Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 14:14   #161
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
A kad za par godina lik nađe neku opet novu, bu autorica tu sa temom ulagala sam godinama u njegovu kuću i djecu a sad letim van jer je kuća njegovo nasljedstvo.
Bolje nek se ona drži svog stana i nek bude sretna kaj ga ima.
Slazem se..
Oteto,prokleto..
Bolje se drzati svoga...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 15.11.2016., 14:18   #162
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Autorica se više ne javlja...
Zakaj se jednostavno ne razvedeš od svog muža i ne doseli taj novi kod tebe?
Jel nije tak jednostavnije?
a kamo će s mužem, on je valjda u njenom stanu? nisam skužila jel nema gdje ili što. nek sljedeći put kad dođe s šoferske ture nađe natpis na stanu "razvela sam se od tebe, imaš mjesec dana da nađeš sebi stan"

ili ne znam već kako se obavijesti
blagotebi is offline  
Old 15.11.2016., 14:32   #163
Ma ja se zezam malo...
Uopće ne pušim te fore da je lik super tata(a ni nema ga nikad doma),dok je žena neurotična luđakinja.
Možda je žena pukla jer sve mora sama dok njega nema.Ne može naći posao.
Za svaku kunu njega mora tražit.
Ne znam ko bi bio sretan.

I kakav je to čovjek koji bi ženu/mamu svoje djece bacio van na cestu i doveo si novu ženu/mamu djeci?

Nisam sigurna da se on stvarno misli razvesti.20 godina su skupa.Djeca su tu...
Kak ona može sa sigurnošću znati da je njemu to prvi takav izlet?
Zato sam to i pisala.Tu bude navlačenja-pa ne mogu joj sad reći znaš da je luda,pa ne mogu ju izbacit na ulicu,pa čekaj da nađe posao,pa ček da se snađe...
Pazi kaj ti ja velim.
starakrpa is offline  
Old 15.11.2016., 14:32   #164
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ili imam još bolju ideju!:klap:
Rekla je da će iznajmit svoj stan kad useli u kuću, pa nek ga iznajmi bivšoj.
Samo se zamijene.
Da, mogao bi ovo biti pocetak jednog dugog i lijepog prijateljstva. U La-La landu doduse.

Ili da lobiramo ozakonjenje bigamije? O ne, bad idea, mea culpa.

Nesigurni muskarci ne varaju zato sto je zena 'luda' (to je samo zgodna pricica za nesigurne potencijalne ljubavnice), niti zato sto je ljubavnica po bilo cemu bolja od supruge (koliko sam mogla vidjeti ni po cemu nisu bolje) - radi se samo o novom modelu. Nesto poput novog modela auta u kom se on ponovo osjeca mlad, mocan i sa obiljem mogucnosti. Kakav je to kick za nekoga ko je 20 godina u bracnoj rutini u kojoj mu zena odavno poznaje cijeli repertoar svega - ne treba ni pricati.

Kada stvari postanu rutinske, mora traziti novi kick. Po brzini kojom se sve odigralo s autoricom ubijedjena sam da nije ni prvi niti posljednja. Ovo je razradjeni plan. Ipak, postoji i mala mogucnost da se iskreno zaljubio i povjerovao u njenu mesijansku samoubijedjenu prirodu. Ili je jednostavno iskalkulirao da mu je autorica bolja opcija od supruge - mladja je, obrazovana kako kaze, nema djece. Samo to i dalje ne znaci da je nece varati za par godina.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Old 15.11.2016., 14:44   #165
Autorice, ok shvacam ja da si zaljubljena i da te emocije bacaju. Ali iz licnih iskustava mogu ti dati par savjeta:

1. razrijesi svoj brak na miru kao da taj drugi ni ne postoji i kao da nikad ni neces biti sa njim, da se nebi razocarala
2. pola od onog sto on kaze baci u vodu i racunaj na to. moras hladne glave donosti svoje odluke
3. kreni odtoga da se vi uopce ne poznajete. 5 godina si sa svojim muzom koga si poznavala 3 godine prije zajednickog zivota pa su te opet iznenadile i ohladile neke njegove osobine u braku. ovog novog znas 3 mjeseca i to na par sati ukradenih "kava".
4. uletjeti u vezu sa tek rastavljenim covjekom sa djecom pogotovo za nekog ko nema svoju je vrlo cesto garancija za pakao. ne brzaj!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 15.11.2016., 14:54   #166
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Po brzini kojom se sve odigralo s autoricom ubijedjena sam da nije ni prvi niti posljednja. Ovo je razradjeni plan. Ipak, postoji i mala mogucnost da se iskreno zaljubio i povjerovao u njenu mesijansku samoubijedjenu prirodu. Ili je jednostavno iskalkulirao da mu je autorica bolja opcija od supruge - mladja je, obrazovana kako kaze, nema djece. Samo to i dalje ne znaci da je nece varati za par godina.
Ma meni sve ovo ionako djelje rutinski, ali mi je najfascinantnije koliko se ona uživjela u ulogu nove žene i majke njegovoj djeci, kao da ta djeca nemaju svoju. A najbolji dio mi je serviranje priče o tome da stariji sin podstiče oca da nađe novu ženu i majku.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 15.11.2016., 15:50   #167
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Taman sam jucer bila u nekim sumnjama oko svoje veze i buduceg zivota, i jos sam procitala cijelu ovu temu od prvog do zadnjeg posta

Covjek se malo prepadne. Kakvi su to ljudi, proslo mi je kroz glavu "sto ako moj poludi za 20 godina, mene prozove ludom i nadje neku kojom bi me zamijenio i jos da odgaja moju djecu" zapitas se, kako ikome uopce vjerovat nakon ovakve price? I kako ljudi uopce imaju hrabrosti u danasnjem svijetu se upustat u nesto ozbiljno, imat djecu i sve. Najstravicnija mi je od svega ta sebicnost, koliko zapravo ne misle ni na vlastitu djecu vise, a kamoli na partnera s kojim je proveo toliko godina. Sto je to? Kriza srednjih godina? Svakako nije opravdanje, ali ono.. ne mogu skuzit kako netko moze bit takav

Autorica teme ne djeluje nimalo uvjerljivo sa zadnjim postom gdje je htjela da ispadne ne toliko zaludjena ljubavnikom, jer sve je jasno bilo u prvih nekoliko postova, a o onoj staroj temi na forumu da ne govorim (toliko ludilo za nekim nakon par mjeseci, sa toliko godina? Bome se osjecam sad poprilicno zrelo sa svojih 24 kad procitam takve stvari)

Al ovo moram reci, sto se tice onog njihovog "hobija", ako se radi o obozavanju odredjene marke automobila, koja je inace nista posebno al su oni u tu marku uzivljeni jer je to bilo prvo auto koje su vozili ili jer nemaju pametnijeg posla u zivotu i drugog nacina kako izraziti sebe (jer su zapravo boring as hell) pa se predstavljaju svijetu preko nekih marki necega, i idu na meetinge, vise po forumima na kojima se prica o bas tim autima... moram naglasit kako jos dosad nisam upoznala normalnu osobu koja je u tom filmu. Vjerojatno postoje, al ja ih jos nisam upoznala. Sofera ne znam nijednog, sigurna sam da postoje soferi koji su divni ljudi, ali cini mi se da uz cijeli taj njihov lifestyle bas nekako ide hrpa sranja.

Jos nesto: cini mi se da autorica teme ne izgleda bas najbolje, vjerojatno je pretila ili nesto pa zato misli da su joj soferi domet. Nemam nista protiv ljudi koji izgledaju lose, zapravo neki su mi na prvu lose izgledali ali kad bi mi postali dragi zbog svog karaktera to vise ne bi ni vidjela, dapace, postali bi mi cak i privlacni. Ali postoje neki koje taj los izgled na neki nacin, nazalost... izopaci. I totalno ih sjebe u zivotu, a mogli su bit super da su bili pametniji.

Edit: jos jedna stvar koja je meni bila jedna od gadljivijih u cijeloj prici je onaj dio o tome kako se uopce dogodilo to s ljubavnikom, nacin na koji je ispricano ostavlja dojam kao da je trazila to (a ako joj je mjesto gdje kamionđije spavaju i piju kavu i kolega od muza dok muz spava bio najbolji izbor dotad - no comment), i on joj je odmah tog dana uvalio ponudu.. znaci i on je samo cekao da naidje neka. Te price "napeti smo bili jedno drugom od prvog puta kad smo se vidjeli" ne pusim. Zasvrbjelo ih je obolje dolje i ocajni su bili, eto tako mi izgleda. Nhf.
mene nije niti najmanje dirnula sladunjava priča o zaljubljenosti,
niti jedno od njih dvoje nije zaljubljeno nego su proračunati kakvi jesu spojili ugodno sa korisnim.njemu mlada ljubavnica da se se hvali po kuloarima-
njoj prilika da se uvali u tuđu "kućerinu"koju on neće valjda ostaviti bivšoj-
što je autorica sama navela.zanimanje šofera tu ne igra nikakvu ulogu.
nisu ni najmanje naivni niti srljaju-već se drže zajedničkog plana koji ih veže,i kojeg su dobro iskovali-i to preko leđa onih koji su najslabiji(ex supruga i njegova djeca).tašta kakva jest,autorica se došla samo malo pohvaliti.i to javno.
Racchella is offline  
Old 16.11.2016., 07:26   #168
Mislim da ce sve zavrsiti tako da ce on ostati u braku, a ona ce imati gorak okus u ustima i osjecaj da je davala picke krivom.
Tek je pocela, nakon ovog sofera ce doci novi princ u kojem ce vidjetii novi spas, a ne zna da se ona treba spasiti od same sebe..
Ona je emocionalno dijete i tesko da ce odrasti jer taj proces nije ni zapocela, a tesko i da bude jer vec ima neke godine u dupetu kada su promjene teske.
Zena s pamecu adolescentice bas i nije neka sreca.
Sacuvaj nas boze takvih.
Flat is offline  
Old 16.11.2016., 09:14   #169
Ja mislim da je ova situacija jako opasna za njenu psihu, pogotovo kad kola krenu nizbrdo. Moja joj je preporuka da već sada nađe terapeuta da izvuče najbolje iz svega s tim što znam da sad o tome i ne misli.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 16.11.2016., 09:35   #170
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ova situacija jako opasna za njenu psihu, pogotovo kad kola krenu nizbrdo. Moja joj je preporuka da već sada nađe terapeuta da izvuče najbolje iz svega s tim što znam da sad o tome i ne misli.
ovo...
svi drugi savjeti su u ovom trenutku autorici nerealni i
ionako ih neće prihvatiti,
i ne, nemam empatije za njihov scenarij,
ali ionako će u konačnici ona najgore proći
brezia is offline  
Old 16.11.2016., 10:28   #171
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Mislim da ce sve zavrsiti tako da ce on ostati u braku, a ona ce imati gorak okus u ustima i osjecaj da je davala picke krivom.
Tek je pocela, nakon ovog sofera ce doci novi princ u kojem ce vidjetii novi spas, a ne zna da se ona treba spasiti od same sebe..
Ona je emocionalno dijete i tesko da ce odrasti jer taj proces nije ni zapocela, a tesko i da bude jer vec ima neke godine u dupetu kada su promjene teske.
Zena s pamecu adolescentice bas i nije neka sreca.
Sacuvaj nas boze takvih.
Slažem se s ovim.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 16.11.2016., 10:50   #172
Lepo piše u bibliji: " tko leptirićima sreću gradi oči mu netrebaju"
Doduše u kuranu piše: " Koja se natakari na kitu cvijeća pored bašte koja je uvenula, neka mozak joj vrane ispiju"..ili tako nešto....

Ono što želim reci je da vas dvoje zaslužujete jedno drugo. PO onome što sam pročitao u uvodnom postu lažljivi ste deluzionisti.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Old 16.11.2016., 21:29   #173
Trgam se sa virozom i mislim kako neki ljudi uvijek koračaju, čak prema provaliji tvrdoglavo i ponosno smijući se ljudima koji ih upozoravaju da stanu.
Štaš...
Ona je očito sama sebi najgori neprijatelj i najpametnija.
Pa bum napisala oni što je rekao Anthony de Mello

"Terapeut u meni kaže: Olakšajmo joj patnju. A duhovni učitelj kaže: Neka samo pati, jedino će tako konačno shvatiti da se na pogrešan način odnosi prema ljudima i možda konačno odluči prekinuti emocionalnu ovisnost o ljudima "
O lažljivim, egoističnim i pogrešnim ljudima. Tko je to izgradio sreću na tuđoj ili svojoj nesreći ili egoizmu. Nitko.
Nema toga.
Šlus. Nek ju šofer ovako ili onako dobro, dobro izvoza...
pozitivax is offline  
Old 19.11.2016., 18:40   #174
Autorice ,vidim da si nestala sa teme - najvjerojatnije bi svatko na tvom mjestu.
Nije lako dobiti ovakve odgovore , a došla si po podršku.
(Valjda )

Realno , po našem obiteljskom zakonu djeca najčešće pripadnu majci ,a otac je dužan plaćati alimentaciju u iznosu koji određuje zakon.
Mislim da je to određeno po dobi djeteta ,no vrlo često se predlaže 1/3 plaće.
S druge strane , ako je dotadašnji bračni drug nezaposlen -ima pravo također na uzdržavanje do 6 mjeseci ,iznimno 1 g..
Pa ti sjedni i računaj.

Izbaciti ih ne može bez obzira što je kuće njegova i stečena nasljeđivanjem jer njih štiti posjedovno zaštita.

Trebala bi ih štititi i moralna zaštita -no nažalost za to bi tvoj dragi trebao imao morala. Što nema

A to si mogla zaključiti prvenstveno po tome što se kolegi i prijatelju popiškio u krevet - kao prvo.

Kao drugo , s jedne strane govori o izbacivanju žene koja je majka njegove djece i sa kojom je 20 godina u braku na ulicu --i to govori tebi kao potvrdu svoje ljubavi ,moguće kroz gugutanje na jastuku.

Dođe mi da se ispovraćam od tebe i njega ,vaših snova i opravdanja

Nitko normalan neće ti dati blagoslov ,a kad se sazna što je uradio ,sa čijom ženom i što je napravio svojoj djeci ne bih se čudila i da izleti iz firme -ne zato jer će dobiti otkaz - nego jer će mu biti neugodno i nemoguce raditi od osude koju će doživjeti.

No ,vama to može biti prilika da istestirati svoju svemirsku ljubav koja je vrijedna svega i sve kušnje može proći.

How yes no


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 28.11.2016., 14:04   #175
Ma autorica je sve lijepo izračunala.
Ovaj je bolja prilika, ima kuću, naći će joj bolji posao za više love...i tako si je već sve isplanirala. Najviše je od svega muči kome će kuća zapast i hoće li morat izdrzavat bivšu zenu....jer ako mu kuća ne zapadne i morat će uzdržavat bivšu ženu, eto problema...a i djecu se uzima da se ne plaća alimentacija, a ona će tu pripomoć...Ma uzas od cijele priče. To što se igraju tuđim životima i pri tome životima maloljetne djece, to njih ne dira previše. Sve su oni lijepo izračunali. Sad je tu došla tražit savjet ako se sve ne odigra onako kako su oni zamislili, zato i traži tehničke detalje oko razvoda. Ne zanimaju nju emocionalni...Da se ne bi spalo sa konja na magarca na kraju, to je nju preokupira...
Samo me zanima, koji fakultet je dotična završila, jadno nam obrazovanje kad si i sa završenim fakultetom jedva pismen...o razini razmišljanja i promišljanja o životu i svijetu da ne govorim...
livy is offline  
Old 28.11.2016., 16:20   #176
dobro, autorica je cula i vise nego je htjela, a ovo je sad vec rastezanje i mrcvarenje te price, tim vise sto ona sama odavno ne sudjeluje u raspravi. kljuc.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.