Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 20:06   #21
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Brijem da ti strsljen vise dolazi po vodu/hranu, manje bas da se zeli ugnjezdit, osim ako ne bi bila matica
Al opet, velim, kolko ja znam, ta leteteca cudovista () se gnjezde po tavanima, ako su bas blizu ljudi ili u supljinama drveca, eventualno u krosnjama. Navodno vele da ih iritira glas, muzka, dakle neka buka.

Ako je strsljen i ako dolazi cesto, ubi ga, al pazi.
Definitivno pazi, jer ako te opizdi, ugriz mu je gadan, bila ti alergicna ili ne (ako si alergicna, jeb je, fakat je).
Raid, velika kolicina i makni se, kad padne na pod, dokrajci ga mehanicki.
Vode ima vani na tone, bio je baš u sobi prtljao oko DVD-a, nije išao ni na vodu ni hranu. Smeta im buka, kažeš

Sad sam opet otvorila prozor (da, cijeli dan sam zatorena ), ako dođe, špric-špric i

Mislim da nisam alergična, do sad su me ubole osa (u vrat) i pčela (u guzu ).
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:13   #22
Ak ti od osinjeg uboda u vrat nije bilo nist, definitivno nisi alergicna
Al svejedno - pazi.

Kaj se buke tice, da, gledala sam neki dokumentarac o njima, pa kao da znaju popizdit na izletnike, kad dodu u sumu, bas zbog govora, eventulano neke mjuze iz auta i tak.
Kad citam ovo, vec mi unaprijed dode zlo oni su mi jedina losa stvar na moru (okeee i povremeni nedostatak love ), al da njih nema - savrsenstvo. Inace mi je ludilo, sjedim na balkonu, uzivam u povjetarcu i cujem ga da dolazi, jos ak je solo super, al kad dodu dva, tri.

Doduse, nije mi bas jasno zakaj bi ovaj tvoj iso na devede, al jebiga, fakat, mozda se cudoviste gnjezdi...

Drzim fige, iako sumnjam bas da ce ti sad, doc, hladnije je i oni idu u kosnicu kod mene na moru, nocu je mir Al ce ovih dana ziher navratit. Kad citam ovo sve, sjetim se njih na moru... oni su jedina losa stvar tamo. Proslog ljeta ih bas nije bilo puno, cak je i mene zacudilo, al jedne godine, bilo je prestrasno. Kad god (po danu) sam izasla van, na balkon, evo ih. Tak da sam onda i ja imala zatvorena vrata.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:32   #23
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Uzmem Raid il vec nekaj takvog pri ruci, pospricam ga, ogromnom kolicinom i kad padne, dokrajcim ga.
Jeb je taj, da ako ga ne omamis dovoljno kemijom, buba popizdi i krene na tebe.
Zato velim, velika kolicina spreja. Pips se meni pokazao ko fakat dobra solucija.
Hvala!
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 08:29   #24
Najbolje je to rijesiti mehanickim putem, uzmes usisivac i temeljito ocistis sobu.
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:33   #25
Strsljani su veoma opasni jer zive u grupama i napadaju grupno. Mi smo na rancu imali gnjezdo u bajtici, koje niti vatrogasci nisu htjeli ocistiti. Svi su se bojali. I onda je moj stari na placu od pravih znalaca pobrao rjesenje.

Uzmete vise plasticnih boca sa sirokim otvorom i u svaki stavite jabucni ocat i isekticid PITROID. Takve boce povjesate okolo strsljanove nastambe. Strsljani su ludi za jabucnim octom udju i popiju tekucinu i ostanu otrovani u boci. Nama je to vec 2x spasilo zivot, jer strsljani napadaju prvi, cim se priblizis njihovoj zoni.

SRETNO
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 05:24   #26
Problem češ rješiti jednostavno da staviš mrežu na prozor.
Tako češ fino luftat sobu i rješiti problem sa kukcima. A možeš nabaviti neku pticu koja se hrani tim kukcima
__________________
Heroes 3 rules!!!
Tristram Village in 3D (Diablo 1)
Dovlex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:38   #27
Mene je strah tih gamadi uvek mi ulete u sobu a ja bogica zemem jastuk skochim iza fotelje i
°Čudna Biljčica° is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:37   #28
fak strsljeni, meni isto digod koji udje u sobu, al ga odma odalamim lopatom za muhe par puta i gotov je, (ne smi se falit, jer kad skuzi da je napadnut..e onda si po svoj prilici nayebo, tako da triba sebi (i njemu) osigurat prostor za bizanje, i nikako ga stjerat u kut jer onda postaje strasno agresivan, znam iz svojeg iskustva, inace znam da se gnjezde u svemirskim gnizdima, al znam da se ovi kod nas (gnizde?) sami, tj vidio sam puno puta da se jedna jedinka zavuce u neku rupu, i tu se stalno vraca, isto kao crni bumbar, i to je slucaj umojoj kuci bio, obicno se zavucu ispod napukle betonske loce koja lezi na zemlji, tako da mislim da ova teorja strsljena koji sam radi gnizdo nije nemoguca , strcanje sprejicima i sl sranjima mi ne ulijeva bas povherenje, jer gadovim treba dugo da se osamute, po gotovo ako je veci, a za to vrijeme moze bit svasta
bobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 15:36   #29
jebemu, di vi zivite da vam strsljeni grade gnijezdo u kuci?
nemoj se zajebavat s tim, zovi one za dezinsekciju.
Kod mene je na svakom prozoru paukova mreza i na njoj po 5,6 paukova. Strah me da mi to ne udje u kucu.
A u starom stanu sam imao smedje zohare kaj se penju po zidovima.

Stari veli da tih kukaca ima puno ove godine jer je zima bila topla, pa su svi prezivili.
ev_obsessed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:18   #30
Quote:
ev_obsessed kaže: Pogledaj post
jebemu, di vi zivite da vam strsljeni grade gnijezdo u kuci?
nemoj se zajebavat s tim, zovi one za dezinsekciju.
Kod mene je na svakom prozoru paukova mreza i na njoj po 5,6 paukova. Strah me da mi to ne udje u kucu.
A u starom stanu sam imao smedje zohare kaj se penju po zidovima.

Stari veli da tih kukaca ima puno ove godine jer je zima bila topla, pa su svi prezivili.
a fak pa di ti do zivis , pa ukloni tu zivad malo
bobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:30   #31
u zagrebu, zato i je zabrinjavajuce.

ceka nas invazija gamadi
ev_obsessed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 14:56   #32
...i ja imam problem sa stršljenima...napravili su gnijezdo u mojoj sobi...tam u onom drvenom dijelu iznad prozora gdje stoji roleta. Vani je bila neka rupica kroz koju su ulazili unutra. Uspjeli smo uništiti gnijezdo; nije bilo baš veliko jer su ga tek počeli graditi.
Kaj mislite, hoće li se vraćati?
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:02   #33
I meni tako dođe neka crna osa, uvuče se u štok od balkonskih vrata i valjda tamo ostavi jaje iz čega izraste ličinka, pa osa. Tako da često čujem neko krckanje u štoku, ne mogu do nje, a znam da će mi požderat sva vrata.
A kasnije počne zujat unutra, pretpostavljam kad već poraste i šta je najgore stalno se vraćaju, u mojim vratima su valjda odgojene generacije... od prabaka do praunuka..nikako da ih se riješim..stara kupila sprejeve i neku otrovnu tekućinu protiv insekata, ali ništa, vrazi su se dobro sakrili. To gnijezdo moraš podhitno uklonit ća, jer će ti se namnožiti a onda si u gabuli. Ako ne možeš sama, probaj nazvati veterinarsku stanicu, oni obično imaju te otrove i sl. za insekte, barem tu oni špricaju protiv komaraca, pa će ti valjda znat pomoć. A ja i dalje živim sa tom jednom osom.... gadura mala
bambi2891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:22   #34
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Poluditi ću!
Svake godine u otprilike ovo vrijeme neka osa ili stršljen odluči u mojoj sobi napraviti gnijezdo! Kako da ih spriječim da dolaze, tj. što ih privlači???

Mislila sam kupiti neki sprej koji ih ubija Ali ako pošpricam stršljena sa tim, pretpostavljam da neće odmah umrijeti...hoće li me napasti???
Neda mi se čitati sve, možda je netko već i rekao

Najbolje je rješenje zapaliti brenerom. Ako nemaš brener uzmeš neki dezodorans stisneš i zapališ. Osi/stršljenu ćeš spaliti krila i dalje je lako. Nažalost nije uvijek moguće plamenom, zato uzmi neki sprej i špricaj dok ne padne.
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:43   #35
Ajme horora, muka me vata od tih kakaca
Evo san sad isla zatvorit prozor isterorizirana prizoron strsnjena i njegovog gnjezda A iman cak i mrezu

Uglavnom, znam da ose padaju od ajaxa za prozore , a za strsnjene ne znam jer me bia strah priblizit mu se na vise od 3m
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:52   #36
Ma nisu svi kukci loši kukci! Evo pogledajte moje:



Ako imate nekoga pčelara u blizini mislim da će vam on rado pomoći

Evo ja sam juče skinuo gnjezdo stršljena veliko ko nogometna lopta! Idem i danas
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 02:56   #37
Mislim da ću se spovraćat. Jao meni, sve me čoha.

Ja ih doma još nisam nalazio, ali mi zato na poslu obavezno svaki puta kad otvorim otvorena vrata uđe jedan, jer u ofisu imam fire exit. Matere im, neka me se više okane.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 03:06   #38
mene samo napadaju neki crni leptiri , evo danas samm ubio jednog , a trojica su otišla kroz prozor
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 12:56   #39
Hm... još nisam čuo da leptiri napadaju ljude. Da nisi možda Nicole Kidman?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 03:49   #40
Maloprije mi je nešto počelo šuškati ispod ormara. Mislio sam da je ogromni moljac, a kad ono izjurio stršljen.
Prilično sam se prepao. Ugasio sam zvučnike i bio vrlo tih, iako me nadlijetao. Obukao sam se, uzeo raid, zaštitio se vratima sobe i onda počeo špricati izravno po njemu. Bojao sam se da je poludi, ali je pao za par sekundi. Koprcao se još minutama.
Ruke su mi se tresle, bio je ogroman. Sad ga gledam krepanog. Izbacio je bodlju. Diram ju skalpelom, prilično je tvrda.

Ovo je drugi put da mi je stršljen ušao u sobu u zadnjih par dana. Nadam se da ne grade nekakvo gnijezdo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.