Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 15:38   #81
Kakav je to partner koji 5 godina ne kuži ništa????
Vjerojatno jer ga i ne zanima...usudila bih se reći.
Kao i tu zakonitu očito
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:40   #82
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Drugoj zeni, mislis majci?

Pardon, pardon, danas sam bas nesto extra psihoanaliticarski nastojena.
Ljubavnikovoj supruzi, koja je i majka Njegove djece. Ne znam kakav je njen odnos s majkom, moguce da i tu ima nesto odakle crpi energiju za ovu pricu. Dark energy koja je u raskoraku sa njenim svjesnim stavovima.

U svakom slucaju, zena je zeni precesto vucica i medju zenama (posebno zenama koje nisu osvijestile svoju vrijednost bez obzira na muskarce) se cesto vode zestoki psiholoski ratovi. Ima toga na forumu koliko hoces, mada je besmisleno i steti nam kako na individualnoj razini tako i na onoj nekog zenskog kolektivnog ega. Premalo se postujemo i prerijetko to verbaliziramo cak i kada osjecamo uvazavanje jedna prema drugoj.

Quote:
Kad vec 'filozofiramo', jer autorica nas samo valjda iz sjene cita, ipak mislim da autoricin partner ima nekakvu ulogu.
On je nekakva garancija (iluzorna, of course) da nece ostati sama? Jer, ljubi, ocito nece u promjene? A zapravo, autorica ne kuzi da je ovakvim nacinom zivota vec/tek/extra sama?
Jeste, on je zeton za zivot ZMK. Dok dovoljno dugo bude istim zarom trcala na dva kolosijeka (?da bi sebi, drugoj zeni, majci nesto dokazala). Problem ce nastati ako uvidi besmislenost ove trke sa vlastitim demonima i/ili padne na jednoj od staza iscrpljena.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:46   #83
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post

Jeste, on je zeton za zivot ZMK. Dok dovoljno dugo bude istim zarom trcala na dva kolosijeka (da bi sebi, drugoj zeni, majci nesto dokazala?). Problem ce nastati ako uvidi besmislenost ove trke sa vlastitim demonima i/ili padne na jednoj od staza iscrpljena.
Mislim da nisi u pravu...ona je jednostavno našla recept koji mnoge žene/muškarci priželjkuju...ljubav i strast.
Ljubav ...sigurnost sa dečkom...strast i požudu sa ljubavnikom.
Nije ni prva ni zadnja...samo će morati jednom odlučiti..ili ona ili on...nebitno
Koliko puta si pročitala ili pomislila...eh da mi je ovu dvojicu spojiti...ispao bi jedan savršen..
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:46   #84
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kakav je to partner koji 5 godina ne kuži ništa????
Vjerojatno jer ga i ne zanima...usudila bih se reći.
Kao i tu zakonitu očito
A ocito dobar da se drzi u pricuvi


Neki dan mi poznanica prica kako se jako zaljubila u drugog, a ima dugogodnisnjeg decka. Prije nego sto se ista konkretno desilo, rekla je dugogodisnjem - ne znam sto mi je, zaljubila sam se u drugog, morala sam ti to reci, ali zelim da to prestane jer zelim provesti zivot s tobom.
Po meni, hvale vrijedan potez.

No, njezin, dugogodisnji na to odgovara - (parafraziram) uh, malo me to sad potreslo, ali imam ja u tebe povjerenja i tu sam za tebe i siguran sam da ces uspjeti odljubiti se.
I nastavise oni zivjeti po starom.


Poznanica se divila odgovoru svog dugogodisnjeg, dok sam ja osjecala nesto bljutavo u ustima
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:49   #85
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Koliko puta si pročitala ili pomislila...eh da mi je ovu dvojicu spojiti...ispao bi jedan savršen..

Vjerujem da si ti pomislila tako nesto preko nekoliko puta, ali ja, moram priznati nisam nikada.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:51   #86
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A ocito dobar da se drzi u pricuvi


Neki dan mi poznanica prica kako se jako zaljubila u drugog, a ima dugogodnisnjeg decka. Prije nego sto se ista konkretno desilo, rekla je dugogodisnjem - ne znam sto mi je, zaljubila sam se u drugog, morala sam ti to reci, ali zelim da to prestane jer zelim provesti zivot s tobom.
Po meni, hvale vrijedan potez.

No, njezin, dugogodisnji na to odgovara - (parafraziram) uh, malo me to sad potreslo, ali imam ja u tebe povjerenja i tu sam za tebe i siguran sam da ces uspjeti odljubiti se.
I nastavise oni zivjeti po starom.


Poznanica se divila odgovoru svog dugogodisnjeg, dok sam ja osjecala nesto bljutavo u ustima
Hahahaha...pa naravno da jesi...iskustvo
Nastaviše oni živjeti po starome je ključno u cijeloj priči...njemu tako odgovara, a ona očito previše obuzeta sobom nije ni skužila zajeb.
Ah...ta ljubav
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:54   #87
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

Vjerujem da si ti pomislila tako nesto preko nekoliko puta, ali ja, moram priznati nisam nikada.
Ja jesam...i čak sam im to i rekla...ex mužu i sadašnjem...da nismo tako zadrti kao što jesmo ...ja bih vas obojicu voljela imati u životu.
Njima je bilo smiješno...kao i uvijek kad ljudima kažeš istinu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:55   #88
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Koliko puta si pročitala ili pomislila...eh da mi je ovu dvojicu spojiti...ispao bi jedan savršen..
Pomislila sam samo jednom, nedavno.

I makla se od obojice.

Mogla sam i pokusati stvoriti amalgam svojoj glavi, a u stvarnosti trckarati desno-lijevo - samo se previse cijenim za to.

Obojica su slobodni pa bi u svemu tome bilo i nesto manje moralne dvojbe, ali ipak - hvala, ali ne hvala.

Ipak bih strast i ljubav u jednoj osobi.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:55   #89
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Da, ali takav oblik romanticnog mazohizma ili mazohistickog romantizm uvijek u podlozi ima zelju za osudom, za kaznjavanjem, za snebivanjem. Jer...inace, da toga nema, niti bi bio romantizam niti bi bio mazohisticki

Rezultat (orgazam?), zadovoljenje zelje se dobija kroz spoznaju - nas nitko ne razumije, mi smo tako posebni, jedinstveni, svemirski, bezvremenski, itd., itd... Mi nismo kao common folk.
NJihova ljubav je toliko nesto vise, njihova patnja toliko puno veca, njihovo "zrtvovanje" toliko puno dublje. Ali nitko to ne razumje. Ah.


Mislim da je u ovom trenu, na ovom forumu, autorica dobila tocno ono sto je htjela - potvrdu da ju nitko ne razumije, jer su ona i njena ljubav nesto extra posebno i sto joj utvrdjuje njeno vlastito uvjerenje da je ok sto ona ne razumije samu sebe i svoje ljubavne odnose jer je su i ona i oni nesto extra posebno.

Puno emotivnih zganaca tu jos treba popapati.
Obično ne vezujem mazohizam uz romanticizam. Ne mislim da je pretpostavka ovoga nazora mazohizam. Već posljedica. Romanticizam ne vidim kao ljubavni odnos spram drugoga, pa čak ni spram svijeta, nego kao ljubavni odnos spram samoga sebe (što mi opet nije isto što i sebičnost). Kao snažni subjektivizam. Posljedica je, naravno, što se takav stav društveno eliminira kao prišt - što može nanositi bol s kojom se taj/ta na kraju suobliči te bol postane dio 'nazora'. Neki tamo istinski romantik može izdržati dijalektiku ja-svijet i utoliko se to izdržavanje može nazivati plemenitim i oplemenjujućim. Ali nema kukanja!

Pravi romantici su uvijek prezirali posebnost radi posebnosti same. Gledali su na to kao na kukavičluk. Druga je stvar što je to sve tako slatkasto upakirano u blockbustere pa se, apriori, mazohizam kao takav doživljava kao poanta.

Slažem se da je mazohizam je upakiran u sadizam. Danas se posebnost i uzvišenost, mahom, gleda kao mogućnost nanošenja boli drugome (sadizam) nakon čega se rađa izvanjska i unutarnja osuda (mazohizam). Rezultat: plakanje da me drugi vide kako je sudba gruba.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:00   #90
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Pomislila sam samo jednom, nedavno.

I makla se od obojice.

Mogla sam i pokusati stvoriti amalgam svojoj glavi, a u stvarnosti trckarati desno-lijevo - samo se previse cijenim za to.

Obojica su slobodni pa bi u svemu tome bilo i nesto manje moralne dvojbe, ali ipak - hvala, ali ne hvala.

Ipak bih strast i ljubav u jednoj osobi.
Naravno...ali nije nemoguće voljeti više osoba na više načina u isto vrijeme.
Ne znam kako bih to objasnila, a da ne zvuči isprazno.
Ufff
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:02   #91
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
moram pojasnjavati?
ja naime zene volim i cijenim i ne smatarm ih za glupace kojima je dovoljno mahnuti kurcem pred nosom da skoce u provaliju

dakle, jednako kako je ovaj znao da hoce umociti, znala je i ona da hoce biti umocena i nije nju nitko zavarao ni prevario
Kojim kurcem, ona cijelo vrijeme priča da imaju jake i teške osjećaje?
Čitanje šteka?

Drugo, da voliš i k tome poznaješ žene, znao bi i da postoje žene kojima emotivnost ponese prevagu nad razumom i sklone su se usositi, što radi nekih svojim traumica, što radi linije manjeg otpora. Ako to potraje duže, snose i one dio krivice, da, ali to sam joj sve sažela u prvom odgovoru.
Bijesna Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:15   #92
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Naravno...ali nije nemoguće voljeti više osoba na više načina u isto vrijeme.
Ne znam kako bih to objasnila, a da ne zvuči isprazno.
Ufff
Naravno da je moguce voljeti vise osoba, ne moras mi objasnjavati. Pod uvjetom da o tome obavijestis ukljucene stranke i postignes konsenzus s njima. Laz, obmanjivanje, omalovazavanje, uzimanje partnera/supruge/a zdravo za gotovo - to je nesto sasvim drugo i sasvim sigurno djeluje toksicno na date osobe.

Uostalom, ne moram biti u vezi s nekim da bih ga voljela. Mogu mu se naci pri ruci ako mu zatreba pomoc i slicno. Kao covjek, ne kao zena. Ljubav je valjda vise od seksa.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:20   #93
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno da je moguce voljeti vise osoba, ne moras mi objasnjavati. Pod uvjetom da o tome obavijestis ukljucene stranke i postignes konsenzus s njima. Laz, obmanjivanje, omalovazavanje, uzimanje partnera/supruge/a zdravo za gotovo - to je nesto sasvim drugo i sasvim sigurno djeluje toksicno na date osobe.

Uostalom, ne moram biti u vezi s nekim da bih ga voljela. Mogu mu se naci pri ruci ako mu zatreba pomoc i slicno. Kao covjek, ne kao zena. Ljubav je valjda vise od seksa.
Ali je puno ljepša kad je i seks uključen
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:28   #94
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ali je puno ljepša kad je i seks uključen
Naravno, ali svi negdje postavljamo granice. Kad autorice su permeabilne i zato se nasla u corsokaku, i uz 'strasnog' ozenjenog ljubavnika u slijepu ulicu su uveli i nekoliko nevinih osoba.

Voljela bih znati koliko dugo bi njihova strast potrajala, da on ostavi suprugu i sa sobom povede djecu. Nijedno ni drugo ne dozivljavam odgovornim (inace ne bi svoj strast razvlacili tako dugo), pa mislim da bi to preko noci isparilo.

You can't have your cake and eat it too.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:32   #95
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno, ali svi negdje postavljamo granice. Kad autorice su permeabilne i zato se nasla u corsokaku, i uz 'strasnog' ozenjenog ljubavnika u slijepu ulicu su uveli i nekoliko nevinih osoba.

Voljela bih znati koliko dugo bi njihova strast potrajala, da on ostavi suprugu i sa sobom povede djecu. Nijedno ni drugo ne dozivljavam odgovornim (inace ne bi svoj strast razvlacili tako dugo), pa mislim da bi to preko noci isparilo.

You can't have your cake and eat it too.
Vjerojatno slično kao i kod velikog broja brakova koji dobiju djecu i uđu u kolotečinu. Nema tu razlike.
Inače ne mislim da je ušla u ćorsokak...ona je došla po odobravanje za svoje odabire. Ja joj mogu samo reći...zamisli se zašto netko 5 godina "ne vidi" to što radiš??Mene bi to puno više mučilo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:36   #96
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Vjerojatno slično kao i kod velikog broja brakova koji dobiju djecu i uđu u kolotečinu. Nema tu razlike.
Inače ne mislim da je ušla u ćorsokak...ona je došla po odobravanje za svoje odabire. Ja joj mogu samo reći...zamisli se zašto netko 5 godina "ne vidi" to što radiš??Mene bi to puno više mučilo
Ma ušla je u ćorsokak. Nisi uzela u obzir 'permeabilnost granica'.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:37   #97
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ma ušla je u ćorsokak. Nisi uzela u obzir 'permeabilnost granica'.
Valjda nisam
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:43   #98
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Valjda nisam
Pa nisi da. Ja bih još uz to dodao stanje ireverzibilnosti procesa entropije.

Tek se onda može zaključiti summa summarum.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:45   #99
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa nisi da. Ja bih još uz to dodao stanje ireverzibilnosti procesa entropije.

Tek se onda može zaključiti summa summarum.


Ravnotežu održavam dobrim sexom...ireverzibilnim ili ne...nebitno.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:48   #100
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Vjerojatno slično kao i kod velikog broja brakova koji dobiju djecu i uđu u kolotečinu. Nema tu razlike.
Inače ne mislim da je ušla u ćorsokak...ona je došla po odobravanje za svoje odabire. Ja joj mogu samo reći...zamisli se zašto netko 5 godina "ne vidi" to što radiš??Mene bi to puno više mučilo
Imas pravo. Mozda i on ima ljubavnicu. Ili ljubavnika.

Nego, brine me ova kolotecina ili ubica strasti i na kraju krajeva zanimanja za partnera. Mozda bi umjesto prisege - 'dok nas smrt ne rastavi', trebalo izjaviti - 'obecavam da te necu uzeti zdravo za gotovo sve dok smo zajedno'.

Pa ako to traje do kraja zivota, fine. Ako ne, ponovo ok.

Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa nisi da. Ja bih još uz to dodao stanje ireverzibilnosti procesa entropije.

Tek se onda može zaključiti summa summarum.
To da uzalud rasipa energiju sam joj rekla u pocetnom oglasavanju na temu.

Nesto slicno tvojim provokacijama.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.