Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2003., 12:38   #1
Lightbulb Problemi u vezi

evo, ova me vanjina tema potakla na razmisljanje kako se rjesavaju problemi u vezi. stavimo sad na stranu koji su to problemi - jer svakome je najgora varijanta drugacija - zanima me kako se ponasate kad se suocite s cinjenicom da je vas partner krvav ispod koze? sto radite kad shvatite da imate problem i da je zaljubljenost zamijenila neminovna stvarnost u kojoj se ponekad dogode temeljna razmimoilazenja?

dakle, veza je u problemu.
sto sad?
razgovarate? sutite? trpite? cekate da prodje? ignorirate? odlazite? prijetite odlaskom?

i jos nesto, da li biste i u kojim okolnostima, potrazili vanjsku pomoc u vidu savjetnika, terapije, psihijatra....? ako ne, zasto ne?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 12:49   #2
Kad je veza u problemu, ja sam uvijek za razgovor, kad je ono najzesce ja sam opet za razgovor i uvijek, jer nisam tip da ostavljam nesto za sutra jer bi se pojela do sutra, a ovaj moj je od onih da se povuce u sebe i bude sam, a ja to nemogu shvatiti, ja bih da odmah sve rijesimo. Onda ja kao fora probam biti mirna kao da se smirim i kad vidim da on u narednih 10 minuta nije dosao da razgovara ja opet eksplodiram i bum! On se ohladi i tek je sutra dan spreman za razgovor dok ja dotad nezaradim cir na zelucu
Ah bude svasta i prijetnji ( al ostaje uvijek na prijetnjama, jer u izljevu bijesa covijek nerazmislja sto ce reci).

Kod nas su to vecinom gluposti i sitnice koje ja uzimam vise za ozbiljno a on za neozbiljno i onda se sutra pomirimo i smijemo se sami sebi zbog cega smo se svadjali.

Eh kad smo oboje tvrdoglavi, al ucimo popustati
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 12:54   #3
Re: problemi u vezi

Quote:
plavva kaže:
evo, ova me vanjina tema potakla na razmisljanje kako se rjesavaju problemi u vezi. stavimo sad na stranu koji su to problemi - jer svakome je najgora varijanta drugacija - zanima me kako se ponasate kad se suocite s cinjenicom da je vas partner krvav ispod koze? sto radite kad shvatite da imate problem i da je zaljubljenost zamijenila neminovna stvarnost u kojoj se ponekad dogode temeljna razmimoilazenja?

dakle, veza je u problemu.
sto sad?
razgovarate? sutite? trpite? cekate da prodje? ignorirate? odlazite? prijetite odlaskom?

i jos nesto, da li biste i u kojim okolnostima, potrazili vanjsku pomoc u vidu savjetnika, terapije, psihijatra....? ako ne, zasto ne?
mislim da je jako bitan razlog odnosno priroda problema...
jer ne možeš svaki problem tretirati jednako, tipa - neoprano suđe, truc, vanbračna veza itd.
hoću reć, ne moš svaki problem riješiti šutnjom i durenjem, neki veći problemi ipak zahtjevaju kompliciraniju metodu - razgovora, dogovora pa čak i traženje pomoći nekog savjetnika ili psihologa.
kod mene je slučaj takav da kod sitnica skidamo nebesa i zemlje (kaj ćeš oboje smo tvrdoglavi ko panjevi) a veće i važnije probleme ipak rješavamo civiliziranje, razgovorom.
jedan od većih problema je rješavan i s pomoću psihoterapeuta kojeg smo oboje posjećivali.
zasad guramo dobro.
i to je o.k.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 12:58   #4
ja sam se malo neprecizno izrazila. nisam mislila na probleme tipa, meni se ide van a njemu ne, nego na temeljna razmimoilazenja koja zahtjevaju vjezbanje tolerancije, prihvacanja i strpljenja. recimo, jedan od partnera ne razgovara nego se povuce. ili, jedan od partnera svo slobodno i neslobodno vrijeme provodi na poslu, a drugome to smeta. takve stvari. ono, kad zaljubljenost popusti i suocis se sa stvarnim svijetom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:00   #5
O nekakvijem problemima ja mogu govoriti samo glede&unatoč moje ex Aždaje. Mislim, to cikličko pojavljivanje problema, i ciklički pokušaju rješavanja istih, skoro uvijek ista argumentacija zaraćenih strana najedaše našu ljubav više nego što smo bili spremni prihvatiti. Mi smo bili pet godina u vezi a nismo se kužili.
Ona je često šutila, teško progovarala, teško koncipirala probleme... Problem je tu, postoji, ali ne znam u čemu. I onda sam ja polako razgovarao. A ponekad bi samo rekao Ma u pičku materinu i ti i tvoji sjebani problemi.
Sad više nemam problema. Onak, imamo frendovski odnos. S njom mogu pričati bez zadrške. Nit je ljubomorna, nit je posesivna, nit je toliko tvrdoglava... Jedino ponekad mislim da sam totalni papak a onda se borim za svoja prava! To ide ovak:
Danas gledamo Malcoma u sredini, a ne Seks i grad!
Ma daj, a ja bi gledala Seks i grad...
Dobro.
A oko recimo, važnih stvari, tipa oženiti se u Crkvi ili ne, ona prihvaća da se ne oženimo u Crkvi, a ja prihvaćam da se oženimo u Crkvi...
Za sad ne postoje stvari važnije od Nas. Dokle će biti tako, ne bih znala. Ne želim biti onaj koji će to pokvarit...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:01   #6
ja odmah u glavu i sve hoću istjerati na čistac
ono - kaj je bilo, ajmo to riješit, ajmo se dogovorit...
ak bumo šutjeli, nikad veza na zelenu granu... rijetki imaju moć telepatije

nekad velim i - ajd bok, idem ja, nismo mi jedno za drugo... al moj dragi zna da ne mislim ozbiljno, nego se drama queen samo mora ispuhati
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:03   #7
Quote:
walter kaže: Dokle će biti tako, ne bih znala.
znala? a?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:08   #8
Quote:
just Sandy kaže:
znala? a?
Pišem u ženskom rodu kad napišem nešto patetično, a vjerujem u to.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:08   #9
u našoj maloj komuni prvo se pričeka da sandra october odventilira, odskače boing boing par krugova po stanu, terapijski razmjesti kauče, eventualno napravi nove pregradne zidove po stanu i tako... ne traje dugo, obično par sati

onda pristupamo smirenom i konstruktivnom razgovoru
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:19   #10
Quote:
walter kaže:
Pišem u ženskom rodu kad napišem nešto patetično, a vjerujem u to.
hihihi, tak je lakše, ha :klap:
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:25   #11
Quote:
just Sandy kaže:
znala? a?
joj jebote ko da me grom ošinuo, odmah sam to primjetila...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 13:42   #12
Quote:
walter kaže:
Mislim, to cikličko pojavljivanje problema, i ciklički pokušaju rješavanja istih, skoro uvijek ista argumentacija zaraćenih strana najedaše našu ljubav više nego što smo bili spremni prihvatiti.
ovo mene malo jebe....al jos nisam ziher u neke stvari...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:08   #13
e o tom ciklickom pojavljivanju problema ja pricam. sto kad se to dogadja? negdje se mora presjec ili, ko sto walterov primjer pokazuje, ode sve k vragu.
kak TE probleme rjesavate, to mene zanima. ili ako se s istima jos niste suocili, kako biste ih rijesili da se suocite? jer, ono sto ja vidim oko sebe u dugogodisnjim vezama je ili borba za moc u stadiju ocaj ili stadiju svatko radi sto hoce, ili svadjanje do iznemoglosti. rijetko vidim uspjesno rjesavanje problema, a ne mislim da je rjesenje problematicnih situacija nuzno i prekid.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:10   #14
Uf..gadno je kad se izgubi ona toplina izmedju partnera. Kad toga vise nema...tesko da ce se svadjama resiti nesto.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:15   #15
Quote:
plavva kaže:
e o tom ciklickom pojavljivanju problema ja pricam. sto kad se to dogadja? negdje se mora presjec ili, ko sto walterov primjer pokazuje, ode sve k vragu.
kak TE probleme rjesavate, to mene zanima. ili ako se s istima jos niste suocili, kako biste ih rijesili da se suocite? jer, ono sto ja vidim oko sebe u dugogodisnjim vezama je ili borba za moc u stadiju ocaj ili stadiju svatko radi sto hoce, ili svadjanje do iznemoglosti. rijetko vidim uspjesno rjesavanje problema, a ne mislim da je rjesenje problematicnih situacija nuzno i prekid.
cikličke svađe znače da se opet vade stvari iz ormara (koje su u prvoj svađi trebale biti bačene vani) sa početka priče i da se ništa nije riješilo u prvih par pokušaja.

ne vjerujem u vezu u kojoj se bitne stvari stalno ciklički vade vani i re-raspravljaju.

tu se riječ 'kompromis' zlorabila u svrhe 'time out-a'
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:24   #16
Oktobarka ne diraj mi ormare to je moje podrucje

pricljivka sam... u stanju sam izvuc sve na povrsinu i iskopat rjesenje...
i uvijek gledam doch na pola puta... (banaliziram) hocesh doma s tuluma u 23, ok, nema problema odvezem te, ali ja se vracam na tulum
zelish raditi po cijele dane? nema problema... imash 5 radnih dana za posao (ja chu sutjeti i primiriti se) ali vikendi su nashi... itd...

problem nastaje kad me se ignorira u tim pokusajima razgovora... kad zasutim znaci da sam se prestala 'boriti'... a kad zasutim gotovo je...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:25   #17
Quote:
Sandra October kaže:
cikličke svađe znače da se opet vade stvari iz ormara (koje su u prvoj svađi trebale biti bačene vani) sa početka priče i da se ništa nije riješilo u prvih par pokušaja.

ne vjerujem u vezu u kojoj se bitne stvari stalno ciklički vade vani i re-raspravljaju.

tu se riječ 'kompromis' zlorabila u svrhe 'time out-a'
Ni ja više ne vjerujem u takve veze. Previše sam komotan čovjek da gubim vrijeme objašnjavajući iste stvari. Jebeš takvu ljubav. Ljubav koju trebaš dokazivati. I jebeš cikličke svađe.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:30   #18
Quote:
atlantis kaže:
pricljivka sam... u stanju sam izvuc sve na povrsinu i iskopat rjesenje...
i uvijek gledam doch na pola puta... (banaliziram) hocesh doma s tuluma u 23, ok, nema problema odvezem te, ali ja se vracam na tulum
zelish raditi po cijele dane? nema problema... imash 5 radnih dana za posao (ja chu sutjeti i primiriti se) ali vikendi su nashi... itd...

problem nastaje kad me se ignorira u tim pokusajima razgovora... kad zasutim znaci da sam se prestala 'boriti'... a kad zasutim gotovo je...
Eto, slični smo si u tom pogledu.
ALI ona želi ići van, okej, idi, nema beda, ali meni se ne da. Lijepo se provedi. Ti da me voliš išao bi. E jebiga, ti da me voliš, ne bi mi uvjetovala. Onda ja hoću ići van sa frendovima. Ti me ne voliš jer ideš van s frendovima. Pa moram se i s njima družiti. Ali ja sam samo zbog tebe došla. I tako u krug, iz tjedna u tjedan. Ja sam dosadan čovjek koji voli dosadan život. Imaću jednog dana paradjze u vrtu. I hoću ženu koja me neće jebat s tim stvarima. Hoću ženu koja ne traži zanimljivog čovjeka.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:35   #19
Quote:
atlantis kaže:
Oktobarka ne diraj mi ormare to je moje podrucje
Provjerit ću poslije u autu jel na cd-u od eminema ima neka posveta dotičnoj atlantis

a za ovo 'kad šutnja počne-prestala je i volja'-


A i ja i moj donny se ko i obično slažemo
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 15:09   #20
Re: problemi u vezi

Quote:
plavva kaže:
evo, ova me vanjina tema potakla na razmisljanje kako se rjesavaju problemi u vezi. stavimo sad na stranu koji su to problemi - jer svakome je najgora varijanta drugacija - zanima me kako se ponasate kad se suocite s cinjenicom da je vas partner krvav ispod koze? sto radite kad shvatite da imate problem i da je zaljubljenost zamijenila neminovna stvarnost u kojoj se ponekad dogode temeljna razmimoilazenja?

dakle, veza je u problemu.
sto sad?
razgovarate? sutite? trpite? cekate da prodje? ignorirate? odlazite? prijetite odlaskom?

i jos nesto, da li biste i u kojim okolnostima, potrazili vanjsku pomoc u vidu savjetnika, terapije, psihijatra....? ako ne, zasto ne?
Plavva, super tema

Ja sam tip koji sjedne na mozak. Ja hoću da razgovaram, razgovaram i opet razgovaram o problemu. Ja sam od onih koje vrište kada nisu sretne. I kada smatraju da ima rješenja za određeni problem. U trenutku kada shvatim da me druga strana ne sluša, da nije svjesna koliko to mene muči, odlazim. Ne u vidu neke prijetnje. Jednostavno odem jer više ne znam kako popraviti situaciju, a ne želim i dalje biti nesretna. Jer ponekad druga strana shvati da je problem stvarno ozbiljan tek kada gubi.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.