Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2021., 13:13   #1
Zavjese i pogledi iza njih

Potaknuta raspravom na jednoj drugoj temi, zanima me vaše mišljenje o zavjesama i općenito o roletama, žaluzinama, općenito o skrivanju ili pokazivanju iza istog.

Naime, živjela sam vani i navikla sam da prozori nemaju pokrivala i da se uredno može vidjeti u stan / kuću i da se ne opterećujem s tim što netko mene vidi ili ja mogu nekog vidjeti - jer nisam gledala druge, a ni oni mene previše.

Kod nas je to malo drugačije i često se gleda i iza zavjese van i izvana u stan tko što radi i kada dolazi i općenito mi se čini da kod nas je zavjesa must have čisto da sam sebe obraniš.

Zanima me da li imate zavjese ili pokrivala za prozore, ako da zašto? Ako ne - zašto?
Spuštate li rolete i zašto?
Gledate li u tuđe prozore i zašto?
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 13:19   #2
Hodam gol po stanu, vruće je zadnjih dana, pa onda bolje navući zavjese. Nitko ne treba vidjeti taj prizor, zaista.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 13:27   #3
Ne gledam u tude, ne zanima me, neka ljudi rade sto zele. Imam rolete i venecijanere, koristim ih da zasjenim prostor ili kad je hladno, zivim na drugom katu i nemam susjeda koji imaju direktni pogled. Nemam zavjesa. Malo sam sokirana cijenama zavjesa. Jako sam lijena sama sasiti. Planiram kupiti crne zavjese za u spavacu ljeti, budi me svijetlo pa da zamracim.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 13:28   #4
Spustam rolete samo kad mi sunce smeta. Zavjese vise čisto kao ukras, ne opterecuje me sto ovi izvana misle i da li me gledaju
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 13:28   #5
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Potaknuta raspravom na jednoj drugoj temi, zanima me vaše mišljenje o zavjesama i općenito o roletama, žaluzinama, općenito o skrivanju ili pokazivanju iza istog.

Naime, živjela sam vani i navikla sam da prozori nemaju pokrivala i da se uredno može vidjeti u stan / kuću i da se ne opterećujem s tim što netko mene vidi ili ja mogu nekog vidjeti - jer nisam gledala druge, a ni oni mene previše.

Kod nas je to malo drugačije i često se gleda i iza zavjese van i izvana u stan tko što radi i kada dolazi i općenito mi se čini da kod nas je zavjesa must have čisto da sam sebe obraniš.

Zanima me da li imate zavjese ili pokrivala za prozore, ako da zašto? Ako ne - zašto?
Spuštate li rolete i zašto?
Gledate li u tuđe prozore i zašto?
Nemam zavjese, rolete spuštam da mi ne smeta svjetlo ujutro.
Doduše, na drugom katu sam i nemam nikakve zgrade u blizini preko puta, ali generalno nije me briga, izađem gola na balkon.

Ne zanimaju me susjedi, tj. ljudi koje poznajem, u njihove prozore ne bih gledala, to mi je nepristojno.

Inače mi je fora gledat u osvjetljene prozore, fora su mi ti fragmenti tuđih interijera i života, ali kao da gledam tv, nema tu stvarnog interesa za te ljude.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 13:50   #6
Volim zavjese i zaklon od pogleda, ako sam na nižim katovima. Ako sam na visini, a nema zgrade direktno preko puta, onda mogu i bez, ali nekako su mi prozori bez zavjesa "goli".

Ne volim pomisao da mi netko viri u stan, ne zbog toga što u stanu radim ne znam što, jednostavno nisam fan nezvanih pogleda. Zato se sakrijem i svi sretni.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 14:15   #7
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nemam zavjese, rolete spuštam da mi ne smeta svjetlo ujutro.
Doduše, na drugom katu sam i nemam nikakve zgrade u blizini preko puta, ali generalno nije me briga, izađem gola na balkon.

Ne zanimaju me susjedi, tj. ljudi koje poznajem, u njihove prozore ne bih gledala, to mi je nepristojno.

Inače mi je fora gledat u osvjetljene prozore, fora su mi ti fragmenti tuđih interijera i života, ali kao da gledam tv, nema tu stvarnog interesa za te ljude.
Ovo i ja volim, posebno kad prolazim po nekom stranom gradu ili kvartu u kojem nisam bila. Gledam u prozore u prolazu i zamisljam tko i kako ovdje zivi, gdje pije kavu, sece li psa ujutro u lokalnom parku, ima li bakinu komodu u dnevnom boravku... Volim isto tako i gledati dvorista u prolazu, a i sjesti negdje na neki trg i gledati ljude.
Ali to je samo bacen pogled u prolazu, ne buljim ljudim u stanove.
I ne zagledam susjedima u stanove.
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Volim zavjese i zaklon od pogleda, ako sam na nižim katovima. Ako sam na visini, a nema zgrade direktno preko puta, onda mogu i bez, ali nekako su mi prozori bez zavjesa "goli".

Ne volim pomisao da mi netko viri u stan, ne zbog toga što u stanu radim ne znam što, jednostavno nisam fan nezvanih pogleda. Zato se sakrijem i svi sretni.
Imam zavjese relativno lagane, onako kao pletene od konca, ali su dovoljne da se ne osjeca izlozeno pogledima. Navecer spustim rolete jer se znam setati gola po stanu, a na drugom smo katu, pa se vidi u stan.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 15:21   #8
Imam rolete, zavjese i zastore i duple prozore.
Nonstop spuštam/dižem rolete, navlačim zastore i zavjese.
Ne volim jako svjetlo a imam milijun prozora pa si ja to zamračim onda navečer "odmračim" pa tako ukrug.
Jako volim zavjese i ne želim živjeti u akvariju.

Kad šećem gledam tuđe stanove; iščuđavam se ovima bez zavjesa, gledam lustere i rasvjetu, stil uređenja i tako. Voajer&baba, jbg.
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 15:25   #9
Ja uvijek gledam kakvu rasvjetu ljudi imaju. Nije pristojno, ali jbg.

Imam rolete na svim prozorima, zavjese cemo tek postaviti al za sada samo u sobe. Volim zavjese, daju neku toplinu prostoru i malo "smeksaju" dnevno svjetlo.
Svjetionicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:00   #10
Imala sam neke prozore bez zavjesa, tamo gdje nema susjeda ni sunca, ali mi je prozor izgledao gol pa sam ih i tamo dodala.
Imam posvuda obične bijele prozirne, a tamo gdje prži sunce na južnoj strani su dvostruke: tanke bijele plus deblje bežastosive za zamračivanje.
Da se mene pita, rolete ne bi skoro nikad spuštala, samo sa zavjesama reguliram sunce i svjetlo. Ne volim potpuno zamračene prostore s roletama, jer volim da mi svjetlost ulazi u sobu čim se probudim.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:02   #11
Nemam zavjese prvenstveno zbog toga jer su zavjese magnet za prasinu a neda ni se prat ih svaki cas, a o peglanju da ne govorim. Imam lijepi pogled na prirodu i zao mi je skrivat ga zavjesama.

Nedostatak ne imanja zavjesa je taj sto moras cesto prati prozore (osobito ako imas macke kojima je prozor omiljeni ulaz/izlaz). Ali ni to nije problem ako imas onu viledinu krpu

Rolete mi sluze za zastitu od sunca
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:08   #12
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Nemam zavjese prvenstveno zbog toga jer su zavjese magnet za prasinu a neda ni se prat ih svaki cas, a o peglanju da ne govorim. Imam lijepi pogled na prirodu i zao mi je skrivat ga zavjesama.

Nedostatak ne imanja zavjesa je taj sto moras cesto prati prozore (osobito ako imas macke kojima je prozor omiljeni ulaz/izlaz). Ali ni to nije problem ako imas onu viledinu krpu

Rolete mi sluze za zastitu od sunca
Zato su super koncane zavjese. Operem ih i vratim na prozor suhe su za sat, dva, ljeti i puno brze, a ne peglaju se.

Jedina je mana sto jedan macak voli kukicati noktima po njima, ali ne pozna im se jako.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:23   #13
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Hodam gol po stanu, vruće je zadnjih dana, pa onda bolje navući zavjese. Nitko ne treba vidjeti taj prizor, zaista.

Imam zavjese, ali susjedi preko puta nemaju, a hodaju goli. Tip je ugly naked guy.
To sa sjeverne strane.
Sa zapadne strane su mi jos blize susjedi i jednom sam taman gledala kroz prozor i skuzim da se susjed (drugi, jel) isto bez zavjesa pod punom rasvjetom presvlaci, taman je bio gol i bilo mi je neugodno, jer je ispalo da ga gledam.
Nase zavjese su onak obicne, tanje. Po danu se ne vidi u stan, ali navecer kad je u stanu svjetlo, a vani mrak, mislim da se prozire.
Nekad znam prohodat gola ili u vesu nakon tusiranja, al kak sam sad vec oko 25 godina u tom stanu, sigurna sam da vise nikome nije zanimljivo uhvatiti glimps mene kako prolazim po sobi i navlacim pidzamu ili hodam u vesu. A i nije neki zadivljujuc prizor.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:27   #14
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Volim zavjese i zaklon od pogleda, ako sam na nižim katovima. Ako sam na visini, a nema zgrade direktno preko puta, onda mogu i bez, ali nekako su mi prozori bez zavjesa "goli".

Ne volim pomisao da mi netko viri u stan, ne zbog toga što u stanu radim ne znam što, jednostavno nisam fan nezvanih pogleda. Zato se sakrijem i svi sretni.
I meni su prozori bez zavjesa goli.
U spavacoj imamo i one male metalne zaluzine kaj se mogu okretat, pa ih navecer okrenem da se nis ne vidi. I da sunce bas ne upre u sobu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:31   #15
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Nemam zavjese prvenstveno zbog toga jer su zavjese magnet za prasinu a neda ni se prat ih svaki cas, a o peglanju da ne govorim.
ne moraš ih peglati, izvadiš ih iz mašine čim su gotove s pranjem i vješaš, same se osuše i isprave... to vrijedi za zavjese vulgaris. osobno ne mogu bez zavjesa, osjećam se exposed. jednom sam bila u nekoj staklenoj zgradi, prozori od stropa do poda i skoro sam dobila moždani od osjećaja izloženosti. uopće me nije tješilo to što su prozori bili kao zatamnjeni, brutalno nelagodno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 16:42   #16
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne moraš ih peglati, izvadiš ih iz mašine čim su gotove s pranjem i vješaš, same se osuše i isprave... .
Da, i ne dugo ni jako centrifugirati. Sasvim se izravnaju.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 18:26   #17
To za moje guste pamucne ne igra.
Svjetionicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 19:09   #18
Imam rolete i zastore. Na balkonskim vratima imam one rolo koje se povuku prema dolje/gore.
Cijeli odrasli život sam bez zavjesa, guši me ideja da je toliko tkanina oko mene. Nemam ni tepihe po sobama.
Gledam drugima u prozore dok hodam, ali bome gledaju i meni, i što sad, nek gledaju.
Zastori su lagani sivozeleni i gusti bijeli, nemam potrebe za još zavjesama. Možda me jedan dan prehiti pa stavim nešto
Trenutno je tako, i mislim da sam jedna od dvoje ljudi u svom kvartu koja nema prozore pod zavjesama od do.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 19:10   #19
Imam panele i rimske. I rolete. Visoko prizemlje i nada da će živica pobijedit uši ili što je već napada ove godine i porast preko razine visine prolaznika. Da mi nije posao vezan za kvart, pa mi ljudi mašu čim me vide, vjerojatno bi bila manje opterećena. Ovako, baš nije fora odmahivat im gola
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 19:13   #20
Ja volim zavjese, dijelom jer mi je nekako intimnije i toplije u stanu, ali najviše zato što ne volim direktno svjetlo i sviđa mi se kako se sunce filtrira kroz zavjese. A volim imati i rolete, u dnevnoj ih ne spuštamo osim ako baš upre sunce, iako i tada radije izvučem tendu. Ali u spavaćoj su mi rolete obavezne, pogotovo ljeti kad sunce izlazi jako rano.
Pranje mi nije problem, lako se skidaju i stavljaju, a vješam ih mokre, direktno iz perilice.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.