Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 10:59   #1
1/4 finale SP-a: Argentina-Njemačka 0:4









Uz utakmicu Brazila i Nizozemske ovo bi trebala biti poslastica četvrtfinalnih ogleda. Obje momčadi pokazale su puno u dosadašnjem dijelu prvenstva i možemo se samo nadati da će nam i ovaj njihov međusobni ogled donijeti puno uzbuđenja kao što je to bilo u sjajnim predstavama između ova dva protivnika kojih se rado sjećamo. U prvom redu su tu dva finala svjetskih prvenstava, osobito ono iz 1986. godine kad su Argentinci predvođeni Maradonom slavili 3:2 nakon velikog povratka Nijemaca iz rezultatskog minusa od dva pogotka. Nijemci su uzvratili četiri godine kasnije u Italiji, u još jednom neizvjesnom finalu odlučenom pogotkom Brehmea s bijele točke. Vruće je bilo i na posljednjem SP-u u Njemačkoj gdje su ove dvije reprezentacije odmjerile snage u četvrtfinalu. U sjajnoj utakmici pobjednik je riješen tek izvođenjem jedanaesteraca, a dalje je otišla Njemačka.

Baš taj poraz glavni je motivator Argentincima koji se u ovom susretu žele osvetiti Nijemcima, ali i nastaviti svoj pozitivni niz na ovom SP-u. Treba podsjetiti da je Argentina ostvarila sve tri pobjede u svojoj skupini. Na početku prvenstva se malo mučila s Nigerijom, a malo problema su im zadali i Korejci da bi protiv Grčke rutinski završili posao. U osmini finala ih je, kao i prije četiri godine čekao Meksiko kojeg su ovoga puta nešto lakše izbacili nego li u Njemačkoj, ali treba biti pošten i reći da su Argentinci imali veliku pomoć u liku sudačke trojke iz Italije koja je priznala Tevezov pogodak iz zaleđa čime je Argentina došla u vodstvo koje do kraja nije ispustila.

Maradona se poigravao sustavima u dosadašnjem dijelu natjecanja. U grupi je uglavnom igrao s tri igrača u obrani da bi protiv Meksika ipak prešao na igru sa četvoricom u zadnjoj liniji, a tako će vjerojatno biti i protiv Njemačke. Na vratima je siguran Romero, a bit će zaniljivo vidjeti hoće li i dalje vjerovati Otamendiju na desnom braniču ili će povjerenje vratiti Jonasu. Lijevi bok je rezerviran za Heinzea, a i sredina obrane nudi jedan upitnik - da li će Samuel biti spreman ili će Burdisso i Demichelis i dalje biti središnji dio obrambenog zida. Mascherano bi trebao biti siguran u sredini kao i napadačka trojka Messi - Higuain - Tevez, a vidjet ćemo koga će Maradona pridružiti Mascheranu. Najvjerojatniji izbor su iskusni Veron i brzi Di Maria koji je na određeni način ostao dužnik na ovom turniru. Moguće je i da prigodu umjesto Di Marije dobije Maxi Rodriguez.

Nijemci su krenuli u turnir lakom pobjedom nad Australijom 4:0, a kad se očekivalo da će protiv Srbije potvrditi prolaz u drugi krug dočekao ih je niz neugodnih iznenađenja. Klose je dobio crveni karton, Srbi su u prvom sljedećem napadu poveli, a u završnici prvog dijela je Khedira zatresao gredu. I u drugom poluvremenu fortuna nije bila naklonjena Njemačkoj. Podolski je promašio niz prigoda, a nije uspio realizirati ni najstrožu kaznu. Nijemci su porežani i morali su hvatati vlak za osminu finala u posljednjem kolu protiv Gane. Gol Oezila donio je drugu pobjedu Njemačkoj i sudar s Englezima u osmini finala. Ta utakmica sasvim je zasluženo otišla na njemačku stranu unatoč kontroverzama i pogreškama sudaca. nijemci su u ranoj fazi dvoboja došli do 2:0. Upson je uspio smanjiti na 2:1, a zatim nije priznat regularni pogodak Lamparda i Njemačka je odmor dočekala na konopcima. Joachim Loew je u poluvremenu smirio svoje grače i Nijemci su u drugom dijelu dočekali dvije engleske grške koje su pretvorili u pogotke te otišli u četvrtfinale.

Mnogi će reći da je njemačka mladost ostavila sjajan dojam u dosadašnjem dijelu turnira. Urođenoj njemačkoj disciplini Loew je pridodao vic i talent nekolicine nogometaša koji igraju za Njemačku iako su pripadnici drugih naroda. Svi ti igrači (rođeni ili od malih nogu u Njemačkoj) donijeli su već spomenutom redu i disciplini novu dimenziju zbog čega će mnogi reći kako je Njemačka do sada najatraktivnija momčad turnira.

Što se tiče sastava Loew neće mijenjati gotovo ništa u odnosu na Englesku. Na vratim će biti Neuer, u obrani Lahm i Boateng na bokovima, a Mertesacker i Friedrich u sredini. Dva zadnja vezna bit će Schweinsteiger i Khedira i oni će čuvati leđa sjajnom trojcu Podolski - Oezil - Mueller. U vrhu napada operirat će Klose.

Kako su obrane i u jednoj i u drugoj momčadi ipak nešto slabiji dijelovi momčadi susretu ne bi trebalo manjkati pogodaka. Najzanimljviije će ipak biti na sredini terena gdje će prevagu odnijeti ona momčad čiji defanzivni veznjaci uspiju zaustaviti protivnički srednji red. Sredine obrana su osobito labilne i za razliku od nekih drugih utakmica teško da će se ovdje bitka za premoć voditi na bokovima. Nijemci će zasigurno i dalje nastojati strpljivo čekati svoju prigodu iz munjevitog protunapada i vjerojatno će prepustiti vođenje igre Argentini koja voli imati loptu u svom posjedu. Zadnji pas i okomita lopta u prostor mogli bi se pokazati ključniim trenucima zbog već spomenutih nešto sporijih srednjih braniča kojima će se suprotstaviti izuzetni brzanci iz redova gauchosa i elfa.

Jedno je sigurno, spektakl ne bi smio izostati.
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby

Zadnje uređivanje Silvercat : 02.07.2010. at 12:14.
Silvercat is offline  
Old 02.07.2010., 11:33   #2
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post

Baš taj poraz glavni je motivator Argentincima koji se u ovom susretu žele osvetiti Nijemcima, ali i nastaviti svoj pozitivni niz na ovom SP-u.
Baš taj poraz izbacio je nesretnog Cambiassa iz ekipe. Maradona mu nije oprostio što je baš on promašio penal protiv Njemaca.

Što se utakmice tiče, očekujem i nadam se najboljoj na prvenstvu. Obadvije reprezentacije su mi jako drage, tako da koji god prođu biti ću zadovoljan. Malo sam naklonjeniji Njemcima jer su slabiji, ali samo na papiru, snagu treba pokazati na terenu, a upravo tamo su je i prezentirale ove dvije reprezentacije.

Hobotnica Paul je rekao Njemačka, vidjeti ćemo što će reći Maradonina vojska. Dobro ih vodi, posuo bih se pepelom jer sam mislio da neće biti tako. Motivirao ih je, a nogomet znaju igrati tako da ih u tom pogledu ne treba puno podučavati.

Žao mi je što je Higuain sjajnim realizatorskim sposobnostima zacementirao mjesto u prvih 11.
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 11:54   #3
Messija će uvaljat hetrik u jednom od najboljih individualnih nastupa na SP ikad
Ono is offline  
Old 02.07.2010., 11:55   #4
Lako moguće s obzirom kak ga oće gol na ovom prvenstvu
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 12:08   #5
Ocekujem da udarna cetvorka Podolski - Özil - Müller - Klose nastavi kao i do sad i nema straha.

Jos da Svinja nekaj zabije ....
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 02.07.2010., 12:09   #6
Ah, Argentina-Njemačka, nogometna poslastica, jedan od onih epskih dvoboja svjetskih prvenstava.

Svi stariji od 35 sjećaju se finala u Meksiku, Burruchaginog centaršuta na glavu Brownu, Maradonina kratkog dodavanja Enriqueu i njegov pas u for Valdanu koji hladnokrvno zabija Schumachera
u, pa dva njemačka gola iz gužve poslije kornera u samo pet minuta i na kraju briljatne Maradonine asistencije s centra, okruženog trojicom švaba, Burruchagi, koji mrtav hladan s Briegelom na leđima plasira loptu pokraj Haralda Tonija.

Pa SP '90 kada su obje repke prešle tadašnje nam zajedničke. Njemačka je strgala Jugu u prvoj utakmici u grupi, 4-1, a jedini gol za "naše" zabio je sarajevski Hrvat Jozić. Argentina ju je izbacila na penale u četvrtfinalu, iako je Juga nakon Ivkovićeve obrane penala Maradoni ušla u zadnje dvije serije pucanja s golom prednosti. No, tada su došli na red mamlazi Brnović i Hadžibegić i zasrali stvar. Finale Njemačka-Argentina bilo je jedno od najgorih ikada. Loše suđenje, oprezna Njemačka i loša Argentina, bez pola kartonirane momčadi, moli boga da se dovuče do penala. Nije prošlo. Svi pamte uraganske zvižduke Maradoni i njegove suze poslije finala.

Naravno, tu je i četvrtfinale 2006, vodstvo Argentine golom Ayale poslije kornera, pa Klosevo izjednačenje 10 minuta prije kraja i njegov prvi gol u karijeri izvan grupnog natjecanja na svjetskim prvenstvima. Slijede penali, Lehmanovi šalabahteri i ono famozno konačno Kahnovo priznanje kolegi nakon prepucavanja i svađa cijelo prvenstvo.

Jedva čekam novi sraz tih dvaju nogometnih svjetova. I, naravno, vamos Argentina!
the edge is offline  
Old 02.07.2010., 12:11   #7
Ljudi ako netko od vas želi zaradit nešto, neka stavi lovu na Argentinu ili Španjolsku, to vam je sigurna lova
Road_Warrior is offline  
Old 02.07.2010., 12:22   #8
Quote:
Road_Warrior kaže: Pogledaj post
Ljudi ako netko od vas želi zaradit nešto, neka stavi lovu na Argentinu ili Španjolsku, to vam je sigurna lova
Najbolje je stavit po sto kuna na svih 8 ekipa i sigurno dobivas!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 02.07.2010., 12:29   #9
Gledao sam sve utakmice i jednih i drugih na ovom SP i teško je odrediti čistog favorita. No, uzevši u obzir neke stvari, mislim da će proći Argentina. Nijemci standardno na velikom natjecanju igraju efikasno, uvjerljivo, ali oni su momčad koja je ranjiva. Već su na ovom SP izgubili od Srbije, na zadnjem EP od nas, a i u finalu protiv Španjolske bili su prilično nemoćni. Kada su kvalitativno jači od protivnika, onda ga samelju. Kada je protivnik tehnički jači i kondicijski barem ravnopravan, onda ulaze u probleme. A Argentina je baš takva i to je pokazala i u nedavnoj prijateljskoj utakmici kada je Nijemce pobijedila u Njemačkoj.
Grupa Queen is offline  
Old 02.07.2010., 12:31   #10
Kakav kralj...

http://www.youtube.com/watch?v=GeF4t...ayer_embedded#!
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 02.07.2010., 12:34   #11
http://www.index.hr/sport/sp2010/cla...ao/499652.aspx

A ja mislio da su najveći idioti u hrvatskom nogometnom savezu kad ono...
Hildegard is offline  
Old 02.07.2010., 12:35   #12
???
http://i46.tinypic.com/2gsn1ut.jpg

Krivo vrijeme za ovakve poteze Jogi...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 02.07.2010., 12:36   #13
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
legenda je
jägermeister is offline  
Old 02.07.2010., 12:37   #14
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Krivo vrijeme za ovakve poteze Jogi...
Pa zašto? Najprije su debili u savezu što su mu uopće ponudili ugovor koji istječe ono usred svjetskog prvenstva. Onda usprkos dobroj igri reprezentacije nisu mu uopće ponudili produženje, koji oni qurac misle da će on do kraja prvenstva radit pro bono pa će mu onda dat možda otkaz na kraju?
Hildegard is offline  
Old 02.07.2010., 12:38   #15
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/sport/sp2010/cla...ao/499652.aspx

A ja mislio da su najveći idioti u hrvatskom nogometnom savezu kad ono...
e jogi jogi na kojj si ti drogi
jägermeister is offline  
Old 02.07.2010., 12:38   #16
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Krivo vrijeme za ovakve poteze Jogi...
Ja bi ga sad najurio, tko ga jebe,... nek onaj njegov copycat bude trener!!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 02.07.2010., 12:42   #17
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Pa zašto? Najprije su debili u savezu što su mu uopće ponudili ugovor koji istječe ono usred svjetskog prvenstva. Onda usprkos dobroj igri reprezentacije nisu mu uopće ponudili produženje, koji oni qurac misle da će on do kraja prvenstva radit pro bono pa će mu onda dat?
Ma znam, al ne radi se to na taj način dan prije jebeno važne utakmice, ako me bereš...taj datum u ugovoru je upisan tko zna kada i mislim da je svima jasno kako njemu ugovor vrijedi do kraja natjecanja pa će shodno tome dobiti novi ili će dobiti pedalu...i sad se on pravi glup i ide tražiti produžetak ugovora usred turnira...znači ili se usrao da će ostati bez posla ako ispadne od npr. Argentine ili je jednostavno debil...on je i prije turnira znao kad mu istječe ugovor pa što nije onda dogovorao produžetak, nego se sjeti napraviti ovakvu pizdariju dan prije četvrtfinala...

Da se razumijemo, savez ima puta na glavi također, ali ja njih u potpunosti razumijem...čekaju rasplet turnira...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 02.07.2010., 12:55   #18
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Ma znam, al ne radi se to na taj način dan prije jebeno važne utakmice, ako me bereš...taj datum u ugovoru je upisan tko zna kada i mislim da je svima jasno kako njemu ugovor vrijedi do kraja natjecanja pa će shodno tome dobiti novi ili će dobiti pedalu...i sad se on pravi glup i ide tražiti produžetak ugovora usred turnira...znači ili se usrao da će ostati bez posla ako ispadne od npr. Argentine ili je jednostavno debil...on je i prije turnira znao kad mu istječe ugovor pa što nije onda dogovorao produžetak, nego se sjeti napraviti ovakvu pizdariju dan prije četvrtfinala...

Da se razumijemo, savez ima puta na glavi također, ali ja njih u potpunosti razumijem...čekaju rasplet turnira...
Ili je možda samo metodičan i principijelan Njemac. Iako ovo može imat negativne posljedice na atmosferu i raspoloženje u njemačkom taboru, po meni je ovo najveći gaf njemačkog nogometnog saveza. A ako njemu istječe ugovor tada nema on što savezu govorit produžite mi ugovor, već oni kao poslodavci su mu trebali pristupit i produžit ugovor ili eventualno reć da neće. I još uz to bez obzira i ako je prvotni ugovor potpisan ne znam kad, ja mislim da nije potpisan prije nego što se znalo kad će se točno održavat svjetsko prvenstvo u Africi - to je opet greška saveza samo takva.

Ja bi na njegovom mjestu ako mi ne ponude novi ugovor do sutra s utakmicom protiv Argentine lagano do aerodroma i na godišnji, a vi se tamo prcajte i kalkulirajte u savezu e...
Hildegard is offline  
Old 02.07.2010., 12:56   #19
Desava se sto se trebalo desiti odavno, FIFA Njemacku zbog Jogijevog ponasanja uklanja sa prvenstva, a na njihovo mjesto dolazi Hrvatska.

Jednu stvar ne kuzim, kako se poslovicno preciznim Nijemcima moze desiti da im izborniku ugovor istice u sred svjetskog prvenstva... nekako sumnjam u takav previd Nijemaca. Ovo je nesto... dublje
Vanjushka is offline  
Old 02.07.2010., 12:58   #20
Radim u njemačkoj firmi, nije to ništa čudno to je tako kod švabe. low je postupio prema pravilima i njima je to normalno. naravno da je tajming katastrofalan, samo objašnjavam politiku
Veko32 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.