Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 13:11   #221
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I jel vi imate neku terapiju za ovo?

Unazad mjesec i nešto dana titraju mi mišići ko nenormalni. Počelo je sa kapkom (i bila sam na očnom, kažu sve je u redu) i raširilo se po tijelu. Krkačim s emagnezijem, kalcijem i b vitaminima i malo mi je bolje (to sam dobila savjet da prvo probam ako ne pomogne da idem neurologu), ali još uvijek nije skroz prestalo.
Ma katastrofa od boleštine, neznam ima li u medicini manje istraženog stanja ili bolesti, a da je relativno učestala od ovoga.....Nit oni znaju što to uzrokuje, niti oni to znaju liječiti. Uglavnom, spremi se na dugogodišnje ako ne i doživotno takvo stanje, uz neka poboljšanja i opet pogoršanja.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:55   #222
Ej ekipa opet ja...evo trzam vise od godinu dana,ima tu i blagih grceva u nogama...ali stvarno blagih,bio kod neurologa kaze nema atrofije misica ali me salje na emng i magnet kraljeznice.Lumbalni dio je ok to sa.provjerio sad vratnu.Vozim bajk i radim djireve po 50km...dal imam na osnovu toga razloga za brigu oko als i ms? S obzirom da napravim.50km i trzam.vise od godinu dana...inace desna noga najgore pogotovo natkoljenica,pa je pocelo identicno i na lijevoj nozi ali rijetko.Znam imat trzaje i po rukama i torzu ali jaako rijetko.Planiram emng odradit u sv.katarini u zagrebu,kao neko bezbolni emng bez pikanja.
Thoroughbred is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:49   #223
Pomoc oko Lajma

Lecim se od Lajmske bolesti ves oko 1 god. Pijem oralno antibiotike. Jedva uspevam da nateram lekare da mi produze terapiju. Pozitivna sam na testu i imala sam EM. Ponekad imam te fascikulacije u butinama i oko kolena bez obzira da li sam na antibioticima ili ne. Molim te da mi das kontakt te lekarke u Austriji, mozes i na PP. Da li mozes da mi napises terapiju kojom su leceni tvoji prijatelji. Sta ti planiras dalje oko lecenja posto ti je test pozitivan.
Sontag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:01   #224
Talking

Pozz..
Eto ja sam vec blago receno luda od raznraznih simptoma.
Najprije je sve pocelo trncima i promjenom osjeta u nozi,tj vise listu... Potom u saci,pa malom prstu na nozi..i tako stalno nesto.
Pocelo mi titrti ocni kapci,pa i misici posvuda po tijelu.
Titranje u uhu,osjecaj zastopanosti...pa se skoro sve osom tih trnaca smirilo i sve sad ispocrtka.
Vratnu kr.slikala,lordoza,cekam nalaz lumbalne i upute za dalje..
Lijeva noga mi je stalno u listu cudna,na dodir utrnuta iza,mravci u lijevoj saci,pa nekad i u desnoj nozi neka utrnutost.pa ta titranja po svuda, pa guglam,mjesec dana sam bila na normabeloma od svega toga.
27 g imam
Zakljucak je da cu popizdit od ne znanja sto se dogada
Dalia89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:44   #225
Quote:
Dalia89 kaže: Pogledaj post
Pozz..
Eto ja sam vec blago receno luda od raznraznih simptoma.
Najprije je sve pocelo trncima i promjenom osjeta u nozi,tj vise listu... Potom u saci,pa malom prstu na nozi..i tako stalno nesto.
Pocelo mi titrti ocni kapci,pa i misici posvuda po tijelu.
Titranje u uhu,osjecaj zastopanosti...pa se skoro sve osom tih trnaca smirilo i sve sad ispocrtka.
Vratnu kr.slikala,lordoza,cekam nalaz lumbalne i upute za dalje..
Lijeva noga mi je stalno u listu cudna,na dodir utrnuta iza,mravci u lijevoj saci,pa nekad i u desnoj nozi neka utrnutost.pa ta titranja po svuda, pa guglam,mjesec dana sam bila na normabeloma od svega toga.
27 g imam
Zakljucak je da cu popizdit od ne znanja sto se dogada
Ovako opisno sto posto nije ALS, bez ikakve sumnje jer ALS NIKADA ne započinje široko rasprostranjenim fascikulacijama. Benigne su bez ikakve sumnje ali što je trigger to je već teže dokučiti. Možda promjena hormonalne slike. Možda neka blaga kanalopatija u distribuciji minerala i elektrolita.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:26   #226
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Ovako opisno sto posto nije ALS, bez ikakve sumnje jer ALS NIKADA ne započinje široko rasprostranjenim fascikulacijama. Benigne su bez ikakve sumnje ali što je trigger to je već teže dokučiti. Možda promjena hormonalne slike. Možda neka blaga kanalopatija u distribuciji minerala i elektrolita.
mah znam... slj.sam tjedan kod neurologa/fizijatra
osim tih fascikulacija brinu me ti trnci, utrnutost...
jedno vrijeme su se ta titranja bas lijepo smirila, sa dopet ono... onda lezim i amo geldam di ce sto zatitrat pa sam i od tog luuuda. mogla bi i k psihicu :P komotno.
cini mi se da se na kapcima pogotovo pojacaju umorom, neispavanoscu... i sl.
Dalia89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:09   #227
Muči li nekoga uz fascikulacije grčevi? abdomen,noge itd...ne jaki,ajmo reć spore kontrakcije mišića koji se pretvaraju u lagani grč,gotovo uvijek ista skupina mišića...uz osjećaj kao da ssvrbi,a zapravo su to živci.
Thoroughbred is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:13   #228
Zanimljivo da mi se dosta toga slaže sa uvodničarem teme.

Imam te titraje ili igranja mišića u listovima, takođe i neko škakljanje u nogama i prstima.Zanimljivo je da sam i ja na jedno 10 mjeseci prije dobio zujanje u ušima.

Ova tema mi je dosta pomogla da se malo smirim, inaće sam obavio dosta analiza i pregleda....emng, mr...itd

Malo sam i hipohondor ako je i to zajedničko.

E sada ja sam neki dan radio mr donjeg dijela kičme i nalaz diskus hernia i kao to igranje mišića mi je od kičme.

Kažem doktoru da imam i zujanje u ušima on kaže da uradim i mr vratne kičme i da je moguće da imam diskus herniu i na vratnoj kičmi.

Ja nemam nikakvih drugih slabosti niti tegoba, aktivan, prelazim svaki dan po 10 ili 15 km, vježbam, dižem tegove, igram nogomet....to me sve buni jer koliko znam diskus hernia boli
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 03:14   #229
evo me opet

Posle niza simptoma, a fascikulacije su non stop bile prisutne, i obilaska brojnih doktora od neurologa do infektologa... na kraju sam otisao kod psihijatra i izlecen sam! Preporucujem svima jer nismo ni svesni sta sve psiha moze da ucini i ako ni sam nisam verovao.
djole91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:22   #230
Evo i mene. Prvo tupa bol u straznjem dijelu glave pa tinitus, nakon toga fascikulacije pa osjecaj nekog pulsiranja u uhu, a sada vec i zarenje po licu i glavi. Povremeno me boli i rame i to sve na istoj strani. Cekam nalaze i uvjerena sam da je tumor na mozgu premda sam se u pocetku nadala da nije nista opasno.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:03   #231
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
Evo i mene. Prvo tupa bol u straznjem dijelu glave pa tinitus, nakon toga fascikulacije pa osjecaj nekog pulsiranja u uhu, a sada vec i zarenje po licu i glavi. Povremeno me boli i rame i to sve na istoj strani. Cekam nalaze i uvjerena sam da je tumor na mozgu premda sam se u pocetku nadala da nije nista opasno.


Evo ja sam radio mri glave zbog fascikulacija i tinitusa.
..ponekad i to žarenje.

Nalaz potpuno uredan.

S tim da te boli i rame rekao bih 99 posto da je vratna kičma u pitanju.

Zujanje u glavi, bol u ramenu su simptomi vratne kičme

Radikulopatija ili pritisak na nerv u vratnoj kičmi ili lumbalnoj može dati fascikulacije te oslabiti mišiće zavisno koji je nerv pritisnut i koliko oštećen
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:30   #232
U totalnoj depresiji sam.Samo o tumoru na mozgu razmisljam. Ne boli me svaki dan rame, odnosno dio iznad lopatice, ali tu i tamo se bol pojavi. Zbog tog sam se nadala da nije ono najgore, ali otkako sam dobila nalaz EEG-a koji je lakše difuzno dizritmicki promijenjen cak i apetit sam izgubila i nemam volje ni za sta. Znam da taj EEG nista specijalno ne znači, ali imam previše simptoma koji se podudaraju sa simptomima tumora na mozgu. Katastrofa.

Zadnje uređivanje Mala Zujalica : 24.09.2017. at 22:51.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:15   #233
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
U totalnoj depresiji sam.Samo o tumoru na mozgu razmisljam. Ne boli me svaki dan rame, odnosno dio iznad lopatice, ali tu i tamo se bol pojavi. Zbog tog sam se nadala da nije ono najgore, ali otkako sam dobila nalaz EEG-a koji je lakše difuzno dizritmicki promijenjen cak i apetit sam izgubila i nemam volje ni za sta. Znam da taj EEG nista specijalno ne znači, ali imam previše simptoma koji se podudaraju sa simptomima tumora na mozgu. Katastrofa.


Razumijem te.

Isto sam mislio te sam uradio mr mozga, a prije toga sam obišao more doktora i ni jedan nije rekao da uradim mr mozga, čak su mi govorili da ne radim no ja sam na svoju ruku uradio.

Ja danas imam te neke osjete po rukama i nogama te mi je dijagnosticirana diskus hernia i oštećenje nerva na L5.

Kada sam radio emng ruku oštećenje nerva na c5.

Prije svega toga sam dobio zujanje u ušima koje je danas povremeno, recimo zuji od 5 do 10 dana u mjesecu a prije je bilo stalno.

Zbog tog zujanja obišao masu doktora i nikad niko nije povezao to sa mozgom i glavom, pa imaš ovdje i temu o tinitisu i ja sam sve pročitao, većina ljudi i tamo je radila mr mozga i svima je bilo ok.

Fascikulacije imam u listovima, doktori kažu da je od radikulopatije odnosno ta diskus hernia mi je pritisla nerv.

Najbolje da uradiš mr mozga da se rasteretiš, svi mi odmah na najgore mislimo.
Kada su me nazvali da dođem po nalaz mozga sav sam se tresao od straha i bio sam siguran nešto nije u redu, ali eto nalaz potpuno uredan.

Prilično sam siguran da će i tebi nalaz ok da bude, eto javi ovdje baš me zanima
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:20   #234
Evo, i ja...

Trzanje po nogama gotovo 3+ godina ... nikad problema, gotovo sam sve to mogao zaboraviti i ignorisati ... Normalno sve aktivnosti ... Sve sam simptome pripisao venama, koje imam malo izraženije...
Kad sam prije dobrih mjesec dana počeo guglati, najprije sam pristao na MS, onda na ALS. I tada počinju problemi ... strah, nesanica, dekoncentracija, znakovi depresije ... psiha uglavnom ...
Nemam bolova, grčeva, .... na prstima i petama mogu da trčim, ....
Vjerovatno je psihiatar prava adresa za mene i moju hipohondriju ....

Pozdrav i sve dobro.
Ino Sider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:44   #235
Quote:
Ino Sider kaže: Pogledaj post
Trzanje po nogama gotovo 3+ godina ... nikad problema, gotovo sam sve to mogao zaboraviti i ignorisati ... Normalno sve aktivnosti ... Sve sam simptome pripisao venama, koje imam malo izraženije...
Kad sam prije dobrih mjesec dana počeo guglati, najprije sam pristao na MS, onda na ALS. I tada počinju problemi ... strah, nesanica, dekoncentracija, znakovi depresije ... psiha uglavnom ...
Nemam bolova, grčeva, .... na prstima i petama mogu da trčim, ....
Vjerovatno je psihiatar prava adresa za mene i moju hipohondriju ....

Pozdrav i sve dobro.

Sve isto

Pa onda radio Mri mozga, emng ruku i nogu i šta sve ne.

Opusti se samo, da ti je ms ili als za 3 godine bi to sigurno bilo jasno

Uradi magnet kičme

I ja nemam nikakvih bolova, samo te trzaje.
Kod mene je kažu radikulopatija, odosno diskus hernia mi pritišće nerv te dobijam te senzacije po nogama
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:09   #236
Pozdrav ekipa! Evo ja ne znam više što da mislim! Prije gotovo 3 i pol godine, točnije u 7 mjesecu 2014. Osjetila sam blage bolove u desnoj ruci i zamjetila tittanje mišića po cijelom tijelu, ali ono što je mene najviše uplašilo su male promjene u veličini mišića na desnoj strani tijela. Bila na nebrojenim EMNGovima i pregledima kod vrsnih neurologa, svi su rekli da nema šanse da imam nekakvu tešku bolest tipa ALS. Ponovljeni emng nakon tri godine od prvog pokazao je radikulopatne promjene na istom mjestu kao i prvi put L5/S1, ali MRI ne pokazuje ništa. Sve super. I dalje dok ležim imam osjećaj na desnoj strani kao da će mi se mišići svaki tren zgrčiti ali se ne zgrče, samo nakon nekog vremena zatitra. Imam udubljenje ispod pregiba lakta na brachioradialis mišiću, smanjene mišiće palca, desni list je manji za 0.5 cm od lijevog (sve vidjeli neurolozi i odmahuju rukom) iako ja znam da su te promjene nastale od kad imam problema s fascikulacijama. Refleksi su normalni, na koljenima mrvicu življi ali lažu neurolozi to je ok. Čak sam i na jeziku uočila oar udubljenja s desne strane. CK je u granicama normale, elektroliti i b12 isto. Ispadam zdrava kao dren, a muči me sve već tri i pol godine i osjetim da nešto nije kak treba. Kupila sam si nedavno i dinamometar da provjeravam jačinu stiska i sve je super... ima li netko ideju što bih još mogla pregledati?? Nisam još bila kod reumatologa, ali jel moguće da je išta imunološki ako mi je CK normalan i sedimentacija eritrocita ie 0.... molim savjete!! Brine me najviše što je sve na jednoj strani, iako su fascikulacije po cijelom tijelu, ali su te male atrofije samo na desnoj strani..
__________________
lose your dreams and you will lose your mind
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:39   #237
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Evo ja ne znam više što da mislim! Prije gotovo 3 i pol godine, točnije u 7 mjesecu 2014. Osjetila sam blage bolove u desnoj ruci i zamjetila tittanje mišića po cijelom tijelu, ali ono što je mene najviše uplašilo su male promjene u veličini mišića na desnoj strani tijela. Bila na nebrojenim EMNGovima i pregledima kod vrsnih neurologa, svi su rekli da nema šanse da imam nekakvu tešku bolest tipa ALS. Ponovljeni emng nakon tri godine od prvog pokazao je radikulopatne promjene na istom mjestu kao i prvi put L5/S1, ali MRI ne pokazuje ništa. Sve super. I dalje dok ležim imam osjećaj na desnoj strani kao da će mi se mišići svaki tren zgrčiti ali se ne zgrče, samo nakon nekog vremena zatitra. Imam udubljenje ispod pregiba lakta na brachioradialis mišiću, smanjene mišiće palca, desni list je manji za 0.5 cm od lijevog (sve vidjeli neurolozi i odmahuju rukom) iako ja znam da su te promjene nastale od kad imam problema s fascikulacijama. Refleksi su normalni, na koljenima mrvicu življi ali lažu neurolozi to je ok. Čak sam i na jeziku uočila oar udubljenja s desne strane. CK je u granicama normale, elektroliti i b12 isto. Ispadam zdrava kao dren, a muči me sve već tri i pol godine i osjetim da nešto nije kak treba. Kupila sam si nedavno i dinamometar da provjeravam jačinu stiska i sve je super... ima li netko ideju što bih još mogla pregledati?? Nisam još bila kod reumatologa, ali jel moguće da je išta imunološki ako mi je CK normalan i sedimentacija eritrocita ie 0.... molim savjete!! Brine me najviše što je sve na jednoj strani, iako su fascikulacije po cijelom tijelu, ali su te male atrofije samo na desnoj strani..



Ne znam da li do atrofije može doći usljed radikulopatije?

I ja nekada razmišljam kojem doktoru da odem i koji pregled još da uradim.

Imam te titraje mišića konstano u listovima, oko 6. mjeseca mi se pojavilo i po cijelom tijelu kada sam u mirovanju.
Onda prestalo nakon mjesec da bi sada ima 15 tak dana opet po cijelom tijelu, a u nogama nikad nije prestalo.

Prije 3 dana radio opet EMNG.

Da ne nabrajam šta sam sve radio, pomenut ću magnet lumbalne kičme gdje postoji diskus hernia koja oštećuje nerv na L5.
I EMNG pokazuje oštećenje tog nerva...
Meni takođe nekada trnu untrašnji dijelovi stopala sa palčevima, nerulozi kažu da je to od tog oštećenog nerva na L5 jer je on za to područje.

Od svih pretraga koje sam radio od svih mogućih nalaza 3 puta pa do magneta glave i raznih color doplera...sve je bilo u potpunom redu

Ono gdje nije bilo u redu

emng ruku pokazao oštećenje nerva na c6 mislim, uglavnom na vratnoj kralježnici
emng nogu pokazao oštećenje nerva na L5
Magnet lumbalne pokazao diskus herniu na L5

Onda radio termografiju kičme i ona pokazala par manjih upala, jedna u lumbalnom dijelu i jedna u vratnoj kralježnici

Kao može se sanirati terapijama...vježbe, masaža, trakcija.


Ovo ti pišem da vidiš šta sam ja sve radio, a ni sam više ne znam šta da radim niti tebi mogu dati odgovor ali lijepo je razmijeniti iskustva.

E ja sam smršao u 10 mjeseci 40 kg
Sa 120 na 80

Prije nikada nisam.bio kod doktora sem kod zubara, a sada za pola.godine sam obišao jaaaako puno doktora

Da li mršavljenje možda nešto poremetilo.ne znam.

A htio sam da smršam i uključio sam mnogo.sporta i vodio jako računa o ishrani, da li sam nešto zeznuo i o tome razmišljam
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:50   #238
Quote:
Ino Sider kaže: Pogledaj post
Trzanje po nogama gotovo 3+ godina ... nikad problema, gotovo sam sve to mogao zaboraviti i ignorisati ... Normalno sve aktivnosti ... Sve sam simptome pripisao venama, koje imam malo izraženije...
Kad sam prije dobrih mjesec dana počeo guglati, najprije sam pristao na MS, onda na ALS. I tada počinju problemi ... strah, nesanica, dekoncentracija, znakovi depresije ... psiha uglavnom ...
Nemam bolova, grčeva, .... na prstima i petama mogu da trčim, ....
Vjerovatno je psihiatar prava adresa za mene i moju hipohondriju ....

Pozdrav i sve dobro.
EMNG u 10 mjesecu kod istaknutog neurologa, koji se naučno bavi baš ALS-om - sve OK, diagnoza BFS. Nema terapije, nema drugih pretraga .... Nema više psihičkih opterečenja, pa i fascikulacija samo za ljek. Ima još perioda, ali ignorišem. Tome više ne obračam pažnju i uzimam to kao sastavni dio života.
Ino Sider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:08   #239
BFS ili ALS

Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Ovako opisno sto posto nije ALS, bez ikakve sumnje jer ALS NIKADA ne započinje široko rasprostranjenim fascikulacijama. Benigne su bez ikakve sumnje ali što je trigger to je već teže dokučiti. Možda promjena hormonalne slike. Možda neka blaga kanalopatija u distribuciji minerala i elektrolita.

Ovako, pre svega pozdrav svima i postovanje i za forum i za sve ljude koji su se ovde javljalk a narocito za megatronman-a koji je pokrenuo ovo sve. Nadam se da si jos uvek ovde i da ces procitati sve sto sad napisem i dati mi svoje misljenje kao neko ko toliko godina ima ovu da je nazovemo muka.
Pokusacu da krenem redom, i izvinjavam se ako ce biti malo duze.
Imam 31 godinu. Prosle godine 14 februara sam operisao diskus herniju, L5 S1. Imao sam jake bolove pre operacije, blagu pareziju stopala i nenormalno jak upaljen zivac. Diskus je poceo da curi i zbog toga je morala operacija. E sad, operacija je prosla odlicno, ja se oporavio, presrecan sto opet mogu da hodam, trcim, setam. Rekao mi je doktor da ce uvek da mi se javlja, da tako nazovem, žiganje na promenu vremena, a da utrnulost ce biti dugo, mozda i zauvek prisutna u toj levoj nozi jer je povrsina upaljenog nerva bila ogromna. Inace ta leva noga je malo slabija od desne jer sam lezao 2 meseca u krevetu i koristio samo desnu nogu za kretanje zbog ogromnih bolova.
12og februara ove godine isao sam na kontrolu jer je proslo godinu dana od operacije. Kontrolu sam radio u svom gradu kod neurologa, pa sam rezultate slao viberom doktoru koji me operisao jer je on iz drugo grada u kome sam i operisan. Inace, EMNG test je skoro pa odlican nakon tako velike povrede i operacije. Kad sam poslao svom doktoru rekao mi je da nemam denervaciju, sto je odlican nalaz i da zaboravim da sam operisan i da letos idem na more da plivam. Medjutim, 3-4 dana pre nego da odem na tu kontrolu i da uradim taj EMNG, pocele su da mi struje noge, kao da sam na nekoj fizikalnoj terapiji pod blagom strujom. Onda su poceli da pulsiraju misici, prvo na toj levoj nozi, pa onda i u desnoj, pa u stomaku, u predelu zeluca, pa onda i u prednjem delu stomaka, na grudima, ledjima, rukama, podlaktica, nadlaktica, biceps, kukovi, butine, listovi, a po nekad i na obrazu, vratu i tu ispod guse, a mozda 2-3 puta se za ovo vreme pojavilo i na ocnom kapku. Igranje i dalje traje, evo tacno mesec dana. 24/7, nekad slabije a nekad bas ume da igra misic, recimo evo dana na poslu, ujutru kad sam dosao, citavih par minuta mi je igrao misic na desnoj butini, a ostala igranja su i dalje prisutna i dok ovo pisem. Pitao sam svog doktora sta bi moglo da bude jos nakon odradjenog EMNG nalaza, on mi je rekao da prema mom opisu (koji nije bio ovako detaljan kao sad) verovatno se radi o stresu ili nekom virusu, rekao mi da odradim krvnu sliku i da pijem mesec dana Alanerv. Njega pijem, ostale su mi jos 3 tablete. Odradio sam kompletnu krvnu sliku, virusa nema, krvna slika je odlicna, nema niceg lose. Par dana se smirlila situacija, nije bilo tolikog poigravanja, ali evo poslednjih nedelju dana bas ima. Inace od pre mesec i po dana imam i probleme sa nadutosti desne strane stomaka koja me pritiskala i otezavala sedenje pa i lezanje. Testirao sam i to i imam heliko bakteriju i uzimam terapiju za to trenutno. To mi je otrkiveno pre nedelju dana i trenutno pijem lekove za to.
Naravno, hipohondrija i google. Krenuo sam da googlam i trazio po simptomima i naravno kao i svako od vas, isprepadao se kad procitam xa ALS, a samo to uglavnom izbacuje. Po negde sam naleteo sam na benigne fascikulacije ali se o tome malo i pise i zna.
Pre 4 dana sam opet pisao svom doktoru i pitao ga da li je mozda rec o ALS jer simptomi ne prestaju, cak su se i pojacali, on mi je rekao da ne zna i da moram da se obratim ovom neurologu kog kog sam vec radio EMNG u periodu kad su fascikulacije pocele. Iskreno, ucinilo mi se da je malo nezainteresovan.
Stresu sam izlozen unazad godinama, raskid jedne duge veze, sad skoro i druge, obe od po 4 godina. Operacija moja i prelezan Hočkin, pre 6 godina, 2 operacije kod majke, 2 kod oca. Stalno neki problemi i brige. Sam smatram da imam blagu depresiju i anksioznost, takodje i da se plasim ovog svega plasim se i to mnoooogo. Stalno o tome mislim. Nisam vise ni srecan kao nekad, ni nasmejan kao nekad, ni pozitivan kao nekad, a svakome sam u zivotu savetovao da uvek bude pozitivan i da je to kljuc svega. Sad kad je doslo vreme da to primenim na sebi, ja ne mogu.
Izvinjavam se zbog ovako velikog teksta, opisao sam sve jer sam procitao skoro svaki post na forumu od jutros, i pisem jer me je strah od odvratnog ALS-a. Znam kako je opak, znam i coveka koga je pokosila bolest za par meseci.
Megatronman, zanima me tvoje misljenje o svemu ovome. Hvala puno i sve najbolje zelim svima
Deki86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:12   #240
I da, zaboravio sam da napomenem, vec par dana svakodnevno proveravam da li mogu da hodam na prstima i petama, da li mogu da radim sklekove i sve ostalo. Iz straha sam i malopre dok sam pisao tekst hodao na prstima. Sve je to u redu, mogu sve bez problema, jedino sto je ta leva noga ostala malo slabija i manji je misic jos posle operacije. Pre 3 nedelje sam i trcao malo, tako da je to sve ok. I zaboravio sam da navedem da cesto kad krenu fascikulacije ili kad pocnem da mislim o tome, kao da mi celo telo utrne, od glave do pete.
Deki86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.