade, što vi mislite? Ako je do klime, svatko brine o čišćenju i održanju svoje, domar nema ništa s tim.
petrunjela84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.