Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 13:48   #21
Quote:
just Sandy kaže:
same here...
+
ko će to sve platit?
Jesi li za double wedding - manji troškovi, više skandala
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:49   #22
Ponovo svi pod slapove na Plitvice

Ne morate doci u noshnjama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:51   #23
Quote:
luca kaže:
nemam lose iskustvo, ali ako netko svjesno bira koga nece pozvati na vjencanje (a vjencanje mu je vazan cin) i zeli da su na vjencanju samo ljudi koji ga vole i koji mu zele dobro i prema kojima i ta osoba tako osjeca, onda mislim da postoji jako dobar razlog za selekciju. i da to osoba nije duzna nama raspredati u detalje (jer vjerujem da se radi o intimnim stvarima neke obitelji).

nitko iz hira ili zabave nece ne pozvati svoje roditelje. razlog je sigurno opravdan. a mi te razloge ne moramo znati da bi razumjeli taj izbor...
tocno tako.

Samo luca to uvijek ljepse objasni i s mnogo manje iskrica koje lete na sve strane - kao kod mene.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 13:51   #24
Quote:
lucija kaže:
Jesi li za double wedding - manji troškovi, više skandala
nas dvije i njih dvojica?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 14:07   #25
.....dvostruko iskustvo.....

........uvijek kada sam se udavala, mislila sam da je to zauvijek...... i prvi i drugi puta (nadam se da ce sada tako i ostati!).....

......no lice moje majke (i oca!) uvijek je bilo sa mnom na svim mojim vjencanjima, iako na ovom zadnjem (ponovljenom van Hrvatske - dakle trecem!) nije bila osobno prisutna, cule smo se nekoliko puta tokom dana.......

.......zelim reci da je vjencanje nesto najintimnije i sami odlucujemo s kime ga (ne)zelimo podijeliti....za to nam nije potrebno ni misljenje ni (ne)odobravanje okoline, o tome odlucujemo on i ja, ne netko treci.........

ALI u realnosti se, na nasim prostorima, jos uvijek najcesce sve svodi na rodbinsko veselje i ono "sto ce selo reci", a to znaci dirigirana svadba.......te ukoliko imate snage se oduprijeti, formirajte si svadbeno veselje na svoju i partnerovu volju i zadovoljstinu......... sretno onima koji uspiju...........
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 14:19   #26
kad kažeš 'uvijek kada sam se udavala', to mi zvuči ko 'ako ikada umrem', oporuka pokojnog oca...sori, znam da nema veze.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 14:37   #27
naravno, postujem svaciju odluku

ne znam mozda smo mi izuzetno bliska obitelj ili sto

mislim da tu ima i dosta utjecaja jos iz rata - tad smo shvatili da smo jedno drugom najvazniji - sve ostalo su sranja

kad ti je tvoj zivot do tada, zivot koji si znao i volio, izbrisan jednim potezom grupe ludjaka - shvatis da nista osim obitelji nije bitno

zato mi je bilo nezamislivo biti sretna i uzivati taj dan bez mojih roditelja, sestre, bake, prijatelja...
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 14:59   #28
No, da....ali kaj recimo dok, kao ja, imate situaciju starog + njegovu ženu na jednoj strani, i ogorčenu staru koja bi "kurvu u prah satrla" na drugoj strani.

Kak to dvoje strpat pod isti krov, npr. za početak, u vijećnicu?

Nikak, stoga za starce - pristup zabranjen!

Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:03   #29
Quote:
Crow Jane kaže:
No, da....ali kaj recimo dok, kao ja, imate situaciju starog + njegovu ženu na jednoj strani, i ogorčenu staru koja bi "kurvu u prah satrla" na drugoj strani.

Kak to dvoje strpat pod isti krov, npr. za početak, u vijećnicu?

Nikak, stoga za starce - pristup zabranjen!

ovo je sasvim opravdan razlog Janice - ako prijeti rat zvijezda - sve ih otkaci

ego jel ti to nama hint, hint

jel Z zaprosio?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:06   #30
Quote:
margarita kaže:
ovo je sasvim opravdan razlog Janice - ako prijeti rat zvijezda - sve ih otkaci

ego jel ti to nama hint, hint

jel Z zaprosio?
Je!

I dobila sam prsten u obliku vanzemaljca
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:07   #31
Quote:
Crow Jane kaže:
Je!

I dobila sam prsten u obliku vanzemaljca
pa cestitamo draga!

hehehe...stade i ti na ludi kamen

ajd neka

wellcome to the club !
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:09   #32
Quote:
plavva kaže:
pokora, ja cu ti odgovoriti.
ljubav koja uvjetuje nije ljubav. isto vrijedi i za roditeljsku ljubav.
roditelji koji doista vole svoje dijete shvatit ce da ono to u vecini slucajeva ne cini zato sto je ljuto na njih ili da im napakosti, vec da bi ispunilo svoj san. ima li roditelj samim time sto voli svoje dijete pravo uskratiti mu to? ja mislim da ne. a kao buduci roditelj mogu reci da bih bila izuzetno ponosna da moj sin ima svoje snove i da ih odlucno ispunjava.
a ovo sto si ti napisala - oprosti, nije mi namjera uvrijediti te ili povrijediti - jako lici na emocionalnu ucjenu.
Simona
Kaj reći nego da je žalosno kad se roditelji miješaju u bilo kakav životni izbor svoje djece, a kamoli izbor životnog partnera.

Nikako da neki roditelji shvate da time izazivaju suprotni efekt.
I na kraju da svatko, pa i vlastita djeca, imaju pravo i na pogrešku. Ako je uopće pogreška.
--------------------------------------------------------------------

joj cure, a tek da vidite kakav kaos nastaje kad se umjesto s deckom, pojavite se sa curom.. ne mislim na vjencanju Uostalom, familija (sira) jos nista nezna i strah me dana kad saznaju..

sve zajedno, doslo je do toga da mi mama kaze kak bi joj bilo draze da sam sa *bilo kojim* deckom, samo ne ovako.. a kad se sjetim kak je sve bilo protiv mog bivseg.

.. i slazem se sa svime gore napisanim..
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:12   #33
Quote:
Crow Jane kaže:
Je!

I dobila sam prsten u obliku vanzemaljca
cestitam!
kako ono ide...
"sto bi tebi bilo bolje nego nama"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:14   #34
Quote:
luca kaže:
cestitam!
kako ono ide...
"sto bi tebi bilo bolje nego nama"
Da, al bum imala brak na daljinu

Pa mi bu svejedno bolje

Sorry za offtopic.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:17   #35
Quote:
Crow Jane kaže:
Da, al bum imala brak na daljinu

Pa mi bu svejedno bolje

Sorry za offtopic.
s vremenom ce postat mrak na blizinu

(neces valjda sad do smrti camiti tamo u Pl?!)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:52   #36
Quote:
Crow Jane kaže:
Je!

I dobila sam prsten u obliku vanzemaljca
Pa cestitke velike! Kad ce vjencanje?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:01   #37
Quote:
Crow Jane kaže:
No, da....ali kaj recimo dok, kao ja, imate situaciju starog + njegovu ženu na jednoj strani, i ogorčenu staru koja bi "kurvu u prah satrla" na drugoj strani.

Kak to dvoje strpat pod isti krov, npr. za početak, u vijećnicu?

Nikak, stoga za starce - pristup zabranjen!



.........ja sam bila u jednoj takvoj svadbi, on ponovno ozenjen zenom radi koje je kcerka od majke i zahtjevala razvod, majka se nije ponovno udavala........no na svadbi su svi bili "prekrasni", cak je i kcerka poslije postala dobra prijateljica s tatinom zenom, a sama je majka, pak, posebna prica: u bolnici je cak njegovala "drugu" zenu i bila joj pri ruci u posljednjim trenucima zivota.........
....ta je prica ruzno pocela, ali se tijekom vremena pretvorila u hrpu ljudskog dostojanstva i prihvacanja na svim nivoima........mozda treba pruziti sansu i sebi i drugima.....
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:16   #38
Pokušavam razumjeti i neopravdano "otkantavanje" roditelja iz bitnog dijela našeg života.
Pa i "kažnjavanje" obje strane, jer je ona druga strana neprihvatljiva.

Ali, ali...hoćete li biti tako sebični kad vam zatreba obični baka servis?

Hoćete li onda prihvatiti (i) sebičnost vaših roditelja?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:46   #39
Quote:
Crow Jane kaže:
Je!

I dobila sam prsten u obliku vanzemaljca
( a sto se tice prstena, kak se bu samo za vjencani morao potruditi, da nadmasi ovu gornju kreaciju )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:52   #40
Quote:
Simona kaže:
Pokušavam razumjeti i neopravdano "otkantavanje" roditelja iz bitnog dijela našeg života.
Pa i "kažnjavanje" obje strane, jer je ona druga strana neprihvatljiva.

Ali, ali...hoćete li biti tako sebični kad vam zatreba obični baka servis?

Hoćete li onda prihvatiti (i) sebičnost vaših roditelja?
ja da. Tj. vodim se nekom idejom da dijete radjam nama ( muzu i meni) a ne nasim ili njegovim roditeljima.

Meni dakle na ljubav i brigu.

Slazem se s tobom Simona, jako nisko cijenim ljude koji s jedne strane zele mir i izoliranost a s druge strane prihvacaju onda usluge i uslugice jer im tako pase.

( moja mama bi jos i cuvala nasu djecu ali ne zelim da mi robija, neka malo i ona uziva u zivotu, vrijeme je a svekrva ne moze za klincima trcati jer bi uganula nogu na onim 12 cm cipelama a i frizura bi otisla k vragu )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.