Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2009., 19:36   #1
Oporezivanje uplata, prijava uplata (spriječavanje pranja novca)

dakle ono što me zanima je postoji li ikakav limit po tekućem računu u smislu oporezivanja primitaka konkretno koliko max mogu primit uplata na tekući račun, a da ne platim porez (uz plaću koju primam na t.r., brat bi mi htio uplatiti veći iznos, pa me zanima moram li to prijavit poreznoj )? hvala unaprijed na odgovorima
zenonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:53   #2
Quote:
zenonx kaže: Pogledaj post
dakle ono što me zanima je postoji li ikakav limit po tekućem računu u smislu oporezivanja primitaka konkretno koliko max mogu primit uplata na tekući račun, a da ne platim porez (uz plaću koju primam na t.r., brat bi mi htio uplatiti veći iznos, pa me zanima moram li to prijavit poreznoj )? hvala unaprijed na odgovorima
Nije primanje plaće, dakle ne moraš. Ali ako je preko nekog određenog iznosa, zavod za sprečavanje pranja novca će htjeti provjeriti odakle ti taj novac...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:02   #3
e čekaj na osnovu čega će ti on uplatiti veči iznos?
Zato što je dobar čovjek ili kaj?
A da bi se ured za pranje novca aktivirao uplata treba prijeći 110 000 kuna u jednom danu.
No poreznici bi te mogli pitati što je to.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 06:20   #4
Neće ga poreznici ništa pitati jer ni nemaju pristup informacijama o takvim uplatama. Osim u več navedenom slučaju kad transakcija dospije do ureda za srečavanje pranja novca.

No to ne znači da bi tu trebao platiti ikakav porez več eventualno da bi ih moglo zanimati legalno porijeklo novca. Same uplate, neovisno o visini iznosa, ne podliježu nikakvim porezima i ne moraš i nikome prijavljivati
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 12:19   #5
Hvala puno, ma inače se radi o tome da sam trenutno u UK-u, i trebao bih nešto kupiti, pa bi mi brat uplatio 15000 kn, pa me zanimalo jel ide na to porez, hvala još jednom!pozz
zenonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 13:17   #6
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Neće ga poreznici ništa pitati jer ni nemaju pristup informacijama o takvim uplatama. Osim u več navedenom slučaju kad transakcija dospije do ureda za srečavanje pranja novca.
Krivo, ali nema veze... 15000 nije razlog ni svota za brigu.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 17:19   #7
krivo je što?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:25   #8
@Johnny ... što je krivo??
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:12   #9
To sam i mislio; pošto on nije naveo koliki je iznos u pitanju, automatski smo pomislili da se radi o iznosu koji je "potreban" uredu za sprečavanje pranja novca, pa sam tako i reagirao na gljeevin post. Sve 5, samo sam ja malo zabrzao u odgovoru.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 01:44   #10
kad smo već kod ove teme, zanima me koliko godišnje može bit na tekućem (ono primanje kao plaće preko student servisa i to) a da ne ide na oporezivanje na kraj godine?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 07:59   #11
To ces morat otic provjerit u racunovodstvo STUC-a....2007 godine je bilo do 50 000 kuna...neznam jesul sada smanjivali i povecali limit...provjeri
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:45   #12
Mene zanima dali netko mora znati moje ime i prezime da bi mi mogao uplatiti pare na tekući račun, lil samo treba znati acc no tj broj raćuna i dali se mogu vršiti uplate iz inozemstva na tekući račun
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 16.02.2010. at 20:57.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:30   #13
za uplatu treba samo broj tekućeg i banka naravno ... devizne uplate idu na devizni račun
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:41   #14
Mislim da se iz inozemstva ne moze placati na tekući. Treba ti devizni racun i kad ti netko uplacuje treba imati ime tvoje banke, sjedište banke, SWIFT, IBAN i
broj računa. Za ime i prezime nisam siguran, mislim da ne treba, ali to provjeri...
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:45   #15
molila bi da se rasprava o deviznim uplatama nastavi kako dobiti svoje pare iz inozemstva
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:07   #16
update teme:

dakle, primam veće uplate na tekući račun od fizičkih osoba u RH. Da li će mi netk pokucati na vrata (uskok, porezna) i pitati me odakle mi to i da li trebam na to plačati ikakav porez, ili to nikoga ne zanima u našoj RH?

hvala
eusebiozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:09   #17
koliko veće i koliko učestalo?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:32   #18
A što je sa gotovinskim uplatama? Kolika bi trebala biti gotovinska uplata da banci postane sumnjiva?
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 16:20   #19
A recimo ako dobijete/naslijedite recimo višemilijunski iznos,kako se to oporezuje ? Recimo iz inozemstva stavite 2-3 milijuna eura na devizni račun. Jel se to oporezuje i koliko?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 16:25   #20
Porez nema veze sa kolicinom novca nego nacinom stjecanja.
Sto se tice nasljedstva, prouci porezni zakon. Imas ga na netu.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.