Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 15:42   #101
Pa ja vjerujem da ću za koju godinu biti spremna za dijete, osim našega, želja nam je jedno i usvojiti. Kažem: vjerujem. Ali sada još nisam spremna. Da li zbog pretpostavke da ću biti spremna, ja trebam sada što prije iskoristiti vrijeme dok ne navršim 30-u jer će mi trudnoća biti manje rizična?
Nažalost da ga sada rodim to dijete bi bilo suočeno sa nespremnom majkom i bez svih uvjeta za svoje rođenje, a to bi mu po mom mišljenju bio puno veći problem nego onih par postotaka rizika kanije trudnoće.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:44   #102
Kao što već rekoh, ja samo dajem iskreni i topli savjet - i ponavljam, saznanje da nećeš moći roditi jer si predugo čekala je vrlo gadan udarac.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:45   #103
Quote:
verica kaže:
Zato i kažem žena koja želi djecu, koja zna da će jednom željeti imati djecu.
Naravno da ima trudnica iznad tridesete, ima ih jako puno . Samo, iznad tridesete trudnoća za mnoge žene postaje malo kompliciranija.
a) Kako se to može znati da ćeš jednom htjeti dijete?
b) Moja mama je rodila troje djece. Ja sam najstarija a imala je 31 kada me rodila. Brata i sestru je rodila sa 34. Nikakvih komplikacija nije imala a rodila je blizance i to ništa prije termina.

Od frendice mama je rodila 4. dijete sa 43 bez ikakvih problema, zato ti teorija pada u vodu. Uvijek ima slučajeva, ali kako sa 30 tako i sa 20.

E da, od frenda seka rodila 1. sa 38, a 2. sa 40 bez problema.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:46   #104
Quote:
verica kaže:
Kao što već rekoh, ja samo dajem iskreni i topli savjet - i ponavljam, saznanje da nećeš moći roditi jer si predugo čekala je vrlo gadan udarac.
Potvrdjujem. Ponekad se pitam dali je bolje imati dijete prerano, nego pretrpiti taj udarac, po paroli: Covjek raste sa svojim zadatcima.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:48   #105
Uostalom, ja i dragi smo razgovarali o varijanti da ne možemo imati svoju djecu, ja ili on svejedno. Toliko je mladih parova koji imaju probleme da dođu do djeteta, pa smo razmišljali o tome. Sigurno da bi nam bilo žao i bio bi nam udarac kada ne bismo mogli imati svoje biološko, ali znamo da je toliko djece bez roditelja da bi nam tu ranu zacijelila ta djeca. Tada bi samo umjesto jednog usvojenog imali dvoje. Tragedija? Ne. Nova mogućnost i sreća? Da.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:49   #106
Naravno da ima veliki broj slučajeva žena koje su rodile nakon tridesete bez ikakvih problema, kao i onih koje su imale problema sa zatrudnjivanjem i trudnoćom prije tridesete (i to je razlog zbog kojeg je pametno pokušati ranije, da ostane vremena za ev. liječenje). Ja govorim općenito, o prosjeku.

Kako znati da ćeš jednom željeti djecu? Pa eto, ja poznajem puno ljudi koji kažu da će jednom, jednoga dana imati djecu, ali to odgađaju iz ovog ili onog razloga.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:51   #107
Quote:
verica kaže:
Eto, nije baš da nema puno veze - nakon tridesete počinju zdravstveni problemi - recimo samo jednu sitnicu - nakon 35. godine svaka treća žena ima miom na maternici što i nije neki problem osim ako ne želi biti trudna. ( da ne govorim o liječenju neplodnosti).
nama nije problem jer ako i ne budemo mogli imati svoje mi planiramo usvojiti

imamo uslove za imati djecu i zelimo ih - ako ne mozemo imati biloski svoju mi cemo usvojiti

zelimo biti roditelji i sad smo na to spremni - prije nismo bili i zato nismo imali djecu

ionako je roditelj onaj koji dijete odgoji i izvede na put a ne onaj sto ga napravi
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:51   #108
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Uostalom, ja i dragi smo razgovarali o varijanti da ne možemo imati svoju djecu, ja ili on svejedno. Toliko je mladih parova koji imaju probleme da dođu do djeteta, pa smo razmišljali o tome. Sigurno da bi nam bilo žao i bio bi nam udarac kada ne bismo mogli imati svoje biološko, ali znamo da je toliko djece bez roditelja da bi nam tu ranu zacijelila ta djeca. Tada bi samo umjesto jednog usvojenog imali dvoje. Tragedija? Ne. Nova mogućnost i sreća? Da.
Pa sad, u Hrvatskoj i nije baš jednostavno usvojiti dijete.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:51   #109
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Uostalom, ja i dragi smo razgovarali o varijanti da ne možemo imati svoju djecu, ja ili on svejedno. Toliko je mladih parova koji imaju probleme da dođu do djeteta, pa smo razmišljali o tome. Sigurno da bi nam bilo žao i bio bi nam udarac kada ne bismo mogli imati svoje biološko, ali znamo da je toliko djece bez roditelja da bi nam tu ranu zacijelila ta djeca. Tada bi samo umjesto jednog usvojenog imali dvoje. Tragedija? Ne. Nova mogućnost i sreća? Da.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:54   #110
Quote:
verica kaže:
Pa sad, u Hrvatskoj i nije baš jednostavno usvojiti dijete.
Do djeteta nikada nije lako doći, ni 9 mjeseci trudnoće nije dječja pjesmica, tako ni usvajanje nije jednostavno. Ali je moguće, a mi se nadamo da će se kroz godinu-dvije i zakoni mijenjati, jer se dosta o tome govori i vrijeme je. Važno je nešto željeti.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:57   #111
Quote:
verica kaže:
Pa sad, u Hrvatskoj i nije baš jednostavno usvojiti dijete.
a sto mora biti iz Hrvatske

nama ne bi bilo bitno da je dijete rodjeno u Kanadi ili ne

imas toliko djece koja su bez roditelja po Juznoj Americi, djevojcice koje su ostavljene u Kini, Rusiji

tolik je nesretne djece svuda u svijetu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:57   #112
Usvajanje djeteta, ako je uopće moguće, svakako je krasan i plemenit čin. No, i same na neki način priznajete da to nije isto kao imati vlastito dijete - kad kažete da ćete usvojiti AKO ne budete mogli imati svoje dijete. Eto, meni to zaista uopće nije isto - iako usvajanje smatram totalno krasnim i plemenitim.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:59   #113
Quote:
verica kaže:

Kako znati da ćeš jednom željeti djecu? Pa eto, ja poznajem puno ljudi koji kažu da će jednom, jednoga dana imati djecu, ali to odgađaju iz ovog ili onog razloga.
Znači da žele djecu ali to odgađaju dok ne srede neke stvari u životu.

Ja sam mislila na one koji sada ne žele ali će možda jednog dana željeti. To sada ne mogu znati.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:59   #114
Quote:
margarita kaže:
a sto mora biti iz Hrvatske

nama ne bi bilo bitno da je dijete rodjeno u Kanadi ili ne

imas toliko djece koja su bez roditelja po Juznoj Americi, djevojcice koje su ostavljene u Kini, Rusiji

tolik je nesretne djece svuda u svijetu
Ne znam na koji -zakonski - način par iz Hrvatske može usvojiti dijete iz Kine ili Južne Amerike. Ja reagiram na uobičajenu tvrdnju da ima puno djece bez roditelja - ima, domovi u Hrvatskoj su puni djece, ali ih se ne može usvojiti. Usvojiti dijete u Hrvatskoj jako je teško.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:02   #115
Quote:
Brunda kaže:
Znači da žele djecu ali to odgađaju dok ne srede neke stvari u životu.

Ja sam mislila na one koji sada ne žele ali će možda jednog dana željeti. To sada ne mogu znati.
Pa eto, upravo sam to htjela reći - ako znate da želite, ne odgađajte

No, jako se slažem i sa onim što je Rajna napisala: jedno je ne željeti dok misliš da možeš, a drugo je znati da ne možeš. Zato i to neželjenje treba jako dobro preispitati
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:03   #116
Quote:
verica kaže:
Usvajanje djeteta, ako je uopće moguće, svakako je krasan i plemenit čin. No, i same na neki način priznajete da to nije isto kao imati vlastito dijete - kad kažete da ćete usvojiti AKO ne budete mogli imati svoje dijete. Eto, meni to zaista uopće nije isto - iako usvajanje smatram totalno krasnim i plemenitim.
Naš je dogovor da ćemo pored jednog svog djeteta, još jedno usvojiti. Ukoliko ne budemo mogli imati svoje biološko, usvojiti ćemo dvoje.
Ne želimo da djete nema brata ili sestru.

Prem atome, nikakve razlike, osim genetske, usvojeno dijete nema od onog kojeg bih ja rodila.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:05   #117
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Naš je dogovor da ćemo pored jednog svog djeteta, još jedno usvojiti. Ukoliko ne budemo mogli imati svoje biološko, usvojiti ćemo dvoje.
Ne želimo da djete nema brata ili sestru.

Prem atome, nikakve razlike, osim genetske, usvojeno dijete nema od onog kojeg bih ja rodila.
Ako to uspijete napraviti u Hrvatskoj - congratulations!
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:05   #118
Quote:
margarita kaže:
a sto mora biti iz Hrvatske?
Radi predrasuda okoline. I mi smo mogli bez pol' muke (ali za hrpu love) usvojiti dijete iz Moldavije, Rumunjske ili Juzne Amerike. Ne znam kako je u Kanadi, ali ovdje ne gledaju svi ljudi blagonaklono na to. Na pocetku su slatki mali, a kad odrastu, pocnu osjetiti negativan stav okoline. Ja nisam Don Quichote da se borim protiv vjetrenjaca, a nebi ionako mogao sprijeciti nemile dozivljaje.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:08   #119
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Naš je dogovor da ćemo pored jednog svog djeteta, još jedno usvojiti. Ukoliko ne budemo mogli imati svoje biološko, usvojiti ćemo dvoje.
Ne želimo da djete nema brata ili sestru.

Prem atome, nikakve razlike, osim genetske, usvojeno dijete nema od onog kojeg bih ja rodila.
Bravo Kiki, ja sam nedavno razmisljala o nekom ljudskom zakonu koji bi prisilio sve roditelje i one koji to zele postati da "isprazne" sve domove za napustenu djecu, te da uz svoju genetsku odgajaju i negenetsku..........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:16   #120
Quote:
Secundo kaže:
Radi predrasuda okoline. I mi smo mogli bez pol' muke (ali za hrpu love) usvojiti dijete iz Moldavije, Rumunjske ili Juzne Amerike. Ne znam kako je u Kanadi, ali ovdje ne gledaju svi ljudi blagonaklono na to. Na pocetku su slatki mali, a kad odrastu, pocnu osjetiti negativan stav okoline. Ja nisam Don Quichote da se borim protiv vjetrenjaca, a nebi ionako mogao sprijeciti nemile dozivljaje.

ma sto volim sto zivim u normalnoj zemlji

pa ovdje je takve djece jako puno i svi se vole

koje staro Europslko licemjerje

pa ti ce se svicarci "inbreeed" totalno
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.