Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 01:21   #21
Nisi me uvjerio da si zrtva u ovom odnosu. Kazes da je vrijedna, postena, drzi kucu i sve sta ide uz to, pazi na dvogodisnjakinju kako i treba, a ne ko ti

I vako ti poludis jer te ona pripita nesto upitala??!, s tim da od prije znas da je ona tu slaba, nesigurna..

Hm

Ti jesi zrtva ali ne svoje zene nego vlatitog sustava vjerovanja, i zato vidis agresora u zeni, bratu, roditeljima...

Ok, ljubomora nije bas ugodna, ali nije ni toliko strasna. Nis lose tebi zena nije napravila.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:21   #22
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Nisi me uvjerio da si zrtva u ovom odnosu.
Ni mene. Zapravo mi djeluje kao klasično vrćenje u krug - ona je rekla, on se zainatio, ona vidjela inat pa udarila još niže ispod pojasa, on na to odreagirao još drastičnije... Oboje imaju putra na glavi, sve mi se čini.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 08:00   #23
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Nisi me uvjerio da si zrtva u ovom odnosu. Kazes da je vrijedna, postena, drzi kucu i sve sta ide uz to, pazi na dvogodisnjakinju kako i treba, a ne ko ti

I vako ti poludis jer te ona pripita nesto upitala??!, s tim da od prije znas da je ona tu slaba, nesigurna..

Hm

Ti jesi zrtva ali ne svoje zene nego vlatitog sustava vjerovanja, i zato vidis agresora u zeni, bratu, roditeljima...

Ok, ljubomora nije bas ugodna, ali nije ni toliko strasna. Nis lose tebi zena nije napravila.
Svatko od nas ima svoj sustav vrijednosti. Tebi ljubomora nije strašna. Meni je broj jedan na listi dealbreakera i smatram je znakom nekih puno težih problema.
Očito i autor jednako (ne)podnosi ljubomoru.

I nije tu samo ljubomora u pitanju, opisao je što mu još smeta.

Nekome je prioritet oglancana kuća, nekome da dođe doma bez grča u želucu. A kuću ti može oglancati i spremačica.

Meni njihov brak iz pročitanih izgleda kao pakao
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:16   #24
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
....

Sjećam se da sam samo otrčao od nje, pobjegao...u 2 ujutro sam kucao majci na vrata i ostao kod nje tjedan dana.
Svih tih 7 dana ona me molila, preklinjala da se vratim, da ju barem saslušam. Iako sam bio siguran da više nema budućnosti za nas, da ne mogu prijeći preko toga, dao sam joj priliku, saslušao sam ju.
što ti je majka savjetovala dok si bio kod nje?
koliko god ženina ideja bila suluda, suludo je i problem rješavati bijegom majci
ova situacija je bila kritičan moment da se zajednički trgnete i poradite na problemu
pod zajednički mislim da ste na terapiju trebali krenuti skupa i tražiti temeljni kvar u vašem odnosu, a mislim da to nije njena, ničim izazvana, ljubomora nego odnos snaga koji ste uspostavili
ovako kako ti opisuješ situaciju, koliko god se osjećao jadno, zapravo si u poziciji moći jer si u isto vrijeme njena žrtva i njen spasitelj - ti daješ druge šanse, ti odlučuješ što bi ona trebala promijeniti da ti bude prihvatljiva, a to samo pojačava njenu iskompleksiranost, osjećaj manje vrijednosti u odnosu na druge ljude u tvom životu

Quote:
Osjećam se kao da sam zgužvao i bacio cijeli svoj život, da sam prije svega nanio veliku štetu svom djetetu.
Rastrgan sam između dvije krajnosti: želim biti uz svoje dijete svaki dan, ali više ne mogu trpiti život sa patološki ljubomornom osobom, sa osobom koju više zapravo ne volim, sa osobom pored koje se osjećam malen i slabašan.
mislim da je ne voliš već jako dugo - ne brineš za nju nego joj se postavljaš kao sudac - i utoliko si nanio štetu djetetu
ali štetu još uvijek možeš popraviti i to ne forsiranjem odnosa u kojem nema ljubavi nego preuzimanjem odgovornosti za odluku da praviš dijete s osobom koju ne voliš
a to bi značilo da na terapiju idete skupa kako biste izgradili roditeljski odnos u kojem nećete promašenost vlastitih odluka prebijati djetetu preko leđa
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:12   #25
Jesi ju ikad pitao kad ti kaže: "A ne bi me poljubio?" da zašto to tako kaže, jesi joj osvijestio to nabijanje krivnje i zašto to radi?

Još mi se čini da bi u seksu ipak mogao ležat zec...ili dio zeca

Moguće da potvrdu svoje vrijednosti dobiva kroz tvoj seksualni interes-znači konkretan interes koji onda dovede do seksa, a ne neko štipkanje za guzu u prolazu...a ako toga nema, onda ona misli da to dobivaš negdje drugdje, odnosno da tvoj interes leži negdje drugdje, čak toliko da si možda zainteresiran za muški spol...
Ako seksa nema baš, i ako ga ti rijetko ili nikad iniciraš, ona si može mislit svašta.
Ja imam gay poznanika, koji kaže da količina oženjenih koji su u stvari gej ili bi, je zapanjujuća i daleko veća nego što bi itko strejt očekivao, tako da nije neko čudo što je do tog pitanja došlo, pogotovo od nesigurne, ljubomorne osobe.

U svakom slučaju, ako još želiš pokušati, mislim da će vam trebati stručna pomoć, i ono, sve karte na stol, i tvoje i njene, i možda se neke svari riješe i rasčiste, ali mislim da će ona uvijek bit (malo) sumnjičava i nepovjerljiva jer je jednostavno takva...
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:39   #26
Citam tebe i kao da ponovno isto prolazim. I ja sam imao tako bolesno ljubomornu bivsu zenu. Na kraju je ispalo da se ona cijelo vrijeme navlacila s kolegom s posla
Nisam shrink i ne da mi se baviti frizeraj psihologijom ali meni ti na to smrdi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:44   #27
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Na kraju je ispalo da se ona cijelo vrijeme navlacila s kolegom s posla
klasika.

ima li povratka? nema. uostalom koje je to mjesto povratka? kad ste prije djeteta imali veliku ljubomornu epizodu nakon koje su se stvari potrpale ispod tepiha, ali nikad nisu riješene?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:55   #28
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Citam tebe i kao da ponovno isto prolazim. I ja sam imao tako bolesno ljubomornu bivsu zenu. Na kraju je ispalo da se ona cijelo vrijeme navlacila s kolegom s posla
Nisam shrink i ne da mi se baviti frizeraj psihologijom ali meni ti na to smrdi.
Moja je isto bila bolesno ljubomorna.
Isto je varala.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:58   #29
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Moja je isto bila bolesno ljubomorna.
Isto je varala.
To je pretežno najčešći uzorak
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:29   #30
ma cijelo selo je njeno garant. i jedini on to ne zna.., jel tako?

Njega zena ne vara., a da joj ga stavi malo cesce i ubaci kakav kompliment, ljubomoru ne bi ni osjetio.

Ja ne zagovaram nista, povratak ili ne je skroz nebitno, ali imaju dijete i kontakt ce tu biti uvijek., i poprilicno sam siguran da decko tesko moze naci nes drugo, kvalitetno.

U svakom slucaju good luck
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:38   #31
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post

Osim toga, s vremenom mi je postao nepodnošljiv njen način komuniciranja.
Npr. odem do hladnjaka i natočim si čašu vina, a ona neće reći ako i ona želi vina sljedeće: "molim te natoči i meni" već "zašto nisi natočio i meni?"(krivnja).
Kad se potrudim i sredim suđe, robu ili skuham nešto nikad neće reći:"super, sredio si suđe" nego će naći stvar koju nisam napravio i reći: "a nisi odnio i smeće?"(opet krivnja).
Kad želi da ju poljubim, ne kaže "poljubi me" već "a ne bi me možda poljubio?". Uvijek umota krivnju u svoju komunikaciju prema meni.


Kad sam joj rekao da više ne mogu i da prekidamo, tri puta (!!!) je rekla: "da, ti ćeš si sada naći neku mlađu".
Pa pobogu, život nam se raspada, a njoj je to prvo u mislima!
Bjezi star moj od toga sto dalje mozes. Znam sve o cemu pricas, sve mi je jasno, bio sam u takvoj vezi sa osobom koja je u svim vrstama komunikacije prema meni uvijek imala tu nevjerojatno potrebu nametati krivnju, i to meni kao osobi koju navodno voli, cijeni i postuje (mos si mislit kako te postuje ako te cijelo vrijeme na ovaj nacin omalovazava). Dakle netko tko te stalno ima potrebu spustati ispod sebe i na taj nacin drzati manje vrijednim, nije jednostavno vrijedan tvoje ljubavi i tvojeg vremena. To ti je to, nema ti tu prevelike filozofije zasto i kako. To je jednostavno takva osoba, a zasto je takva, razlozi mogu biti svakakvi od necega iz djetinjstva i slicno...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:38   #32
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ma cijelo selo je njeno garant. i jedini on to ne zna.., jel tako?

Njega zena ne vara., a da joj ga stavi malo cesce i ubaci kakav kompliment, ljubomoru ne bi ni osjetio.

Ja ne zagovaram nista, povratak ili ne je skroz nebitno, ali imaju dijete i kontakt ce tu biti uvijek., i poprilicno sam siguran da decko tesko moze naci nes drugo, kvalitetno.

U svakom slucaju good luck
Super su mi ove fore. Drži tri čoška u kući = kvalitetna, di ćeš takvu naći.
Kaj sad kaj ima sulude ljubomorne ispade na sve i uvijek, pa to je valjda najpouzdaniji znak bezgranične ljubavi i predanosti.
Vjerojatno ga ni ne vara, mora ako niš drugo bdijet non stop nad djetetom, psom i mačkom i držat čoškove po kući, što sve skupa autora, koliko vidim, ludo zabavlja.
Ako ti je kvalitetna domaćica glavni kriterij, pa zaposliš si neku neutralnu, ne moraš slušat kvocanje zbog ručka i veša
Još ti i za komadima koje dovodiš počisti i opere posteljinu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:58   #33
Bio sam s jednom sličnom skoro 6 godina u vezi. Ostavio sam je. Sad vidim da mi je to bila jedna od najboljih, ako ne i najbolja odluka u životu.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:14   #34
Ma da, ljubomora uopste nije strasna, ona je dokaz ljubavi i brige
Naravno da je strasna i da moze da unisti i najbolju vezu!
Drugo, sa odgovornim poslom dolaazi i veci novac, zasti nemate kucnu pomocnicu?
Sto sedeteta i ljubimaca tice, jeste paranoicna, to takodje opterecuje. Da li se to vidi tek u poslednjih nekoliko godina?

Ona mora da nadje uzrok neosnovane ljubomore i mora da ide na savetovanje. A posle nje i zajedno, ako uopste tako nesto zeli.

Da li je bila ljubomorna i dok niste bili u braku?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:16   #35
Aj jos koju godinu kad jednom operete sebi gacice i usisate spavacu sobu, mozda se i budemo razumjeli

Harpy ista slova vidimo i jedino o tome mozemo pricati, smisao si fulao, jos s mamom?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:21   #36
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ako ti je kvalitetna domaćica glavni kriterij, pa zaposliš si neku neutralnu, ne moraš slušat kvocanje zbog ručka i veša
Još ti i za komadima koje dovodiš počisti i opere posteljinu.
To je to

Ne vjerujem da se autorova žena nužno praši sa strane, vjerojatno je kod nje problem u teškoj nesigurnosti koja je posljedica roditeljskog odgoja, stalnih kritika s njihove strane i općenito teškog karaktera. Takvi ljudi ne znaju naučiti drugačije ponašanje, nego svako pitanje tumačiti kao napad na sebe, a svaku osobu koja se pojavi kraj njih kao potencijalnu prijetnju, upravo jer sami o sebi imaju slabo mišljenje, pa svakog drugog i mogu odživjeti kao prijetnju.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:21   #37
Posesivno ljubomorne osobe su bolesne. Dakle to je bolest sa upitnim izljecenjem. Ako se ne lijeci ili ne pokusava lijeciti nece se sigurno rijesiti sama od sebe...treba naci uzrok i raditi na tom uzroku godinama sa stručnom osobom...naravno ako si u stanju sve to podnositi jer neće biti lako i pitanje je da li se doticna zeli lijeciti i hoce li se uopce izlijeciti. Inace ces opet imati "dobar" period u braku pa će je opet oprati posesivnost i ljubomora. Moras shvatiti da je to nesto sto ona vjerojatno ne kontrolira, naravno ne opravdava je to, ali ona tu ima vrlo malo ili nikakve kontrole, katastroficne misli se samo roje, bez mogucnosti da ih sagleda i analizira realno.
Slicno ti je kod kockara...mogu oni biti najdivniji ljudi ali bolesni su...i volis i sve..ali krene destrukcija, izgubi novac, zaduzi se...pocmes razmisljati je li opet pokleknio, kako cu djecu sutra prehraniti..krene mucenje..uglavnom jebeno.
Naravno, postoji i opcija da manipulira ali sumnjam, ne vidim iz price nekakvog motiva...
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:26   #38
Ma kakva bolst, vidis kako Vatra kaze da to nije nista strasno, da ti zena ludi na svaku osobu sa kojom si u kontaktu Nista ona lose nije uradila, ni mislila, samo je paranoicna!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:33   #39
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ma kakva bolst, vidis kako Vatra kaze da to nije nista strasno, da ti zena ludi na svaku osobu sa kojom si u kontaktu Nista ona lose nije uradila, ni mislila, samo je paranoicna!
On ima lijek, al joj ga neda.
Noafens, o sebi pises
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:36   #40

Ti pises o sebi, ljubomoran si ili trpis ljubomoru...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.