Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 17:00   #1
Halt and Catch Fire (2014-2017)




Quote:
Halt and Catch Fire is an American period drama television series created by Christopher Cantwell and Christopher C. Rogers, that premiered on AMC on June 1, 2014.

The series is set in the Silicon Prairie of Texas, starting in 1983, and depicts a fictionalized insider's view of the personal computer revolution.

The show's title refers to computer machine code instruction HCF, the execution of which would cause the computer's central processing unit to stop working ("catch fire" was a humorous exaggeration).

From AMC Studios, Halt and Catch Fire captures the rise of the PC era in the early 1980s, during which an unlikely trio — a visionary, an engineer and a prodigy — take personal and professional risks in the race to build a computer that will change the world as they know it.

While charting the changing culture of Texas' Silicon Prairie, tensions build within the group as they attempt to navigate the thin line between visionary and fraud, genius and delusion, and as their drive to do something that matters runs up against their ability to truly innovate.

The 10-episode series is created by Chris Cantwell and Chris Rogers and executive produced by showrunner Jonathan Lisco (Southland) and Gran Via Productions’s Mark Johnson (Breaking Bad, Rectify, Diner, Rain Man) and Melissa Bernstein (Breaking Bad, Rectify).

The series stars Lee Pace (Lincoln, Pushing Daisies) as Joe McMillan, Scoot McNairy (Argo) as Gordon Clark, Mackenzie Davis (Smashed) as Cameron Howe, Kerry Bishé (Argo, Red State) as Donna Clark, Toby Huss (Cowboys & Aliens) as John Bosworth and David Wilson Barnes (The Bourne Legacy, You Don’t Know Jack) as Dave Butler.

AMC renewed Halt and Catch Fire for a second season, which premiered on May 31, 2015. AMC renewed the series for a 10-episode third season to premiere in summer 2016.




IMDB
AMC




Ovog proljećaaaaaaaaaaa

Zadnje uređivanje lie : 14.10.2015. at 21:52. Reason: apdejt
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 17:09   #2
Pogledat će se.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:04   #3
Lee
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:40   #4
Arrow Halt and Catch Fire

Nova serija koja starta 1.lipnja. Bavi se ranim osamdesetima, važnim razdobljem u razvoju osobnih računala. Prati vizionara Joea MacMillana (Lee Pace), inžinjera (Scott McNairy) i „čudo od djeteta“ Cameron Howe (Mackenzie Davis).
Pilot je dostupan na Tumblr stranici serije (ako uspijete pronaći način da vam zemlja iz koje gledate bude SAD, ako ne tu su uvijek bespuća interneta). Pogledah danas i čini mi se dosta dobro, definitivno ću nastaviti pratiti.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:24   #5
Odgledala sam obe epizode i sviđa mi se serija. Zapravo sam je počela gledati zbog Leeja (mislim, tko ne bi) ali sviđa mi se koncept serije, radnja i baš me zanima kako će to do kraja izvesti. Imam osjećaj da je Joe teški manijak al još bolje, volim te poremećene likove.....
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 15:20   #6
Pa ovo nije uopće loše. Fali malo mesa, kao i toga da se glumci bolje stope s likovima, ali je zanimljivo.

A meni pak fali bar teoretskog znanja iz informatičke tehnologije osamdesetih. Vjerujem da bi mi bilo zanimljivije kada bih znala što se to točno i kako tada događalo u utrci za tržište. Što to ovi kradu IBM-u, kakvo je ono provaljivanje kodova i tako.

Tko se kuži u to, ovo bi mu moglo biti baš odlično.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:34   #7
Ajde da gleda netko osim mene
I druga epizoda je bila jako dobra, vuče me da gledam dalje. Baš me zanima Cameronina "backstory" i kako će objasniti Joea. Mislim ...ona scena u kojoj Gordon i Cameron otkrivaju
one užasne ožiljke je odlična (Lee je razvalio). Oni su stvarni, no priča koju je Joe iznio toliko lažna i manipulativna da nisam mogla vjerovati. Onaj smiješak i "Ma je li?" na kraju !!! Zar je svaka riječ koja izađe iz njegovih usta laž? ŠTO je to Joe MacMillan? Jedva čekam sljedeću epizodu, Lee je rekao da ju pratimo i da Joe prolazi veliki "character development" do kraja sezone.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:58   #8
gledam i ja
za sad ne delim vaše oduševljenje. likovi su karikature: gordon flegmatičan depresivac koga nije briga ni za ženu ni za decu, počne radit nešto što voli i odjednom postaje domaćica i super tata. ok, moramo ga nekako na brzinu upoznati, ali nije mi jasno zašto kompjuterska genijalka cameron mora biti takav kliše! dakle ženska se kuži u binarne kodove i zato je neprilagođena i igra igrice na prevaru u nekoj igraonici. i krade svoju udeću. što se joea tiče, ne znam koja je tu priča, ali ne može neko biti odjednom psihopat (potpuno ravnodušan nakon što pregazi životinju, onaj seks) i da mu se zasuze oči na to što je stari razočaran s njim. znam, znam, može neka ružna prošlost napravit od njega ono što je sad, ali nije nesimpatičan lik, a trebao bi biti... kemiju među glumcima neću ni da spominjem.
i ko bi rekao nakon ovog da mi se zapravo sviđa, gledam dalje!
šta ja znam, ima nešto u atmosferi... volim kad je serija tih boja i tog tempa
Torbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 17:24   #9
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ajde da gleda netko osim mene
I druga epizoda je bila jako dobra, vuče me da gledam dalje. Baš me zanima Cameronina "backstory" i kako će objasniti Joea. Mislim ...ona scena u kojoj Gordon i Cameron otkrivaju
one užasne ožiljke je odlična (Lee je razvalio). Oni su stvarni, no priča koju je Joe iznio toliko lažna i manipulativna da nisam mogla vjerovati. Onaj smiješak i "Ma je li?" na kraju !!! Zar je svaka riječ koja izađe iz njegovih usta laž? ŠTO je to Joe MacMillan? Jedva čekam sljedeću epizodu, Lee je rekao da ju pratimo i da Joe prolazi veliki "character development" do kraja sezone.
totalna istina, odlično je odradio tu scenu,(i inače je kao glumac skroz podcjenjen) sviđa mi se kako glumi Joea i sviđa mi se kako ga Cameron čita ko knjigu, zna da je teški serator, koliko sam skužila ona je u poslu najviše zbog love ali mislim da stoje iza toga i još neki motivi. S obzirom da sam iz povijesti informatike totalno nepismena, čudi me koliko mi je serija interesantna. Jedva čekam ponedjeljak.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:55   #10
Da... super je kako ga Cameron čita, ali i općenito njihovo spuštanje jedno drugom. Fora mi je bilo kad je u onoj čistoj sobi izvalila "Wow, vježbaš to ispred ogledala?"
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 16:53   #11
Odlična treća epizoda, Joe je teški sociopat koji očito ne bira sredstva da dođe do ičega, da sad ne spojlam vama koji niste gledali.....sviđa mi se Donna i način na koji se priča oko nje razvija.

Glumačka postava je odlična. Lee rastura svaku epizodu.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 18:31   #12
nikako mi se ne može potpuno svidjeti serija.
najinteresantniji lik bi trebala biti ženska, a ona je tako smiješno klišejizirana kako je već netko rekao da odmah ni ostale dijelove serije ne shvaćam ozbiljno
__________________
You tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
Kavorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 17:43   #13
Dojmovi nakon ep.3 :
-zgodna analogija s Gordonom i pticom
-Donna je draga, čini se da ide u tim
-Cameron mi je bila baš slatka kad je trošila svoju prvu plaču i kad je došla Joeu u stan i rekla "I'm stuck."
- Joe je zbilja spreman na sve , kako je izigrao onu babetinu (i mužića joj)
Zanimljivo mi je kako je upravo scena s mužem podigla buru na IMDB-u, Faceu i raznim drugim portalima. Onak... trajala je 10ak sekundi i nije prikazano ništa eksplicitno. Mislim da nema nikakve veze sa Joeovom seksualnom orijentacijom već samo pokazuje koliko je daleko spreman ići kako bi ostvario ono što želi. Baš me zanima bi li ovi koji se zgražaju nad tom scenom isto radili da je to učinio nekom starkelji sa mladom suprugom.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 01:22   #14
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Dojmovi nakon ep.3 :
-zgodna analogija s Gordonom i pticom
-Donna je draga, čini se da ide u tim
-Cameron mi je bila baš slatka kad je trošila svoju prvu plaču i kad je došla Joeu u stan i rekla "I'm stuck."
- Joe je zbilja spreman na sve , kako je izigrao onu babetinu (i mužića joj)
Zanimljivo mi je kako je upravo scena s mužem podigla buru na IMDB-u, Faceu i raznim drugim portalima. Onak... trajala je 10ak sekundi i nije prikazano ništa eksplicitno. Mislim da nema nikakve veze sa Joeovom seksualnom orijentacijom već samo pokazuje koliko je daleko spreman ići kako bi ostvario ono što želi. Baš me zanima bi li ovi koji se zgražaju nad tom scenom isto radili da je to učinio nekom starkelji sa mladom suprugom.
ja u biti mislim da je Joe jednostavno seksualan onda kad mu treba da demonstrira svoju nadmoć ili progura ideju. I onda ne bira kad, kako i s kim. Čisto ga uzbuđuje pomisao da će istjerat na svoje. Mislim da tip totalno nema emocija ili se barem takvim prikazuje. A teško na IMDB-u i pogotovo Tumblr-u dignut buru. Tamo je dosta da dirneš u pojam seks, odmah svi skaču, i prozvani i neprozvani branit prava ovih i onih....navikneš se na to nakon nekog vremena. Mene ona scena s babinim mužom nije iznenadila, bila je, onako baš sočna i pomalo divlja ali to sam i očekivala od Joea s obzirom da čita ljude prelako.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 18:02   #15
Ipak nas ima više koji smo "nesretnu" scenu protumačili na ispravan način. Onaj prvi dan je bilo grozno hehe
Samo da još spomenem kako mi je bilo presmiješno kako je muž gledao Joea kroz prozor kad je odlazio, bilo je baš ono "uzmi me sa sobom".
Inače ... zgodne rasprave i analiza epizoda.
http://www.youtube.com/watch?v=EJhSm8K663M
http://www.youtube.com/watch?v=-CEeGkfzqhM
http://www.youtube.com/watch?v=dHzc7...ature=youtu.be
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 18:27   #16
Što se dogodilo? Kolektivno zgražanje i opća nevjerica?

Odlična je scena, nemam pojma što bi bolje dočaralo njegovu ambiciju. Taj u sebi nema ni malo "h" od homoseksualnih sklonosti, to je ziherica, a ipak je spreman pustit da se na njemu izreda čitava nogometna momčad (da smo u toku, ne) ako će ga to dovesti bliže cilju.

On mi je ujedno i jedini skroz zanimljiv lik ovdje. I ženska i ovaj drugi bez veze. Baš loši i nikakvi. Pogotovo ona.

I evo i posvete American Psychu. Prekopirali scenu totalno. Već mi i Joe počinje sličit na Balea. Samo čekam kad će sjekira doć na red.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 23:21   #17
Ep.4 dojmovi :
- Joe kod batina mi je jedino Leeja bilo žao
- Cameron : a mucica, baš mi ju je bilo žao drago mi je što na kraju ipak nije demolirala kuću
- Donna i Gordon: ona je divna, wonderwoman ; dobro mu je rekla "I make your world possible"
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:33   #18
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ep.4 dojmovi :
- Joe kod batina mi je jedino Leeja bilo žao
- Cameron : a mucica, baš mi ju je bilo žao drago mi je što na kraju ipak nije demolirala kuću
- Donna i Gordon: ona je divna, wonderwoman ; dobro mu je rekla "I make your world possible"
Jao, Donna je kraljica Pametnija i sposobnija od muža sto puta. Joe me iznenadio onim potezom foliranja pada sistema samo da privuče novinara - bio je spreman Cameron i četu ljudi natjerat na slom živaca samo da dobije reklamu u novinama. Tip je teški sociopat, nadam se da ćemo dobit neki uvid u njegov backstory u sljedećim epizodama.
Zanima me tko je Joeu smjestio onakvo batinjanje - pada mi na pamet njegov šef ili onaj debeli, šef od šefa stekla sam dojam da je šef skroz normalan lik koji će trpit sranja do određene mjere i koji zapravo Joeu daje slobode jer vidi da tip ima muda koja on nema.

Lee je prezgodan i predobar u ovoj ulozi. Jedva čekam još.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 19:58   #19
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Jao, Donna je kraljica Pametnija i sposobnija od muža sto puta. Joe me iznenadio onim potezom foliranja pada sistema samo da privuče novinara - bio je spreman Cameron i četu ljudi natjerat na slom živaca samo da dobije reklamu u novinama. Tip je teški sociopat, nadam se da ćemo dobit neki uvid u njegov backstory u sljedećim epizodama.
Zanima me tko je Joeu smjestio onakvo batinjanje - pada mi na pamet njegov šef ili onaj debeli, šef od šefa stekla sam dojam da je šef skroz normalan lik koji će trpit sranja do određene mjere i koji zapravo Joeu daje slobode jer vidi da tip ima muda koja on nema.

Lee je prezgodan i predobar u ovoj ulozi. Jedva čekam još.
Ako nisam nešto krivo shvatila trebali bismo u sljedećoj epizodi vidjeti Joea Seniora.
I meni se čini da je to bio Bosworth. Došao je u policiju i pričao s policajcem kao da se dugo znaju (i to Joeu ispred nosa hehe).

Joj... Lee
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 20:54   #20
Što je najgore potez Joea mi nije ni najmanje sociopatski ni lud. ne znam, previše me podsjeća na moj jedan raniji posao ))
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.