Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2003., 15:47   #41
mislim ne znam, nisam ni ja caritas, ali jedino što bih mogla napraviti, da kojom nesrećom živim s njom, je da je pustim da radi to što radi i da je čak pohvalim kako je sve čisto i uredno. samo neka me pusti na miru jer evo baš gledam film - ovo je fakat dobro.

1. ne mozes ti nekome pomoc, ako si on sam ne zeli pomoc

2. ne bi ja nikog dirala, samo ak mene ostavi na miru. ako mene ne ostavi na miru, a normalno da cu ga zajebavat, a sto drugo? To sam ja znala svojoj staroj rec, gle, nisi bas dobro oprala prozore. Ostale su ti crte po staklu, sve se vidi. Jednom je isla opet prat prozore. Poslije joj to vise nisam radila. Nekak mi bilo zene zao
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 16:09   #42
Quote:
asa kaže:
mislim ne znam, nisam ni ja caritas, ali jedino što bih mogla napraviti, da kojom nesrećom živim s njom, je da je pustim da radi to što radi i da je čak pohvalim kako je sve čisto i uredno. samo neka me pusti na miru jer evo baš gledam film - ovo je fakat dobro.

1. ne mozes ti nekome pomoc, ako si on sam ne zeli pomoc

2. ne bi ja nikog dirala, samo ak mene ostavi na miru. ako mene ne ostavi na miru, a normalno da cu ga zajebavat, a sto drugo? To sam ja znala svojoj staroj rec, gle, nisi bas dobro oprala prozore. Ostale su ti crte po staklu, sve se vidi. Jednom je isla opet prat prozore. Poslije joj to vise nisam radila. Nekak mi bilo zene zao
to je zlobno

al tebi na savjest i na dushu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 16:44   #43
Quote:
margarita kaže:
1. ja ne mogu tako reagirati - jer prosavshi kroz sav taj pakao osobno dusha me boli kad vidim da se ljudi pate a da im drugi ne znaju ili nece da pomognu

2. ja recimo nemam bipolar ali imam poznanicu koja ima i ne pada mi na pamet reagirati u stilu - sta joj ja mogu

pomazem koliko i kad mogu - nekad samo onako usputno i nenapadno provjeravam jel jos uvijek uzima lijekove, nekad imamo i "ozbilje" dane i teme

ja ne zivim samo za sebe na ovom svijetu - nikad nisam i nikad necu
a ako im vec ne zelis pomoci ili ne mozes - probaj bar da je ne izrugujes i zajebavash...
1. u biti ne mogu ni ja, nemam srca za to... moram stvarno biti na rubu živaca da tako reagiram. onda si mislim da je to bilo u samoobrani ali ne volim zajebavati ljude gdje ih boli. no nažalost, ponekad je to korisno. tough love. no to što ja tako mislim ne znači da volim to i raditi.

2. ja recimo isto nemam bipolar ali mislim da je dobro što to radiš
pa naravno, ne živim ni ja samo za sebe... samo, ja eto volim birati ljude i okolinu koji me vesele. pomoći ću ja, ali ipak, neću dopustiti da me netko tko je sjeban sjebe.

moram ići
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 16:50   #44
Quote:
Parasociolog kaže:
no nažalost, ponekad je to korisno. tough love. no to što ja tako mislim ne znači da volim to i raditi.


uz svo duzno postovanje - ovo je cista zabluda

takav se poremecaj ne rjesava sa "tough love"to nije isto kao kad svom 15-godisnjaku ne das da lumpuje po cijele noci za vrijeme skolske godine a on misli da je to zato sto ga mrzis (mislim banalan primjer al eto)

a pomagati drugima je lako "dok god ti je onako usput"

prava pomoc je kad se posebno bas za to angaziras

ali nemoj me pogresno shvatiti - znam da svako to ne moze niti hoce - i to je OK

ali cemu onakve omalaovazavajuce i pogrdne izjave - ako ne znas tematiku i ne razumijes nesto ne moras se ismijavati ljudima koji se gushe u tim govnima i bore za cisti opstanak
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:14   #45
Ne radi se ovdje o tome da se osobe koje imaju takav poremecaj guse u govnima, pa im se netko ruga, vec o tome da guse u govnima i druge, a nemaju svi isti prag tolerancije. Osobno, ne klasificiram ljude s obzirom na neki poremecaj na podobne i nepodobne, ali ne volim da me netko maltretira i u slucaju da sam napadnuta - branim se!
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:25   #46
Kako nitko ne razumije ono sto Margarita pokusava reci: postoji razlika izmedju psihicki potpuno zdravih ljudi koji vise ili manje tlace druge nekim svojim oblikom ponasanja, i onih bolesnih, koji na zalost nemaju izbora, i koji pokazuju PATOLOSKO ponasanje. Nitko ne kaze da bolesne treba pustiti da rade sto im padne na pamet, ali tu ne pale nikakvi laicki "duhoviti" pristupi, tipa "podjebavaj pa ce joj prisjest" i slicno...ti ljudi jednostavno trebaju PROFESIONALNU pomoc. No, nacin razmisljanja koji pojedini ovdje pokusavaju promovirati kao jedini ispravan, "ne bu mene niko jebal, pa kaj ak je lud, luda sam i ja ponekad", primjenjuje se ne samo na psihicke bolesnike, nego i na druge bolesne ljude. A to je mizerno i vrijedno prezira.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:26   #47
Quote:
bubamara kaže:
Ne radi se ovdje o tome da se osobe koje imaju takav poremecaj guse u govnima, pa im se netko ruga, vec o tome da guse u govnima i druge, a nemaju svi isti prag tolerancije. Osobno, ne klasificiram ljude s obzirom na neki poremecaj na podobne i nepodobne, ali ne volim da me netko maltretira i u slucaju da sam napadnuta - branim se!
pa ne napada ta osoba tebe - ona tebe dozivljava kao prijetnju "njenom" nacinu zivota

i vjerovala ili ne brani se od opasnosti koju joj donosis

a iz par postova ovdje viri samo ruganje bubamaro - ne tvojih nego prvenstveno asinih

kako znam? zato sto sam to dozivjela i uzivo - zvali su me ludom i freakom i svasta jos...dosipali soli na ranu - ne zato sto su zlobni - vec vecinom zato sto ne znaju o cemu se radi i ja im ne zamjeram

ja svojim postovima ovdje ne kritiziram nikoga - samo zelim podijeliti svoje iskustvo da oni koji su sretni i nemaju takav ili slican problem shvate kako je "onima s druge strane" i da je to nesto jace od svjesnog i logickog razmisljanja pa da drugi put prije nego se podrugnete ili ih "skinete" s vrata stanete i razmislite - da ipak niste napadnuti - posebno ne svjesno i promisljeno

samo toliko
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:27   #48
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Kako nitko ne razumije ono sto Margarita pokusava reci: postoji razlika izmedju psihicki potpuno zdravih ljudi koji vise ili manje tlace druge nekim svojim oblikom ponasanja, i onih bolesnih, koji na zalost nemaju izbora, i koji pokazuju PATOLOSKO ponasanje. Nitko ne kaze da bolesne treba pustiti da rade sto im padne na pamet, ali tu ne pale nikakvi laicki "duhoviti" pristupi, tipa "podjebavaj pa ce joj prisjest" i slicno...ti ljudi jednostavno trebaju PROFESIONALNU pomoc. No, nacin razmisljanja koji pojedini ovdje pokusavaju promovirati kao jedini ispravan, "ne bu mene niko jebal, pa kaj ak je lud, luda sam i ja ponekad", primjenjuje se ne samo na psihicke bolesnike, nego i na druge bolesne ljude. A to je mizerno i vrijedno prezira.
svaka cast

upravo sam to htjela reci - ti si to tako sazeto i divno rekla

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:47   #49
Quote:
margarita kaže:
uz svo duzno postovanje - ovo je cista zabluda

takav se poremecaj ne rjesava sa "tough love"to nije isto kao kad svom 15-godisnjaku ne das da lumpuje po cijele noci za vrijeme skolske godine a on misli da je to zato sto ga mrzis (mislim banalan primjer al eto)

a pomagati drugima je lako "dok god ti je onako usput"

prava pomoc je kad se posebno bas za to angaziras

ali nemoj me pogresno shvatiti - znam da svako to ne moze niti hoce - i to je OK

ali cemu onakve omalaovazavajuce i pogrdne izjave - ako ne znas tematiku i ne razumijes nesto ne moras se ismijavati ljudima koji se gushe u tim govnima i bore za cisti opstanak
znam da se kompulzivna opsesija ne rješava s tough love. zapravo, uopće ne mislim da sam u stanju rješavati nečije kompulzivne opsesije, nisam toliko nadobudna...

možda, samo možda, ih se na tough love način (ako ljubazan razgovor i strpljenje ne upali) može dovesti do spoznaje da nešto stvarno nije u redu, pa da se požele izliječiti, pomoći sami sebi, otići stručnjaku.

a ja skrušeno priznajem da nemam volje zajebavati (tough love zajebavati) nekoga tko nije svaki dan u mojoj bližoj okolini zato da bi mu došlo iz dupeta do glave da bi se trebao ići liječiti. a kamoli tupiti mu svakodnevno da se ode liječiti za svoje dobro. moj bed. imam i ja svojih problema koji su mi bitniji. i ljudi koji su mi bliskiji a na neki način me isto trebaju. iako možda nisu slučajevi za psihičko liječenje, ipak trebaju mene, moje živce i moje vrijeme. ok?

a koje omalovažavajuće i pogrdne izjave?
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:52   #50
Quote:
Parasociolog kaže:
znam da se kompulzivna opsesija ne rješava s tough love. zapravo, uopće ne mislim da sam u stanju rješavati nečije kompulzivne opsesije, nisam toliko nadobudna...

možda, samo možda, ih se na tough love način (ako ljubazan razgovor i strpljenje ne upali) može dovesti do spoznaje da nešto stvarno nije u redu, pa da se požele izliječiti, pomoći sami sebi, otići stručnjaku.

a ja skrušeno priznajem da nemam volje zajebavati (tough love zajebavati) nekoga tko nije svaki dan u mojoj bližoj okolini zato da bi mu došlo iz dupeta do glave da bi se trebao ići liječiti. a kamoli tupiti mu svakodnevno da se ode liječiti za svoje dobro. moj bed. imam i ja svojih problema koji su mi bitniji. i ljudi koji su mi bliskiji a na neki način me isto trebaju. iako možda nisu slučajevi za psihičko liječenje, ipak trebaju mene, moje živce i moje vrijeme. ok?

a koje omalovažavajuće i pogrdne izjave?
pa niko to od tebe ni ne trazi - da rjesavash svjetske probleme


a evo tvoje izjave:
mislim ne znam, nisam ni ja caritas, ali jedino što bih mogla napraviti, da kojom nesrećom živim s njom, je da je pustim da radi to što radi i da je čak pohvalim kako je sve čisto i uredno. samo neka me pusti na miru jer evo baš gledam film
dapače, čak mislim da bih joj sugerirala, onako mrtvoj umornoj i krepanoj, da kog boga nije već dva tjedna očistila garažu... zajebavala bih je malo tako da popizdi i pobuni se da neće ona više meni tu čistiti


al ne se srditi - nije poenta da jedni druge napadamo - al kad sam vidjela ton kojim pisete o "tim" ljudima morala sam reagirati kao jedna od njih

ako te to vec toliko smeta - pa nemoj se druziti s takvima, kloni ih se i brini se o svojim problemima -
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:55   #51
Quote:
margarita kaže:
pa ne napada ta osoba tebe - ona tebe dozivljava kao prijetnju "njenom" nacinu zivota

i vjerovala ili ne brani se od opasnosti koju joj donosis

a iz par postova ovdje viri samo ruganje bubamaro - ne tvojih nego prvenstveno asinih

kako znam? zato sto sam to dozivjela i uzivo - zvali su me ludom i freakom i svasta jos...dosipali soli na ranu - ne zato sto su zlobni - vec vecinom zato sto ne znaju o cemu se radi i ja im ne zamjeram

ja svojim postovima ovdje ne kritiziram nikoga - samo zelim podijeliti svoje iskustvo da oni koji su sretni i nemaju takav ili slican problem shvate kako je "onima s druge strane" i da je to nesto jace od svjesnog i logickog razmisljanja pa da drugi put prije nego se podrugnete ili ih "skinete" s vrata stanete i razmislite - da ipak niste napadnuti - posebno ne svjesno i promisljeno

samo toliko
vidi, znam što je PTSP, upoznala sam dva takva. opako je to. jedan se ubio. drugi... je propadao, ne znam što je dalje s njim bilo.

jako, jako mi je drago zbog tebe, što si se uspjela izvući.

kao dobronamjeran savjet, više se smij
zafrkavaj se, smij se, zezaj se.

mislim da nitko ovdje ne napada ljude s poremećajima, nego da se zafrkavaju. ili pokušavaju reći kako je to kad živiš s nekim tko je poremećen, a nije lako. ok?
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 18:01   #52
Quote:
Parasociolog kaže:
vidi, znam što je PTSP, upoznala sam dva takva. opako je to. jedan se ubio. drugi... je propadao, ne znam što je dalje s njim bilo.

jako, jako mi je drago zbog tebe, što si se uspjela izvući.

kao dobronamjeran savjet, više se smij
zafrkavaj se, smij se, zezaj se.

mislim da nitko ovdje ne napada ljude s poremećajima, nego da se zafrkavaju. ili pokušavaju reći kako je to kad živiš s nekim tko je poremećen, a nije lako. ok?
nije ok

jer mislim da to nije to - ne zafrkavaju se - previse je tabua oko ovoga - ali to je tema za drugu pricu sasvim


i taj tvoj savjet: vise se smij je mozda dobronamjeran ali tako naivan

svejedno hvala

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 18:23   #53
Smile

margarita, mene bi iskreno zanimalo kako si se ti uspjela izvući. znam da je ovo krivi topic za to... ali eto, samo da znaš, zanima me. ako ti se priča o tome. znam da nije lako pričati o tome, nemoj me krivo shvatiti.

u stvari, mislim da je osnovni problem cijele ove sadašnje priče u tome što smo iz nekakvog čudnog topica o pospremanju kuće došli na psihičke poremećaje. naravno da se ja ne bih tako zafrkavala da je topic o takvim stvarima.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 20:08   #54
Quote:
Parasociolog kaže:
margarita, mene bi iskreno zanimalo kako si se ti uspjela izvući. znam da je ovo krivi topic za to... ali eto, samo da znaš, zanima me. ako ti se priča o tome. znam da nije lako pričati o tome, nemoj me krivo shvatiti.

u stvari, mislim da je osnovni problem cijele ove sadašnje priče u tome što smo iz nekakvog čudnog topica o pospremanju kuće došli na psihičke poremećaje. naravno da se ja ne bih tako zafrkavala da je topic o takvim stvarima.
ne, ne bih razgovarala o tome ne zato sto mi je tesko razgovarati o tome nego zato sto mislim da te u biti ne interesira

i mislim da je krajnje djetinjasto reci "naravno da se ja ne bih tako zafrkavala da je topic o takvim stvarima. " jer kakve veze ima na kojem je topicu? jel bi se zafrkava da se prica o raku ili kamenu u bubregu recimo da je na "pogresnom" topicu - naravno da ne bi

ne misim se s tobom ubjedjivati i naglabati dalje o ovome uopce

svi smo mi razliciti i svak sa svojom savjesti mora zivjeti
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 20:39   #55
Quote:
margarita kaže:
ne, ne bih razgovarala o tome ne zato sto mi je tesko razgovarati o tome nego zato sto mislim da te u biti ne interesira
interesira me. jedan prijatelj se ubio zbog PTSP-ja i ostavio iza sebe ženu s dvoje djece. jedan moj biviši je imao PTSP i prekinuli smo jer sam ja zaključila da ću i ja poludjeti ako ostanem s njim.
ali... dobro.

Quote:
i mislim da je krajnje djetinjasto reci "naravno da se ja ne bih tako zafrkavala da je topic o takvim stvarima. " jer kakve veze ima na kojem je topicu? jel bi se zafrkava da se prica o raku ili kamenu u bubregu recimo da je na "pogresnom" topicu - naravno da ne bi
nikad. ali i ovdje sam se zafrkavala s kompulzivnom opsesijom čišćenja zato što to u ovom kontekstu ne smatram tako strašnim. šta, žena čisti. ima i gorih stvari. recimo, rak.

Quote:
ne misim se s tobom ubjedjivati i naglabati dalje o ovome uopce
svi smo mi razliciti i svak sa svojom savjesti mora zivjeti [/B]
okej. u pravu si potpuno

Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 20:47   #56
Quote:
Parasociolog kaže:

nikad. ali i ovdje sam se zafrkavala s kompulzivnom opsesijom čišćenja zato što to u ovom kontekstu ne smatram tako strašnim. šta, žena čisti. ima i gorih stvari. recimo, rak.

zalosno je da ti ovo smatras opravdanim razlogom za podsmijavanje

to pokazuje koliko ne shvacas intenzitet i dubinu te bolesti - nije smrtonosna sama po sebi ali ziv si a kao ziv zakopan - jer ti se zivot svodi i odredjen je tom opsesijom

zenma su znali rodjenu djecu oduzeti jer se nisu lijecile od toga i jer su pretjerano trljale i prale djecu, tip u USA (bio dokumentarac prijepar mjeseci), mlad i fizicki zdrav vec 5 mjeseci zivi u kupaoni stana svoje majke, tusira se po 10-15 dnevno - i to po sat-dva svaki put, nikome ne otvara vrata, majka mu hranu dodaje u vrecicama i sa rukavicama - sve mu je "prljavo" i od svega ce "se zaraziti"

to se dogadja kad se takve stvari ne lijece - a tesko je ljudima pojmiti kakav problem imaju (a da ne govorimo tek priznati to) kad je okolina a i oni sami nedovoljno informirana - jer zaboga to je mentalni problem a o "ludima" se ne prica,a onda jos povrh svega te okolina pocne zajebavat - jer "ima gorih stvari"

mislim fakat

mentalni poremecaji nisu zarazni i nisu sramota ali nisu ni bezazleni - na zalost malo ljudi to tako shvaca - premalo da bi se velikoj vecini pomoglo
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 22:02   #57
slažem se sa svime što si napisala, margarita. i žao mi je što si na taj način doživjela moju zafrkanciju. ona uopće nije išla tebe.

međutim, postoji nešto što se zove crni humor. pa se ljudi zezaju na račun svakavih bolesnih stvari. intenzivnih i dubokih bolesnih stvari. vidiš... meni je to okej. uglavnom. neke crne viceve čak i ja smatram prebolesnima i previše neukusnima. ali to svejedno ne znači da mislim da smijem zabranjivati bilo kome da ih priča. mogu se jedino zgroziti ili ih ne slušati. isto tako, to što o nekim bolesnim stvarima postoje vicevi, ne znači da oni koji ih pričaju ne razumiju svu dubinu i intenzitet stvarne situacije s kojom se šale. ali znaš, smisao za humor je sjajna stvar.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 22:58   #58
Slazem se sa zadnjim Parasociolog-inim tekstom.

Nego na osobne probleme reagiramo mnogo burnije i cesce ljudima pripisujemo napadanje nego bi to to inace. Tj. da to eto nije BAS NAS problem.

Moj primjer - kad sam tek dosla u DE i ljudi bi lose poceli pricati o strancima ( a i sama sam tad bila friska, nesigurna i preopterecena novim na svim mogucim poljima) osjecala bi da me ta osoba koja je upravo izjavila nesto o stranicma - mene osobno mrzi.

Kako su mjeseci prolazili naucila sam da me ona uopce ne mrzi, dapace ne mrzi ni strance ( samo joj je taj dan jedan opako stao na zulj, razbio auto, ali ja to eto tad nisam znala) i da ne moram sve uzeti osobno.

Vjerujem kad margarita jednom bude izvan terapije ( pise na drugim topicima da jos uzima ljekove i povremeno ide terapeutu ) da ce i ovakve recenice shvacati malo hladnije.

I jedno je shvacati intenzitet i dubinu a drugo je nasaliti se - cesto me bas crni humor znao "dici". I da osobno se najcesce salim ipak na svoj racun.

To ne znaci da ne kuzim moje probleme nego da znam da oni nece biti manji budem li stalno ozbiljne face setala okolo.

Osim toga, uvrijezeno je jedno zanimljivo misljenje ( generalno u drustvu ) a to je da samo ludi ili s poremacajima idu terapeutu.

Potpuno pogresno.

Svatko od nas ima trenutke zivotu koji su izuzetno teski i koje je tesko prevladati sam. Ljubav je jedno a profesionalna pomoc drugo i u slucaju problema prednost bi dala prvome.
Ja muza beskrajno volim ali nisam skolovana da mu dam pomoc koju treba.
Moj primjer - moj suprug nije lud niti ima psihicki poremecaj, ima doduse nerazrjesene neke stvari iz djetinjstva ( najblize tome je lucijin topic na RiD-u) i odlazi terapeutu ( ne uzima ljekove, ne ide psihijatru) to je samo neutralna osoba s kojom moze razgovarati o svemu.

Ja sam presretna da takvih osoba ima i zahvaljujem im od srca sto mome muzu pomazu.

( da, oni drugi koji to hendlaju sami jer su cool posegnu za alkoholom, tabletama za smirenje, odu u neku drugu ovisnost )

Nije sramota primiti pomoc, sramota je praviti se da nam ne treba.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 23:49   #59
winona,
i luciji isto
a margariti, sve najbolje... smijem i tebe zagrliti?

onaj topic, nemam riječi.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 23:19   #60
Quote:
Parasociolog kaže:
slažem se sa svime što si napisala, margarita. i žao mi je što si na taj način doživjela moju zafrkanciju. ona uopće nije išla tebe.

međutim, postoji nešto što se zove crni humor. pa se ljudi zezaju na račun svakavih bolesnih stvari. intenzivnih i dubokih bolesnih stvari. vidiš... meni je to okej. uglavnom. neke crne viceve čak i ja smatram prebolesnima i previše neukusnima. ali to svejedno ne znači da mislim da smijem zabranjivati bilo kome da ih priča. mogu se jedino zgroziti ili ih ne slušati. isto tako, to što o nekim bolesnim stvarima postoje vicevi, ne znači da oni koji ih pričaju ne razumiju svu dubinu i intenzitet stvarne situacije s kojom se šale. ali znaš, smisao za humor je sjajna stvar.
draga para..

nije mene uopce licno dirnuo tvoj post - ja sam davno prosla fazu kad me to diralo


malo mijenjas ton od pocetnog posta u kojem se "branis kad si napadnuta" pa pricas o "tough love" i slicna sranja (pardon na izrazu)...

ja vrlo dobro znam sto je to crni humor - ti i asa i jos par njih je iznijelo misljenja - to nisu bile sale

reci da "prezires takve zene (ljude)" to nikakva sala nije bila - bar tako asa nije okarakterizirala svoj post


ljudi cesto mrze i napadaju ono sto ne razumiju i cega se svesno ili podsvjesno boje


ja ti i dalje velim - naravno imas pravo na svoje misljenje - ali i sama kazes da si imala ljude u svojoj blizini sa PTSP - nadam se da su oni znali cijeniti taj tvoj "crni humor"

i uz svo duzno postovanje - cini mi se ipak da ne kuzis

niko ne kaze da moras, niti to trazi od tebe...ja samo iznosim svoje misljenje i to na osnovu onoga sto sam procitala u tvojim postovima
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.