Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 19:16   #5661
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
eto, već prvi sat i neki su zabušavali, tj. dobili su pitanja i ne žele odgovarati. Uopće išta raditi na nastavi. Kad hoću zapisati takve učenike u bilješke da ne rade ništa, trebam li zapisati i datum? Pripravnik
Ja uz svaku bilješku stavljam datum.
Velika_kokos is offline  
Old 18.01.2012., 19:50   #5662
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Ja uz svaku bilješku stavljam datum.
U biljeske u imeniku se ne zapisuju takve stvari,pa to ne radi.Opcenito mislim na biljeske tog tipa u imeniku,a ne na datum.

Zadnje uređivanje Richeilleu : 18.01.2012. at 20:01.
Richeilleu is offline  
Old 18.01.2012., 21:00   #5663
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
U biljeske u imeniku se ne zapisuju takve stvari,pa to ne radi.Opcenito mislim na biljeske tog tipa u imeniku,a ne na datum.
U imeniku ne, ali možda je mislio u dnevnik, pod napomene. Nama je čak savjetnik rekao kad je bio u nadzoru da se tamo sve piše jer je dnevnik službeni dokument i jedini važeći i da bilokakve bilježnice ne vrijede. Doduše, to je bilo prije godinu dana, tako da se možda to i promijenilo.

Čula sam od jedne kolegice da je njima savjetovano da uz svaki razred prilože jednu bilježnicu, ali koja na početku ima pečat škole i da se u nju pišu svakojaki problemi.
Misery24 is offline  
Old 18.01.2012., 21:18   #5664
Ja napišem u imenik kod tog učenika. Datum i opaska koja se tiče odnosa tog učenika prema mom predmetu. Nitko mi nije prigovarao do sad. Što stvarno negdje piše da se to ne smije?
Velika_kokos is offline  
Old 18.01.2012., 21:21   #5665
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
U imeniku ne, ali možda je mislio u dnevnik, pod napomene. Nama je čak savjetnik rekao kad je bio u nadzoru da se tamo sve piše jer je dnevnik službeni dokument i jedini važeći i da bilokakve bilježnice ne vrijede. Doduše, to je bilo prije godinu dana, tako da se možda to i promijenilo.

Čula sam od jedne kolegice da je njima savjetovano da uz svaki razred prilože jednu bilježnicu, ali koja na početku ima pečat škole i da se u nju pišu svakojaki problemi.
Mentorica je pisala u bilješke u imeniku kad psuju pod nastavom, nemaju pribor itd. Mislio sam na bilješke u imeniku.
perinjo is offline  
Old 18.01.2012., 21:36   #5666
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Mentorica je pisala u bilješke u imeniku kad psuju pod nastavom, nemaju pribor itd. Mislio sam na bilješke u imeniku.

Nemoj tamo to pisati. Mentorica ti je isto pala s Marsa.
Richeilleu is offline  
Old 18.01.2012., 21:51   #5667
A zašto ne bi pisao u bilješke
Rubrika tome i služi, isto kao što ćeš tamo napisati što je učenik odgovarao kad ga pitaš uz datum, ili da ne želi odgovarati, ili da se opravdao može se napisati i stvari vezane uz (ne)aktivnost učenika na satu.
Poželjna je i opisna ocjena, pogotovo ako učeniku zaključiš ocjenu veću ili manju od one koja je po prosjeku.
PeP is offline  
Old 18.01.2012., 21:52   #5668
bilješke se pišu na dlan ruke suprotne od one koja je primarna i to zelenom kejmijskom a ne crvenom jer crvena je boja krvi i tada djeca imaju PTSP i budu zla kad narastu
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Old 18.01.2012., 22:04   #5669
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi pisao u bilješke
Rubrika tome i služi, isto kao što ćeš tamo napisati što je učenik odgovarao kad ga pitaš uz datum, ili da ne želi odgovarati, ili da se opravdao može se napisati i stvari vezane uz (ne)aktivnost učenika na satu.
Poželjna je i opisna ocjena, pogotovo ako učeniku zaključiš ocjenu veću ili manju od one koja je po prosjeku.
Pa i meni se čini logično da tu pišem. Mada kad počnem sve upisivati, nisam siguran hoću li imati mjesta do kraja godine, budem sve ispunio
perinjo is offline  
Old 18.01.2012., 22:32   #5670
Evo vidim da je nakon 5 godina moja tema oživjela

Osobno sam radila jeda takav test kad smo tražili zamjenu za moj porodiljni dopust i meni je bilo najvažnije da osoba kuži cijeli office, posebno excel i provjeravali smo stručno znanje, ono proknjižiti par poslovnih promjena i to je to. Jako malo kandidata je znalo, što me šokiralo, i to VSS.

Ja sam uglavnom evo već 5 godina u školi i do nedavno sam bila zadovoljna ali posao je postao doista naporan i zahtjevan za tako malu plaću (ja imam vss i 7 god. staža i plaća je 5300+ prijevoz). Stalno novi zakoni, promjene ove one, Ministarstvo hoće svoje, Grad svoje, deseti neki uredi nam daju poslove tako da je postalo nemoguće sve stizati kvalitetno odraditi. Opet, razlika je od škole do škole, što je škola veća, više je i posla i obrnuto. Ja uglavnom tražim polako drugi posao ali nisam toliko nezadovoljna da pod svaku cijenu mijenjam već se javljam na oglase koji mi se stvarno jako svide.

Mislim da se ekonomistima sa VSS ne isplati tratiti vrijeme u školi jer je doista zatupljujuće i uglavnom se sve svede na piskaranje i računanje gomile zahtjeva ministarstvu i gradu i slanje istih po n-ti put.
nika7 is offline  
Old 18.01.2012., 23:09   #5671
A vi samo pišite nebuloze, pa se onda kasnije čudite ako vam slučajno prosvjetna inspekcija vidi te nebuloze.


Tijekom praćenja učenikova razvoja učitelj/nastavnik u rubriku bilježaka u imeniku upisuje samo ona zapažanja koja su učitelju/nastavniku u praćenju učenika uočljiva, učeniku i roditelju razumljiva te koja učitelju/nastavniku mogu pomoći u konačnome ocjenjivanju uspjeha u nastavnome predmetu, odnosno odgojno-obrazovnome području.

(6) U rubriku bilježaka učitelj/nastavnik može unositi i sljedeće podatke: datum pisane provjere, posljednju cjelinu koja se usmeno provjeravala, broj ostvarenih / broj mogućih bodova na pisanoj provjeri, teme i rezultate samostalnih, seminarskih i drugih radova učenika, redovitost izvršavanja zadataka i druge informacije koje su osnova za ocjenu pojedinoga predmeta.
Richeilleu is offline  
Old 18.01.2012., 23:36   #5672
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
eto, već prvi sat i neki su zabušavali, tj. dobili su pitanja i ne žele odgovarati. Uopće išta raditi na nastavi. Kad hoću zapisati takve učenike u bilješke da ne rade ništa, trebam li zapisati i datum? Pripravnik
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
U biljeske u imeniku se ne zapisuju takve stvari,pa to ne radi.Opcenito mislim na biljeske tog tipa u imeniku,a ne na datum.
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
A vi samo pišite nebuloze, pa se onda kasnije čudite ako vam slučajno prosvjetna inspekcija vidi te nebuloze.


Tijekom praćenja učenikova razvoja učitelj/nastavnik u rubriku bilježaka u imeniku upisuje samo ona zapažanja koja su učitelju/nastavniku u praćenju učenika uočljiva, učeniku i roditelju razumljiva te koja učitelju/nastavniku mogu pomoći u konačnome ocjenjivanju uspjeha u nastavnome predmetu, odnosno odgojno-obrazovnome području.

(6) U rubriku bilježaka učitelj/nastavnik može unositi i sljedeće podatke: datum pisane provjere, posljednju cjelinu koja se usmeno provjeravala, broj ostvarenih / broj mogućih bodova na pisanoj provjeri, teme i rezultate samostalnih, seminarskih i drugih radova učenika, redovitost izvršavanja zadataka i druge informacije koje su osnova za ocjenu pojedinoga predmeta.
Meni se čini da si upravo sama sebi uskočila u usta
Ako učenik ne radi zadatke na satu, to spada u redovitost izvršavanja zadataka, i zašto onda ne upisati u dnevnik npr: 19.01. učenik na satu nije radio vježbu/zadatak ili sl...

inče sve ovo drugo upisujem: bodove s kontrolnih, referate/prezentacije/projekte, i što sam pitao na usmenom
PeP is offline  
Old 18.01.2012., 23:41   #5673
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Drugi se bune jer moraju popuniti maticu jednom u pola godine i slične nebuloze a čovjeku se trpa popriličan posao i nikom ništa. Normalno da pizdi jer si hoće složiti sve kako treba a nitko to ne cijeni i još ga svi sexaju jer je to njemu 5 minuta posla. Kada me netko nazove i kaže da mi je to 5 minuta posla, odmah slijedi poklapanje uz pozdrave neka si sam to napravi za 5 minuta kada zna. Možda i je ali kako oni to znaju da je to njemu 5 minuta posla? Čak i ako je, negdje je to morao naučiti a često je to zahtijevalo nekoliko sati traženja, čačkanja i prčkanja da bi to riješio za famoznih 5 minuta. Naravno da hoće da mu se to plati.

Drugi se žale jer moraju jednom u radnom vijeku naučiti nešto novo banalno a on bi trebao stalno učiti kako bi pratio tehnologiju i još mu se svi smiju. A nije mu to posao nego učiti djecu pretvarati brojeve iz ovog u onaj sustav na totalno kompliciran način iako se to može u glavi izračunati u roku odmah bez svih tih komplikacija ali mora se tako i deri po programu.

e još kad bi i ispunjavali sami maticu
a ovo za brojevne sustave - po meni najveća glupost da se djecu u 5. osnovne to uči, i to na onakav način...
PeP is offline  
Old 18.01.2012., 23:52   #5674
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si upravo sama sebi uskočila u usta
Ako učenik ne radi zadatke na satu, to spada u redovitost izvršavanja zadataka, i zašto onda ne upisati u dnevnik npr: 19.01. učenik na satu nije radio vježbu/zadatak ili sl...

inče sve ovo drugo upisujem: bodove s kontrolnih, referate/prezentacije/projekte, i što sam pitao na usmenom
Upravo tako.
perinjo is offline  
Old 19.01.2012., 00:28   #5675
Profesori informatike i održavanje

Evo i ja ću se malo uključiti u raspravu u vezi tog održavanja i rada profesora informatike. Kako i sam radim u srednjoj školi i predajem informatiku već evo 11 godina, ono što mi najviše "smeta" što nas stalno vuku za rukav ostali kolege i nenastavno osoblje po školi.
Uvijek je tu nekog posla za informatičara. Evo u našoj školi imamo 75 računala. Imamo oko 50 zaposlenih djelatnika i 15 učionica. Znači ja predajem informatiku i imam punu satnicu 22 sata tjedno.
Evo iskustvo u proteklih mjesec dva
- imamo u svim učionicama projektore i stolna računala. Dođem na posao u 2 smjenu, jedan projektor ne pokazuje sliku na platnu. Kolegica zove, pita hoću li doći pogledati jer je pripremila prezentaciju za nastavu. Kako ću reći da neću. Došao, pogledao, netko izvukao kablove iza računala, prekinula se veza i sad to treba softverski "naštimat" da prikazuje sliku i na monitoru i na projekcijskom platnu (vrijeme 15 min);
- već me tražili iz računovodstva u međuvremenu (od 1.1. tako mi rekli u računovodstvu trebalo slati neke srm obrasce preko e-regosa. Treba to instalirati, 3-4 papira s pinom, javljaju se greške, zovi finu, jer tako piše u uputama, na besplatnom telefonu čekali 15 min itd.). Vrijeme potrebno da se to obavi 45-60 minuta;
- škola ima mrežni fotokopirni printer. Printa se što treba i ne treba. Najednom više neće printati. Pitaju da pogledam jer su zvali servis, naravno doći će sutra popodne. Naravno netko dirao po opcijama što ne treba i resetirao printer i sve postavke se obrisale - vrijeme 20 min;
- dođeš na nastavu, jedno računalo se neće pokrenuti ili se pojavio plavi ekran i sl. Treba ostati i instalirati to poslije radnog vremena; - vrijeme oko 30-45 min;
- škola bi nove web stranice (postojeće se nikome ne sviđaju). Zahtjev neka se provjeri koliko bi platili domenu i koliko bi to sve koštalo da netko napravi;
- u travnju škola slavi 75 godina postojanja. Bit će dani otvorenih vrata i neka predavanja. Nema taj dan škole. Naravno informatičar (prof. informatike) mora biti cijeli dan tamo (već planirano) ako slučajno nešto ne bi radilo (računalo, projektor, zvučnici i sl);
-napokon kolegice u knjižnici dobile svoj program za vođenje knjižnice. Ne znaju instalirat program na CD-u, treba zvat da se program registrira i sl. Pitaju hoćeš bit dobar da nam to napraviš. Što reći... Vrijeme 30 min;
- kolegici iz zemljopisa neće se pokrenuti program s CD-a. Hoću li biti dobar i pogledati jer joj to treba; - vrijeme 20 min;
- u učionici broj 2 mrežni printer neće printati. Treba to netko pogledati jer učenici trebaju printati sa svojih mjesta neke zadatke i ne mogu. Razlog netko poslao 20 datoteka na printanje dok nije bilo papira, a i papir se zaglavio u printeru i sve se "zblesiralo". Vrijeme - 30 min.

Mogao bih sad nabrajati još svega (nema smisla više), ali ono što sam htio ukazati ovim postom je taj da određeni profesori nemaju te obaveze. Uvijek gledam kolegu i kolegicu iz matematike. Oni kad zvoni, tj. završe nastavu, pokupe stvari i kažu doviđenja, vidimo se. Tako i profesori zemljopisa, povijesti i sl. Ne želim da ispada da ja njih podcjenjujem, nego mi se to ostajanje i stalno navlačenje za rukav (treba ovo ili treba ono) ne sviđa. Uvijek trebaju profesora informatike. Pa što se prof. matematike, povijesti jednom ne zove za nešto. Ali naravno moj posao je takav i tko mi je kriv što sam to studirao. Trebao sam odabrati nešto drugo.

I onda kažu da smo svi isti u prosvjeti. Nismo i nikada nećemo biti. Jednostavno najlakše bi bilo da Ministarstvo zaposli administratore po školama, bar na pola radnog vremena tko bi se brinuo za takve stvari. Ipak mi imamo 75 računala... Treba to sve održavati. Ali eto što je tu je. Šuti i duraj


-
kresimirstzg is offline  
Old 19.01.2012., 15:23   #5676
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
A jebiga kad se samo informatičari moraju stalno usavršavat.
Odjeb se može lansirat i u školi samo na puno diskretniji način. Samo meni se čini da se više ti žališ nego wifi.
Gle, onaj neki CCNA certifikat ti vrijedi SAMO tri godine. Unutar tog vremena moraš položiti neki viši stupanj ili ponoviti taj koji imaš. Cijena...sitnica. oko 1300 kuna zavisno od tečaja US$. To moraš položiti ako želiš da ti certifikat i dalje vrijedi jer se promijenila tehnologija i slično. Mora li se netko drugi tako usavršavati i uvjetuju li mu to? Čak ne uvjetuju ni profovima informatike. I ne trebaju jer nema potrebe za to što trebaju raditi. Ali, kako je naveo Krešo, siguran sam da je on jedini koga hvataju za rukav jer "on zna". Boli vas sve kiton što ja znam. Naučite se i vi pa znajte umjesto da mene navlačite za rukav. Sigurno bi se prof. likovnog naljutio kada bi ga netko "zamolio" da ode ogletati zid ili staviti fasadu jer mu je to slično da njegovim poslom (proučavanje fasada kroz razdoblja ) a za Krešu to nije ništa čudno.

Opet kažem, ne predajem tu informatiku ali znam kako je to kada te ljudi zovu za svaki kurton nedjeljom u pola noći a normalno je da njih tako zovu. Kada sam počeo normalno živiti? Kada sam počeo govoriti da ja to radim za pare i da sam prilično skup te da će njihovo zaboravljanje šifre koštati samo 200 kuna...ali to je tebi 5 minuta... ali to je 200 kuna i plati ili pjevaj borbene i radi si sam.

Pretvaranje sustava iz jednog u drugi. Išao sam gledati pitanja za državnu maturu i nisam imao pojma o čemu oni tamo pričaju, priložene nekakve tablice, gluposti i nisam se mogao snaći. Ali pretvorim svaki broj u glavi u roku odmah. Tamo hrpetina nekakvih pitanja za koja moram razmisliti šta se pita da bi možda znao odgovoriti pa shvatim da se to može malo drugačije postaviti "da te ceo svet razume" ali doslovno. I onda se sjetim ljubavi, pametnih sastavljača, rodbine im i životinjskog carstva.

75 računala treba održavati i netko treba biti zaposlen da to radi ili plaćen kako god. To sigurno nije posao profova informatike, kao ni kompovi kolega koji se neće "skopčati" na projektor. Jelte, ne mogu zrakom još uvijek ali oni to ne mogu shvatiti pa vuku za rukav.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Old 20.01.2012., 08:33   #5677
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
eto, već prvi sat i neki su zabušavali, tj. dobili su pitanja i ne žele odgovarati. Uopće išta raditi na nastavi. Kad hoću zapisati takve učenike u bilješke da ne rade ništa, trebam li zapisati i datum? Pripravnik
ja zapišem datum i pod te napomene zapisujem sve što se tiče rada, odnosa prema radu i (ne)izvršavanju obaveza. to su stvari kojima podkrijepljujem ocjenjivanje.
Azz is offline  
Old 20.01.2012., 15:45   #5678
Tako i ja. Mozda ste me krivo shvatili: ja nikad ne napišem: zločest je ili sl. Nego sve primjedbe probam vezati uz svoj predmet i svoje gradivo, a da se vidi taj odnos prema (ne)radu.
Velika_kokos is offline  
Old 20.01.2012., 18:33   #5679
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Tako i ja. Mozda ste me krivo shvatili: ja nikad ne napišem: zločest je ili sl. Nego sve primjedbe probam vezati uz svoj predmet i svoje gradivo, a da se vidi taj odnos prema (ne)radu.
Pa ja se nadam da nitko nije ni mene tako shvatio. Naravno da neću tako upisati, nego ću upisati što je konkretno učenik radio, odnosno nije. Zapisujem i one koji se istaknu na nekome satu po aktivnosti.
perinjo is offline  
Old 21.01.2012., 08:07   #5680
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Zapisujem i one koji se istaknu na nekome satu po aktivnosti.
apsolutno. večina klinaca nije za sve, pa ako im posebno dobro ide određeno područje to isto napomenem i zapravom bacim lopticu kojom bi ih podržala u razvijanju tog određenog dijela.
Azz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.