Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2003., 15:05   #21
Mislim da to rade osobe nesigurne u sebe s vječnim strahom da će sami biti u "podređenom" položaju. Tako im se čini da vladaju situacijom.

Slažem se da takvima treba odgovarati baš s protupitanjem, ali nisu svi snalažljivi na taj način. Protupitanje umjesto odgovor izgleda jako bezazleno i uhvatiš se u klopci, jer zakaj bi se ljutio na tako "nevino" pitanje.

Dok shvatiš, sve postane skoro navika, osim ako i sam nisi takav pa se uzajamno davite.

Ista je stvar i na poslu. Možda malo lakše, jer je više "svjedoka", pa su primorani na (privremeno) povlačenje.

Od takvih ljudi zapravo treba bježati glavom bez obzira, jer oni nikad ne prestaju i "love" te i najmanji znak "odsutnosti".

Na protuudar dođe mali zastoj do prve prilike.

I uvijek nađu novu naivnu (dobronamjernu) žrtvu. Jednostavno tako jedino funkcioniraju.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:10   #22
Re: .....hm, hm.........

Quote:
oona kaže:
.........kako sam vec u mogucnosti predvidjeti njegovu reakciju na neko moje pitanje, onda zapocnem s onim: "nemoj molim te, samo reci to, to i to, jer to nije odgovor koji mi treba, saslusaj me do kraja, razmisli i odgovori, imas dovoljno vremena da smislis pametan odgovor.....nemam vremena za prazne rasprave (mlacenje prazne slame - ovisno o prilici!)".............i upali........najcesce.........
Sumnjam u dugoročni uspjeh takve "strategije".
Logika općenito takvima ne pomaže.

Želim ti sreću.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:17   #23
Quote:
Drito Konj kaže:
...i vjerojatno je pritom jednako naporan
a sta ces - moramo ga trpiti - zajebo se sef kad ga je zaposlio pa sad nama kuka - a mi mu kazemo ko te jebe moj tetrijebe - jedi sad sto si posro
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:19   #24
mene zacudi sto moj dragi ne pokazuje interes; ne samo da m ne postavlja potpitanja, nego ako ja hocu malo detaljnije pricati obicno mi objasni da ga to ne zanima (pogotovo ako ljude ne zna, ne zeli uopce slusati...)
evo kako bi kod nas prosao doticni sprovod:
ja: "umro je tata od XY, danas je sprovod tu i tu, tad i tad. ja cu ici"
on: "ok"
ja: vidimo se tad i tad.
on: "ok"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:28   #25
moj bi dodao: daj kad se vraćaš donesi nekaj za večeru iz self servisa.
onda bi ja rekla nek si sam donese jer se meni ne bu dalo tak kasno.
onda bi on reko dobro, al daj ti onda dofuraj, recimo, cigarete.
onda bi ja rekla ajde može.

Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:31   #26
hmmmmmmmmmm
jedna stvar koju sam ja zapazio kod moje polovice je da ona jednostavno nezna pitati ono kaj ju u stvari zanima
pa onda pocne izokola pa prema okolo

npr. ako hoce s frendicama na pice , pita me jesam li tad i tad jako zaposlen ili da li tad nekaj planiram

naravno da onda od mene pobere pitanje "zakaj pitas?"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:34   #27
moj ne bi nista dodao, ja bih dosla kuci pokusala nesto pricati o tom dogadjaju a on bi me tuzno pogledao i rekao "stvarno mislis da me to zanima?". ja bih rekla "ne, ne zanima te". on bi rekao "hvala"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:47   #28
Quote:
luca kaže:
moj ne bi nista dodao, ja bih dosla kuci pokusala nesto pricati o tom dogadjaju a on bi me tuzno pogledao i rekao "stvarno mislis da me to zanima?". ja bih rekla "ne, ne zanima te". on bi rekao "hvala"
I moja mi cesto prica sve i svasta. Obzirom da su to stvari koje su joj vazne, ja ju ipak saslusam. Ovo gore mi se cini pomalo grubim.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 16:45   #29
Quote:
luca kaže:
moj ne bi nista dodao, ja bih dosla kuci pokusala nesto pricati o tom dogadjaju a on bi me tuzno pogledao i rekao "stvarno mislis da me to zanima?". ja bih rekla "ne, ne zanima te". on bi rekao "hvala"
pa dobro, sad... ja bih ga pustila bar malo da priča...
dok ne vidim dal je dobra priča
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 22:59   #30
Quote:
luca kaže:
moj ne bi nista dodao, ja bih dosla kuci pokusala nesto pricati o tom dogadjaju a on bi me tuzno pogledao i rekao "stvarno mislis da me to zanima?". ja bih rekla "ne, ne zanima te". on bi rekao "hvala"
nisi li onda ti tužna?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 00:34   #31
Re: A zašto pitaš?

Quote:
Simona kaže:
I što mislite o takvom davežu?
A zašto pitaš?
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 10:54   #32
Quote:
just Sandy kaže:
nisi li onda ti tužna?
ne, jer imamo milijun zajednickih stvari o kojima mozemo pricati ja sam recimo tuzna kad on cita neku knjigu pa mu se ne da pricati sta u njoj pise. e, to me raspizdi i naljuti i rastuzi. onda on skuzi da sam ja potpuno suprotna od njega (on ne zeli uopce cuti sta pise u knjizi koju ce citati poslije mene), pa ipak pricamo (iako on ne moze shvatiti zasto je meni to bitno, tako sam navikla s mamom i tatom i bas mi fali ako nema toga).
ili ako nazove moja mama ili baka ili bratic, hoce znati sve detalje cak i ako mu je dosadno slusati kakve plocice mama ima u novoj kupaoni.
njega zanima sve u vezi mene, mog zivota i naseg zivota. ali ga nimalo ne zanima nesto u vezi ljudi koje ne poznaje i koje ne zeli znati.
iskreno, kad on meni kaze da je muz od njegove tehnicarke na operaciji, ne pitam za detalje i ne zanima me. ne poznam niti tehnicarku, niti njegnog muza.
ako on ne pozna xy, niti njenog tatu, ocekujem da ga ne zanima.

naime, kad je meni nesto vazno, onda je i njemu. ali iskreno, sporovod od oca od xy (kojeg nisam nikad upoznala, a xy nije prijateljica nego poznanica, on ju niti ne zna), nije ni meni bitan da bih zeljela to raspraviti (zar se ima sto?). stvar je navike da "podneses izvjestaj".
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 11:21   #33
Quote:
luca kaže:
njega zanima sve u vezi mene, mog zivota i naseg zivota. ali ga nimalo ne zanima nesto u vezi ljudi koje ne poznaje i koje ne zeli znati.
razumijem
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 12:43   #34
Quote:
luca kaže:
mene zacudi sto moj dragi ne pokazuje interes; ne samo da m ne postavlja potpitanja, nego ako ja hocu malo detaljnije pricati obicno mi objasni da ga to ne zanima (pogotovo ako ljude ne zna, ne zeli uopce slusati...)
evo kako bi kod nas prosao doticni sprovod:
ja: "umro je tata od XY, danas je sprovod tu i tu, tad i tad. ja cu ici"
on: "ok"
ja: vidimo se tad i tad.
on: "ok"
to ko da si mog opisala..
samo kaj mene to nekad zivcira..pa kaj onda kaj ih ne poznas ja bum ti ih svejedno sve u detalje opisala i istracala
i onda slusa ali pod uvjetom da igra Madden za to vrijeme
__________________
blade of darkness
poisoniry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 17:43   #35
Quote:
luca kaže:

njega zanima sve u vezi mene, mog zivota i naseg zivota. ali ga nimalo ne zanima nesto u vezi ljudi koje ne poznaje i koje ne zeli znati.
iskreno, kad on meni kaze da je muz od njegove tehnicarke na operaciji, ne pitam za detalje i ne zanima me. ne poznam niti tehnicarku, niti njegnog muza.
ako on ne pozna xy, niti njenog tatu, ocekujem da ga ne zanima.

naime, kad je meni nesto vazno, onda je i njemu. ali iskreno, sporovod od oca od xy (kojeg nisam nikad upoznala, a xy nije prijateljica nego poznanica, on ju niti ne zna), nije ni meni bitan da bih zeljela to raspraviti (zar se ima sto?). stvar je navike da "podneses izvjestaj".
Uh dobro! Već sam mislio reči da ta tvoja veza nema smisla kad ga ne intweresira ništa vezano uz tebe kad vidjeh ovo objašnjenje.
Normalan čovjek - čemu se opterečivati s nekime tko ti nije ništa u životu?
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 17:51   #36
Quote:
Aragorn kaže:
Uh dobro! Već sam mislio reči da ta tvoja veza nema smisla kad ga ne intweresira ništa vezano uz tebe kad vidjeh ovo objašnjenje.
Normalan čovjek - čemu se opterečivati s nekime tko ti nije ništa u životu?
ma kakvi, sto se toga tice zanimaju ga plocice u kupaoni moje mame. iako znam da ga bas briga za to, cinjenica da je to moja mama i da su to njene plocice, onda hoce znati.
ali kad mu npr kazes "umrla je princez Diana", on ce na to reci "ok". nimalo ga ne bi zanimalo ni gdje, ni kako, ni kada...
to nije "njegova" osoba i bas ga briga
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.