Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 11:24   #21
Dina - prioje odgovor, nadam se, dobijes ovdje nego na ZK.

Mnogo srece.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 11:55   #22
Quote:
dina9 kaže:
Molim da mi pomognete, ako ima netko tko je imao recidiv karcinoma jajnika, naime ja se sa gadom borim vec sedam godina no sad mi raste ca125 i ordinirali su mi niz pretraga. Zato molim da mi pomognete savjetom,
Hvala Dina
Znam da ti nije neka utjeha, ali rak bilo čega se uvijek može vratiti, ma koliko dugo stvar izgledala u remisiji. Nažalost, svi koji su ga jednom imali i "preboljeli" žive s tom sjenom preko sebe koja ih stalno vreba. Ja vjerujem u tebe da ćeš ga i ovaj put staviti pod kontrolu. Moraš nekako naći tu snagu u sebi i nikada odustati! Ti si tu da kontroliraš bolest, a ne da ona kontrolira tebe. Vjerujem da će ti tvoji liječnici znati dati pravi savijet i učiniti za tebe sve što je potrebno da uspiješ!
Pusa i drži mi se! Indirektno znam kako ti je.
p.s. svakako se javi na forum https://www.forum.hr/showthread.php?t=174258
Ima puno cura koje se bore sa svim i svačim i daju jedna drugoj podršku kroz najteže krize. Vidim da mnoge pričaju kako im to olakšavanje duše na forumu i bodrenje drugih jako pomaže
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:43   #23
samo hrabro glavu gore i nedaj se
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 18:56   #24
ja sam jučer izgubila prijatelja,stijenu,jednog od rijetkih ljudi za koje sam mogla reći da sam ga iskreno prijateljski voljela bez ikakvih uvjeta.moje svijetlo,oslonac.

I molim te zbog svih nas pobjedi tu gadariju od bolesti.Živi za sebe,bori se!
i nemoj misliti nikako na najgore.Evo za utjehu,moja mama je vadila markere prije mjesec dana.bili su povišeni,ali se ispostavilo da je u pitanju samo nekakva upala.(mada je imala problema sa tumorima u grudima)
DRŽI SE!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 20:54   #25
maja? kaj je tebi?
Biserka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 11:03   #26
Moja stara je imala rak jajnika prije 10 godina. U samom začetku ga je otkrila slučajnim pregledom! Slučajnim,jer je inače išla jednom godišnje a te godine i drugi put, kao da je predosjećala nešto! Bio je još začahuren unutar dobroćudne ciste tako da nije uspio izaći srećom...no doktor koji ju je operirao je rekao da je unutar bio zloćudan tumor koji bi izašao van da je pričekala 2-3 mjeseca i da bi joj šanse bile minimalne. Sve su joj izvadili, čak i trbušnu maramicu, i slijepo crijevo..doktor je procijenio da neće trebat kemo..i da se nakon 6 godina ako se rak opet ne pojavi može smatrati 'izliječenom'.Bilo nam je grozno kad je saznala da ima rak, gledati njene suze..i znali smo da nije plakala zbog toga što će ona možda umrijeti, već što ako njena djeca ostanu bez majke. . Bila je borac samo takav i to joj je dosta pomoglo. I jako je bitna potpora...moj stari je kroz život bio svakakav prema njoj, ali je bio najbolji muž na svijetu u tom njenom najgorem razdoblju u životu. Jača je nego ikada,radi, veseli se i najmanjim stvarima...kao da sve mlađa i mlađa postaje. Međutim, uvijek je negirala svoj rak,nikada to neće niti izgovoriti da je imala. Imala je tumor, malo operirali i to je to. E da sam bar na nju po takvom razmišljanju.
Poznam curu koja je s 14 godina obolila od raka jajnika. Međutim, cura je definitvno premlada bila da ima mora ići kod ginekologa..nije primjetila ništa neobično, sve dok nije kazaljka udarila na 5 do 12. Naravno, sve su joj odstranili i prošla je dosta kemoterapija i bilo joj je grozno a njenim roditeljima, to je nešto što nitko ne želi iskusiti. Evo kucam u drvo, mala danas ima 21 godinu i sve je to iza nje,...živi jednim normalnim životom, ima dečka, ima dobar posao...ima nade!

P.S.
CA-125 zbilja ne raste samo kod pojave zloćudnog tumora. Pitanje je i koliki je...i zašto. Ne odmah mislit na najgore.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:37   #27
Question dobroćudni tumor na jajniku

meni je rečeno da imam "najvjerojatnije" dobročudni tumor na jajniku, te nakon magnetskog snimanja zdjelice znat će se o kojemu je riječ, ugl. radila sam CA125 i rezultat je 16,9 i oni su mi rekli da nije tumor. i na kraju sad je al dobroćudni- pa su rekli da se neće širiti metastaze, i operacijom sve riješeno, te da se ne uklanja jajnik već samo to tkivo. rekli su poslije nalaza magnetskog znat če što je točno u pitanju , i poslije svakako slijedi operacija tog nečeg,, jer mi jede tkivo jajnika, i trenutno jajnik je "usporen" .
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 17:01   #28
Quote:
pomagajte kaže: Pogledaj post
meni je rečeno da imam "najvjerojatnije" dobročudni tumor na jajniku, te nakon magnetskog snimanja zdjelice znat će se o kojemu je riječ, ugl. radila sam CA125 i rezultat je 16,9 i oni su mi rekli da nije tumor. i na kraju sad je al dobroćudni- pa su rekli da se neće širiti metastaze, i operacijom sve riješeno, te da se ne uklanja jajnik već samo to tkivo. rekli su poslije nalaza magnetskog znat če što je točno u pitanju , i poslije svakako slijedi operacija tog nečeg,, jer mi jede tkivo jajnika, i trenutno jajnik je "usporen" .
Nakon operacije će poslati uzorak izvađenog tkiva na PHD analizu. Kada dobiješ taj nalaz ćeš znati o čemu se konkretno radi, službeno. Neslužbeno, liječnici odokativno već znajo što je.
Ako su rekli da je benigno, sigurno je benigno. Obično se ne zaletavaju s takvim stvarima. Ne kužim čemu MR Laparoskopija je i onako ne izbježna. Pretpostavljam da se radi o endometričnoj cisti. Vidi topic Endometrioza na ženskom zdravlju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 23:22   #29
rak jajnika, molim vas mišljenje

Nastojat ću biti što sažetija i jasnija.
Ovako,prošli ponedjeljak mi je sestra otišla na laparoskopiju zbog endometriona i tijekom laparoskopije utvrđeno je da se unutar endometriona krije malo zlo,rak,te su se odmah odlučili za laparotomiju te izvadili jajnike i maternicu.
Sestra ima 36 godina i rodila je dvoje djece.
Ne mogu vam opisati koliko šok smo doživjeli obzirom da su markeri prije operacije bilo skroz u granicama normale i ništa nije upućivalo na rak.
Međutim,eto,dogodiloo se i sada se treba s time što bolje nositi.
Naime,zanima me da li je itko imao ovakav slučaj da je rak bio učahuren u endometrionu i hvala Bogu nije se proširio na okolne organe(maternica je bila čista ali je izvađena iz predostrožnosti).
Molim vas za informacije!!!
Puno hvala!!
zabrinutasestra is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.04.2011., 17:52   #30
Sto je endometrion?
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:37   #31
Quote:
zabrinutasestra kaže: Pogledaj post
Nastojat ću biti što sažetija i jasnija.
Ovako,prošli ponedjeljak mi je sestra otišla na laparoskopiju zbog endometriona i tijekom laparoskopije utvrđeno je da se unutar endometriona krije malo zlo,rak,te su se odmah odlučili za laparotomiju te izvadili jajnike i maternicu.
Sestra ima 36 godina i rodila je dvoje djece.
Ne mogu vam opisati koliko šok smo doživjeli obzirom da su markeri prije operacije bilo skroz u granicama normale i ništa nije upućivalo na rak.
Međutim,eto,dogodiloo se i sada se treba s time što bolje nositi.
Naime,zanima me da li je itko imao ovakav slučaj da je rak bio učahuren u endometrionu i hvala Bogu nije se proširio na okolne organe(maternica je bila čista ali je izvađena iz predostrožnosti).
Molim vas za informacije!!!
Puno hvala!!
Žao mi je zbog tvoje sestre, ali vjeruj mi nije tako strašno kao što zvuči- Prošla sam to u siječnju ove godine. Izvađeni su mi jajnici i maternica, laparoskopski. Najteže je bilo čuti dijagnozu i priopćiti je ljudima koje volim. Nakon operacije sam se nastojala što prije uključiti u normalan život. (nakon dva tjedna bila sam ponovo na poslu) jer je to najbolji način da dovedeš psihu u normalno stanje.
Najviše mi je pomogao liječnik koji mi je rekao da , prvo, ako negdje moraš imati rak, onda je maternica najpogodnija. Ne širi se, ne vraća se. Kratko i jasno. Zatim mi je rekao : ne kopaj po internetu i ne traži savjet od ljudi koji nisu liječnici .
Ne brini, sestra će biti dobro. Kad prođe šok od dijagnoze, neka se naglavce baci u život. I neka ne razmišlja više o tome. Osobno, tu epizodu u svom životu smatram završenom. I kao što mi je rekao liječnik koji me je operirao, nakon pregleda mjesec dana poslije operacije : vi ste zdrava žena.. Tako se i osjećam . Želim tvojoj sestri sve najbolje. Neka se okrene svojoj djeci, mužu, ...život je lijep. Vjeruj mi, ona je ponovo zdrava.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 22:42   #32
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
Izvađeni su mi jajnici i maternica, laparoskopski. .


Oprosti, želiš reći da su ti kroz mali sitan rez izvadili maternicu?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 09:08   #33
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post


Oprosti, želiš reći da su ti kroz mali sitan rez izvadili maternicu?
Vjerojatno je mislila na laparotomiju. Nemoguće je raditi tako radikalnu operaciju laparoskopski.

I nikako se ne slažem s tim da za savjet treba pitati samo liječnike. Liječnik, koji se nikad nije našao u toj koži, posebno ako je muškarac pa i kušao taj aspekt gubitka obilježja ženstvenosti, sigurno nije kompetentan dati savjet kako dilati sa stvarima koje su jednako važne kao i samo medicinsko liječenje. Potpora i pomoć okoline i društva je jednako važna, ako ne i važnija od zračenja i kemo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 14:58   #34
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post


Oprosti, želiš reći da su ti kroz mali sitan rez izvadili maternicu?
Laparoskopski asistirana vaginalna histeroktomija. To je točan naziv.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 15:12   #35
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je mislila na laparotomiju. Nemoguće je raditi tako radikalnu operaciju laparoskopski.

I nikako se ne slažem s tim da za savjet treba pitati samo liječnike. Liječnik, koji se nikad nije našao u toj koži, posebno ako je muškarac pa i kušao taj aspekt gubitka obilježja ženstvenosti, sigurno nije kompetentan dati savjet kako dilati sa stvarima koje su jednako važne kao i samo medicinsko liječenje. Potpora i pomoć okoline i društva je jednako važna, ako ne i važnija od zračenja i kemo.
Što se tiče operacije bila je to laparoskopski asistiana vaginalna histeroktomija. Nisam imala rez na trbuhu, imam samo tri točkice kao posljedicu laparoskopije. maternica je izvađena vaginalno.

A što se tiče raznih grupa za potporu , jako je dobro da postoje i da mogu pomoći ljudima kojima je to potrebno. I sama sam mislila uključiti se u to, ali sam zaključila da meni to ne treba. Kad je liječnik rekao da ne tražim pomoć na internetu poslušala sam ga i to se kod mene pokazalo dobrim. prije tog savjeta prekopala sam internet, rasplakala se nad svakom tužnom sudbinom, raspitala se o postojanju udruga žena operiranih od tumora u mom gradu , uspoređivala svoj slučaj s tuđima - nije pomoglo. Pomogao mi je liječnik kad je rekao: došli ste na vrijeme, tumor nije velik, odstraniti ćemo maternicu i jajnike i sve će opet biti dobro. I pomogao mi je brzi povratak na posao (ne savjetujem, samo iznosim svoje iskustvo), izlasci s prijateljima, smijeh moga sina, ... vedar pogled prema naprijed. Ja sam zdrava žena.
I ne ,ne potiskujem ništa. Do sita sam se s prijateljicom i mužem narazgovarala o tome, oplakala samu sebe, ali sve je to iza mene. Dobro sam fizički, odlično psihički.
Želim svima puno zdravlja.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 18:24   #36
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
Što se tiče operacije bila je to laparoskopski asistiana vaginalna histeroktomija. Nisam imala rez na trbuhu, imam samo tri točkice kao posljedicu laparoskopije. maternica je izvađena vaginalno.
Nisam uopće znala da se takav zahvat izvodi u HR. Molim te možeš li malo više reći o tome? Kako to da su se odlučili za taj zahvat, a ne ono što je uobičajenije - laparotomiju?

Edit: evo našla sam na netu da LAVH (laparoskopski asistiana vaginalna histeroktomija) nudi brojne prednosti u usporedbi s abdominalnom kirurgijom, kao što su minimalni gubitak krvi, manje boli, kraći boravak u bolnici, brži oporavak. Ali, u članku kažu da je zahvat skuplji (jer zahtijeva korištenje jednokratnih skupih instrumenata) - valjda ga zato i rjeđe izvode u našim bolnicama, a također zahtijeva i iskusnog i stručnog kirurga.

Voljela bih da kod nas više izvode te manje invanzivne operacije, međutim, očito to još neće postati uobičajeno

Možeš li reći u kojoj bolnici si operirana, baš me zanima.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...

Zadnje uređivanje Sashica : 05.06.2011. at 18:38.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:03   #37
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Nisam uopće znala da se takav zahvat izvodi u HR. Molim te možeš li malo više reći o tome? Kako to da su se odlučili za taj zahvat, a ne ono što je uobičajenije - laparotomiju?

Edit: evo našla sam na netu da LAVH (laparoskopski asistiana vaginalna histeroktomija) nudi brojne prednosti u usporedbi s abdominalnom kirurgijom, kao što su minimalni gubitak krvi, manje boli, kraći boravak u bolnici, brži oporavak. Ali, u članku kažu da je zahvat skuplji (jer zahtijeva korištenje jednokratnih skupih instrumenata) - valjda ga zato i rjeđe izvode u našim bolnicama, a također zahtijeva i iskusnog i stručnog kirurga.

Voljela bih da kod nas više izvode te manje invanzivne operacije, međutim, očito to još neće postati uobičajeno

Možeš li reći u kojoj bolnici si operirana, baš me zanima.
KBC Rijeka.
Ne znam zašto su se odlučili na taj način operirati me, ali mi je naravno drago.
Dok sam bila u bolnici (prije i poslije operacije) srela sam dosta (previše) žena operiranih od tumora na maternici ili jajnicima, i čini mi se da je barem trećina operirana kao i ja.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 20:13   #38
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
KBC Rijeka.
Ne znam zašto su se odlučili na taj način operirati me, ali mi je naravno drago.
Dok sam bila u bolnici (prije i poslije operacije) srela sam dosta (previše) žena operiranih od tumora na maternici ili jajnicima, i čini mi se da je barem trećina operirana kao i ja.
Ovo su odlične vijesti. Naravno, ne to da ste operirane zbog tumora, zbog toga mi je istinski žao , nego to da se koriste takve manje invanzivne, poštednije metode.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:32   #39
Rak jajnika - zlucudna bolest o kojoj se mora podic svjest

Prelistala sam zapocetu temu o raka jajnika, al smatram da nije ni blizu ono sto zelim poruciti, ukoliko administrator smatra da je tema ista, moje isprike i molim neka prebaci moj post

Prije neki dan slucajno pogledana emisija Dr. Oz-a ostavila me je bez sna - tema je bila rak jajnika, al nije tema bila zastrasujuca, vec to da lijecnici neznaju prepoznati simptome ove zlocudne bolesti.

Opasnost ove bolesti lezi upravo o nemogucnosti prepoznavanja njenih simptoma, ako se bolest uspije otkriti na vreme - postotak ljecenja je 90% u korist pacijenta ukoliko se simptomi prepoznaju prije metastaziranje bolesti, postotak izljecenju je samo 30 %

U produzetku posatm link sa testom koji se nalazi na stranice Dr. Oza i dobro je da ga svaka zena napravi, ukoliko uocite najmanje 2 ili 3 simptoma sa isprintanim testom i rezultatom zatrazite od svog ginekologa testiranje na rak jajnika, zasto ovo pricam?!

Zato sto (pricam o americi jer tamo je radnja emisije i radjena je anketa) 99% žena sa rakom jajnika ljecene su od strane svojih ljecnika od depresije, migrene pa sve do gastritisa, nijednu od njih nisu dali uputnicu ginekologu, a one koje su se obratili svom ginekologu, bile proslijedjene dalje (pod izlikom da imaju samo ciste ili miome)

Test kojeg treba svaka zena napraviti i proslijediti dalje svojim mama, sestrama, prijateljicama:
http://www.doctoroz.com/videos/ovarian-cancer-one-sheet

Vise o ovoj bolesti i o razlozima zasto ju je tesko otkriti, kao i o toku same bolesti možete pročitati ovdje:
http://zena.hr/clanak/um_i_tijelo/ka...k_jajnika/4857

Moje isprike ako ne budem cesto na temu koju sam pokrenula, al obveze su mi takve da rijetko kada imam i ovoliko vrijemena da malo sjednem za kompom ...
Hvala na razumjevanju
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 13:24   #40
Quote:
no_scrubs kaže: Pogledaj post
Evo ljudi dolazim nažalost s malo ozbiljnijom temom. Mami su dijagnosticirali cistu na jajniku za koju su rekli da može biti i samo cista, ali i benigna i maligna tvorevina... Samo je na jednom jajniku i ima 9 sa 7 cm... Zanima me ako itko od vas ima iskustva s time jer doktori ne žele ništa reći, ako itko zna koliko su česti maligni a koliko benigni tumori, išta... Bit ću vam zahvalna na odgovoru
ali ti nisu spominjali nikakvu operaciju?
mislim sa toliko cistom ne mogu ni menstruacije bit baš redovite...

inaće ako utipkate simptome raka jajnika na internet ispada ovo:
čest osjećaj nadutosti, bol u predjelu trbuha i pelvisa, manjak apetita i brzi osjećaj sitosti za vrijeme jela, urinarni problemi, kao što je nagla potreba za mokrenjem i česte potrebe za mokrenjem.


inaće, ne postoji nikakav parametar sa kojim bi se moglo sto posto reć to je karcinom jajnika, čak krvna slika može bit savršena a žena ima tu bolest jajnika. jedino ako su menstracije stalno neredovite...

Zadnje uređivanje Talija444 : 06.07.2013. at 13:34.
Talija444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.