Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 14:21   #1601
... vazduhoplovni tehnicar sa ogromnim iskustvom na zrakoplovima ... trebas nam jos rec koliki dio iskustva se odnosi na avion u vazduhu a koliki na zemlji ... pa cemo vidit dalje ...
myforumhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:39   #1602
Koliki ukupni prihod odgovara salary grade eight in the pay scale for Norwegian state employees? Piše ovdje, samo što mi je snalaženje po tablicama pomoću Google Translatea ipak problem.
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:51   #1603
Quote:
siki40 kaže: Pogledaj post
vjencao sam se sa norveskom drzavljankom,koliko moram cekati kada predam papire u ambasadu na radnu i boravisnu dozvolu
Pročitao si How long will it take to process your application?
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:47   #1604
Ja sam cuo da su u Norveskoj i homoseksualni brakovi dozvoljeni !?
dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:49   #1605
Quote:
lavazza kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...i ja pisem iz Norveske, iz Ali u pocetku ipak morate znati: da bi netko dobio permanent visu nakon 3 god. mora proci barem 300 sati kursa norveskog, a svi koji su to morali proci znaju kako je tesko uopce upasti na takve kurseve...u manjim mjestima takvih kurseva niti nema. Azilanti imaju te kurseve besplatno, a oni koji rade i clanovi njihove familije placaju 60kr/1h.Imam prijatelja koji je ovdje 5 godina i jos nije skupio 300h kursa i naravno nije dobio stalni boravak. .
možeš imati imati i odobrenje od lokalne vlasti da ne moraš ići 300 sati...vjerojatno to dobiju oni koji nauče sami jezik....i uklope se....


"Exemption from the tuition can be given if you apply for it. It is the municipality that decides whether you can be exempted from the Norwegian education. If you are exempt from tuition, this must be documented by the decision from the municipality."
http://www.udi.no/Norwegian-Director...t-permit/#tuit
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:50   #1606
Quote:
dbk kaže: Pogledaj post
Ja sam cuo da su u Norveskoj i homoseksualni brakovi dozvoljeni !?
Jesu. Ili, ako ne znaš engleski, pogledaj ovdje.
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 17:06   #1607
Quote:
crna macka kaže: Pogledaj post
Jesu. Ili, ako ne znaš engleski, pogledaj ovdje.
obzirom da znanstvena istraživanja pokazuju da ima više muških gayeva nego žena lezbijki, znači, ako ja dođem tamo da će biti više za mene!

usually finding there are slightly more gay men than lesbians.
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 04:07   #1608
Quote:
crna macka kaže: Pogledaj post
Koliki ukupni prihod odgovara salary grade eight in the pay scale for Norwegian state employees? Piše ovdje, samo što mi je snalaženje po tablicama pomoću Google Translatea ipak problem.
Je li to ovaj lønnstrinn iz A-tabell - 232 400 bruttoløn pr.år?

Hvala unaprijed dobroj duši koja mi to provjeri.
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 18:13   #1609
Quote:
crna macka kaže: Pogledaj post
Je li to ovaj lønnstrinn iz A-tabell - 232 400 bruttoløn pr.år?

Hvala unaprijed dobroj duši koja mi to provjeri.
iznosi prosječno 40 800 NOK za muškarce, full time.
http://www.ssb.no/english/subjects/0...-28-01-en.html
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 10:39   #1610
Dakle, grade eight salary je prosječna plaća za full time zaposlene muškarce?
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 10:50   #1611
Quote:
dbk kaže: Pogledaj post
Ja sam cuo da su u Norveskoj i homoseksualni brakovi dozvoljeni !?
Kao i u skoro svim zemljama Europe.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 22:12   #1612
Quote:
crna macka kaže: Pogledaj post
Dakle, grade eight salary je prosječna plaća za full time zaposlene muškarce?
ne. Prosječna plaća je prosječna plaća (od doktora, sveučilišnih profesora, pa do portira na ulazu u vrtić)....ne znam za grade eight salary....
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 10:28   #1613
Pozdrav,

Mene zanima kakvo je stanje sa poslovima za dipl. inžinjere strojarstva?
Koliko se poslova nudi, koliko je teško dobiti vizu? Kakva bi bila očekivana plaća za recimo inžinjera sa 7 godina iskustva (dizajnerski posao CATIAV5, PDM, tehnička dokumentacija...međunarodno iskustvo)? Koja je najbolja stranica za pretragu inžinjerskih poslova? Svaki komentar je dobrodošao pa Vas molim za informacije.
Goran34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 10:38   #1614
Ja vjerujem da ti na toj poziciji i sa tolikim iskustvom ne bi trebao biti ispod 50.000 NOK mjesecno bruto, tj nesto preko 30.000 NOK neto.

Ne znam tocno, to je samo pretpostavka na bazi jednog drugog zanimanja, bez fakulteta, a koje ima malo vise od 40.000 mjesecno bruto tj 26.500 neto.

Posao probaj traziti na www.stepstone.no ili na www.finn.no ili na www.monster.no i najbolje da ti firma sredjuje radnu dozvolu i vizu, mozes poceti raditi odmah, cim se predaju papiri tj dok je radna dozvola u postupku.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 00:56   #1615
Quote:
parademann kaže: Pogledaj post
ne. Prosječna plaća je prosječna plaća (od doktora, sveučilišnih profesora, pa do portira na ulazu u vrtić)....ne znam za grade eight salary....
Znam što znači prosječna plaća, zbunilo me što si mi iznosom prosječne plaće odgovorio na pitanje koliki ukupni prihod odgovara salary grade eight in the pay scale for Norwegian state employees.

Ali hvala na trudu.
crna macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:17   #1616
Quote:
parademann kaže: Pogledaj post
možeš imati imati i odobrenje od lokalne vlasti da ne moraš ići 300 sati...vjerojatno to dobiju oni koji nauče sami jezik....i uklope se...
mislim da se taj, koji ce norveski nauciti sam, jos nije rodio
lavazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:05   #1617
Quote:
crna macka kaže: Pogledaj post
Znam što znači prosječna plaća, zbunilo me što si mi iznosom prosječne plaće odgovorio na pitanje koliki ukupni prihod odgovara salary grade eight in the pay scale for Norwegian state employees.

Ali hvala na trudu.
Ovo je za 2011

http://www.sticos.no/portal/Fagstoff...trinn2011.aspx
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:38   #1618
boravisna i radna dozvola

moze li neko da mi odgovori,za 15 dana se vjencavam sa norveskom drzavljankom,za koliko dana se dobija radna i boravisna dozvola,jel mi je cilj sto prije poceti raditi,vjencanje je u norveskoj i tamo cemo predati papire
siki40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 12:19   #1619
Od 6 pa sve do 13 mjeseci i vise, ovisno o tome da li ispunjavas sve pretpostavke za dobivnje dozvole
Traje dugo jer moraju provjeriti vjerodostojnost svih dokumenata i sve sto ide uz to


http://www.norway.org/ARCHIVE/housto...kandResidence/
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:03   #1620
Quote:
siki40 kaže: Pogledaj post
moze li neko da mi odgovori,za 15 dana se vjencavam sa norveskom drzavljankom,za koliko dana se dobija radna i boravisna dozvola,jel mi je cilj sto prije poceti raditi,vjencanje je u norveskoj i tamo cemo predati papire
je li baš etnička norvežanka, ili samo ima državljanstvo?
bloomberg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.