Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 14:06   #361
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
To nije usput, Nausikajo. To je put.

Da, ako voli autoricu i stalo mu je do nje. To isto nije "samo zato". To je zato.
Pa ako je voli i stalo mu je do nje kakva god da jest, nek mu lijepo kaže da se ševila i s drugim paralelno i da je dijete možda i od tog drugog, ali (uz blaženi osmijeh), taj drugi je bezveznjak i ona se odlučila za njega - boljega, da se pobrine o novom stanovniku planete, pa zar to nije divno, dragi, hoćemo li svadbu samo s užom rodbinom ili i širom, gornji kat tvojih staraca je sasvim ok, ali nek ga malo sfriškaju prije nego nam počnu kupovat namještaj i daj mi broj mobitela od tvoje stare, vidjela sam zgodna kolica u Baby Centru pa nek provuče Visu, ti nazovi budućeg kuma, a ja idem sa sekom birat vjenčanicu, pusa :klap:
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:10   #362
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa ako je voli i stalo mu je do nje kakva god da jest, nek mu lijepo kaže da se ševila i s drugim paralelno i da je dijete možda i od tog drugog, ali (uz blaženi osmijeh), taj drugi je bezveznjak i ona se odlučila za njega - boljega, da se pobrine o novom stanovniku planete, pa zar to nije divno, dragi, hoćemo li svadbu samo s užom rodbinom ili i širom, gornji kat tvojih staraca je sasvim ok, ali nek ga malo sfriškaju prije nego nam počnu kupovat namještaj i daj mi broj mobitela od tvoje stare, vidjela sam zgodna kolica u Baby Centru pa nek provuče Visu, ti nazovi budućeg kuma, a ja idem sa sekom birat vjenčanicu, pusa :klap:
Za srecu je malo potrebno.
Ne treba niti reci za drugoga, a moze reci svakom ponaosob da je dijete njegovo pa izabere onog koji bolje izreagira i tko ce imati bolju viziju zadovoljenja njenih potreba.

Bas me zanima kak bi neke reagirale na obavezu uvodjenja dnk testa? Vjetojatni bi to smatrale zadiranjem u privatnost.


Nego, o kojim kolicima se radi? Stoke ili smrt. Bez njih ti beba ni ne treba.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:11   #363
Perzefona nije shvatila poantu mog posta. To sto je frajer zaljubljen zenski ide na ruku da uopce ima priliku uvaljat ocinstvo.

Nek proba uvaljat ocinstvo tipu koji nije u nju zaljubljen. Kao recimo fuck friendu.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:11   #364
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Da li bi rekli da vam se radi o članu obitelji?
dobro pitanje
bitno je u kakvim su međusobnim odnosima akteri priče
na temelju šture uvodne pričice, teško je dokučiti koliko su bliski
ako je frendica iz priče tek neka frendica, a njeni jebači tek frendovi frendova, rekla bi nekom iz frendičine obitelji i dala petama vjetra
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:13   #365
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Eto, ako si dovoljno nesvjestan i kreativan, mozes naci opravdanje za sve.
Gle, žena se uselila već u tu obitelj. Istina bi u ovoj situaciji imala i te kakav negativan utjecaj na to dijete. Ova situacija se više ne može riješiti na dobrobit svih aktera. Ta obitelj čeka dijete, unuče. I sad bude ona izašla pod ovim okolnostima od tamo i sretno odgajala dijete u kućici u cvijeću. Ne bude, nastat će najvjerojatnije sranje, najpogubnije za dijete. Da mu je ta bedasta mama to zakuhala, naravno da je. Ja ne vidim da je itko ovdje brani kao ispravnu osobu. Ako istina izađe na vidjelo, dijete će u najmanju ruku odrasti bez oca, to je skoro pa neupitno.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:14   #366
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Da li bi rekli da vam se radi o članu obitelji?
Da.

I da mi je kćer. Jer njena manipulativna odluka da ne kaže djetetovom ocu je okrutna, podjednako kao i umišljanje kako je uvaljivanje tuđeg djeteta nekom drugom, za djetetovo dobro.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:19   #367
ne gleda ona djetetovo dobro
ona gleda kako da sto lagodnije prođe
vec sutra ce se iza ugla kao slucajno našiljiti na neku podeblju vrbu
i onda jovo nanovo...
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:22   #368
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Opet konstruiras.
Ja samo ustrajem da zastupate moralnu nakaznost jer to i je moralna nakaznost.
o đizus
Velite, ja sam zid?
vidi ovog, iskonstruirao je cijeli tunel od betona i zabio se unutra.

ja sam rekla odavno da je ovo što radi autoričina frendica nemoralno i da ne zastupam da se muškarcima podmeću tuđa djeca.
napisala sam da razumijem rijetke slučajeve zašto to neke žene rade.
to NE UKLJUČUJE ove iz naslovnog posta.
i da zato ne treba taj čin, sam po sebi, tretirati kao teško kazneno djelo.

i napisala sam da zato što je to stvar koja se tiče dvoje ili troje ljudi, da se nema šta frendica petljati u to. naročito dok dijete nije rođeno.

nakazno mi je malo preteška riječ, ali to stvar semantike.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:29   #369
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Gle, žena se uselila već u tu obitelj. Istina bi u ovoj situaciji imala i te kakav negativan utjecaj na to dijete. Ova situacija se više ne može riješiti na dobrobit svih aktera. Ta obitelj čeka dijete, unuče. I sad bude ona izašla pod ovim okolnostima od tamo i sretno odgajala dijete u kućici u cvijeću. Ne bude, nastat će najvjerojatnije sranje, najpogubnije za dijete. Da mu je ta bedasta mama to zakuhala, naravno da je. Ja ne vidim da je itko ovdje brani kao ispravnu osobu. Ako istina izađe na vidjelo, dijete će u najmanju ruku odrasti bez oca, to je skoro pa neupitno.
Ali se može riješiti na dobrobit aktera koji će, u slučaju da to ostane tajna, najebat.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:29   #370
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
o đizus
Velite, ja sam zid?
vidi ovog, iskonstruirao je cijeli tunel od betona i zabio se unutra.

ja sam rekla odavno da je ovo što radi autoričina frendica nemoralno i da ne zastupam da se muškarcima podmeću tuđa djeca.
napisala sam da razumijem rijetke slučajeve zašto to neke žene rade.
to NE UKLJUČUJE ove iz naslovnog posta.
i da zato ne treba taj čin, sam po sebi, tretirati kao teško kazneno djelo.

i napisala sam da zato što je to stvar koja se tiče dvoje ili troje ljudi, da se nema šta frendica petljati u to. naročito dok dijete nije rođeno.

nakazno mi je malo preteška riječ, ali to stvar semantike.
Ti si cak rekla da nek decec trpi kad jebe bez zastite i nek mu se onda uvali tudje dijete.

Ne scudjavam se samo ja nad vas par vec svi ostali na temi.

Nakazno je nakazno, a podvaljivanje djeteta je nakazno.

Sto je po tebi nakazno ako ovo nije?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:30   #371
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kakav strawman, kakvo prebacivanje u drugi rod.
Preduhitrio si me
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:33   #372
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Da.

I da mi je kćer. Jer njena manipulativna odluka da ne kaže djetetovom ocu je okrutna, podjednako kao i umišljanje kako je uvaljivanje tuđeg djeteta nekom drugom, za djetetovo dobro.
Teška je odluka ali pravi otac djeteta ima pravo znati istinu. Bez obzira je li to dobar ili tzv. loš frajer.
Varala je dobricu kojega i još ga hoće iskoristiti. Ne znam tko bi imao srca pustiti čovjeka u neznanju , drugoga opet da ima dijete za koje ne zna a to što će oni napraviti sa tom spoznajom... to je njihova stvar i odluka. Njena odgovornost. Isto kao što posljedice treba snositi ona a ne netko drugi npr. dijete.
Pravi će otac vjerujem, voljeti svoje dijete a ona se ionako udaje za dobricu iz vlastite komocije a ne ljubavi.
Kuferuša klasikus.
Meni se sve ovo gadi, odluka je teška ali rekla bih to čovjeku, posebno ako je on moj dobar prijatelj. To nije flert, zezanje...ona je ovoga bedaka fizički varala mjesecima i čak možda ostala trudna sa drugim a sad će iskorištavati dečka koji ne zna da dijete nije njegovo.
Grijeh je tako nešto znati a prešutjeti pa unesrećiti hrpu ljudi. Unesrećiti dobroga čovjeka.
Ne bih to mogla a ne znamo tko bi ustvari bio dobar otac. Zato da. Čovjek treba znati. Onda ako on hoće ostati sa njom neka ostane.

Čovjek, dobar čovjek ima pravo znati istinu a radi se i o djetetovoj sudbini.
No... možda je i taj "mirni dobrica" prije nekome napravio nepravdu, nekoga iskorištavao pa sad neka kusa.
Teško je biti tu pametan.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:34   #373
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ali se može riješiti na dobrobit aktera koji će, u slučaju da to ostane tajna, najebat.
Ja vjerujem da se većina ovakvih situacija ne otkrije uopće. Pogotovo se prije to nije znalo dok nije bilo dnk analize. Ova iz priče je turbo blesava jer to priča naokolo, navodno. Ne bi se čudila da je ona sama otvorila temu da čuje mišljenja kao navodna prijateljica.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:34   #374
Ne shvaćam kako neki ovdje uopće mogu braniti toliko proračunatu žensku i pazi neke riječi su im preteške za takvu osobu. Jebote puno je ljudi bez karaktera i samo gledaju svoje guzice. Za ovo nema opravdanja čemu uopće tražiti opravdanja za gadosti. Ako ne valjaš treba to i reći.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:35   #375
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa to tako ide, obicno se udaje za onog koji je dobar k'o kruh i ima pristojnu placu a sevi se sa tim pomalo divljim i misticnim losim deckima. Kako ces odrzavati strast s nekim tko je dobar k'o kruh i tko te ne rastura u krevetu? To najbolje ide s takvim losim deckima, jest da ces ponekad i popit samar od takvog ali bar znas da ce onaj jelen potrosit pare na benkice i pelene a ne u birtiji i kladionici.
Kakva nebuloza, da su dobri ljudi losi u krevetu, a da su kreteni ekstra ljubavnici!

Decko treba da zna da postoji mogucnost da ipak nije otac deteta, ne znam kako iko moze da savetuje da mu se to precuti? Mozda bi i oni voleli da zive u lazi...
Nacin na koji mu reci-za to bas nemam ideju :-(
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:38   #376
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da se većina ovakvih situacija ne otkrije uopće. Pogotovo se prije to nije znalo dok nije bilo dnk analize. Ova iz priče je turbo blesava jer to priča naokolo, navodno. Ne bi se čudila da je ona sama otvorila temu da čuje mišljenja kao navodna prijateljica.
Sve što si ovdje rekla je moguće. Ono što ja mislim je da takav brak koji nije iz ljubavi nema dobru perspektivu i razići će se prije ili kasnije. Samim time dijete će biti jako pogođeno, ali će uz to biti pogođen i ovaj lik kojem ga je podvalila jer će imati odgovornost za to dijete, a ne bi trebao.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:39   #377
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Frendica studira i nema svoja primanja. Ima jednog frenda koji je zaljubljen u nju i želi bit s njom. Tip je normalan, zreo, dobar kao kruh. Ona ne želi biti s njim, ali svejedno povremeno spava s njim. Ima i nekog tipa koji joj je kao neki fuck buddy. Ostaje trudna. Odlučuje zadržati dijete. Po njenoj računici dijete je od drugog tipa, ali je u dovoljno kratkom vremenu spavala i sa prvim da mu može 'podvaliti dijete' bez da on skuži istinu. Odlučuje to i napraviti. Zašto? Kao što sam rekla tip je super i ima super posao, plaću i stan. Drugi tip je nezreo, bez neke perspektive u životu, radi za neku mizernu plaću, polovicu plaće daje doma (živi s roditeljima) jer im fin. situacija nije bajna. Kad bi njemu rekla da je trudna s njim jedina opcija bi bila da se ona useli njegovima u mali stan. Kaže prvom tipu da je trudna. On sretan, njegova obitelj sretna, oni su kao sad u vezi i useljava se kod njega.

Reći mu ili ne da dijete nije njegovo? Što bi ste vi napravili?

P.S. S frendicom se družim godinama i bilo je potpuno razumna osoba do ove situacije. Ne znam što ju je spopalo Kad sam je pitala zašto to radi rekla je da s ovim drugim tipom bi morala uselit njegovima koje uopće ne poznaje, tko zna bi li imali dovoljno novaca za dijete i ne želi bit u vezi s njim, a ovaj prvi joj je drag i dobro bi funkcionirali zajedno.
Dakle tipićna ženska prića gdje odbija "dobrog dečka" a draži joj je jebivjetar. Na kraju joj JV napravi dijete koje podvaljuje "dobrici".

Za početak što se mene tiće nema rijeći i naziva za takve žene koje to rade. Za mene su gore od žohara, dno dna.

Definitivno bi trebala reći tom dečku svoje sumnje pa neka on odlući što dalje. Pod cijenu prijateljstva s tom spodobom koju nazivaš frendicom. Definitvno nije redu da UNIŠTI ŽIVOT drugom čovjeku i da on cijeli život živi u zabludi vjerujući u laž! Vidio sam što takve situacije naprave muškarcima i nie lijepo. Neka sazna što prije nego kasnije. Velika je vjerojatnost da će saznati kad tad, ali bolje dok nije prekasnio za njega. Ili će mu ova počet donosit djecu sa svih strana, a ovaj će ko tele odgajat tuđe.
__________________
ISTINA JE MAČ S TRI OŠTRICE
Azmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:40   #378
Fakat muškarac mora biti emocionalno stabilan, seksualno odvojenog uma da ne naleti na ovakvu kuju iz početnog posta.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:42   #379
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala prijateljicu.
Muz je prijateljicu varao.
Moja mama se bas mucila, osjecaj pravde ju je tjerao da kaze prijateljici

Ispostavilo se da prijateljica zna da je muz vara.ali se pravila da ne zna jer ga je voljela.
Ugl, prijateljica je odj... moju mamu , ljuta sto se mijesa gdje ne treba
Nije smak sveta sto je izgubila prijateljicu, takvu...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:44   #380
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Kakva nebuloza, da su dobri ljudi losi u krevetu, a da su kreteni ekstra ljubavnici!

Decko treba da zna da postoji mogucnost da ipak nije otac deteta, ne znam kako iko moze da savetuje da mu se to precuti? Mozda bi i oni voleli da zive u lazi...
Nacin na koji mu reci-za to bas nemam ideju :-(
Ne bi voljela živjeti u laži, ali ne bih voljela ni da mi netko sa strane kog jedva poznam komentira vezu i otkriva istine. O toj osobi bi imala još jadnije mišljenje.

Ja sam u ranoj mladosti vjerovala da je najbolje svima reći pravu istinu . Pa mi se nabacivao prijateljičin dečko. Fizički mi prijetio da će me ozlijediti ako se ne poseksam s njim nakon što sam ga odbila, jedva sam mu zbrisala. Bio je vrlo nasilan. Naravno, drugi dan sam ovoj odmah naivno detaljno ispričala s kakvim je kretenom u vezi. Za svoju iskrenost sam dobila vritnjak, kurva, drolja, sigurno si ti njega malog jadnika prva izazvala . Tak sam naučila držat jezik za zubima. Ne cijene ljudi baš miješanje u odnos, kakav god on bio.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.