Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 13:43   #261
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Perec čitaj....



Jel sam ja dobro razumijela???
Jesi

No sa 8kW na 60m2 stanu mu ne trebaju elektro radijatori. I kada je vani veliki minus 8kW je dosta za grijanje. Ali mi nema smisla posto preuredjuje stan da ne odfura 2-3 cijevi za radijatore po sobama i kupaoni i sa 8kW grije i taj ostatak stana nego bi tamo kurio elektriku.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:02   #262
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jesi

No sa 8kW na 60m2 stanu mu ne trebaju elektro radijatori. I kada je vani veliki minus 8kW je dosta za grijanje. Ali mi nema smisla posto preuredjuje stan da ne odfura 2-3 cijevi za radijatore po sobama i kupaoni i sa 8kW grije i taj ostatak stana nego bi tamo kurio elektriku.
to mu je old time i govorila, da mu ne trebaju strujni uz to.
iako, ja bih napravila ovako kako ti savjetuješ kad već radi i kopa
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:27   #263
Znam ja što čovjek hoće....zato sam i napisao:nije pitao za primarno(tu se je odlučio na drva)dvoumio se je između klime i radijatora na struju(tu sam trebao samo napisati kao pomoć drvima,da sam tako napisao bilo bi jasnije,ali nema veze).Drugim riječima trebalo mu se odgovoriti da li struja ili klima...
I na to sam mu savjetovao da ako uzme klimu zaboravit će na drva....i sve 5!!!

Na kraju krajeva čovjek će sam odlučiti što mu je potrebno i kakav komfor hoće...s obzirom da se odlučio na drva komfor kao takav mu nije prioritet,prioritet su mu financije...
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:41   #264
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva čovjek će sam odlučiti što mu je potrebno i kakav komfor hoće...s obzirom da se odlučio na drva komfor kao takav mu nije prioritet,prioritet su mu financije...
Gle mozda je na klimu i jeftinije nego na drva. Tako da ako su financije u igri klima koja trosi 2kn na sat na ful gas i onda odrzava sa jos manje love nece potrositi puno struje i mozda bude jednako jeftino/skupo kao i na drva.

Kak ne kuzis da se ljudi ne griju na drva samo radi financija. Si se ti ikada grijao na drva ili samo na klimu pa bolje ne znas?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:58   #265
vragec,sve ok.Ugl. Ja 100% potpisujem svaku rečenicu od europe2seoul i da ,sumnjam da čovjeku igra ulogu lova,jer obzirom da renovira/sređuje stan i imao je u planu kupiti tri radijatora na struju koji nisu tako jeftini... Mislim da kod njega uopće nije to razlog zašto se odlučio grijati na drva,kao ni kod mene.Mi jednostavno tako volimo i to je to.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:44   #266
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Gle mozda je na klimu i jeftinije nego na drva. Tako da ako su financije u igri klima koja trosi 2kn na sat na ful gas i onda odrzava sa jos manje love nece potrositi puno struje i mozda bude jednako jeftino/skupo kao i na drva.

Kak ne kuzis da se ljudi ne griju na drva samo radi financija. Si se ti ikada grijao na drva ili samo na klimu pa bolje ne znas?
Kako ti (a rekao bi i još neki,ne svi)ne kužiš da ljudi mogu imati drugačije mišljenje.I 90% ljudi se grije na drva iz financijskih razloga,ostali zbog romantike!Na žalost ne možeš me uvjeriti da ljudi uživaju u bacanju drva u peć i cjepanju,slaganju i sličnom ili kada dođu s posla u hladan stan ili kuću i moraju ložiti.Nisam se nikad grijao na drva niti na klimu...ali to nema veze s ovom temom!

Na ovu temu sam svoje rekao,čovjeku sam predložio što sam predložio(on će na kraju krajeva sam odabrati)i to je to.Ne znam što bi još mogao reći...
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:31   #267
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Kako ti (a rekao bi i još neki,ne svi)ne kužiš da ljudi mogu imati drugačije mišljenje.I 90% ljudi se grije na drva iz financijskih razloga,ostali zbog romantike!Na žalost ne možeš me uvjeriti da ljudi uživaju u bacanju drva u peć i cjepanju,slaganju i sličnom ili kada dođu s posla u hladan stan ili kuću i moraju ložiti.Nisam se nikad grijao na drva niti na klimu...ali to nema veze s ovom temom!

Na ovu temu sam svoje rekao,čovjeku sam predložio što sam predložio(on će na kraju krajeva sam odabrati)i to je to.Ne znam što bi još mogao reći...
Sve ok,svatko ima pravo da se odluči sam što i kako voli,samo još da ti kažem da kada smo tražili stan jedan od prvih uvjeta je bio da otvor za dimnjak bude u dnevnom b. i to da u našu kaminsku peč ide raskalano drvo od 60cm dužine ,znači veliki komadi i da na početku zime naložimo peć i ona se ne gasi do proljeća.Npr. Nedjeljom odemo na cijeli dan negdje ,napunimo je ujutro,zatvorimo i kada navečer dođemo kući ona ima žara taman za ubaciti drvo i ona piči dalje.To je drugo ako odemo na par dana ,ali ja nju pripremim prije odlaska i kada dođemo samo kresnem i za pola sata je u dnevnoj toplo,u sobama ni ne volim da mi je pretoplo,prozor je uvijek na kant otvoren sve dok ne legnemo.Tako da nema nikakve hladnoće kada dođemo s posla i doslovno jednom na dan donesem drva u kuću,niti ne osjetim.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:32   #268
Zna li netko ovdje nešto o plastificiranju radijatora. Uskoro će nam postaviti razdjelnike grijanja pa bismo voljeli obnoviti radijatore. E sad mislili smo ih prefarbati ali sam istrazivajuči o tome naišla na pojam plastificiranja radijatora. Koliko je to dobro, koliko je trajno i što je bolje, farbanje ili plastificiranje?
Ako netko zna iz prve ruke još bolje. Hvala unaprijed na pomoći.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 12:04   #269
mislim da plastificiranjem vše blokiraš predaju topline nego farbanjem

nego, jel netko čisti radijatore od hrđe i kamenca ili to sustav automatski ispire?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:12   #270
Ja mislim da je to plastificiranje super.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:30   #271
Mi smo plastificirali stare gusnate radijatore i izgleda super...muz se posebno raspitivo oko toga i kaze da plastifikacija ne daje nikakav otpor pri otpustanju topline, isto su napravili kucni prijatelji i isto su jako zadovoljni. Izgleda uredno i super se odrzava.
mar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:40   #272
Quote:
mar007 kaže: Pogledaj post
Mi smo plastificirali stare gusnate radijatore i izgleda super...muz se posebno raspitivo oko toga i kaze da plastifikacija ne daje nikakav otpor pri otpustanju topline, isto su napravili kucni prijatelji i isto su jako zadovoljni. Izgleda uredno i super se odrzava.
Može kakva slikica? Moze i na PM ako ne ovdje. Ali bilo bi lijepo vidjeti kako to izgleda...hvala.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:44   #273
http://viking.hr/plastifikacija-slike/

http://oi60.tinypic.com/2nsvuib.jpg

Zadnje uređivanje City : 16.06.2015. at 15:22.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 15:44   #274
Ja ne vidim ništa...jel to samo do mene ili je došlo do neke greške?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 11:22   #275
ja vidim, super zgledaju...znači zadovoljni ste s navedenom firmom
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 01:02   #276
Bok,

zna li netko di ima za kupit kupaonski radijator (lojtrica) visine do 800, a sirine maksimalno 600?
Fala na pomoci!
slickezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:50   #277
Izbor radijatora

Dakle, pokvario mi se jedan radijator u stanu, treba ga hitno zamijenit (pušta vodu), drugi je isti i jednako star tako da će i on uskoro, pa ćemo zamijenit i njega, treći nije ni radio kako spada prošle zime, pa ajde onda i njega..


Dakle, od četiri prostorije u stanu koje imaju radijatore, u tri moram postaviti nove.

Ono što mene zanima i zašto otvaram ovu temu:

Kako da izračunam koji broj rebara odgovara površini pojedine prostorije (uz standardnu visinu stropa)?
Također, imam jednu prostoriju u stanu, hodnik, koja se nikako ne grije, a ima osjetan površinski udio, tako da bi trebalo na svaki od tri radijatora koja ću kupovat dodat pokoje rebro (koliko?) kao kompenzacija za tu prostoriju!


Također, koji tip radijatora i kojeg proizvođača je uopće najbolje uzeti? Lipovica?


Hvala unaprijed
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:32   #278
Quote:
GoreeMarcus kaže: Pogledaj post
Dakle, pokvario mi se jedan radijator u stanu, treba ga hitno zamijenit (pušta vodu), drugi je isti i jednako star tako da će i on uskoro, pa ćemo zamijenit i njega, treći nije ni radio kako spada prošle zime, pa ajde onda i njega..


Dakle, od četiri prostorije u stanu koje imaju radijatore, u tri moram postaviti nove.

Ono što mene zanima i zašto otvaram ovu temu:

Kako da izračunam koji broj rebara odgovara površini pojedine prostorije (uz standardnu visinu stropa)?
Također, imam jednu prostoriju u stanu, hodnik, koja se nikako ne grije, a ima osjetan površinski udio, tako da bi trebalo na svaki od tri radijatora koja ću kupovat dodat pokoje rebro (koliko?) kao kompenzacija za tu prostoriju!


Također, koji tip radijatora i kojeg proizvođača je uopće najbolje uzeti? Lipovica?


Hvala unaprijed
Postojeci radijatori su koji tocno?

Ako su Lipovica onda uzmi isto broj rebara ako su te zadovoljavali kod grijanja. Evenutalno dodaj jos par rebara ali hodnik ti se ne bude grijao ako
budes vrata drzao zatvorenima.

Ako imas celicne, onda reci koji model da se vidi snaga pa uzmes iste takve ili vece ili adekvatan broj Lipovice ili Alukala.

No fali informacija sa tvoje strane...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:50   #279
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Postojeci radijatori su koji tocno?

Ako su Lipovica onda uzmi isto broj rebara ako su te zadovoljavali kod grijanja. Evenutalno dodaj jos par rebara ali hodnik ti se ne bude grijao ako
budes vrata drzao zatvorenima.

Ako imas celicne, onda reci koji model da se vidi snaga pa uzmes iste takve ili vece ili adekvatan broj Lipovice ili Alukala.

No fali informacija sa tvoje strane...
postojeći radijatori su gusani, prastari, nigdje na njima ne piše snaga niti ikakva specifikacija (barem ne na vidljivom mjestu), tako da ne mogu ništa pametno s te strane reći


ali pretpostavljam da su dosta manje efikasni od recimo lipovice

vrata u stanu između prostorija su uglavnom otvorena, upravo zato bih htio uzeti poneko rebro više na svakom radijatoru


šta još treba reć da je bitno... stan je u priličnoj banani što se tiče položaja (sjeverna strana), ali stiže PVC stolarija kroz koji tjedan... pa će bit bolje, prošle zime je to bilo jako loše, puno potrošnje, a neugodna temperatura u stanu i uz maksimalno odvrnute ventile

zato sad želim nešto promijenit. nažalost, položaj stana je takav da nemamo nikoga oko nas niti ispod nas, dakle, od nikog ne dobijamo toplinu, dapače, samo hladnoću, ali PVC bi trebao već dosta popraviti situaciju, međutim, želim biti siguran i povećati ponešto samu snagu tj. površinu ogrjevnih tijela, pa makar to dovelo i do manjeg povećanja računa za grijanje

kvaliteta života > neznatno povećanje troškova

tako ja rezoniram



ne znam koji podatak još da velim, recimo, u glavnoj prostoriji u stanu, površine 17-18 m2, trenutno postoji jedan radijator, gusani, koji ima 23 rebra i visinu 51 cm...
i u toj prostoriji nam je bilo prohladno cijelu zimu

naravno da je tu propblem sjevernog zida, loše stolarije, ali mislim da možda ni sadašnja površina radijatora (tj. broj članaka) nije adekvatan potrebama i specifikumu stana

recimo taj hodnik ima površinu 7-8 m2, a cijeli stan oko 42 m2...
to je dosta negrijanog prostora...
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 23:45   #280
Koji su gusani radijatori ovi:

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-37096967.jpg

ili ovi:

http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-54463953.jpg
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.