Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 19:55   #21
Zli bijeli muškarci tlače jadne žene .... yawn.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:41   #22
+1 osim sto mi nije bas yawn, tj. da se pogledati
onako, kao da netko prati clanke na indexu i onda snimi seriju po tome
ocekivala sam nesto ozbiljnije, ovo mi je dosta treši i odvratno, ryan murphy style gdje su svi likovi poremeceni
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 29.04.2017. at 23:53.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 12:23   #23
Što će se desiti kad "U ime obitelji" dođe na vlast.

Aunt Željka

religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:02   #24
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Distopija

U travnju nam dolazi serija čija je radnja smještena u diktatorskoj Americi Radi se o ženama koje su prisiljene biti konkubine zbog sveopće sterilnosti u zemlji.
Serija je nastala prema romanu Margaret Atwood, tu je i trailer.

Glume Elizabeth Moss i Rory iz Gilmorica.
Gledao film, čitao knjigu, al mi je toliko bila nezamjetljiva da mi je trebalo vremena da dokučim jesam li čitao ili pročitao.

Gledam prvu epizodu. Nadao sam se da će se odmaknut od prilično lošeg predloška, da će bit u skladu s dobrim modernim serijama, zasad nije tako. Prenevjerojatno i neuvjerljivo.

Edit: O jebote, njena žena i ona su imale sina!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”

Zadnje uređivanje Basta : 30.04.2017. at 22:16.
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 01:11   #25
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Bilo kako bilo, nakon izrežiranog napada na demokraciju ti kršćanski fundamentalisti privremeno ukidaju ustav pod pretpostavkom vraćanja reda i zakona i naravno put u režimski teror je otvoren.
Kakvi kršćanski fundamentalisti kad vješaju svećenike i ruše crkve? Je, citiraju Bibliju, jesu neka vrsta fanatika, ali ne kršćanski.

Eto pogledao prve tri epizode. Ne sviđa mi se pristup. Ne sviđa mi se nesuptilno ili bilo kakvo nametanje sadašnje vladajuće zapadne ideologije.

Priča je šuplja ko švajcarski sir. Dojde neka epidemija, nema nikakvih nereda, sve ok, onda ko s neba padaju neki "crnci", uzimaju vlast, žene demancipiraju do kraja, pucaju po demonstrantima iz čista mira. Šuplje, šuplje. Najveća šupljina je što oni "crnci" ko budale štite zapovjednike koji ko šeici raspolažu službenicama. Društvo ne funkcionira tako, uvijek ima nekakav quid pro quo.

Knjiga/film/serija strašno fulaju u prikazu života. Vidimo domaćinstva zapovjednika, njihove sluge i službenice, neplodne žene, "crnce" na svakom koraku. Što je sa zapovjednicima koji imaju plodne žene. Što je s običnim svijetom, muškarcima i ženama, gdje su oni? Zapovjednici moraju imati vojsku kojom će zapovijedati. Kako uopće funkcionira taj poredak? Ima li pravo običan muškarac na plodnu ženu ili mu se plodna žena oduzme? Možda rodi dijete-dva mužu, a onda "pocrveni"? Pf, previše pitanja bez odgovora.

Trebali su ko u seriji "Strain" krenuti ispočetka. Normalan život, javi se epidemija, širi se sve više i više. Kriza i napetosti rastu, neredi, država se pokušava snać. Djeca i žene postaju "strateška sirovina". Mimo priče knjige/filma/serije, država bi vjerojatno skupila plodne žene i držala ih za rasplod (nešto slično su imali nacisti, napravi arijanska djevo malog nacista za firera). Pristup tim ženama bi imali samo odabrani, a "have nots" bi se pobunili i nastao bi građanski rat s neizvjesnim ishodom. Ovdje sve nešto s neba pa u rebra.

Bajduvej, okrutan sarkazam je da u stvarnosti ovih dana u Americi bukti skandal oko genitalnog sakaćenja žena.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”

Zadnje uređivanje Basta : 01.05.2017. at 01:21.
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 08:05   #26
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kakvi kršćanski fundamentalisti kad vješaju svećenike i ruše crkve? Je, citiraju Bibliju, jesu neka vrsta fanatika, ali ne kršćanski.
Nikad nisi čuo za protestante? Luterane, kalviniste,prezbiterijance, baptiste...sve su to kršćani. I zamisli što, povijest je puna protestantsko-katoličkih sukoba, u kojima se bez problema ubijalo i svećenike i uništavalo crkve. A svi su kao kršćani.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Dojde neka epidemija, nema nikakvih nereda, sve ok, onda ko s neba padaju neki "crnci", uzimaju vlast, žene demancipiraju do kraja, pucaju po demonstrantima iz čista mira. Šuplje, šuplje. Najveća šupljina je što oni "crnci" ko budale štite zapovjednike koji ko šeici raspolažu službenicama. Društvo ne funkcionira tako, uvijek ima nekakav quid pro quo.
eno ti iranske revolucije. čak i bez epidemije. u jako kratkom vremenu, dogodilo se baš to. šuplje? ne, samo očiti uzor za knjigu (revolucija 1979. knjiga 1985)
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:49   #27
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
eno ti iranske revolucije. čak i bez epidemije. u jako kratkom vremenu, dogodilo se baš to. šuplje? ne, samo očiti uzor za knjigu (revolucija 1979. knjiga 1985)
U kratkom vremenu? Ne baš. U Iranu se kuhalo sve od WW2.

Ako se radi o nekoj kršćanskoj sekti koja koka ostale, bilo bi dobro da i to objasne, ako ne objasne, još jedna šupljina.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:41   #28
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ako se radi o nekoj kršćanskoj sekti koja koka ostale, bilo bi dobro da i to objasne, ako ne objasne, još jedna šupljina.
Consider the consequences of another Bhopal-like eco-catastrophe set in, say, Seattle, Stuttgart, or Sheffield . . . followed by back-to-back crises elsewhere . . . followed by confusion and monstrous corruption in the disaster relief effort . . . amid fundamentalist cries that the disaster was inflicted by God as punishment for "permissiveness" and immorali ty.

Picture all this occurring in a time of deep economic distress. Imagine an attractive, articulate "Eco-Adolf" who promises not just to solve the immediate crisis but to "purify" the society materially, morally, and politically—if only he is given extraconstitutional powers.


Alvin Toffler - "Powershift - Knowledge, Wealth, and Violence at the Edge of the 21st Century" str. 372

.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:56   #29
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
U kratkom vremenu? Ne baš. U Iranu se kuhalo sve od WW2.
ako ćeš tako, u iranu se kuhalo još od Aleksandra Velikog, najmanje.Ali
Quote:
Revolucija je bila jedinstvena po iznenađenju koje je proizvela u svijetu jer je nedostajala većina uobičajenih čimbenika revolucije kao što su poraz u ratu, gospodarska kriza, pobuna seljaka ili nezadovoljna vojska.
Zamisli se u poziciji obične žene tog proljeća 1979. Veselo voziš vespu sa predavanja na faksu prema bazenu, ideš se malo okupati prije večerašnjeg koncerta i zabave. I probudiš se u noćnoj mori u kojoj si zamotan od glave do pete, bez prava na obrazovanje, slobodu kretanja i vlasništvo si muške osobe.
Sve se to već dogodilo, sve se to može ponoviti. Ideja da se stečena prava ne mogu ukidati je samo ideja, i to na jako labavim nogama. I to je ta zastrašujuća poruka ove serije.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:31   #30
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
ako ćeš tako, u iranu se kuhalo još od Aleksandra Velikog, najmanje.Ali

Zamisli se u poziciji obične žene tog proljeća 1979. Veselo voziš vespu sa predavanja na faksu prema bazenu, ideš se malo okupati prije večerašnjeg koncerta i zabave. I probudiš se u noćnoj mori u kojoj si zamotan od glave do pete, bez prava na obrazovanje, slobodu kretanja i vlasništvo si muške osobe.
Kaj se Irana tiče...

Mislim da u Iranu žene smiju na fakultet, kretat se normalno itd. ...

Čitao sam post na drugom forumu od frajera koji je bio tamo i kaže da ti kao muško ne smiješ prić curi na ulici i započet razgovor, ali ona to smije sa tobom.

Što se obleke tiče niti muški ne smiju hodat okolo u nekakvim prozirnim majcama mislim.


Saudijska Arabija bi bila bolji primjer za tvoju tezu.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:36   #31
Iran je većim dijelom 20tog stoljeća bio pod angloameričkom presijom prvenstveno zbog nafte. Negdje poslije WW2 su izabrali modernističkog premijera Mossadegha koji je napravio kobnu grešku jer je nacionalizirao naftu. Amerikanci, CIA, pod vodstvom Kermita Schwartzkopfa (prezime treba zvučat poznato jer se radi o ocu zapovjednika "Pustinjske oluje" 1991.) ruše premijera i na čelo Irana dovode Rezu Pahlavija. Vlada okrutno 30 i više godina, uz pomoć strašne tajne policije Sawak. Na kraju su ga otjerale društvene suprotnosti i ekonomske poteškoće. Ne, u prvi mah se nije znalo ŠTO će zamijeniti šaha, u gradovima su prevladavale moderne ideje, htjeli su nastavak onog što je bilo pod Mossadeghom, ali su konzervativno selo i konzervativni željeli islam, i na kraju je on prevladao u liku Homeinija. Možda je autorica Attwood željela preslikati Iran, no Iran je nemoguće preslikati na ijednu zapadnu zemlju, pogotovo na Ameriku. Na zapadu bi se društvene suprotnosti i teškoće manifestirale na totalno drugačiji način.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 08:35   #32
Sviđa mi se rasprava, ovo bi se moglo i pogledati. Ne volim Moss, malo mi je ima posvuda, ali kad vidim kako se krše argumenti, izgleda da je opet bila dobra. 😊
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:01   #33
Ležala je na podu, naučila malo latinskog, i evo je gore

Jel se zna gdje su druge žene? Ove koje nisu plodne, jel rade negdje?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:47   #34
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ležala je na podu, naučila malo latinskog, i evo je gore

Jel se zna gdje su druge žene? Ove koje nisu plodne, jel rade negdje?
A valjda u kakvom getu
Krećem od pretpostavke da mi gledamo život privilegiranih vođa nacije, valjda je ostatak pučanstva u kakvim getoiziranim gradovima.
Bila mi je čudna Fredova reakcija, mislila sam da će popizditi pri spominjanju prethodne Offred.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 21:44   #35
Pogledao dvije epizode, ovaj svijet je neki miks Crvenih Kmera Kambodže (ubijaju sve inteligentne ljude), dijelom Hitlerove Njemačke (obečava se pročišćenje uništavanjem nemoralnih) i ekstremnog šerijatskog islama (Božja kazna zbog nemorala, oštra pravila ponašanja i bla bla bla). Meni nije loša serija.

Neko je pitao za žene koje seu neplodne, nisu li to one sve sluškinje koje nose sivu odjeću
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 22:20   #36
Odlična serija

Osvojila me Rory (Ofglen/Emily) u trećoj epizodi, nadam se da ćemo ju još vidjeti u narednim epizodama.

U ovoj četvrtoj epizodi na kraju sam ja shvatila onu scenu kada Offred odlazi u kupovinu van, a Serena Joy gleda, kao da je ona zapravo i nesretnija od Offred.

Baš mi je drago da iduće godine dolazi druga sezona
Rekli su da će u prvoj sezoni obraditi cijelu knjigu, a u drugoj će i izvan nje.
__________________
"Since we cannot change reality, let us change the eyes which see reality."
StephanieM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:35   #37
Zaintrigirao me trailer, a Elisabeth Moss mi je odlična glumica inače, i u Mad men, Top of the lake i Queen of the earth. Bacam se na skidanje.
maskirana_osvetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 07:37   #38
Quote:
StephanieM kaže: Pogledaj post
Odlična serija

Osvojila me Rory (Ofglen/Emily) u trećoj epizodi, nadam se da ćemo ju još vidjeti u narednim epizodama.
I ja se nadam da s njom i pokretom otpora nismo gotovi
Na IMDB piše je castana za 10 epizoda, valjda će se vratiti.

Quote:
StephanieM kaže: Pogledaj post
U ovoj četvrtoj epizodi na kraju sam ja shvatila onu scenu kada Offred odlazi u kupovinu van, a Serena Joy gleda, kao da je ona zapravo i nesretnija od Offred.
A gle, i ona je vjerojatno nesretna na svoj način - em nema djece i ne znam baš da li će ikada postati "majka", em ju suprug ne doživljava (u ovoj epizodi, kad mu je pokušala pomoći s odbjeglom tetom i člankom joj je rekao da ne brine, imaju oni sposobne muškarce koji će to srediti), em s njim nema baš neki intiman odnos i uz sve to on kreše drugu ženu pred njom. A izgleda i da sa June uspostavlja prisniji odnos nego s njom, iako ona to još ne zna. Nema baš razloga za sreću i zadovoljstvo. Handmaids su jadne na jedan način, supruge vođa na drugi.

@ njami njami - da, Marthe su neplodne sluškinje i kućne pomoćnice. Iako, mislim da negdje mora postojati i neko normalnije pučanstvo i nešto što liči na sadašnji društveni sistem.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:54   #39
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A gle, i ona je vjerojatno nesretna na svoj način - em nema djece i ne znam baš da li će ikada postati "majka", em ju suprug ne doživljava (u ovoj epizodi, kad mu je pokušala pomoći s odbjeglom tetom i člankom joj je rekao da ne brine, imaju oni sposobne muškarce koji će to srediti), em s njim nema baš neki intiman odnos i uz sve to on kreše drugu ženu pred njom.
dodaj na to da je ona zapravo jedna od arhitektica novog američkog poretka, i dođeš do onog "čuvaj se da ti se želje ne obistine" :P
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Iako, mislim da negdje mora postojati i neko normalnije pučanstvo i nešto što liči na sadašnji društveni sistem.
ovdje ima karta sjeverne amerike, prema knjizi. https://www.alternatehistory.com/for...ad-png.249591/
iz serije znamo da je ne slijedi posve - USofA je spala na Aljasku i Havaje, Chicago je ratna zona i žarište pobunjenika. Meksiko nije pokoren, nego je trgovinski partner, a Kanada ima više utjecaja. Ostatak svijeta živi normalno, UN donosi sankcije Gileadu itd.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:48   #40
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
ovdje ima karta sjeverne amerike, prema knjizi. https://www.alternatehistory.com/for...ad-png.249591/
Tu piše da su neke žene u kolonijama gdje čiste i sređuju nekakvu uništenu infrastrukturu. Ako lišiš državu polovice radno sposobnog stanovništa (u ovom slučaj žene) što ne bi trebao slijediti nekakav ekonomski kolaps?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.