Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2004., 15:09   #41
Quote:
Clea kaže:
s godinama postaju mudrije


a sto se 'nepredvidivosti' tiche... nikad se ne zna...

meni je moj cucak dobar 'mjerach'

jedan je, bivshi naravno, pricao kak su zivotinje super, divne, krasne... no kad se pojavio kod mene ponasao se turbohladno prema Faci... preko toga sam josh i presla... no kako god bi mi sjeli jedan do drugoga Faca se gurao izmedju nas (e nesh ti kraj nje sjedit, ona je moja ) sve dok ovaj nije poceo pizdit kak mu smeta ...
pametna psina
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 15:29   #42
Re: Re: Tolerancija

Quote:
mudrica kaže:
Greška već u startu: nije ljubav tolerantna, nego ljudi.
Pa ja polazim sa osnove da je ljubav dio covjeka, dio njegovog bica. Emocionalno iskazivanje covjeka, dakle njegova nekakva prva crta obrane. Ako je prva crta obrane tolerantna, onda pada cijela linija samo razmisljam.

Imam macku, ali bojim se za cukino zdravlje, ne bih ih upoznavao najebo je.

I naravno da sam znao da ce starije djevojke reci da je povecanje tolerancije sa godinama samo rezultat iskustva ))
Pitam se, zasto onda decki lete za maloljetnicama jesmo li svi mazohisti prikriveni.
Ja sam otkriven, pokrij me znate ono kad vam partner uzme cijeli pokrivac i okrene ledja, a vi se smrzavate tolerancija, jel
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 15:43   #43
Quote:
Pa ja polazim sa osnove da je ljubav dio covjeka, dio njegovog bica. Emocionalno iskazivanje covjeka, dakle njegova nekakva prva crta obrane. Ako je prva crta obrane tolerantna, onda pada cijela linija samo razmisljam.
ja ovo nisam u stanju razumjeti.

Quote:
Imam macku, ali bojim se za cukino zdravlje, ne bih ih upoznavao najebo je.
ni ovo, a još manje vezu s prethodnim.

Quote:
I naravno da sam znao da ce starije djevojke reci da je povecanje tolerancije sa godinama samo rezultat iskustva ))
ali i je osobito drago da su se tvoje pretpostavke potvrdile

dalje više ne mogu ni čitati
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 15:51   #44
Joj mudrice, neke dijelove mog posta samo odredjene osobe mogu razumjeti, one kojima je isto upuceno
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 15:56   #45
Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
Vanjushka kaže:

Pitam se, zasto onda decki lete za maloljetnicama
sam si odgovorio: decki(ci) maloljetnicama, muskarci zenama. ukljucen i fizicki i psihicki sklop.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 16:01   #46
Re: Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
Billi kaže:
sam si odgovorio: decki(ci) maloljetnicama, muskarci zenama. ukljucen i fizicki i psihicki sklop.
tocno...

dobro je 'pile' samo ono koje je u glavi pijetao
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:16   #47
Re: Tolerancija

Quote:
Vanjushka kaže:
[B]
Znaci, zanima me koliko ste spremni tolerirati partneru. Naravno da je ljubav sama po sebi tolerantna i ako nekoga volis onda ga volis i sa svim manama i vrlinama i bla bla bla nego recite vi meni da li bi tolerirali da vas partner koji je recimo razlicite vjere nego vi zeli da praktikuje svoju vjeru i cak da trazi od vas da primite njegovu vjeru, mislim da promijenite vjeroispovijest. [B]
Jedna zrela (u smislu zdrava i odrasla) osoba nikada ne bi svome partneru postavila takav uvjet.

[/QUOTE] [B]Ili ako i niste neki vjernik da li bi postali veci katolik recimo samo zato sto je vas partner veci katolik od Pape. Zamislite sebe u dzamiji, recimo.[B][/QUOTE]

Ima smisla samo ako je to slobodna inicijativa i izbor jednog od partnera.

[/QUOTE] [B]Kako tolerisete partnerove hirove, kako trpite njegove ili njene bubice. Svako ima svoje bubice, ja sam recimo tvrdoglav kao mazga. [B][/QUOTE]

Sve je stvar razgovora i dogovora. Bolesna (u smislu neracionalna) tvrdoglavost moze biti problem, ali se razgovorom i razumijevanjem moze rijesiti.



[/QUOTE] [B]onda odete na veceru negdje a on pocne da mljacka dok jede. Ili srce juhu, ili stavi laktove na stol dok jede ili pocne rukama da umace kruh u umak koji mu je u tanjuru. [B][/QUOTE]

Treba ga upozoriti na problem. Sada mislim na simbolicnost ovog primjera. Jer, kao sto neki spomenushe u ranijim postovima ovo JEST primjer kucnog neodgoja. No, ako vas partner u nekoj situaciji na neki nacin svojim ponasanjem "osramoti" treba o tome razgovarati. Mozda je to uradio iz neznanja, nesvjesno. Ja, primjerice, ne razlikujem case za vino od onih za sok ili nesto drugo. Ne da mi se to uciti. Moguce , jednog dana, nekoga sramotim zbog toga.

[/QUOTE] [B]
ljubomoran je recimo. Ili je samo kleptoman, ko zna. [B][/QUOTE]

Ljubomora je bolest. Treba i o tome razgovarati.


[/QUOTE] [B]Da li je po vama muskarac koji voli da se igra na racunaru djetinjast, djevojka koja voli da pije pivo u kaficu papanka, decko koji baca petarde neozbiljan, djevojka koja pusi ulicom seljanka. [B][/QUOTE]

Treba prihvatiti individualnost osobe, ako vec postoji ljubav... Ako nekome ovakvi iskoraci smetaju, odabrao je pogresnu osobu. Moguce je i da nije rijec o ljubavi nego o zanosu.
Vrlo cesto se zaljubimo u osobu u kojoj (podsvjesno) prepoznajemo sebe, u nekom segmentu licnosti. Kad cjelovito upoznamo licnost, razocarani smo i tada nastojimo tu osobu promijeniti po vlastitome zamisljenom uzoru. E, to ne ide...



[/QUOTE] [B]Zamislite volite ga i sve je divno, on je njezan i pazljiv, ne srce i ne mljacka, ne trkeljise po djepovima i dok vi sjetno lezite u krevetu i gledate ga dok se oblaci i sprema da ide van iz stana i mislite kako je sve savrseno on sutne vacu macku koja mu se umiljava oko nogu, maca zavrsi u kupatilu iza ves masine, leteci uz mrnjauk.[/QUOTE]

Eh, oko ove macke je bilo toliko polemike da mi se ne da o tome... mogu samo dodati da sam osobno oprezna s osobama koje ne vole zivotinje (opaska: netko moze voljeti zivotinje, a da ih nema doma).

Sta je za vas granica tolerancije.
[/QUOTE]

Nije potrebno govoriti o toleranciji, ako postoji zdrava i kvalitetna komunikacija izmedju dvoje ljudi koji osjecaju uzajamnu privlacnost.
O toleranciji je potrebno govoriti kad smo PRISILJENI na komunikaciju s osobom koju NISMO sami odabrali (kolega na poslu, brat, rodjak, pa cak katkad i roditelj).
__________________
Zelim vam ugodne trenutke
Tea_Jelinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:36   #48
Re: Re: Tolerancija

Quote:
Tea_Jelinic kaže:
Jedna zrela (u smislu zdrava i odrasla) osoba nikada ne bi svome partneru postavila takav uvjet.

Nije potrebno govoriti o toleranciji, ako postoji zdrava i kvalitetna komunikacija izmedju dvoje ljudi koji osjecaju uzajamnu privlacnost.
mene nitko nece uvjeriti da postoji par koje ima tako savrsenu komunukaciju. svi smo mi ljudi od krvi i mesa.
ila ja srecem krive oko sebe
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:42   #49
eh... vjerski dio sam previdjela i preskocila

nije mi uopche bitno koje je vjeroispovijesti osoba... ali ako je neke druge, bitno mi je da nije zadrti vjernik...

ali takve se stvari saznaju, primjete, pitaju i prije nego neka veza postane ozbiljna...

s obzirom da danasnje drustvo, srecom, ipak ide sitnim koracima naprijed, djeca i kad odrastu imaju izbora i mogucnosti u vjerovanje...

u mijesanoj bi vezi postivala njegovu vjeru, daklem blagdane, obicaje i sl, ali bih to zahtijevala i za sebe... djeci bi ta neka 'svoja' vjerovanja podjednako objasnjavali, ali bi im dali i da (kada postanu dovoljno zreli) sami odluce u sto che (ili koga) vjerovati...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:47   #50
Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
Billi kaže:
mene nitko nece uvjeriti da postoji par koje ima tako savrsenu komunukaciju. svi smo mi ljudi od krvi i mesa.
ila ja srecem krive oko sebe
mislila sam i ja da srecem krive...

dok nisam naletila na nekog tko razumije koliko su tolerancija, razgovor i postovanje bitni...

obozavam plesati i cesto idem s ekipom van...
jedan bivsi nije znao niti volio plesati... ali je isto tako gundjao kada sam htjela ici s ekipom na plesnjak...

darling kaze: ne plesem, al chu ici s tobom ako hocesh, gledat chu i uzivati, pricati s ekipom, samo mi tu i tamo daj pusu

takvu dobru volju nechu, naravo, iskoristavati na nacin da idem van na plesnjake 10 puta mjesecno... bilo bi vrlo sebicno iskoristavati tu njegovu toleranciju... ali chu otici s njim, recimo, na nogometnu tekmu...

i kad bi svi popustili malo sim, malo tam bilo bi ljepse i ugodnije, zar ne?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 17:51   #51
Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
Billi kaže:
mene nitko nece uvjeriti da postoji par koje ima tako savrsenu komunukaciju. svi smo mi ljudi od krvi i mesa.
ila ja srecem krive oko sebe
Malo je ljudi sa savršenom komunikacijom, jer savršeno kao savršeno, ne postoji. Međutoa, postoje ljudi koji su sposobni riješiti svoje probleme komunikacijom, a da u toj komunikaciji nema uvjetovanja. Nitko od nas ne posjeduje onog drugog, to je svima jasno. Načelno. Ali u praksi, na žalost, počevći od sitnica, pa nadalje, nekako su ljudi skloni zaboravu.
Ja sam s djevojkom da joj se svakodnevno divim. Tek toliko, da budem uz nju, da promatram taj njen život, poput voajera, nenametljiv u svojim željama. Isto kao što i ona promatra moj.
Nije ona tu da promijeni moj život, niti sam ja tu da promijenim njen, mislim, pišem ovo kao Oprah, ali jebiga...
Hoće reći, ne želim ja kad sam s njom biti čovjek od krvi i mesa, ja želim biti Veliki Buddha kad sam s njom. A Buddhu ne dotiču ovozemaljske gluposti. Ali isto tako, nitko Buddhi neće ništa uvjetovat. Jer se Buddha onda ode napit ha ha ha ....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:04   #52
Mislim da je jedna od većih grešaka, koju svi mi činimo, ta što mislimo da bolje znamo šta je u partnerovoj glavi od njega samog.
Ma, nisam joj to htio reći, znam da me ne bi skužila. Taj stil.
Znam po sebi, ponekad sam jednostavno prelazio preko nekih stvari preko kojih nisam trebao prijeći, i ponekad sam zatajio neke stvari koje nisam smio zatajati, jer nisam mislio da ću imati neke vajde od toga da ih podijelim sa njom.
A biće tih stvari uvijek, mislim da one nikad ne nestanu. Vjerujem da se treba potruditi da ih bude što manje.
I svaki put, kad onaj ima reakciju drugačiju od naše očekivanje, treba nastojati ne zaboraviti tu reakciju.
Sjetiti se da taj drugi samostalna jedinka, jebemumišamalog, koja ima svoju glavu.
I ne bojati se sebe i svojih želja i nerazumijevanja istih kod druge strane.
Lahko meni pisat...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:14   #53
Quote:
Vanjushka kaže:
Ja recimo znam iz iskustva da starije zenske imaju veci stepen tolerancije od onih koje su tek postale zenske. Zasto to???

Jel tu u pitanju neka zivotna skola, pomirile su se sa muskom nesavrsenoscu ili je ipak u pitanju neki osobni razlog.
ma da zivotna skola, opcenito naucis s vremenom da ti ne isplati uvijek ispravljat krive drine
prestane ti bit bitno

ali "tolerancija" isto kao sto moze proisteci iza velika ljubavi i akceptancije voljene osobe, moze takodje i znaciti da ti partner ni nije toliko bitan
dvosjekli mach
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:18   #54
Quote:
Septembar kaže:
ali "tolerancija" isto kao sto moze proisteci iza velika ljubavi i akceptancije voljene osobe, moze takodje i znaciti da ti partner ni nije toliko bitan
dvosjekli mach
Primjerice, situacija:

Ona bi išla van s frendicama. Ja ju pustim. Ona me jebe da ju ne volim dovoljno zato što sam ju pustio. Ja ju steram u kjurac i zamijenim za neku normalnu.

Druga strana.

Ja bih išao van sa frendovima u štetu. Ona me ne pusti jer me previše voli. Ja ju steram u kjurac i zamijenim za neku normalnu.

Dvosjekli mač? Ne bih rekao. Luda pička, ja bih to tako nazvao.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:18   #55
Tako je - kod tolerancije treba biti jako oprezan.

Onoga trena kada sam postala nevidjeno "tolerantna" - boljela me neka stvar za tu osobu - u biti.

Iskreno.Bio je takav slucaj.

ona zdrava tolerancija se osjeti,jer nad njom vlada onaj feeling povezanosti i bliskosti.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:18   #56
Quote:
Septembar kaže:
takodje i znaciti da ti partner ni nije toliko bitan
dvosjekli mach

khm... ne...

kod mene je suprotno... ne toleriram...

niti ignoriram... ako mi nije stalo, onda se ne mogu pomiriti s cinjenicom da je 'netko takav' vech me te njegove 'mane' izuzetno iritiraju i s vremenom mi to toliko dozlogrdi da prekidam...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:20   #57
Viš kak smo različiti.

Ja kad postanem neviđeno tolerantna i otvorena za sve opcije - moš bit siguran da me boli briga za tebe.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:25   #58
Quote:
nataniel kaže:
Viš kak smo različiti.

Ja kad postanem neviđeno tolerantna i otvorena za sve opcije - moš bit siguran da me boli briga za tebe.
nat, bez želje da te zekam.

Da li to znači, da kad ti je do nekog stalo, da ga pokušavaš preodgojiti, a kad ti nije stalo, onda ga puštaš onakvog kakav je?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:26   #59
Quote:
nataniel kaže:
Viš kak smo različiti.

Ja kad postanem neviđeno tolerantna i otvorena za sve opcije - moš bit siguran da me boli briga za tebe.
totalno... zato i je svijet zabavno mjesto

s ruzicastim naocalama svi su savrseni...

kad skinesh naocale pocinjesh primjecivati manje i vece nesavrsenosti...

i tad je prijelomni trenutak...

ili odlazish... ili idesh dalje...

ako idesh dalje onda si svjestan tih nesavrsenosti i spreman si ih prihvatiti kao dio njega, njegove osobnosti (osim ako si patoloski kontrol freak i idealist pa brijesh da chesh ga promijeniti)... i tu krece prica o toleranciji...

tu krece prica o LJUBAVI
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:31   #60
Quote:
walter kaže:
nat, bez želje da te zekam.

Da li to znači, da kad ti je do nekog stalo, da ga pokušavaš preodgojiti, a kad ti nije stalo, onda ga puštaš onakvog kakav je?
walt hoces li ti ikada odrasti - bez namjere da te zezam, ali zaista?

jesi li ti kada živio s nekim u braku s potpisom,bez potpisa,jesi poždero s nekim vreću soli?

ali stvarno?

gdje ti živiš?

na kojoj fakin planeti?

koji ružičasti filmovi Hej Slaveni tebe drmaju?

Misliš da je zajednički život uvijek i samo ljepota?

da se ljudi ne prilagođavaju jedno drugome?

da veza nije latentna borba za moć ponekad?

je.sve to je,vjeruj mi,uzimanje pozicija,obrana integriteta.

i to ne znači da ljubavi nema.
to je jednostavno tako,walt.tako,jebote.

Ti si užasno doslovan tip a ja sam te doživljaval drugačijim.

LJUBAVI IMA,ali je to ponekad BORBA.

I sva ostala laprdanja da to nije tako su laprdanja onih koji nešto skrivaju.

Uvijek sam bila sumnjičava spram savršenih veza, svršenih komunikacija,savršenih večera i dana.

Tu mi je uvijek nešto smrdilo.

I na kraju - je, zaista se pokazalo da je uvijek smrdilo medju svim tim ljudima.



I pliz nemoj mi literarizirat sad s kolumnom iz tvog tjednika.pliz.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.