Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 11:15   #21
Serija kida,nemam reci!
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:46   #22
evo napokon sam pogledao svih deset nastavaka pa mogu dati konačan sud: ako zanemarimo etički dio priče koja je bitna za prvu epizodu jer u njoj najviše do izražaja dolazi korijen sukoba (reaganova administracija + bankari), a kasnije sve manje jer biva prekrivena događajima tipa ili mi ili oni dakle željom za obostranim istrebljenjem, mišljenja sam da je ovo daleko najbolja serija koja je ikad snimljena.

zašto? zato što je hrabrost producenta/režisera/scenarista apsolutno legendarna, ovo je prva serija koju sam gledao, a koja se nije uplašila publike da prezentacijom striktne priče neće polučiti željeni rezultat, a to je gledanost! serija se ne gubi u bespotrebnim pričicama nebitnih, sporednih likova, ne skreće s teme, ne analizira bespotrebno, ne ubacuje nepotrebne likove, a kako to drugi čine sve zbog straha da neće prikazati full picture.

još ne mogu doći k sebi od hrabrosti koju je producent/režiser/scenarist iskazao radeći protiv svih uvriježenih pravila "struke" držeći se strogo teme, bitnih likova i radnje. i nije skrenuo ni jednom, u što još ne mogu vjerovati! bez imalo razvodnjavanja, sada već legendarna serija, rekao bih čak i revolucionarna: akcija bez trunke dosade u najboljem mogućem amalgamu krimića i drame.

remek djelo.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:12   #23
Iako si napisao najveću glupost koju sam pročitao u zadnjih par godina na Show me a hero temi, apsolutno se slažem sa tim da je Narcos odlična serija vrijedna svih pohvala koje se dobiva diljem svijeta

ak ti se sviđa ta režija i down to the point smislenost radnje i scenarija, preporučam od istog režisera 2 klasika brazilske kinematografije Tropa de elite 1 i 2
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:57   #24
Sad sam skuzio kaj mi fali u seriji. Praznog hoda i loših nebitnih priča..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 15:10   #25
jako dobra serija. prva sezona za osmicu.

btw, 1 detalj. bilo mi je malo cudno ono kad je predsjednik drzao prvu press konferenciju. naime, on je imao spremljen govor, ali ga je odlozio, i pricao je iz glave. na engleskom. to se uzivo prenosilo na kolumbijskoj televiziji, i odma su isli titlovi njegovog govora
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:20   #26
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Iako si napisao najveću glupost koju sam pročitao u zadnjih par godina na Show me a hero temi, apsolutno se slažem sa tim da je Narcos odlična serija vrijedna svih pohvala koje se dobiva diljem svijeta

ak ti se sviđa ta režija i down to the point smislenost radnje i scenarija, preporučam od istog režisera 2 klasika brazilske kinematografije Tropa de elite 1 i 2
glupost bi ti nakon ovog "osvrta" trebala biti middle name, daj argumentirano progovori što ne valja u dotičnom postu? najlakše je ić na čovjeka, to rade isključivo neznalice kad imaju tanke "argumente".

ova dva filma nisu tema, a bome nisu ni odavno aktuelni, a i kvalitetom debelo zaostaju za narcos-om, dokaz više da za remek djelo treba ipak nešto više od dobrog režisera.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.09.2015., 17:43   #27
Narcos

O Pablu Escobaru se skoro sve zna i ima hrpa filmova i dokumentaraca o njemu, tako da treba znati napraviti zanimljivu seriju o povijesti lika o kojem skoro sve znamo. Ova serija to uspijeva, i mogla bi se okarakterizirati kao 'prejebena' zbog jednostavnosti radnje i likova te puno brutalnosti, krvi, sisa i sexa. Za nešto dublje i smislenije treba tražiti u nekim drugim i drugačijim serijama, ali Narcos unatoč svojim manama ostaje odlična serija.

Glavni likovi su odlični, ali naravno ističe se glumac koji glumi Pabla, on nosi seriju i čini ju svojom, iako baš i ne sliči na Pabla no to zaista nije bitno. Sporedni likovi, pogotovo ženski, su pomalo jednodimenzionalni (čak i ona novinarka ljubavnica, tu je bilo potencijala za nešto više i kompleksnije), a i politički podtekst nije previše izražen i istražen, bar ne za moj ukus, jer bi onda tempo serije trebao biti dosta sporiji i više se posvetiti likovima, a ovako skače iz godine u godinu, što je nekad dobra stvar i lakše je običnom gledatelju držati pozornost.
Zato je zanimljivo da 80% filma pričaju na Španjolski, pa se tu možda američki gledatelj malo otuđuje jer ne voli čitati titlove, ali je zato ubačen i dobro iskorišten američki narator koji je ujedno i glavni lik, pa on uglavnom sve objašnjava publici. Opet, to je sasvim dobro odrađeno i paše uz brz tempo serije.

Režija odlična, rad kamere odličan, dijalozi isto dosta dobri, akcijske scene krvave i brutalne, glumci vrlo dobri, serija fino teče i lagano se gleda
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:54   #28
evo kako izgleda osvrt kad se štreber želi napravit pametan. ovo ne bih čak ni nazvao sadržajnom kritikom nego površnim falsifikatom iste. ili drugim riječima štreberski napisan politički govor kako bi se prikrilo vlastito neznanje.

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
O Pablu Escobaru se skoro sve zna i ima hrpa filmova i dokumentaraca o njemu, tako da treba znati napraviti zanimljivu seriju o povijesti lika o kojem skoro sve znamo.
daj me molim te prosvijetli koja je to hrpa poznatih filmova snimljena o pablu escobaru, ali ne neka anonimna smeća nego hollywoodski prvoligaši tipa the imitation game i sl. za koja šira javnost zna. naprosto ne znam odakle te paušalne ocjene da je to lik "o kojem skoro sve znamo". na osnovu čega to tvrdiš? vršio si istraživanje?
što se tiče dokumentaraca njih ima o svakoj iole poznatijoj ličnosti, escobar nije nikakva iznimka.


Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Ova serija to uspijeva, i mogla bi se okarakterizirati kao 'prejebena' zbog jednostavnosti radnje i likova te puno brutalnosti, krvi, sisa i sexa. Za nešto dublje i smislenije treba tražiti u nekim drugim i drugačijim serijama, ali Narcos unatoč svojim manama ostaje odlična serija.
"dobra zbog jednostavnosti"? to mi zvuči mi kao potiho omalovažavanje jer se tako kite uratci koji nisu rame uz rame s "dubokim radnjama koje dakako obiluju razrađenim dvo i trodimenzionalnim likovima" da se izrazim tvojim riječnikom. moje sumnje ove tvrdnje odmah dobijaju potvrdu kad nastavljaš u istom omalovažavajućem tonu "jer za dublje i smislenije treba tražiti u drugim serijama"?
po čemu je ova serija plitka, jednostavna u potcjenjivačkom kontekstu i bez dubljeg smisla? što joj to točno nedostaje? i koje su to serije koje su "dublje i smislenije"?

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Glavni likovi su odlični, ali naravno ističe se glumac koji glumi Pabla, on nosi seriju i čini ju svojom, iako baš i ne sliči na Pabla no to zaista nije bitno. Sporedni likovi, pogotovo ženski, su pomalo jednodimenzionalni (čak i ona novinarka ljubavnica, tu je bilo potencijala za nešto više i kompleksnije), a i politički podtekst nije previše izražen i istražen, bar ne za moj ukus, jer bi onda tempo serije trebao biti dosta sporiji i više se posvetiti likovima, a ovako skače iz godine u godinu, što je nekad dobra stvar i lakše je običnom gledatelju držati pozornost.
dole ispod tvrdiš da je gluma vrlo dobra, a tu da su likovi odlični, daj se dogovori sam sa sobom što si htio polučiti, kakav efekt si htio ostaviti na nas forumaše skromnog filmskog znanja, pogubio sam se čovječe u bespućima tvojih dubokoumnosti...

daj me još malo prosvijetli to oko "jednodimenzionalnih" likova tih žena nije mi baš jasno što se tu moglo više, a nije? i pitanje svih pitanja zašto su jednodimenzionalne i što ti to uopće znači? daj neki primjer kako izgleda dvodimenzionalni, a kako jednodimezionalni ženski lik da malo shvatim u kojem pravcu ideš.

glumac sliči na pabla, a to je i režiser sugerirao spajajući dokumentarne snimke odmah nakon ili prije pojavljivanja glumca u kadru koji prethodi/slijedi kako bi se potvrdila autentičnost.

i reci majstore šta te konkretno zanima o političkom "podtekstu" (?) ma što god ti to značilo. zašto utjecaj političkog podteksta mora automatski značiti i sporiju radnju? zar se isti ne može pratiti ovim tempom? na koji točno politički podtekst misliš? onaj oko krize u latinskoj americi '70.-ih godina od strane moćnih američkih konglomerata ili jačanju ljevice kao odgovor na imperijalističku samovolju zapada glede formiranja demokracije i pokreta za jačanje ljudskih prava koji je uzeo maha krajem 70-ih i početkom 80-ih u gotovo svim država latinske amerike? budi precizniji.


Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Zato je zanimljivo da 80% filma pričaju na Španjolski, pa se tu možda američki gledatelj malo otuđuje jer ne voli čitati titlove, ali je zato ubačen i dobro iskorišten američki narator koji je ujedno i glavni lik, pa on uglavnom sve objašnjava publici. Opet, to je sasvim dobro odrađeno i paše uz brz tempo serije.
glavni lik serije nije narator nego pablo escobar za kojeg gle čuda malo poviše tvrdiš "da nosi seriju", a ovdje tvrdiš da je glavni lik serije narator!

po meni narator je glavni lik serije isto kao što si ti prva violina bečke filharmonije, al kome ja to pričam kad si se ti u silnom naletu stvaralačkog zanosa pogubio...

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Režija odlična, rad kamere odličan, dijalozi isto dosta dobri, akcijske scene krvave i brutalne, glumci vrlo dobri, serija fino teče i lagano se gleda
završio si filmsku akademiju za režisera i scenarista kad tako "stručno" barataš pojmovima režije, kamere i dijaloga? vidim sipaš iz rukava stručne ocjene da ti pamet stane na kojem si stupnju elokvencije. naprosto sam zaprepašten kakvog znalca imamo ovdje čast čitati. to je isto kao da vidim svjetskog rekordera na 100m kako prolazi prvi kroz cilj i onda saspem vjedro mudrosti kako mu je tehnika, snaga, brzina savršena...

vidim kažeš da su akcijske scene "krvave i brutalne" zanimljivo, a kakve bi trebale biti kad se radi o pucnjavi te o ubijanju i mučenju ljudi? beskrvne i umiljate?

glumci su ti kažeš "vrlo dobri", ali ne i odlični? zašto? da nisu možda jednodimenzionalni, da se poslužim tvojim riječnikom, a trebali bi bit dvodimenzionalni ili su pak dvodimenzionalni, a trebali bi bit trodimenzionalni?

i na koncu biser tvog perfidnog podcjenjivačkog stava kojeg vučeš od početka do kraja posta: "serija fino teče i lagano se gleda"? kad te čitam kao da mi netko govori da nije riječ o nekoj sapunici? znaš ono lagana radnja, lagani likovi, sve lagano pa možemo ono kao mozak na pašu i svi sretni...
glagolj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.09.2015., 23:01   #29
Potisnuo sam prvu sezonu nakon što sam ju pogledao, a drugu vjerojatno neću gledati, osim ako ne budem imao višak vremena.

Jednostavno, ostavila me potpuno emotivno praznim. S Pablom se nemoguće povezati jer je preveliko čudovište da bi ga iskupilo nekoliko slabosti. DEA agent i njegova supruga kao da su izašli iz filmova 80-ih, potpuno bland.

Pohvale za režiju akcijskih scena i ipak glavnom glumcu na trudu s gotovo nemogućim materijalom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 20:43   #30
Eto, odgledah i ja. Vrlo dobra serija, no ne i odlična. Bilo je par stvari koje su mi zasmetale.

DEA agent i njegova žena - isusepoše, iritacija na kub. Bilo bi divno da gledamo samo Oberyna, a njih dvoje da ne postoje. Još njega mogu trpit kao naratora, ali čim se njegova smug faca pojavi na ekranu, pozli mi.

Wagner Moura je izvrstan, jedino mu naglasak žešće šteka. Taman sam ulovio danas u brazilskoj štampi da odlazi u Kolumbiju učit španjolski za 2. sezonu.

Iznenadilo me da su u prvoj sezoni prevalili toliki vremenski period i da za drugu sezonu praktički još imamo svega godinu i pol Pablovog života. Možda su mogli teroristički napad ili otmicu one novinarke malo produžit, to su ipak bili 'big dealovi' u to vrijeme.

Uglavnom, preporučujem.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 23:12   #31
Quote:
Jay Bluebell kaže: Pogledaj post
Wagner Moura je izvrstan, jedino mu naglasak žešće šteka. Taman sam ulovio danas u brazilskoj štampi da odlazi u Kolumbiju učit španjolski za 2. sezonu.
Je, kuži se da nije izvorni govornik, al dobro sad, do druge ćemo sezone to zaboraviti
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 16:14   #32
Falila je jedna ovakva kvalitetna serija i više sam nego ugodno iznenađen ! Nitko konkretno nije ništa snimio o Escobaru dosad. Većinom su to bili neki letimični osvrti ili sporedna događanja u filmovima koji nisu direktno bili u vezi njega. Ovo je odlično, od same atmosfere sedamdesetih-osamdesetih, izbora glumaca, zapleta, igrano-dokumentarističkog prikaza do osvježavajućeg većinom ne-engleskog govora. Sličan ili ne, Moura mi je odličan ! Serija je jebeno napeta a ne lagana kako netko reče. Samo čekaš tko će koga izdat, koknut i odrezat mu koji dio tijela
Ukratko, meni osobno top u ovoj godini !!!
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 22:40   #33
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Falila je jedna ovakva kvalitetna serija i više sam nego ugodno iznenađen ! Nitko konkretno nije ništa snimio o Escobaru dosad. Većinom su to bili neki letimični osvrti ili sporedna događanja u filmovima koji nisu direktno bili u vezi njega. Ovo je odlično, od same atmosfere sedamdesetih-osamdesetih, izbora glumaca, zapleta, igrano-dokumentarističkog prikaza do osvježavajućeg većinom ne-engleskog govora. Sličan ili ne, Moura mi je odličan ! Serija je jebeno napeta a ne lagana kako netko reče. Samo čekaš tko će koga izdat, koknut i odrezat mu koji dio tijela
Ukratko, meni osobno top u ovoj godini !!!
Snimili su Kolumbijci prije par godina. Serija se zvala Pablo Escobar: El patron del mal. Ne znam ako ima s engleskim titlovima, vjerojatno ne.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 06:08   #34
Aha, vidim da ima ! Ima čak i dobre kritike, samo šteta što nisu proširili distribuciju i naravno jebi ga nema titlova !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 19:44   #35
Pogledao sve. Odlično!
Nisam prije znao praktički ništa o Escobaru, narko kartelima u Kolumbiji i koliki utjecaj su imali u ono vrijeme, tako da je serija i odličan dokumentarac
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:29   #36
Odlična serija. Mada bih možda više volio da su krenuli od samog starta. Jer ovdje je Pablo već multimilioner kad krene priča, volio bih da su prikazali i njegov uspon od starta. Ovako će vjerojatno iduća sezona biti zadnja, a ovo je imalo materijala za bar 3 sezone.
Inače, glavni glumac mi je fenomenalan. Ne sliči Pablu ali baš ga je gušt gledat, si o che?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:25   #37
Dosta dobra 1. sezona ( Netflix ekspresno potvrdio i snimanje 2. sezone ), ne i odlična.
Serija dosta vjerno prati stvarne događaje, naravno, s malim otklonima.
Osobno mi se sviđa dokumentarna popraćenost određenih događaja autentičnim televizijskim snimkama.
Gluma vrlo dobra, u nekim momentima mi se čini kao da u nekim scenama glume naturščici, što ne znači minus, upravo obrnuto.
Serija pogledana u tri dana, inače volim ovakvu tematiku; moja ocjena serije je 8,5/10.
Sada godinu dana čekanja do druge sezone.
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:12   #38
Bolesno dobra serija
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:06   #39
Odgledao sam seriju u 2 dana,da sam bar prije pogledao po netu da jos nije snimita druga sezona,nebih je ni pogledao,ovako sad iscekivanje druge sezone, jer je serija j***no fenomenalna,nemam rijeci stvarno, sto je netko napomenuo da nema praznih prica,znaci samo akcija i to je glavno.
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 03:44   #40
Serija je vrh ...također u dva dana odgledao sve..epizode mi prolete kao da se radi o 10 minuta
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.