Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2003., 21:29   #1
Ružne riječi

Danas sam napravila nešto grozno, uvrijedila sam svog najdražeg
Uopće ne znam šta mi je bilo, ni kako je ta grozna ružna riječ izašla iz mojih usta
Inače, nikad jedan drugog nismo «počastili» nikakvim pogrdnim imenom, niti si psujemo ili bilo kako vrijeđamo
Povrijedila sam ga i znam da sad manje vjeruje u moju ljubav
Nije bilo ništa strašno, nismo se ni svađali ( u svađi mu nikad ne bi tako nešto rekla, ma nikad mu ne bih tako nešto rekla), ja sam jednostavno... ne znam
Naljutio me jer me nije htio poslušati da prestane raditi to što radi, al dobro, to sam pustila, i onda me još ugrizao, rekla sam nemoj, i onda me još jače ugrizao ( to sve radi iz ljubavi, al je mene fakat zabolilo) i onda sam mu to rekla, tu ružnu riječ
Znam da nemam opravdanja, to mi je i rekao, al ne volim kad me neće poslušati
I sad ne znam što da radim, kako da mu se iskupim, kako da mu objasnim da mi je s nekim potezom pritisnio neki okidač u glavi koji je izazvao takvu reakciju.


A volim ga zbilja NAJVIŠE NA SVIJETU i jako mi je žao.

Jel ima neko neki savjet?
Jel neko bio u sličnoj situaciji i šta ste napravili?

p.s. SRETAN BOŽIĆ SVIMA!!!
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 22:38   #2
izvini se
steel_rat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 02:20   #3
izvini mu se,al mu i objasni da nije oke od njega da ti radi nešto što ti ne paše..
a i nije ti valjda dragi doberman???!!!
Simple Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 13:38   #4
Ispričala sam mu se valjda sto puta i rekao je da je u redu, ali nekako mi se čini da ništa ne može izbrisati to što sam rekla.


Doberman, he, he
On voli štipati i gristi, sve ono što ja ne volim, ali on si jednostavno ne može pomoći, al lako za to, nikako da shvati da kad kažem nemoj da mislim to i da bi me baš i mogao poslušati.
Sad ćete mislit da je zbilja riječ o psu, nije, nije, bez brige moj dragi je čovjek.

Šta nikad niko nije rekao neku ružnu svom partneru? ( da može doprinjeti temi)
Ako nije svaka čast i samo tako nastavite.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 15:21   #5
Quote:
crazy child kaže:
Šta nikad niko nije rekao neku ružnu svom partneru? ( da može doprinjeti temi)
Ako nije svaka čast i samo tako nastavite.
Naravno da jesam, mislim rekla "ruznu rijec"... nikad od tog ne radim probleme, on zna - malo se izluftam kad mi dode zuta minuta i sve 5
Dizus, pa nisam savrsena.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 15:22   #6
Skakljivo je to kad ti nesto izleti. Ocigledno je da ti shvacas njegove "ispade", pa bi trebao i on tvoje. Da sam na njegovom mjestu, razumio bih, ali bi takodjer bio ljut. U ovom slucaju samo vrijeme je lijek, i da se tako nesto ne ponovi. Tada bi to trebalo zabrinuti i njega, a i tebe.

husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 16:40   #7
Ružne riječi = Šporke riči = novi album Petra Graše = BLJAK!
Simple Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 21:30   #8
Re: Ružne riječi

Quote:
crazy child kaže:
Danas sam napravila nešto grozno, uvrijedila sam svog najdražeg
Uopće ne znam šta mi je bilo, ni kako je ta grozna ružna riječ izašla iz mojih usta
Inače, nikad jedan drugog nismo «počastili» nikakvim pogrdnim imenom, niti si psujemo ili bilo kako vrijeđamo
Povrijedila sam ga i znam da sad manje vjeruje u moju ljubav
Nije bilo ništa strašno, nismo se ni svađali ( u svađi mu nikad ne bi tako nešto rekla, ma nikad mu ne bih tako nešto rekla), ja sam jednostavno... ne znam
Naljutio me jer me nije htio poslušati da prestane raditi to što radi, al dobro, to sam pustila, i onda me još ugrizao, rekla sam nemoj, i onda me još jače ugrizao ( to sve radi iz ljubavi, al je mene fakat zabolilo) i onda sam mu to rekla, tu ružnu riječ
Znam da nemam opravdanja, to mi je i rekao, al ne volim kad me neće poslušati
I sad ne znam što da radim, kako da mu se iskupim, kako da mu objasnim da mi je s nekim potezom pritisnio neki okidač u glavi koji je izazvao takvu reakciju.


A volim ga zbilja NAJVIŠE NA SVIJETU i jako mi je žao.

Jel ima neko neki savjet?
Jel neko bio u sličnoj situaciji i šta ste napravili?

p.s. SRETAN BOŽIĆ SVIMA!!!

Takodje. Sretan Bozic

I desi se. Hebiga, nekad pomislim da samo ja pravim sranja i ....ali kad se desi, ne pokloni, ne nista na svijetu, samo pogled. I rijeci.
Trebao bi svatiti.
Nije valjda ne dresiran dogerman??
__________________
Do not underestimate the power of nafaka !!!
crash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 00:25   #9
Dora, ovo nije nešto bezazleno, nazvala sam ga pogrdnim imenom.
Možda je kod tebe to drugačije, jer ne pridajete tome toliku važnost, pa ako i kažeš svom dragom tako nešto ne uzima to srcu. E, al moj uzima, a i mene bi to jako povrijedilo da je bilo obrnuto.

Husky, neće se ponoviti (ako Bog da). Rekao mi je da će me ubiti ako se ponovi. (šalio se).
Ovo za ispade ti je točno, ali ne gradiramo jednako te ispade. Kod nas je nepisano pravilo- uvreda ni pod razno.

Crash, shvatio je, ali sigurno nije skroz provario.

To vam je sve kak gledate na stvari. Nama je to nešto zabranjeno i ja sam to prekršila. I velika je to povreda, jer je tako doživljavamo.

Ali nisam ja htjela od ovog topica napravit neku svoju sapunicu.
Možete i vi reći svoja iskustva, ako hoćete, ako ih imate.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 16:12   #10
I meni se je dogodilo da sam ga izvredala pred dva tjedna i rekla mu svasta da mi je poslje bilo neugodno ali jednostavno je izlazilo iz mene i nikako nisam mogla prestat. Naravno volim ga i sve to ali toliko me j eputa bio povrijedio svojim postupcima da sma jednostavno eksplodirala

Mislim da bis se trebala izvinut... Nema ti druge
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 20:41   #11
Quote:
Alyssa kaže:
I meni se je dogodilo da sam ga izvredala pred dva tjedna i rekla mu svasta da mi je poslje bilo neugodno ali jednostavno je izlazilo iz mene i nikako nisam mogla prestat. Naravno volim ga i sve to ali toliko me j eputa bio povrijedio svojim postupcima da sma jednostavno eksplodirala

Mislim da bis se trebala izvinut... Nema ti druge

Alyssa, to ti nije dobro. Što nekog više povrijediš to će te taj manje voljeti. Možete se vi onda ispričati jedan drugom i sve super, ali nije, takve stvari ostave trag.
Drugi put, napravi neki odmak od situacije i probaj mu smireno reći
( bez vrijeđanja i sl.) šta te smeta. Jednostavno mu reci - povrijediš me kad se tako ponašaš.

Ja sam prije, zbog neke svoje nesigurnosti, znala reći svom najdražem da sumnjam u njegovu ljubav. To bi ga JAKO povrijedilo. Nakon toga, kad bi rješili nesporazume i kad bi me uvjerio u svoju ljubav, imali bi osjećaj da je naša ljubav još jača, ali vjerojatno bi mrvićasti dio te ljubavi umro.
Ne znam koliko sam bila jasna.
U svakom slučaju, kad te nešto smeta, preporučam ti iskren i konstruktivan razgovor u kojem niko neće biti povrijeđen.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 22:58   #12
[QUOTE]crazy child kaže:
[B]Alyssa, to ti nije dobro. Što nekog više povrijediš to će te taj manje voljeti. Možete se vi onda ispričati jedan drugom i sve super, ali nije, takve stvari ostave trag.
Drugi put, napravi neki odmak od situacije i probaj mu smireno reći
( bez vrijeđanja i sl.) šta te smeta. Jednostavno mu reci - povrijediš me kad se tako ponašaš.

Znam, kuzim sve mi je jasno ali nemas pojma koliko puta mi je napravio ruznih stavri i stavrno me povrijedio i svaki put sam mu presla preko toga ali taj put vise nisam mogla tako da sam eksplodirala i pozalila
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 23:16   #13
Re: Ružne riječi

Quote:
crazy child kaže:
... i onda me još ugrizao, rekla sam nemoj, i onda me još jače ugrizao ( to sve radi iz ljubavi, al je mene fakat zabolilo) i onda sam mu to rekla, tu ružnu riječ ... Jel ima neko neki savjet?
Kupi mu brnjicu.
Quote:
crazy child kaže:
Jel neko bio u sličnoj situaciji i šta ste napravili?

p.s. SRETAN BOŽIĆ SVIMA!!!
Ma joooj, za slicnu situaciju pitas? Bilo je i gorih, pa smo se opet slizali na kraju. Dobra veza to izdrzi, izvini se, reci da ti je nadasve zao, nabaci pseci pogled i sve ce biti OK. Sranja se desavaju, nisi ga namjerno uvrijedila, nego ti je se omaklo, to ti je kao da nekom nehotice stanes na nogu u tramvaju. Komunikacijska nesreca, nis' dalje. Dok je komunikacije, bit ce i nesreca.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 23:21   #14
Quote:
crazy child kaže:
Što nekog više povrijediš to će te taj manje voljeti. Možete se vi onda ispričati jedan drugom i sve super, ali nije, takve stvari ostave trag.
Ne znam kako kod drugih, ali ovo za mene 100% vrijedi.
Manje povrede ne ostave trag nakon sto ih prozvacem i prebrodim, samo se ne smiju ponoviti.
Preko nekih tezih ne prelazim uopce. Gotovi smo odmah.

Sto se tvog slucaja tice, sorry, meni nije jasno ono "mene smeta, ali on ne moze..."

Ako mene nesto zaista smeta i to mu kazem, OCEKUJEM da mi to ne radi i ocekujem to s pravom jer ni ja ne bih njemu.
Ako zaista ne moze, onda ce si ubrzo drugu traziti jer ja ni samu sebe ne bih pitala mogu li ja. Mogla bih i te kako ako mi je do njega stalo, a ako ne mogu, ako navodno voljenoj osobi namjerno radim sto ona mrzi, pa oprosti, a kakva je to onda ljubav?
Jest, jako velika, ali ljubav prema sebi, partnera tko sisa...
Sto god si mu rekla - zasluzio je.

Pozdravi dragog i pokazi mu moj post.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 00:59   #15
mislim da se treba znati ispričati.
pod tim mislim da se treba što prije ispričati i ne svesti sve na: "oprosti" nego dati si truda da isprika bude stvarno iskrena a ne da nakon toga uslijedi još gore stanje.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 04:02   #16
pa ne znam sto je on to radio? pretpostavljam da nije koristio bucnu kutnu brusilicu za svoj hobi u sobi (gle, rima) dok je c.h. gledala brazilsku seriju.

jel se onda radi o eksperimentiranju i strasti... i ispitivanju o mogucem pomicanju novih granica? o neuskladjenosti? prisili?

ako tako gledam, onda je reakcija na..hmmm....neugodu, sasvim opravdana. pitanje je, je li gora ruzna rijec ili, ruzan postupak?
tko je, dakle tu koga povrijedio..ili vise povrijedio.
zanimljivo je kako c.h. opisuje svoju reakciju kao..okidac u glavi. izgleda mi da je vec bila prisutna neka napetost kod nje..njega...njih.

meni se, ipak, cini da se radi o sporadicnom nesporazumu, nespretnosti, koji se uz malo obostrane volje moze lako rijesiti. ruzne rijeci ne znace odmah i katastrofu veze. mozda cak i suprotno.

opcenito, iskrena isprika podrazumijeva i neponavljanje iste greske..istog postupka, zelju da se prilagodimo, da ne povrijedimo.
tek onda je isprika funkcionalna, a ne samo forma, kojom se zele prikriti...pa, recimo, neke nase osobine?
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 12:39   #17
Re: Ružne riječi

Quote:
crazy child kaže:
..... al ne volim kad me neće poslušati


KAKVE SU OVO RECENICE???
STA JE OVO????
Djevojko draga kako se to izrazavas???

To je ruzna rijec... veoma ruzna...kakvo slusanje...
pa nije ti on sin..on ti je partner.. ..pazi malo kako se izrazavas..

Sretan Bozic!!!!!!
Tennesie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 20:28   #18
Alyssa, moraš reagirati odmah kad te s nečim povrijedi, a ne skupljati u sebi, pa puknuti. Daj mu do znanja da nećeš tolerirati neke njegove loše postupke.

Secundo, ne bih baš rekla da je to ko stati nekom na nogu.
Ajde si zamisli da mami ili tati kažeš nešto pogrdno. Ne možeš baš, jel?
Ali dobro, nije to ista bliskost.


Pes, nije da baš mrzim kad me grize, to je prejaka riječ.
Ali i ja radim stvari koje on ne voli, npr. stisnem mu tu i tamo koji prišt , i kaže i on meni nemoj, al moram ja.

Nepta, ispričala sam mu se i objasnila stanje u kojem sam bila, sve nadugo i naširoko. . Shvatio je, oprostio mi i dalje me voli, ali mi je krivo što se tako nešto uopće desilo.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 20:41   #19
Quote:
..a unda kaže:


jel se onda radi o eksperimentiranju i strasti... i ispitivanju o mogucem pomicanju novih granica? o neuskladjenosti? prisili?

ako tako gledam, onda je reakcija na..hmmm....neugodu, sasvim opravdana. pitanje je, je li gora ruzna rijec ili, ruzan postupak?
tko je, dakle tu koga povrijedio..ili vise povrijedio.
zanimljivo je kako c.h. opisuje svoju reakciju kao..okidac u glavi. izgleda mi da je vec bila prisutna neka napetost kod nje..njega...njih.

Nije bilo ništa vezano za sex (ali je za moje tijelo), i bilo nešto što stvarno ne volim.
Samo on to ne shvaća. I onda još griženje...joj, joj
Bila je već prisutna napetost. Ljutila sam se na njega što se hladno držao kad smo išli kupovati poklone.
a unda, ti imaš treće oko?


I meni je tako glupo to sve tako potanko opisivati, ko da se desila neka nuklearna katastrofa.
Bilo, pa prošlo, hvala svima na savjetima, a sad možete vi svoje nezgode malo tu opisati.


Tennesie,a zašto bi me sin (znam da si rekla hipotetski) morao poslušat?
Normalno da mene moj partner ne mora poslušati, ono tipa da mu naredim da nešto napravi, ali kad je riječ o mojem tijelu, onda me mora svatko poslušati da mi ne čini što ne želim.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 21:15   #20
Quote:
crazy child kaže:
Alyssa, moraš reagirati odmah kad te s nečim povrijedi, a ne skupljati u sebi, pa puknuti. Daj mu do znanja da nećeš tolerirati neke njegove loše postupke.
Reagiram i svaki sam pzut reagirala ali ne ocito dovoljno tako da me je ajmo reci uzeo zdravo za gotovo
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.