Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 02:33   #41
Poslovni prostori - sva pitanja

Imam namjeru otvoriti trgovacki obrt,pa sad krecem u lov na najam poslovnog prostora. Iz Rijeke sam,i do sad nemam nikakvog iskusta u slicnom poslu.Posao koji sad obavljam nebi napustao jer je odlicno placen,i daje mi 6 mj godisnjega.
Uglavnom u obrtu bi zaposlio clanove obitelji.

Moze li me neko uputit iz osobnog iskustva o najmu poslovnog prostora.Naime zanima me koji je obicaj kad se uzima u najam posl. prostor dal se placa unaprjed
i za koliko mjeseci ,dal je uobicajeno dogovorit odgodu do dana otvaranja?
Sklapa li se ugovor sa vlasnikom na neki vremenski period tako da vas nemoze izbaciti ako ne kršite taj ugovor do njegovog isteka.

I jos vas molim kako unajmit poslovni prostor ciji je vlasnik grad-opcina,znam neke koji su prazni a nigdje ne vidim javne natjecaje za njih.
hvala!!!
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:44   #42
vecina trazi da makar za jedan mjesec platis unaprijed. konkretno, morat ces pitati, drugacije neces saznati. ugovori se pisu obavezno, a po ugovoru jedino si mozes osigurati otkazni rok, tj. da i ti i najmodavac imate otkazni rok od recimo mjesec ili dva, a ne da iz cista mira ti kazes ja sutra odlazim ili on kaze izlazite sutra. ne znam, mozda se moze dogovoriti i na duze, ali onda si i ti obavezan ostati toliko koliko ste se dogovorili, tako bi makar bilo fer.
ne znam za gradske prostore, vjerovatno postoji neka namjena za njih, zato i postoji natječaj jer će prije dati gradski prostor nekoj udruzi ili u kulturne, umjetničke i sl. svrhe nego za nekakav dućan. zato i postoje natječaji, vjerujem.
fuzzbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 16:46   #43
I ja mislim da je takav dogovor fer sto se tice privatnih iznaimljivaca.
A sta se tice gradskog vlasnistva poslao sam im upit pa sad cekam odgovor.
U svakom slucaju hvala ti na razmisljanju.
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:48   #44
Gradski prostori se većinom daju na javni natječaj, pa treba samo pažljivo pratiti novine ili web stranicu grada.
Gazde privatnih prostora obično traže pored svote u ugovoru dodatne novce. Cijena se dogovara, ovisno da li se plaća više mjeseci unaprijed ili mjesec po mjesec.
Ako se ima izbora, bolji je gradski prostor, najčešće je jeftiniji, sve ide preko računa i nema se problema sa gazdom. Normalno, ako se redovito plaća.
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 00:30   #45
Evo danas su mi odgovorili mailom iz gradske uprave da ce objavit javne natjecaje za najam p.p dvadeset sestog u novinama pa cu sve znat. Uglavnom i meni se vise svidjaju gradski od privatnih jedan od razloga je sto ga grad daje na period od 10 g ,a s privatnikom nikad neznas DELTA X hvala.
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:31   #46
Zakup poslovnog prostora koji je u vlasništvu grada

Htio bih otvoriti kafić u prostoru koji je u vlasništvu grada. Ima li tko kakvih informacija o tome kako to napraviti i eventualno iskustva s tim?

Na netu sam našao da taj najam najčešće ide putem natječaja. Šta bi ih trebao nazvati, reći da sam zainteresiran i čekati da oni objave natječaj i nakon toga se nadati da ću baš ja pobjediti na natječaju?

Sve informacije i savjeti u vezi navedenog su više nego dobrodošle...
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:57   #47
trebat ce ti dobra znjora i nesto para u depu,to ti je mafija u gradskoj upravi
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 00:01   #48
Puno njih hoće u gradski prostor meu njima i ja. Nudio sam program sa starim obrtom i proizvodnjom autohtonog zagrebačkog suvenira nisam prošao. na drugom natječaju smo se pojavili kao udruga koja brine o djeci sa posebnim potrebama nismo uspjeli a treći puta smo nudili program usavršavanja vještina kod posebno nadarene djece. Svi programi su bili stvarni i nikakva muljaža. Sad proizvodim u vlastitom prostoru.Humanitarni rad mi se svodi uglavnom na donacije i brigu o jednom djetetu a od nadarene djece brinem o svom djetetu i program pokazuje znaćajan napredak. Dakle nije ti dosta ni lova za podmazat nego moraš imat nekog u skupštini grada a mi zagrepčani tam nemao nikog svog.
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:02   #49
Nazvati grad pa saznati kad će biti javni natječaj. Pa tako više puta, jer oni "ništa za sad ne znaju". Prostori se obično iznajmljuju na 10 godina.
Quote:
Na netu sam našao da taj najam najčešće ide putem natječaja. Šta bi ih trebao nazvati, reći da sam zainteresiran i čekati da oni objave natječaj i nakon toga se nadati da ću baš ja pobjediti na natječaju?
Baš tako!!!
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:38   #50
Quote:
Maros kaže: Pogledaj post

Na netu sam našao da taj najam najčešće ide putem natječaja. Šta bi ih trebao nazvati, reći da sam zainteresiran i čekati da oni objave natječaj i nakon toga se nadati da ću baš ja pobjediti na natječaju?
Vidiš da znaš i sam.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 19:32   #51
Znači ako onaj kojem iznajmim prostor želi nešto preurediti treba dozvolu?
Zna li tko koliko dođe kvadrat poslovnog prostora u centru Splita?
Kako u biti funkcionira iznajmljivanje:
Na šta triba pripazit u ugovoru? ako ima ko primjerak
Kolika su davanja državi?
Ko plaća režije?
Npr. ako je dogovoreno 1000 eura mjesečno koliko ću stvarno dobit na ruke?

Blago rečeno nemam pojma o iznajmljvanju pa ne bi tila da me netko prevesla Svaka pomoć je dobrodošla
Kontesa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:02   #52
Mislio sam na iznajmljivanje pravnoj, ne fizičkoj osobi.
To mi je netko natuknuo tako da zapravo nemam pojma.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:07   #53
Pa ako iznajmljujem poslovni prostor valjda ga iznajmljujem pravnoj osobi
Kontesa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:27   #54
:-)
Prebrzo sam čitao..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:32   #55
Mislim da stvar ide tako da se da zahtjev lokalnoj birokraciji za obavljanje određene djelatnosti u nekom prostoru i onda oni pošalju nekog ko vidi jel prostor ima WC... i onda udare štambilj da može; i time se "preimenuje" prostor.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:42   #56
OK, a što ako ja s nekom firmom dogovorim da ću im iznajmiti neuređen tavan, dakle oni uređuju sanitarni čvor i sl..?
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:24   #57
Pa ako se dogovorite da oni to urediti, iako čisto sumnjam da bi firma unajmila tavan i to bez sanitarnog čvora posebno jer bi trebao negdje bit predviđen sanitarni čvor na tavanu da bi se mogao realizirati
Kontesa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:23   #58
Mjesto postoji. Ja nudim uvjete i cijenu, oni ako prihvate njihova stvar.
Valjda se može, inače ne bi postojalo pola firmi..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:57   #59
Bez prenamjene se može iznajmiti samo za neke "jednostavnije" djelatnosti. Npr., za zubarsku ordinaciju ne može, i sl...

Kod novogradnji se ne može iznajmiti bez uporabne dozvole, koja se, ako se radi o poslovno-stambenom objektu, može dobiti pojedinačno, npr. samo za poslovni dio.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:39   #60
Radi se o obiteljskoj kući građenoj pred desetak godina koja još nema građevinsku dozvolu (predan je zahtjev).
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.