Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 23:20   #1501
Veceras sam prelistala zadnje stranice i nekako imam utisak da i ako zivi u Norveskoj onda je lose integrisan u drustvo.
U vecini slucajeva je tako da oni koji pljuju po sistemu i bas im nista ne valja (a i dalje zive ovdje i ne micu nigdje) su pretezno ljudi koji nisu u potpunosti upoznati sa kulturom, ne poznaju dovoljno jezik i sl.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 23:43   #1502
Pozdrav svima! Molim Vas za pomoc.

Zanima me koliko su trazeni veterinarski tehnicari u Norveskoj (da li su mozda deficitarni)?
Streptomicin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:48   #1503
Quote:
Streptomicin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Molim Vas za pomoc.

Zanima me koliko su trazeni veterinarski tehnicari u Norveskoj (da li su mozda deficitarni)?
Rado bih ti pomogla, ali ne mogu previse reci za ovo, jer stvarno nisam dobro upoznata. Progooglati cu i pokusati naci sigurne izvore, jer ne zelim davati odgovore bazirane na rekla-kazala. Nadam se da ce se naci neko da ti dà dobar odgovor.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:28   #1504
svi oni koje zanima ta se trazi,mozda najbolje otic na njihovu stranicu www.finn.no
tu su oglasi za posa,mogu s eodvojiti sve stavke,podgrupe,ima miljon opcija za odabrat da se izbor maksimalno suzi.
e sad,ne znan kolko baratate norveskin

norveska je predivna zemlja,oslo super grad,meni osobno najdrazi od svih di san zivila,apsolutno sve je na mistu.cak ko ne zna jezik,s negleskin nije problem obziron da ga svi govore.
sta se tice dozvola ne znan tocno zadnje vrime kako ide,al lani npr.frendica mi je isla,izvadila je u policiji,njihovoj dozvolu,tri miseca,i tribala je nac posa do 70%,al nije uspila,pa joj nisu ni dozvolu mogli produziti,no,svak ko uspije nac posa do 70% ima mogucnost i daljnjeg ostanka.

e sad,ne znan jel se ta minjalo zadnjih miseci,te stvari najbolje u ambasadi i sluzb.str.provjerit.
hrvaticaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:48   #1505
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Losa a skupa hrana...Njihova kuhinja je jako losa, ne sjecam se da sam nekad nesto probao dva puta, toliko je lose da sam mnogo neugodnosti dozivio sa tim......
daj mi molim te reci di si jeo i što? jer ovako čitajući tvoj post imam dojam da ili

A) ne znaš kuhat
B) jeo si u prčvarnicama u crnačkim i indijskim kvartovima

hebote, ne znam kako smo mi svi preživili gore i kako žive svi koji su još gore

losos - đabe ga dobiješ, a spremaš na sto načina
meso - s manje masnoće ga nećeš nigdje dobiti... za razliku od hrvatskog mljevenog mesa gdje je 50% masnoća, a 50% meso

voće i povrće iz cijelog svijeta - hvala bogu na turcima
vegete i podravke za nostalgičare - opet hvala bogu na turcima

kruh koji možeš jesti i drugi dan, a ne ovaj hrvatski koji već popodne nije više za jelo

Grandiosa im nije neka, ali buraz imaš brašno, germu i radi si sam pizzu... pa ni u RH ne kupuješ gotove

sve u svemu.... iskreno me zanima što si ti i gdje jeo... jer mora da imaš prefinu guzu ili si imao premalo para da bi fino jeo
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:08   #1506
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
daj mi molim te reci di si jeo i što? jer ovako čitajući tvoj post imam dojam da ili

A) ne znaš kuhat
B) jeo si u prčvarnicama u crnačkim i indijskim kvartovima
C) nije si našao norvežanku

vjerojatno zato jer su sve ateističke drolje
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:31   #1507
.

losos - đabe ga dobiješ
meso - s manje masnoće ga nećeš nigdje dobiti... za razliku od hrvatskog mljevenog mesa gdje je 50% masnoća, a 50% meso



Daj pojasni malo.
gerard butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 22:18   #1508
Quote:
gerard butler kaže: Pogledaj post
losos - đabe ga dobiješ
meso - s manje masnoće ga nećeš nigdje dobiti... za razliku od hrvatskog mljevenog mesa gdje je 50% masnoća, a 50% meso



Daj pojasni malo.
ne znam što ti to točno treba objasniti.....

meso - mislila sam na mljeveno meso, ali i meso općenito... manje je masno
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 23:18   #1509
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post

losos - đabe ga dobiješ, a spremaš na sto načina

meso - s manje masnoće ga nećeš nigdje dobiti... za razliku od hrvatskog mljevenog mesa gdje je 50% masnoća, a 50% meso
Nigdje nisam vidio da se losos dijeli besplatno (đabe), naprotiv, cijene su mu bile visoke, gdje ga ti dobijas besplatno??

Isto tako nisam primjetio da je ikakvo meso u Norge kvalitetnije nego u HR.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 09:39   #1510
.

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam vidio da se losos dijeli besplatno (đabe), naprotiv, cijene su mu bile visoke, gdje ga ti dobijas besplatno??

Isto tako nisam primjetio da je ikakvo meso u Norge kvalitetnije nego u HR.
Zato sam i napisao da pojasni malo.
Đabe nema ni kod stare babe kada kupujem mljeveno meso izaberem komad koji želim da se samelje i sam biram koliko će biti masno,a o kvaliteti ne znam kako bih povukao neku paralelu sto je kvalitetnije naše ili njihovo to je individualno.
Isto tako i za kruh dođi u slavoniju da vidiš što je domaći kulen,kobasica i slanina sa kruhom koji nije jestiv popodne gluposti.
Nisam imao priliku probati Norveški losos ali vjerujem da je daleko bolji od ovoga što mi kupujemo po trgovačkim centrima.
Pizze pravimo ali naravno da ih i kupujemo i jako su dobre.
Isto tako indijska hrana je jako ukusna tko je probao pa nije uredu pljuvati po tome.
gerard butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 23:38   #1511
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Rado bih ti pomogla, ali ne mogu previse reci za ovo, jer stvarno nisam dobro upoznata. Progooglati cu i pokusati naci sigurne izvore, jer ne zelim davati odgovore bazirane na rekla-kazala. Nadam se da ce se naci neko da ti dà dobar odgovor.
Hvala Lano!
Ako sto saznas javi. Puno bi mi znacilo!
Streptomicin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 23:47   #1512
Quote:
gerard butler kaže: Pogledaj post
Zato sam i napisao da pojasni malo.
Đabe nema ni kod stare babe kada kupujem mljeveno meso izaberem komad koji želim da se samelje i sam biram koliko će biti masno,a o kvaliteti ne znam kako bih povukao neku paralelu sto je kvalitetnije naše ili njihovo to je individualno.
Isto tako i za kruh dođi u slavoniju da vidiš što je domaći kulen,kobasica i slanina sa kruhom koji nije jestiv popodne gluposti.
Nisam imao priliku probati Norveški losos ali vjerujem da je daleko bolji od ovoga što mi kupujemo po trgovačkim centrima.
Pizze pravimo ali naravno da ih i kupujemo i jako su dobre.
Isto tako indijska hrana je jako ukusna tko je probao pa nije uredu pljuvati po tome.
ja drumom, ti šumom...

ja o kupovnom pakiranom mljevenom mesu, ti o nečemu što kod mesara daš samljeti....
ja o cijeni i omjeru cijene lososa gore i u rh... ti bukvalno shvatiš slova na papiru
ja o kupovnom kruhu, ti o onom koji se peče doma i općenito home made stuff
navedi mi jednu kupovnu pizzu u RH koja je dobra ja na takvu još naišla nisam....

PRČVARNICA - lokal u kojem se nudi loša hrana - bila ona indijska, turska, hrvatska, norveška.... činjenica je ta da u takvim lokalima bude hrana jeftina, a kvaliteta upitna....

i dalje Vam savjetujem cijenjena gospodo.... ne učite o Norveškoj preko interneta, nego dođite gore živjeti pa onda ocjenjujte
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 09:00   #1513
.

Gle pakirano meso konkretno ja ne kupujem ni u kojem obliku nego isključivo na pultu.
Kruh ne pečemo doma opčenito to radi vrlo mali broj ljudi nešto po okolnim selima kruh se kupuje u pekarnicama (da budemo fini kosovari ih drže 90%)kojih ima mali milion i vjeruj izbor je čak i prevelik,a kruh je stvarno odličan.
Cijena lososa je kod nas 80-120 kuna za 1kg filea dali je to puno ili malo ne znam koliko je gore kod vas.
Pizze u pizzerijama su predobre ja ih obožavam i nema šanse da je napraviš doma takvu krušna peć je ipak nešto posebno za takve stvari,a manje više svi rade u njima.
Prčvarnice e o tome se da razgovarati tu ima svega tu se slažem s tobom.

Nego j...š usporedbe koje nemaju smisla mi smo dva različita svijeta od kojih svaki ima svoje prednosti i mane daj ti nama bolje nabacaj na forum konkretne stvari kako se živi gore o mjesečnim troškovima,cijenama itd itd.Što više napišeš općenito o životu to će nama koji dolazimo biti puno lakše.
Pozdrav
gerard butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:02   #1514
kruna i dalje jača....EUR/NOK tečaj se zaista strmoglavio
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 17:02   #1515
Pa nije bas pozitivno to sto je kruna sve jaca i jaca od eura. Jer Norveskoj ce biti sve teze eksportovati robu, svakome (izvan No) ce biti skupa pa ce je nabavljati negdje drugo, sto ce voditi tome da ce se manje prozivoditi u No, sto opet vodi tome da ce firme koje nece moci prodati svoju robu biti primorane da otpustaju radnike, sto opet vodi tome da ce nezaposlenost rasti... sto opet nikako nije dobro...

Slican problem je bio sa Svicarskom prije nekih pola godine.

Tako da na duge staze ovo nije bas dobro
Freja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 17:20   #1516
@ Freja: da, nije dobro, ali ako pogledaš višegodišnju razinu tečaja, onu od prije krize, zapravo i nema velikog odstupanja.... švicarac (EUR/CHF) je bio prije krize na 1.68 da bi pao na skoro 1.00, dok je tečaj EUR/NOK prije krize bio oko 8 da bi danas bio na 7.40....NOK je odavno trebala jačati ali ta valuta u vremenima "financijskog stresa" i slabljenja gospodarstva (pad nafte) uglavnom je deprecirala, tj. nije bila "safe-haven" valuta...no očigledno da se neke stvari mijenjaju, pa tako NOK raste, ne samo zbog nafte nego i i zbog lošeg eura...

Da li se u Norveškoj plaća RTV (televizija) pristojba, i ako da, koliko? ovdje u RH ona košta 82 kn, tako nešto....

Zadnje uređivanje parademann : 03.03.2012. at 18:06.
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:09   #1517
Quote:
parademann kaže: Pogledaj post
Da li se u Norveškoj plaća RTV (televizija) pristojba, i ako da, koliko? ovdje u RH ona košta 82 kn, tako nešto....
placa se za drzavni kanal (nrk) i cijena izidje oko 2 500 (50-100 krona gore dole) godisnje.
racun dolazi 2x godisnje, pa placamo oko 1200-1300 krona po racunu.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:58   #1518
zvučat će glupo...ali, ako netko nema televizor i radio, onda neće plaćat?

ovdje u RH i samo ako imaš radio i nemaš TV moraš plaćati kao da imaš i TV....imam i jedno i drugo, ali samo pitam....
pozz
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:23   #1519
KERAMICAR

MENI TREBA PROFESIONALNI KERAMICAR,ZA POSAO U NORVESKOJ.
lika001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:23   #1520
Quote:
parademann kaže: Pogledaj post
zvučat će glupo...ali, ako netko nema televizor i radio, onda neće plaćat?

ovdje u RH i samo ako imaš radio i nemaš TV moraš plaćati kao da imaš i TV....imam i jedno i drugo, ali samo pitam....
pozz
Nacice ti uvijek razlog da placas (nisu bas ti ljudi toliko naivni) recimo reci da nemas radio i TV reci ce ti da imas radio u autu, reci nemas auto, reci ce ti da imas internet slusas radio i gledas tv programe preko interneta, mp3... reci nemas nista od toga imas mobilni sa kojim mozes slusati radio... ma kako god okrenes mora se platiti i nema druge

vise informacija http://www.nrk.no/informasjon/lisens/1.4530371

http://www.nrk.no/informasjon/lisens/1.4532306

For 2012 har Stortinget fastsatt avgiften til kroner 2580,12, inkludert åtte prosent merverdiavgift.
Freja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.