Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 20:40   #241
Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post
Ma ne zamjeram, dapace, tesko je naci nekog tko razumije da neke stvari nisu med i mlijeko.
Eto vidis, ja nisam otisla mlada, imala sam vec iza sebe jedan brak i odraslu djecu koja su odlucila ostati u Hr i zivjeti svoj zivot. I nisam otisla s namjerom da zaradim nego zato sto sam upoznala nekog tko je zivio tamo a svidio mi se. Tako da se bojim da se ja nikad nisam bas dovoljno prilagodila drugacijem mentalitetu iako sam se trudila. Nije isto ides li u neki novi zivot sa 20 ili 40, nazalost covjek samo s godinama postaje kruci i manje prilagodljiv a ni fizicki nisi vise tako izdrzljiv.
Zelim ti svu srecu svijeta ! Vidis sta ljubav radi ! Ne terbas i ne mozes se prilagoditi totalno . Mozes se adaptirati na kulturoloskom terenu . Moras ostati ti pod svaku cijenu ? Mi i ovako smo jako slicni Nijemcima po mnogim stavrima samo smo mnogo lijepsi . Salim se !
Tvoj mentalitet nije nista gori ili bolji od drugih mentaliteta ali je tvoj . Godine vjerovatno igraju ulogu ne osporavam ali sve se moze kada se ima volje .
Ostani samo ti autenticna i sve ce biti u redu . Neces propasti ako ne pijes litre piva . Niti ces propasti ako ne jedes kupus i kobasice svaki dan .
Moras znati jezik a za nas je njemacki zbilja lak za nauciti .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:11   #242
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Zelim ti svu srecu svijeta ! Vidis sta ljubav radi ! Ne terbas i ne mozes se prilagoditi totalno . Mozes se adaptirati na kulturoloskom terenu . Moras ostati ti pod svaku cijenu ? Mi i ovako smo jako slicni Nijemcima po mnogim stavrima samo smo mnogo lijepsi . Salim se !
Tvoj mentalitet nije nista gori ili bolji od drugih mentaliteta ali je tvoj . Godine vjerovatno igraju ulogu ne osporavam ali sve se moze kada se ima volje .
Ostani samo ti autenticna i sve ce biti u redu . Neces propasti ako ne pijes litre piva . Niti ces propasti ako ne jedes kupus i kobasice svaki dan .
Moras znati jezik a za nas je njemacki zbilja lak za nauciti .

Hvala

I ja mislim da je ljubav jedna velika pokretacka snaga. Zato je bas i tako tesko samo napustiti nekog tko se pokazao slab ili bolestan, a jos je teze kad se covjek nadje u raskoraku izmedju ljubavi prema djeci i ljubavi prema partneru. To su jako teske stvari i nije ih uopce lako shvatiti nekome tko se nije nikad nasao u takvoj situaciji.

Zadnje uređivanje ESKat : 26.01.2017. at 21:31.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:22   #243
Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post

Hvala

I ja mislim da je ljubav jedna velika pokretacka snaga. Zato je bas i tako tesko samo napustiti nekog tko se pokazao slab ili bolestan, a jos je teze kad se covjek nadje u raskoraku iszmedju ljubavi prema djeci i ljubavi prema partneru. To su jako teske stvari i nije ih uopce lako shvatiti nekome tko se nije nikad nasao u takvoj situaciji.
Jako je tesko izabrati slazem se . Medjutim iz moga kutka gledanja kod mene je izbor brzo napravljen .
Djeca imaju prioritet . Od uvjek sam znao samo jednu stvar . Da na ovoj kugli ne postoji zena/muskarac koji me moze okovati u okovlje kao djete .
Mogu se razici jako lako od zene/muskarca . Nije se rodio muskarac /zena koji ce imati prioritet naspram moje djece .
Tvrdoglam sam jako , i nikada me nitko nije mogao vezati uz sebe . Nikome nisam dao moju ljubav kao sta sam dao mojoj djeci .
Za mene je izbor napravljen moja djeca i nitko vise .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:37   #244
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Jako je tesko izabrati slazem se . Medjutim iz moga kutka gledanja kod mene je izbor brzo napravljen .
Djeca imaju prioritet . Od uvjek sam znao samo jednu stvar . Da na ovoj kugli ne postoji zena/muskarac koji me moze okovati u okovlje kao djete .
Mogu se razici jako lako od zene/muskarca . Nije se rodio muskarac /zena koji ce imati prioritet naspram moje djece .
Tvrdoglam sam jako , i nikada me nitko nije mogao vezati uz sebe . Nikome nisam dao moju ljubav kao sta sam dao mojoj djeci .
Za mene je izbor napravljen moja djeca i nitko vise .
Naravno, posebno dok su djeca jos mala, to je prirodno da ih stitimo maksimalno. Ali sto kad djeca odrastu i odu svojim putem? Recimo, hipoteticki, da ti dijete od nekih 18-20 godina koje zivi svoj zivot bas ne smeka novog partnera. Ne mora taj partner biti los ali eto ne slazu se narocito i tvoje dijete ne zeli da budes s njim. Bi li ti i tada djeca dosla na prvo mjesto?
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:46   #245
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Ostavljam svim tapšačima ramena daljnju diskusiju u svezi teme.
Joj fala ti od srca. Nisam imao snage ti ni pokušavat replicirat na tvoje kruto viđenje nečijeg tuđeg života o kojem pojma nemaš.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:56   #246
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Joj fala ti od srca. Nisam imao snage ti ni pokušavat replicirat na tvoje kruto viđenje nečijeg tuđeg života o kojem pojma nemaš.
Nasmija me,josuha,u ovo gluvo doba, od srca
Ako ne stignem doci, poslacu ti najnovijeg majbaha u boji tvojih ociju prvom prilikom za tapsanje po ramenu, kao mali znak zahvalnosti
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:40   #247
Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post
Naravno, posebno dok su djeca jos mala, to je prirodno da ih stitimo maksimalno. Ali sto kad djeca odrastu i odu svojim putem? Recimo, hipoteticki, da ti dijete od nekih 18-20 godina koje zivi svoj zivot bas ne smeka novog partnera. Ne mora taj partner biti los ali eto ne slazu se narocito i tvoje dijete ne zeli da budes s njim. Bi li ti i tada djeca dosla na prvo mjesto?
Ne naravno da ne . Kao roditelj imam obligacije ali i prava . Jednom smatrajuci da sam uradio dobar posao i podiga i stavio djecu na noge ostavljam ih da zive njihov zivot i zivim svoj zivot .
Odraslom djetetu ne bih dozvoli da se petlja u moj intimni zivot kao sta se ne mijesam u njegov i njegove izbore .
U slucaju da mu zatrebam uvjek cu biti tu za moju djecu ali moj zivot ih se vise ne tice .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 15:33   #248
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nasmija me,josuha,u ovo gluvo doba, od srca
Ako ne stignem doci, poslacu ti najnovijeg majbaha u boji tvojih ociju prvom prilikom za tapsanje po ramenu, kao mali znak zahvalnosti
Drago mi je da si prepoznala razlog zakaj te ja tolko tapšam po ramenu. Jednostavno sam osjetio da kada se domogneš velikog novca od muža mogu nekaj i ja privrijediti za sebe!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.