Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2003., 13:39   #61
Quote:
walter kaže:
Upravo to.
Dakle, kad zatekneš svoju ženu sa poštarom u krevetu, shvati je, ne osuđuj ju.
bio jednom jedan e-mail vic, kako reagiraju ljudi raznih nacionalnosti na situaciju kad nađu ženu s poštarom u krevetu. ne znam više za druge, ali najsmješniji mi je bio francuz. uleti u sobu, stane, pogleda, i kaže dobro, idem ja na kavu, vidimo se poslije.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:12   #62
Quote:
Parasociolog kaže:
e, a kaj to znači "pošteno izvarat"?
E to znači da bi je varao gdje stignem a ona bi znala da je u pitanju sex a ne ljubav i ne bi se ljutila na mene...
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:15   #63
Quote:
Rual kaže:
Nebitno! Obrazac njezina "nevjerstva" sasvršeno je podudaran "nevjerstvima" kakva se događaju i u onim vezama gdje tih problema nema. Vremenom, prije ili kasnije, dogodilo bi joj se isto.
ovo si sad izvukao iz straznjice molim lijepo

to ne znas sta bi joj se dogodilo - da je bila zadovoljna sexualnim zivotom sa svojim muzem
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:19   #64
Quote:
desna ruka kaže:
E to znači da bi je varao gdje stignem a ona bi znala da je u pitanju sex a ne ljubav i ne bi se ljutila na mene...
da, ali to nije sve, ima još toga za reć. kako izvesti ono "pošteno"?
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:20   #65
ma Rual...daj vise - posevi to sto si naumio - nemoj da te grize savjest

a mos se uvijek preselit i u Utah, Ohio ili Pennsilvaniju kod Mormona - oni brate imaju 6-10 zena svaki


pa ces fino bit svoj na svom

nego walter ti dobro rece - niko ti ne brani da jebes okolo - samo nemoj zenit
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:22   #66
Ma, cijeli ovaj topic je postavljen zato što autor nema muda priznati ženi da bi jebo i druge pičke, isto kao što varia nema cahones priznati dečku da bi se ševila i sa drugima. A najlicemjernije od svega je što oni za te svoje slabosti krive društvo. Čak idu toliko daleko da će napraviti teorije koje sežu do samog postanka svijeta, ne bi li neki naivac pomislio da su u pravu, i da ne žive u zabludi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:33   #67
Quote:
walter kaže:
Ma, cijeli ovaj topic je postavljen zato što autor nema muda priznati ženi da bi jebo i druge pičke, isto kao što varia nema cahones priznati dečku da bi se ševila i sa drugima. A najlicemjernije od svega je što oni za te svoje slabosti krive društvo. Čak idu toliko daleko da će napraviti teorije koje sežu do samog postanka svijeta, ne bi li neki naivac pomislio da su u pravu, i da ne žive u zabludi.
jel ti to mene citiraš prijatelju?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:36   #68
Quote:
chiquita kaže:
jel ti to mene citiraš prijatelju?
Ja da citiram ženu?
Nek ti Bog pomogne....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:37   #69
Quote:
walter kaže:
Ja da citiram ženu?
Nek ti Bog pomogne....
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 14:56   #70
Re: Shangai, baby: život udvoje - iluzija?

Quote:
Rual kaže:
Jeste li čital Wei Hui: "Shangai, baby"? Šokantni roman mlade Kineskinje koja skida masku s licemjernog morala i, između ostaloga, oslikava čovjeka i njegovu neobuzdanu seksualnost u pravom svjetlu. Šokantan toliko da ga konzervativne kineske vlasti zabranjuju!

Uglavnom, autorica - što se često znade osporavati - odvaja seksualnost i ljubav. Ona iz ljubavi živi s jednim, a utjehu tijelu pronalazi s druge strane.
Tip s kojim se ševi nije neki pozitivac: gledano sa strane, nekorektan je, pomalo ljigav, pokvaren i proračunat, svatko bi mu volio razbiti nos. Ona to isto tako zna; u njoj se pokatkad čak i budi gnjev - ali on je njezina slabost. Nakon svake pustolovine koju s njim ima, i do koje dolazi sasvim SPONTANO i bez mogućnosti da se kontrolira, ona doduše osjeća stid, ali u sebi duboko zna da drugačije nije moglo biti. Štoviše, ona se još iste večeri vraća svom voljenom i na uho mu šapuće: "Volim te".
u .. jebote... pa ova autorica mene poznaje.......
pokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 17:16   #71
Rual.....nemam dovoljno riječi pohvale za tvoje shvaćanje i razumijevanje em knjige em životnih situacija. Hvala na osvježenju moje malenkosti. Digla si mi raspoloženje sto gradi.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 18:35   #72
Quote:
walter kaže:
U trenucima strasti jedan čovjek sjekirom odsijeku glavu drugom. A licemjerno društvo takvog čovjeka srpa u zatvor.
Nagon za ubijanjem usporedjujes sa nagonom za seks? Intrigantno.

Jednom, kad ostaris (neces, neces-lazem), kad se skupis, zguzvas, smezuras, kad ti onajstotijemali (citiram) posivi i trajno se sklupca, kad uz sebe budes imao Nju, jednako tako zguzvanu, sivu i smezuranu..... jebavat ce ti se zivo s kim se ona jebavala i koliko puta osim s tobom. Kao i njoj, uostalom.

Ako budete imali srece, ostat ce vam ono na cemu trajna i cvrsta konstrukcija stoji: ljubav. Ono od cega je sve i pocelo.
Voljet cete jedan u drugome ono sto je jedino vrijedno da se voli, ono sto jeste a ne ono za cime ste na trenutke zudjeli.
Tijela koja ste tako strastveno svojatali citav zivot bit ce bezvrijedna ljuska.

Ako pak niste imali srece pa se niste ni voljeli, ni to sto se niste jebavali gresno nece (i nije) pomoglo da se zavolite.


Moja bi ti baba sad rekla: a sinko moj, bilo je svega, i bolesti i ratova i neimastine i gladi, sve smo pregurali. Lijepo smo zivjeli i volili se. A je li me prevario.... a, ako jest, ako nije....

No valjda je to po sjenicima i ambarima izgledalo manje gresno.
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 18:49   #73
Varia, de se vise pojebi jer se polako gubis...
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:17   #74
Quote:
Smart_bitch kaže:
Rual.....nemam dovoljno riječi pohvale za tvoje shvaćanje i razumijevanje em knjige em životnih situacija. Hvala na osvježenju moje malenkosti. Digla si mi raspoloženje sto gradi.
Ne "digla" nego digao. MMM

Quote:
cybernaut:

Rual, sreca da je na ovoj planeti vecina nas koji "glumimo i nosimo maske". Ne mogu zamisliti gdje bi sada bili i da li bi vise uopce bili da se pomasamo kao zivotinje, nagonski i bez imalo razuma
E...to je to! U zamci smo!
S jedne strane klatno lažnog morala i glume koja završava potiskivanjem prirodnih nagona, a s druge životinjska priroda koja bi zacijelo uništila i sebe i druge kad ne bi bilo osigurača koji bi je držali pod nadzorom.
Ali ja ti kažem: posljedice su u oba slučaja VRLO SLIČNE!
Razlika je samo u tome što životinja, biće bez razuma, djeluje izravno, dok takozvani čovjek radi pod krinkom, inteligentno se krijući. To što se krije ne znači da se bilo što mijenja; jer isto se SAMO ODGAĐA! Time dobivamo lukavstvo, podmuklost, jednu opaku pokvarenost kojoj nema premca. NIjedna životinja, budući da nema razuma, ne poznaje takvo što.

Ali i jedno i drugo - bilo životinjsko ophođenje čovjeka ili primjena razuma - okončava nasiljem. Uz primjenu razuma isto biće nije u stanju samo uništiti sebe i vrstu, nego sve: atmosferu, zemljinu površinu, sve...sve do posljednjeg zapisa da je ovdje ikada postojala nekakva civilizacija. U to se već sada možemo sasvim uvjeriti; nisu nam potrebna nikakva proročanstva. Dovoljno je nekoliko klikova mišem i od nas neće ostati ništa. Tehnologija kojom se toliko hvalimo u stanju nas je u svega jednom trenutku zauvijek progutati.

Znaš li zašto su životinjama nepoznate bolesti od kojih oboljevaju ljudi? Zato što one nisu opterećene svojim djelima, ne tereti ih slika kakvu ostavljaju o sebi; nemaju ambicija osim da ispune vlastiti nagon za opstankom. One žive jednom pravilnom krivuljom, gonjene grupnim duhom svoje vrste. U takvim uvjetima, oslobođene parada i glumatanja na vlastiti račun, one ne mogu oboljevati od bolesti od kakvih boluje čovjek. Zanimljivo je da izuztetak čine samo one vrste koje su jako vezane za čovjeka. Ne govori li i to nešto?

Evo dakle što je cijena te maske koju ti veličaš: recimo, čir na želucu, svi oblici raka, srčane bolesti, psihički poremećaji i depresije - sve je to životinjskom svijetu potpuno nepoznato. Ta je životinja (mislim na onu ljudsku) izbjegla doduše okrutnu i krvavu borbu zbog par bobica hrane, ali zato propada u borbi koja se sada vodi u njoj samoj. Jedno biće je, želeći na silu biti čovjekom, životinju dovelo do stanja u kojemu ona, na ovaj ili onaj način, jednostavno mora eksplodirati. I nijedan je razum u tome neće moći spriječiti.

Moramo priznati da se od životinja nimalo nećemo razlikovati sve dok razum ne prestanemo koristiti sebično, samo za vlastitu dobrobit, veličajući se kao bogomdano savršenstvo kojemu je sve dopušteno. Jer ono po čemu se čovjek razlikuje od životinje, a to je razum, mi još nismo dokazali svojim primjerom. Dapače, dokazali smo suprotno: njegovu maksimalnu proračunatost i ubojitost. Na taj se način, kroz inteligenciju, očituje sva nagonska prljavština u nama. Da, tako to izgleda!

Prema tome, u stupici smo. S jedne strane zavezani životinjskim nagonima, s druge barutnom prašinom koja se nataloži, pa malo-malo grune. Očito je da je takozvani čovjek promašio svoju ulogu. Razum je u službi nagona, a način kako se oni očituju je zbog inteligencije vrlo prepreden, duboko skriven i - pokvaren.

Tako ćemo i s razumom, s maskom, unatoč svom tehnološkom napretku, ponovno završiti tamo gdje smo bili. Uz snažan tresak!

--------------------------------------------

Zadnje uređivanje Rual : 14.11.2003. at 20:59.
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:25   #75
BTW, što se tiče ljubavi i strasti!
Jasno je: ljubav uza se veže strasti.
Ali nakon nekog vremena ljubav sama po sebi više nije dovoljna za održanje veze. Iz nutrine, iz magle, javljaju se sivi tjelesni nagoni tražeći zadovoljenje. To je sve ono što smo na račun ljubavi potisnuli, pogrešno misleći kako je snaga ljubavi dovoljna da se riješimo balasta tih odvratnih napasti.

Te tamne sjene koje nas redovito prate i koje se iznenada pojavljuju, često u trenucima dok nam se čini da veza prolazi kroz razdoblje svoje renesanse, ne pitaju za osjećaje, za vezanost za određenu osobu, niti ih zanima bilo kakav kompromis. One se javljaju bez da ih svjesno dozovemo, ali odazivajući se stanju našega za nagone vezana bića. Pojava te sjene, sjene nagona, jako je dobro - u nekoliko navrata - oslikana u spomenutom romanu mlade autorice. Ona tu sjenu mrzi, od nje katkad želi pobjeći, ali joj se na kraju opet vraća, pa joj čak i čitanje razglednice ljubavnika bude preče od pisma bolesnog dečka koji će uskoro umrijeti. Mark je, kao klatno, uvijek iznad njezine glave, prijeteći sasvim prekinuti sponu s Tian Tianom, u kojega je smrtno zaljubljena.

No što čini razum?
Razum doduše uobličava te sjene, nastojeći fokusirati pažnju na voljeno biće, ali da je to uspješno, samo je izvanjski dojam. Jer sva snaga potisnutih nagona, skrivenih sjena, povlači se na marginu nesvjesnoga i vremenom počinje curiti. Kao puna vreća samljevena žita koja odjednom procuri jer su je izgrizli miševi. Možemo li onda govoriti o nekakvoj samokontroli? Naravno, samo oni koji se ne poznaju dovoljno. Samo još oni mogu tvrditi da je sve pod kontrolom, jer se jako boje zaviriti u sebe. Ondje nemaju što vidjeti, pa će to rado izbjeći vežući se za izvanjske igračke, tako mila sredstva spasa za sve one kojima je preče ostati glumcem.

Potisnute nagonske sjene najprije se očituju kroz snove; zatim maštarijama koje nadiru sve češće i nemoguće ih je nadzirati. Sve dok iste sjene sasvim ne obuzmu našu svijest i nekontrolirano nas ne uvuku u situaciju koju razum ne želi, ali je želi tijelo. Koliko je njih reklo: "Uopće ne znam što mi se to dogodilo" Jasno je: tijelo vuče u jednom, a razum u drugom smjeru; strasti vuku na jednu, a ljubav na drugu stranu. To je strahovito! I onda se neki trude opjevati tu ljepotu, slikati je, pisati pjesme i takvu jednu izopačenost postaviti na tron ne bi li je uzveličali kao kult. Grozno!

Što se tada događa: tada se konačno uviđa da seks sa strancem zapravo daje ozdravljenje nagonima. Jer divljak/divljakuša u nama želi potpuno pražnjenje, a to je - najčešće - pred voljenom osobom nemoguće ispuniti, jer postoji opravdana bojazan da bi naše potpuno raskalašeno ponašanje u krevetu moglo uplašiti partrnera. Pa čak i da se na tom planu uspostavi kompromis, tjelesna žudnja, hirovito i nepredvidivo vezana uz izvanjsku ljepotu i sve ono što je prati, često mijenjajući objekte svoje žudnje, ipak će se jednom pokrenuti. Da, Margarita, zato je nebitno je li on impotentan. Strast prema nekom izvan veze uvijek će izbiti. I to je prokleta tragedija svake ljubavi o kojoj se pjevaju hvalospjevi - da, toliko lažni i zamagljeni! Kojom se pijani slijepci do u besvijest opijaju.

I tako je očito da divljak/divljakuša u nama ima jedna pravila ponašanja, a naš racionalni, izvanjski čovjek sasvim druga. Što je život nego neprestana borba racionalnog "ja" za uspostavom potpune kontrole nad divljakom u sebi? Ali: do toga neće doći. Možda kod većine prividno i hoće, ali na račun čega: na račun potiskivanja i marginaliziranja, što mi najčešće i činimo, cijena čega su frustracije i bolesti.

Svaka bolest koja nam se događa, bez obzira o kojoj je riječ, odraz je naše unutarnje isfrustriranosti, strahova i borbe kojih uopće ne moramo biti svjesni. Svaka naša bolest odraz je pobune divljaka/divljakuše u nama koji jednostavno ne mogu biti podvrgnuti nikakvoj razumskoj kontroli. Ako se nagoni nađu privremeno okovani budnim okom razuma, oni će u tijelu izazivati štetne kemijske reakcije i postupno metastazirati. Ne možeš ti od jednog bića niže vibracije svijesti očekivati da sasvim upije svjetlost. Takva je stvar s našim unutarnjim, nagonskim bićem; kad ga siliš na nešto što nikako nije dio njegove prirode, ono će se pobuniti i nastojati te upozoriti da ga podvrgavaš jednim stanjem s kojim nije u skladu.

Dakle, kada mnogi govore o općoj dekadenciji, svi oni samo svjedoče našoj potpunoj nemoći da obuzdamo svoje prirodne nagone. Uz ropstvo razuma, nagoni se baš dobro osjećaju. Nikada nisu izgledali bolje. Zapravo, nikada se nisu mogli tako fino i u rukavicama, do u nedogled pretvarati. Nikada nešto tako prljavo, nisko i ružno, sklono uživanju na račun boli voljene osobe, nije bilo opjevano, oslikano i uzvišeno kao sada, dok um smišlja stihove kojima nastoji ukrasiti lažnu ljepotu svojega ropstva.

A neki govore o kontroli!

Zadnje uređivanje Rual : 14.11.2003. at 21:21.
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:29   #76
Quote:
varia kaže:
E naso si crkvu di ces se molit...! Ni tvrdjeg auditorijuma ni konzervativnijeg bedema.

NARAVNO da se ljubav i strast iskljucuju. I NARAVNO da društvo licemjerno zivi svoje monogamne zivote.
Jer je pojam "vjernosti" izblicen u neprikosnovenost prava na neokrnjenu, neokaljanu i neostecenu, samo tvoju "polovicu".

Ali najlicemjernije je sto je to nadaleko cuveno "pripadanje" i "vjernost" najosjetljivije i najranjivije kad je u pitanju tijelo. Golo tijelo. Seks. Penetracija. Spolni odnos. Udovi. Koza.

Zamisljam udatu zenu koja neko svoje vrijeme provodi sa muskarcem sa kojim se potpuno razumije, sa kojim dijeli razmisljanja, ideje, snove, zelje, stavove... sve osim tijela - na nacin na koji to sa muzem nikad nije ili ne moze.... Hoce li u jednom trenutku pomisliti: boze, prevarila sam muza. Izdala sam ga. Iznevjerila. Kompromitirala nas brak? Nece...

Hoce li muz pomisliti da mu je zena "nevjerna"?
Nece.... OSIM ako doticni i svojim FIZICKIM IZGLEDOM, tijelom naime, ne predstavlja potencijalnu "ugrozu", ako mu negdje u podsvijesti ne zvoni alarm "ovi bi se mogli i kresnuti"...

Voljeno bice je jednostavno.... voljeno bice.
I covjek je sposoban voljeti jako. Iskreno i duboko i trajno. I uvijek istu osobu.
Ali tijelo covjeka stvarano je za reprodukciju, banalnije - za seks.
I ono uvijek reagira zesce, nepredvidljivije, impulsivnije, iskonskije, dinamicnije... nije ni pravljeno da oprezno i pragmaticno ili analiticno vaze razloge za i protiv jer bi na taj nacin ljudska vrsta nestala. Moral, norme, pristojnost, kolicina, broj partnera.... dodani su mu naknadno. I taj je spoj valjda zato uvijek labav.

Ljubav je stanje bica a seks radnja tijela, kojoj se definitivno pridaje prevelik znacaj, i u pozitivnom i u negativnom smislu.

Slažem se. U mojoj glavi sex i ljubav su odvojeni. Ali isto tako, lijepo se slažu. Ja mogu voljeti svojeg dečka... ali mogu fizički i seksualno poželjeti drugog. Glava će me spriječiti da to i učinim, da zbog strasti riskiram da izgubim osobu koju volim....
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:31   #77
Quote:
cybernaut:

Nevjerstvo ce se uvijek javljati tamo gdje nesto fali u odnosu.
Ne, ono se javlja samo po sebi i spontano, a to - da je nešto u vezi falilo - samo je vješto pripremljen izgovor koji uvijek dobro pali, i pred drugima i pred sobom.

Sorry, znam da se mnogi tješe i polažu nade...ali sve vam je to običan shit, čisto pretvaranje i laž...
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:34   #78
Quote:
Rual kaže:
Ne, ono se javlja samo po sebi i spontano, a to - da je nešto u vezi falilo - samo je vješto pripremljen izgovor koji uvijek dobro pali, i pred drugima i pred sobom.

Sorry, znam da se mnogi tješe i polažu nade...ali sve vam je to običan shit, čisto pretvaranje i laž...
e vidis ja se ne slazem

i ta je kineskinja trazila sex na drugoj strani jer je falio u vezi

mozda ne bi spavala s drugim da je njen dragi mogao da shevi

mislim mozemo mi sad jedno drugom do ujutro naglabat e nije ovako - onako je

ali je cinjenica da ima ljudi i ljudi i svi mi imamo prioritete u zivotu i dosta se razlikuju

ja sam sa svoji dragim evo 4 godine i jos nisam pozeljela nesto sa strane...ali se zato njega ne mogu zasititi

ako jednom do toga dodje - ako ga budem asexualno voljela znaci da ga volim kao prijatelja a ne kao muza....a to je sasvim drugi par carapa
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:53   #79
Quote:
margarita kaže:
e vidis ja se ne slazem

mozda ne bi spavala s drugim da je njen dragi mogao da shevi

U gornji post umetnuo sam naknadno jedan dio koji se odnosi na to.

BTW, konačno se s tobom može normalno pričati.
Rual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 19:55   #80
Quote:
Rual kaže:
U gornji post umetnuo sam naknadno jedan dio koji se odnosi na to.

BTW, konačno se s tobom može normalno pričati.
zasto konacno?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.